• Home
  • Retail Store
  • Take A Tour
  • Directions
  • About Us
  • Contact Us
  • Links
Back To Results
Holy Trinity Fall Classic XC Results (Girls)
HOLY TRINITY FALL CLASSIC CROSS COUNTRY MEET
GIRLS VARSITY RESULTS
October 18, 2014
Holy Trinity Academy, Melbourne, Florida
Timing by: Running Zone Race Management
www.runningzone.com 
Questions: info@runningzone.com 

OVERALL RESULTS
Place No.   First          Last           School               Time    Pace     
===== ===== ============== ============== ==================== ======= ===== 
    1  1411 Shelby         Smith          Holy Trinity Academy   18:05  5:50 
    2  1285 Beatriz        Ruan           Ransom Everglades Sc   18:21  5:55 
    3  1429 Emily          Chapman        Brevard HEAT           18:21  5:55 
    4  1283 Lauren         Archer         Ransom Everglades Sc   18:34  5:59 
    5  1354 Bethany        Hardcastle     South Fork HS          19:12  6:11 
    6  1410 Samantha       Folio          Holy Trinity Academy   19:19  6:13 
    7  1316 Hannah         Flemming       Titusville HS          19:19  6:13 
    8  1412 Sydney         Smith          Holy Trinity Academy   19:20  6:14 
    9  1409 Maleia         Storum         Holy Trinity Academy   19:21  6:14 
   10  1415 Marie          Groppel        Holy Trinity Academy   19:22  6:14 
   11  1328 Kiana          Zanganeh       Melbourne Central Ca   19:32  6:18 
   12  1413 Chelsea        Basford        Holy Trinity Academy   19:33  6:18 
   13  1414 Sydney         Friedel        Holy Trinity Academy   19:35  6:19 
   14  1300 Ciara          Golliher       Sebastian River HS     19:38  6:20 
   15  1284 Kat            Smith          Ransom Everglades Sc   19:45  6:22 
   16  1358 Katrina        Wynne          South Fork HS          19:48  6:23 
   17  1438 Alicia         Chavez         Martin County HS       20:07  6:29 
   18  1379 Alivia         Bienz          Lincoln Park Academy   20:27  6:35 
   19  1430 Ashley         Blanchard      Brevard HEAT           20:33  6:37 
   20  1427 Vanessa        Church         Olympic Heights HS     20:34  6:37 
   21  1301 Angela         Hickman        Lake Nona HS           20:35  6:38 
   22  1313 Jonelle        Plahuta        West Shore HS          20:36  6:38 
   23  1394 Alana          Strauss        Jensen Beach HS        20:36  6:38 
   24  1371 Catherine      Hessler        Wellington HS          20:37  6:39 
   25  1287 Erica          Scott          Ransom Everglades Sc   20:43  6:40 
   26  1355 Alexis         Armstead       South Fork HS          20:50  6:43 
   27  1437 Kashia         Darville       Martin County HS       21:03  6:47 
   28  1373 Natalie        Baumgarten     Lincoln Park Academy   21:10  6:49 
   29  1282 Eleni          Andris         Ransom Everglades Sc   21:10  6:49 
   30  1344 Haley          Higginbotham   Edgewood MS/HS         21:11  6:49 
   31  1286 Annie          Gutierrez      Ransom Everglades Sc   21:13  6:50 
   32  1318 Campbell       Long           Titusville HS          21:20  6:52 
   33  1375 Briana         Baumgarten     Lincoln Park Academy   21:21  6:53 
   34  1439 Karlie         Palker         Martin County HS       21:23  6:53 
   35  1442 Ashley         Howard         Martin County HS       21:26  6:54 
   36  1293 Dominique      Coriell        Eau Gallie HS          21:27  6:55 
   37  1331 Amanda         Beach          Melbourne Central Ca   21:31  6:56 
   38  1423 Sara           Towers         Satellite High Schoo   21:33  6:57 
   39  1329 Nicole         Hennessy       Melbourne Central Ca   21:35  6:57 
   40  1440 Louisa         Palker         Martin County HS       21:40  6:59 
   41  1432 Victoria       Thurman        Brevard HEAT           21:41  6:59 
