• Home
  • Retail Store
  • Take A Tour
  • Directions
  • About Us
  • Contact Us
  • Links
Back To Results
Pink Heals 2 Miler Results
PINK HEALS 2 MILE RUN/WALK
October 15, 2014, 6:00 pm Start
Wickham Park, Main Pavilion, Melbourne, FL
Race Director: Jake Keen and Sherry Palmer
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com 
Questions: info@runningzone.com

OVERALL RESULTS
Place Sex No.   Name                    Sex Age City, State           Time      Pace     
===== === ===== ======================= === === ===================== ========= ===== 
    1   1   860 Art Anderson            M    55 Melbourne FL            12:43.9  6:22 
    2   2   837 Keith Kowalske          M    54 Melborune FL            13:40.3  6:51 
    3   3   844 Jackson Parks           M    09 Rockledge FL            14:02.7  7:02 
    4   4   841 James Krupp             M    39 Melbourne FL            14:07.8  7:04 
    5   5   778 Santo Geraci III        M    39 Palm Bay FL             14:16.3  7:09 
    6   6   823 Greg Griffin            M    57 Rockledge FL            14:47.7  7:24 
    7   7   857 Donald Piercy           M    53 Melbourne FL            15:40.8  7:51 
    8   1   779 Hannah Geraci           F    29 Palm Bay FL             16:00.8  8:01 
    9   8   816 Gary Castner            M    69 Melbourne FL            16:22.8  8:12 
   10   9   803 Michael Ammen           M    62 Palm Bay FL             16:39.5  8:20 
   11  10   854 Daniel Olivo            M    08 Satellite Beach FL      16:48.9  8:25 
   12   2   783 Avery Saunders          F    12 Merritt Island FL       16:55.7  8:28 
   13   3   786 Annabelle Saunders      F    11 Merritt Island FL       17:04.2  8:33 
   14   4   856 Amanda Mallinger        F    38 Melbourne FL            17:21.6  8:41 
   15   5   855 Lauren Mallinger        F    07 Melbourne FL            17:21.7  8:41 
   16  11   863 Gavin Rowell            M    11 Indialantic FL          17:44.7  8:53 
   17   6   820 Noreen Holmes           F    56 Cape Canaveral FL       18:22.6  9:12 
   18  12   792 Steven Berlan           M    54 Palm Bay FL             18:46.8  9:24 
   19   7   809 Madison Simpkins        F    11 West Melbourne FL       18:48.5  9:25 
   20  13   808 Cameron Simpkins        M    09 West Melbourne FL       18:51.4  9:26 
   21   8   850 Amanda Obloy            F    35 Merritt Island FL       19:05.9  9:33 
   22  14   793 Monte Keen              M    56 Palm Bay FL             19:12.5  9:37 
   23   9   864 Sofia Smith             F    34 Satellite Beach FL      19:21.4  9:41 
   24  15   814 Gerry Fahey             M    71 Melbourne FL            19:25.8  9:43 
   25  10   769 Linda Lundstedt         F    53 West Melbourne FL       19:34.0  9:47 
   26  11   788 Brenda Maldonado        F    42 Rockledge FL            19:36.9  9:49 
   27  12   848 Andrea Saundry          F    42 West Melbourne FL       19:47.2  9:54 
   28  13   830 Alysson Lyons           F    32 Rockledge FL            19:52.3  9:57 
   29  14   795 Mandy Karl              F    35 Rockledge FL            20:59.2 10:30 
   30  16   794 Andy Karl               M    46 Rockledge FL            21:00.2 10:31 
   31  15   853 Tracy Olivo             F    37 Satellite Beach FL      21:10.8 10:36 
   32  16   806 Khloe Kohlstedt         F    12 West Melbourne FL       21:11.5 10:36 
   33  17   791 Ken Flieder             M    56 Cocoa FL                21:15.6 10:38 
   34  17   861 Ava Rowell              F    13 Indialantic FL          21:31.1 10:46 
   35  18   862 Denise Rowell           F    44 Indialantic FL          21:55.7 10:58 
   36  19   845 Shannon Parks           F    44 Rockledge FL            22:53.6 11:27 
   37  20   824 Sara Griffin            F    55 Rockledge FL            23:23.7 11:42 
   38  21   777 Kim Dean                F    31 Satellite Beach FL      23:29.3 11:45 
   39  22   849 Dot Stoner              F    51 Rockledge FL            24:08.5 12:05 
   40  18   790 Ethan Leon              M    12 Rockledge FL            25:07.7 12:34 