   42  1374 Violeta        Gonzales       Lincoln Park Academy   21:44  7:00 
   43  1312 Angela         Seibert        West Shore HS          21:45  7:00 
   44  1303 Francesca      Devito         Lake Nona HS           21:45  7:00 
   45  1309 Hannah         Keats          West Shore HS          21:46  7:01 
   46  1360 Kristen        Thorpe         South Fork HS          21:48  7:01 
   47  1370 Katie          Mucino         Wellington HS          21:49  7:02 
   48  1334 Abby           Harndon        Melbourne Central Ca   21:57  7:04 
   49  1305 Addie          Burchell       Lake Nona HS           22:01  7:05 
   50  1337 Casey          Clark          Palm Bay Heritage HS   22:01  7:05 
   51  1306 Chelsey        Valencia       Lake Nona HS           22:01  7:05 
   52  1302 Sharon         Wilmeth        Lake Nona HS           22:15  7:10 
   53  1357 Michelle       Taubler        South Fork HS          22:21  7:12 
   54  1314 Jolie          L'Heureux      West Shore HS          22:28  7:14 
   55  1321 Jessica        O'Bryan        Titusville HS          22:30  7:15 
   56  1308 Liliana        Lebeau         West Shore HS          22:31  7:15 
   57  1177 Taylor         Mogavero       South Fork HS          22:31  7:15 
   58  1359 Emma           Von Holten     South Fork HS          22:32  7:16 
   59  1310 Mariah         Jones          West Shore HS          22:33  7:16 
   60  1401 Gabby          Ciraco         Bayside HS             22:34  7:16 
   61  1311 Amaris         L'Heureux      West Shore HS          22:34  7:16 
   62  1322 Erin           Canfield       Astronaut HS           22:36  7:17 
   63  1431 Christina      Blanchard      Brevard HEAT           22:36  7:17 
   64  1402 Courtney       Smith          Bayside HS             22:41  7:18 
   65  1168 Sarah          Schultz        East River HS          22:46  7:20 
   66  1335 Kristina       Durham         Covenant Christian S   22:53  7:22 
   67  1419 Angela         Jordan         Lake Mary HS           22:55  7:23 
   68  1307 Ariana         Prieto         Lake Nona HS           22:55  7:23 
   69  1377 Taylor         Melnicoff      Lincoln Park Academy   22:59  7:24 
   70  1441 Faith          Viti           Martin County HS       22:59  7:24 
   71  1150 Danielle       Dean           Titusville HS          23:00  7:24 
   72  1347 Madeux         Maddelyn       Edgewood MS/HS         23:00  7:25 
   73  1376 Taylor         Pottorff       Lincoln Park Academy   23:01  7:25 
   74  1304 Molly          Knox           Lake Nona HS           23:03  7:26 
   75  1320 Heather        Bray           Titusville HS          23:13  7:29 
   76  1315 Alyssa         Carrillo       Titusville HS          23:23  7:32 
   77  1420 Brianna        Simcox         Lake Mary HS           23:24  7:32 
   78  1209 Micah          Lee            Lincoln Park Academy   23:26  7:33 
   79  1204 Brianna        Cumberbatch    Lincoln Park Academy   23:27  7:33 
   80  1380 Sierra         Burrell        Highlands Christian    23:30  7:34 
   81  1393 Kelsey         Langley        Jensen Beach HS        23:33  7:35 
   82  1395 Bethany        Castro         Jensen Beach HS        23:43  7:38 
   83  1388 Jennifer       Leca           Palm Bay HS            23:58  7:43 
   84  1323 Kaitlyn        Rich           Astronaut HS           23:58  7:43 
   85  1333 Amanda         Dalton         Melbourne Central Ca   24:02  7:44 
   86  1366 Karina         Bowman         Treasure Coast HS      24:06  7:46 
   87  1378 Lauren         Moore          Lincoln Park Academy   24:10  7:47 
   88  1348 Margeuax       Madeux         Edgewood MS/HS         24:17  7:49 