   41  19   805 Cooper Kohlstedt        M    08 West Melbourne FL       26:38.3 13:20 
   42  20   851 Ryan Canavan            M    09 West Melbourne FL       26:39.5 13:20 
   43  23   812 Alexis Russo            F    18 Indian Harbour Beach    26:40.4 13:21 
   44  24   807 Tracy Kohlstedt         F    43 West Melbourne FL       26:44.6 13:23 
   45  25   832 Jennafer Havenor        F    39 Palm Bay FL             27:09.4 13:35 
   46  26   811 Carolyn Phillips        F    18 Melbourne FL            27:14.1 13:38 
   47  27   813 Dawn Russo              F    43 Indian Harbour Beach    27:16.0 13:38 
   48  28   831 Dawn Davis              F    39 Cocoa FL                29:16.9 14:39 
   49  29   835 Mary Ann Bowman         F    62 Melbourne FL            29:50.6 14:56 
   50  21   773 Paul Duhaime            M    07 Melbourne FL            30:44.6 15:23 
   51  22   776 Shail Duhaime           M    44 Melbourne FL            30:51.0 15:26 
   52  30   817 Aida D Chilan           F    23 Melbourne FL            31:17.5 15:39 
   53  31   818 Marjorie S Chilan       F    45 Melbourne FL            31:18.7 15:40 
   54  23   834 Paul Bruton             M    54 West Melbourne FL       31:23.3 15:42 
   55  32   846 Donna Bruton            F    53 West Melbourne FL       31:24.7 15:43 
   56  33   833 Susan Simmons           F    51 Melbourne FL            31:29.8 15:45 
   57  34   799 Joanne Holt             F    55 Melbourne FL            31:40.7 15:51 
   58  24   798 Dan Holt                M    28 Melbourne FL            31:41.2 15:51 
   59  35   840 Amanda Gayle            F    31 Palm Bay FL             32:39.0 16:20 
   60  36   797 Sophie Hernandez        F    10 Sanford FL              33:30.1 16:46 
   61  37   768 Peggy Kane              F    42 Cocoa Beach FL          33:30.1 16:46 
   62  38   787 Cindy Hall              F    43 Rockledge FL            33:40.0 16:50 
   63  39   789 Allana Hall             F    12 Rockledge FL            33:40.7 16:51 
   64  40   826 Michelle Stocks         F    42 Melbourne FL            33:44.5 16:53 
   65  41   825 Shari Sharp             F    52 Melbourne FL            33:44.6 16:53 
   66  42   836 Katie Marsh             F    76 Melbourne FL            34:02.1 17:02 
   67  25   827 Connor Woodman          M    20 Palm Bay FL             34:19.2 17:10 
   68  43   800 Joanne Woodman          F    58 Palm Bay FL             34:19.6 17:10 
   69  26   784 Gary Saunders           M    43 Merritt Island FL       34:35.0 17:18 
   70  44   782 Kris Saunders           F    43 Merritt Island FL       34:36.0 17:18 
   71  45   785 Kendzie Saunders        F    17 Merritt Island FL       34:37.4 17:19 
   72  27  1864 James Watson            M    56 Cocoa FL                34:43.9 17:22 
   73  46   847 Kim Sutton              F    50 Melbourne               34:47.0 17:24 
   74  47   828 Tiamarie Kind           F    13 Melbourne FL            35:00.3 17:31 
   75  48   829 Chole Lockhart          F    14 Melbourne FL            35:03.1 17:32 
   76  28   765 August Schutte          M    34 Melbourne FL            35:40.7 17:51 
   77  49  1865 Shannon Wiley-Watson    F    40 Cocoa FL                35:54.7 17:58 
   78  29   852 Earl Wiley              M    49 Merritt Island FL       35:54.8 17:58 
   79  50   766 Cassandra Schutte       F    33 Melbourne FL            36:01.9 18:01 
   80  30   865 Ben Wheeler             M    45 Palm Bay FL             36:10.8 18:06 
   81  51   822 Barb Pantaleo           F    60 Satellite Beach FL      36:12.7 18:07 
   82  52   858 Patty Lindenberger      F    51 Palm Bay FL             36:38.4 18:20 
   83  31   859 Bill Lindenberger       M    62 Palm Bay FL             36:40.9 18:21 
   84  32   819 Larry Holmes            M    62 Cape Canaveral FL       37:58.4 19:00 
   85  33   843 Johnny Bynum            M    45 Melbourne FL            52:26.4 26:14 
Copyright 2015 Running Zone


Valid XHTML 1.0 Transitional
Web site hosting by All Brevard Web Sites