   89  1289 Alyssa         Bennet         Eau Gallie HS          24:33  7:54 
   90  1436 Maddie         McDonald       Melbourne Central Ca   24:36  7:55 
   91  1398 Alexa          Hochenberger   Jensen Beach HS        24:37  7:56 
   92  1422 Olivia         Cafiero        Satellite High Schoo   24:38  7:56 
   93  1319 Elza           Snodgrass      Titusville HS          24:38  7:56 
   94  1405 Hope           Dean           Berean Christian Sch   24:41  7:57 
   95  1290 Juliana        Smoak          Eau Gallie HS          24:41  7:57 
   96  1297 Hannah         Mothershead    Sebastian River HS     24:42  7:57 
   97  1276 Makayla        Mcminn         John Carroll HS        24:58  8:03 
   98  1389 Madison        Howard         Palm Bay HS            25:00  8:03 
   99  1343 Carla          Sturum         Palm Bay Heritage HS   25:06  8:05 
  100  1399 Anastasia      Hochenberger   Jensen Beach HS        25:08  8:06 
  101  1396 Francesca      Gendreau       Jensen Beach HS        25:13  8:07 
  102  1332 Gabby          Knoblock       Melbourne Central Ca   25:35  8:14 
  103  1351 Jordan         Fackler        Cocoa HS               25:46  8:18 
  104  1275 Mackenzie      Mcminn         John Carroll HS        25:49  8:19 
  105  1418 Amber          Langdale       Lake Mary HS           25:51  8:20 
  106  1298 Lesley         Hernandez      Sebastian River HS     25:53  8:20 
  107  1261 Maiya          Patel          Lake Mary HS           25:55  8:21 
  108  1403 Anastasia      Fabrizio       Bayside HS             25:57  8:21 
  109  1292 Allison        Smith          Eau Gallie HS          26:00  8:22 
  110  1386 Giani          Smith          Palm Bay HS            26:12  8:26 
  111  1435 Meredith       Thomas         Brevard HEAT           26:23  8:30 
  112  1296 Samantha       Applegate      Sebastian River HS     26:34  8:33 
  113  1383 Amber          Tardiff        Highlands Christian    26:36  8:34 
  114  1367 Camila         Cornelio       Treasure Coast HS      26:38  8:35 
  115  1428 Leann          Zollinger      Master's Academy       26:39  8:35 
  116  1339 Raquel         Hopkins        Palm Bay Heritage HS   26:43  8:36 
  117  1385 Josefine       Van Reenen     Highlands Christian    26:46  8:37 
  118  1381 Maddie         Lawhon         Highlands Christian    26:47  8:38 
  119  1264 Rana           Samaan         Lake Mary HS           26:56  8:40 
  120  1336 Hunter         Ackley         Covenant Christian S   27:06  8:44 
  121  1392 Surette        Kikendall      Palm Bay HS            27:10  8:45 
  122  1279 Anna           Guettler       John Carroll HS        27:27  8:50 
  123  1346 Emma           Roberts        Edgewood MS/HS         27:38  8:54 
  124  1294 Allison        Hanley         Sebastian River HS     27:45  8:56 
  125  1127 Anna           Devane         Sebastian River HS     27:46  8:57 
  126  1362 Melanie        Perez          Treasure Coast HS      27:49  8:57 
  127  1169 Ashleigh       Dowdy          East River HS          27:51  8:58 
  128  1425 Karen          Parry          Satellite High Schoo   27:56  9:00 
  129  1433 Hannah         Etienne        Brevard HEAT           28:18  9:07 
  130  1363 Alexa          Sucato         Treasure Coast HS      28:20  9:07 
  131  1387 Ashley         Beard          Palm Bay HS            28:45  9:16 
  132  1266 Sandra         Jordan         Lake Mary HS           29:04  9:22 
  133  1272 Rebekah        Etienne        Brevard HEAT           29:41  9:34 
  134  1353 Brooke         Buffkin        Cocoa HS               29:43  9:34 
  135  1281 Latoya         Tanilus        John Carroll HS        30:17  9:45 
  136  1280 Maria          Miller         John Carroll HS        30:18  9:45 
  137  1350 Caitlin        Carter         Cocoa HS               30:18  9:46 
  138  1390 Macayla        Quickery       Palm Bay HS            30:19  9:46 
  139  1277 Gabriela       Newnham        John Carroll HS        30:58  9:59 
  140  1342 Sierra         Gregg          Palm Bay Heritage HS   31:07 10:01 
  141  1341 Bridget        Black          Palm Bay Heritage HS   31:09 10:02 
  142  1170 Samantha       Rosa           East River HS          31:40 10:12 
  143  1404 Vastie         Madestin       Berean Christian Sch   31:40 10:12 
  144  1352 Madison        Flynn          Cocoa HS               32:35 10:29 
  145  1167 Jasa           Robles         East River HS          32:59 10:37 
  146  1407 Jorden         Kinney         Berean Christian Sch   33:04 10:39 
  147  1326 Lauren         Spratt         Astronaut HS           33:40 10:50 
  148  1165 Nikka          Catan          East River HS          33:41 10:51 
  149  1424 Wednesdai      Martinez       Satellite High Schoo   46:30 14:59 
*
*
HOLY TRINITY FALL CLASSIC CROSS COUNTRY MEET
GIRLS JV RESULTS
October 18, 2014
Holy Trinity Academy, Melbourne, Florida
Timing by: Running Zone Race Management
www.runningzone.com 
Questions: info@runningzone.com 

OVERALL RESULTS
Place No.   First          Last           School               Time    Pace     
===== ===== ============== ============== ==================== ======= ===== 
    1  1254 Brianna        Basford        Holy Trinity Academy   19:31  6:17 
    2  1240 Lana           Rukab          Holy Trinity Academy   20:12  6:31 
    3  1252 Anique         Kattenberg     Holy Trinity Academy   20:37  6:38 
    4  1243 Kenzie         Farrish        Holy Trinity Academy   20:52  6:43 
    5  1247 Stacy          Torkelson      Holy Trinity Academy   20:58  6:45 
    6  1253 Ashley         Basford        Holy Trinity Academy   21:42  6:59 
    7  1248 Claire         Layton         Holy Trinity Academy   21:44  7:00 
    8  1255 Sasha          Wiechecki      Holy Trinity Academy   22:37  7:17 
    9  1106 Camille        Dulin          Ransom Everglades Sc   22:37  7:17 
   10  1118 Gabriella      Ouellette      Ransom Everglades Sc   22:37  7:17 
   11  1244 Abby           Mchenry        Holy Trinity Academy   22:42  7:19 
   12  1246 Olivia         Mchenry        Holy Trinity Academy   22:44  7:19 
   13  1108 Joeli          Ertel          Ransom Everglades Sc   22:50  7:21 
   14  1178 Clarissa       Bell           South Fork HS          23:02  7:25 
   15  1267 Corinna        Hennessey      Master's Academy       23:06  7:27 
   16  1356 Emily          Parks          South Fork HS          23:09  7:27 
   17  1274 Ally           Jaime          Our Lady of Lourdes    23:17  7:30 
   18  1269 Hannah         Harwick        Master's Academy       23:18  7:30 
   19  1131 Adair          Lyden          Lake Nona HS           23:24  7:32 
   20  1107 Sarah          Eskra          Ransom Everglades Sc   23:26  7:33 
   21  1250 Leena          Milo           Holy Trinity Academy   23:26  7:33 
   22  1111 Isabel         Malloy         Ransom Everglades Sc   23:26  7:33 
   23  1110 Nicole         Roederer       Ransom Everglades Sc   23:29  7:34 
   24  1203 Jamya          Wiley          Lincoln Park Academy   23:30  7:34 
   25  1174 Isabella       Babilonia      Ascension Catholic     23:32  7:35 
   26  1114 Maya           Punjwani       Ransom Everglades Sc   23:33  7:35 
   27  1233 Emily          Kuehn          Jensen Beach HS        23:55  7:42 
   28  1151 Haley          Mount          Titusville HS          24:00  7:44 
   29  1256 Maddy          Parry          Holy Trinity Academy   24:08  7:47 
   30  1239 Lauren         Folio          Holy Trinity Academy   24:15  7:49 
   31  1241 Mackenzie      Wills          Holy Trinity Academy   24:20  7:50 
   32  1155 Mallory        Jones          Titusville HS          24:23  7:51 
   33  1146 Holly          Klug           West Shore HS          24:33  7:54 
   34  1154 Jenna          Gullikson      Titusville HS          24:34  7:55 
   35  1192 Sydney         Towle          South Fork HS          24:34  7:55 
   36  1190 Julia          Ingles         South Fork HS          24:34  7:55 
   37  1135 Sofia          Llanos         Lake Nona HS           24:39  7:56 
   38  1162 Payton         Roe            Melbourne Central Ca   24:39  7:56 
   39  1222 Maia           Whelan         Jensen Beach HS        24:41  7:57 
   40  1172 Aubrey         Fortmayer      Ascension Catholic     24:42  7:57 
   41  1257 Tea            Boos           Holy Trinity Academy   24:47  7:59 
   42  1251 Sara           Shamlin        Holy Trinity Academy   25:05  8:05 
   43  1179 Lauren         Pearson        South Fork HS          25:08  8:06 
   44  1117 Alicia         Stuart         Ransom Everglades Sc   25:13  8:07 
   45  1202 Nastassia      Guantes        Lincoln Park Academy   25:15  8:08 
   46  1184 Kaylee         Cosola         South Fork HS          25:15  8:08 
   47  1144 Lauren         Seifert        West Shore HS          25:17  8:09 
   48  1148 Kelly          Johnston       West Shore HS          25:19  8:09 
   49  1228 Zacharia       Mungin         Jensen Beach HS        25:21  8:10 
   50  1208 Reese          Perretta       Lincoln Park Academy   25:21  8:10 
   51  1160 Madi           Donovan        Melbourne Central Ca   25:24  8:11 
   52  1201 Rebecca        Sleight        Lincoln Park Academy   25:25  8:11 
   53  1225 Alison         Vaughn         Jensen Beach HS        25:27  8:12 
   54  1224 Heidi          Neff           Jensen Beach HS        25:28  8:12 
   55  1238 Gigi           Guyton         Holy Trinity Academy   25:29  8:12 
   56  1185 Lauren         Vlasich        South Fork HS          25:30  8:13 
   57  1143 Lili           Tzou           West Shore HS          25:30  8:13 
   58  1181 Katelyn        Menninger      South Fork HS          25:32  8:14 
   59  1258 Tara           Carroll        Holy Trinity Academy   25:35  8:15 
   60  1220 Angelina       Herrera        Jensen Beach HS        25:38  8:15 
   61  1119 Rhona          He             Ransom Everglades Sc   25:41  8:16 
   62  1207 Jessica        Abraham        Lincoln Park Academy   25:42  8:17 
   63  1218 Tierney        Fortner        Jensen Beach HS        25:44  8:17 
   64  1156 Makayla        Rymkos         Titusville HS          25:44  8:17 
   65  1205 Claire         Kuzmits        Lincoln Park Academy   25:46  8:18 
   66  1173 Mallory        Jost           Ascension Catholic     25:53  8:20 
   67  1113 Jennifer       Leight         Ransom Everglades Sc   25:54  8:21 
   68  1109 Julia          Keyes          Ransom Everglades Sc   25:56  8:21 
   69  1175 Alex           Davenport      Ascension Catholic     26:01  8:23 
   70  1112 Violet         Handforth      Ransom Everglades Sc   26:05  8:24 
   71  1157 Fiona          Chalmers       Titusville HS          26:13  8:27 
   72  1270 Chloe          Fowler         Master's Academy       26:15  8:27 
   73  1223 Brooke         Desantis       Jensen Beach HS        26:16  8:28 
   74  1229 Ava            Clarke         Jensen Beach HS        26:21  8:29 
   75  1149 Katherine      Avrakotos      West Shore HS          26:43  8:36 
   76  1186 Gwen           Altman         South Fork HS          26:52  8:39 
   77  1211 Brenda         Ayala          Lincoln Park Academy   26:52  8:39 
   78  1115 Nicole         Mendelson      Ransom Everglades Sc   27:06  8:44 
   79  1176 Rebecca        Devoid         Ascension Catholic     27:11  8:45 
   80  1136 Kristen        Hansen         Lake Nona HS           27:17  8:47 
   81  1189 Remington      Peppler        South Fork HS          27:26  8:50 
   82  1259 Emma           Fisher         Holy Trinity Academy   27:26  8:50 
   83  1227 Catherine      D'Angelo       Jensen Beach HS        27:29  8:51 
   84  1145 Noelani        Taylor         West Shore HS          27:34  8:53 
   85  1193 Macy           Esco           South Fork HS          27:35  8:53 
   86  1219 Rachel         Shaw           Jensen Beach HS        27:40  8:55 
   87  1212 Rylan          Jay            Lincoln Park Academy   27:54  8:59 
   88  1210 Julia          Cheyne         Lincoln Park Academy   27:54  8:59 
   89  1141 Nadia          Sturdivent     Lake Nona HS           28:04  9:03 
   90  1116 Laura          Romano         Ransom Everglades Sc   28:20  9:07 
   91  1273 Lee Anne       Gotcher        Brevard HEAT           28:21  9:08 
   92  1237 Olivia         Beuscher       Jensen Beach HS        28:47  9:16 
   93  1200 Sam            Estrella       South Fork HS          28:47  9:16 
   94  1147 Rachel         Ho             West Shore HS          28:52  9:18 
   95  1132 Jessica        Boomhower      Lake Nona HS           28:56  9:19 
   96  1231 Vivianna       Gonzalez       Jensen Beach HS        29:12  9:24 
   97  1221 Hannah         Neff           Jensen Beach HS        29:20  9:27 
   98  1171 Amanda         Olson          Ascension Catholic     29:28  9:29 
   99  1142 Haleigh        Boyer          West Shore HS          29:30  9:30 
  100  1235 Rebecca        Polsky         Jensen Beach HS        29:37  9:32 
  101  1133 Cheryn         Kanamori       Lake Nona HS           29:41  9:34 
  102  1124 Claire         Carson         Eau Gallie HS          29:47  9:35 
  103  1122 Jessica        Stord          Eau Gallie HS          29:47  9:36 
  104  1236 Alison         Spencer        Jensen Beach HS        29:52  9:37 
  105  1164 Kaitlynn       Tomblin        Melbourne Central Ca   30:00  9:40 
  106  1216 Winni          Yang           Palm Bay HS            30:01  9:40 
  107  1137 Kalei          Lovasco        Lake Nona HS           30:04  9:41 
  108  1196 Hannah         Mctiernan      South Fork HS          30:17  9:45 
  109  1204 Brianna        Cumberbatch    Lincoln Park Academy   30:59  9:59 
  110  1214 Angelina       Salas          Palm Bay HS            31:17 10:04 
  111  1188 Anna           Beams          South Fork HS          31:33 10:10 
  112  1140 Sophia         Sayers-Oneill  Lake Nona HS           31:42 10:13 
  113  1191 Victoria       Snow           South Fork HS          32:32 10:29 
  114  1102 Victoria       Newnham        John Carroll HS        33:02 10:38 
  115  1103 Chloe          Brache         John Carroll HS        33:03 10:39 
  116  1138 Ashley         Mathews        Lake Nona HS           33:35 10:49 
  117  1187 Leia           Thomson        South Fork HS          34:18 11:03 
  118  1217 Ana            Pischinger     Palm Bay HS            34:41 11:10 
  119  1120 Emma           Crawford       Eau Gallie HS          34:54 11:14 
  120  1125 Tyanna         Lakeman        Eau Gallie HS          35:14 11:21 
  121  1213 Karman         Hall           Palm Bay HS            35:19 11:22 
  122  1139 Victoria       Mathews        Lake Nona HS           35:29 11:26 
  123  1206 Alexia         Ruffo          Lincoln Park Academy   37:05 11:56 
Copyright 2015 Running Zone


Valid XHTML 1.0 Transitional
Web site hosting by All Brevard Web Sites