• Home
  • Retail Store
  • Take A Tour
  • Directions
  • About Us
  • Contact Us
  • Links
Back To Results
Ascension Eagle Pride 1 Mile Results
EAGLE PRIDE 1 MILE RESULTS
September 20, 2014
Ascension Catholic Shool, Melbourne, FL
Race Director: Pamela Gearheart
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com 
Questions: pamela4004@att.net

OVERALL RESULTS
Place Sex No.   Name                    Sex Age City, State           Time         
===== === ===== ======================= === === ===================== ========= 
    1   1  3850 Katie Johnson           F    21 Melbourne FL             6:54.2 
    2   2  3927 Mallory Jost            F    12 Melbourne                7:05.8 
    3   1  3901 Alex Kieu               M    12 Melbourne FL             7:31.0 
    4   2  3863 Juan Pablo Martinez     M    08 Melbourne FL             7:39.0 
    5   3  3895 Camden Garoust          M    07 Melbourne FL             8:20.0 
    6   4  3936 Jacob Samler            M    08 Melbourne FL             8:32.9 
    7   3  3911 Laura Riley             F    25 Melbourne                8:35.5 
    8   5  3920 Gregory Oxendine        M    13 Melbourne                8:47.7 
    9   6  3939 Tim Morris              M    45 Melbourne FL             8:57.7 
   10   7  3882 Tim Thibert             M    32 Palm Bay FL              8:58.3 
   11   4  3862 Natalie Morris          F    07 Melbourne FL             9:01.6 
   12   8  3929 Lukas Viselli           M    05 Melbourne FL             9:16.9 
   13   9  3951 Robert Hermida          M    52 Viera FL                 9:23.5 
   14  10  3861 Jared Wright            M    10 Melbourne FL             9:23.6 
   15   5  3890 Selena Babilonia        F    08 Melbourne FL             9:24.2 
   16   6  3948 Stephanie Berry         F    27 Melbourne FL             9:26.7 
   17   7  3859 Rachel Devoid           F    06 Melbourne FL             9:27.7 
   18  11  3947 Michael Pirolo          M    35 Melbourne FL             9:28.2 
   19  12  3885 Jospeh Cichock          M    52 Indialantic FL           9:32.6 
   20   8  3915 Celine Reddin           F    11 Melbourne                9:33.4 
   21   9  3935 Brooke Samler           F    06 Melbourne FL             9:33.7 
   22  10  3937 Theresa Samler          F    34 Melbourne FL             9:34.5 
   23  11  3893 Riley Miniclies         F    06 Melbourne FL             9:53.8 
   24  12  3945 Michelle Nabelhaus      F    38 Merritt Island FL        9:54.1 
   25  13  3909 Addison Haley           F    07 Melbourne FL            10:08.1 
   26  13  3932 EJ Murray               M    07 Melbourne FL            10:12.1 
   27  14  3946 Kathryn Nabelhaus       F    06 Merritt Island FL       10:14.3 
   28  14  3973 Thomas Schoentube       M    13 Melbourne FL            10:15.5 
   29  15  3954 Lexy Thorp              F    10 Melbourne FL            10:17.1 
   30  16  3853 Ariana Pirolo           F    08 Melbourne FL            10:20.9 
   31  15  3970 Christian Gomez         M    09 Palm Shores FL          10:21.9 
   32  17  3856 Maya Hudson             F    07 Melbourne FL            10:31.2 
   33  18  3851 Katherine Laird         F    11 Melbourne FL            10:35.4 
   34  19  3865 Olivia Luchetti         F    08 Melbourne FL            10:43.8 
   35  20  3938 Bella Jones             F    11 Melbourne FL            10:44.3 
   36  16  3883 Tyler Thibert           M    06 Palm Bay FL             10:45.4 
   37  21  3866 Madison Doyle           F    08 Melbourne FL            10:47.3 
   38  17  3875 Julian Krause           M    06 Melbourne FL            10:58.9 
   39  22  3879 Jenny Conlan            F    42 Viera FL                11:04.0 
   40  23  3968 Monica McKenney         F    41 Rockledge FL            11:19.7 
   41  24  3966 Marissa McKenney        F    08 Rockledge FL            11:20.0 
   42  18  3969 Rolando Gomez           M    12 Palm Shores FL          11:27.6 
   43  19  3949 Michael Camaj           M    12 Melbourne FL            11:34.8 
   44  25  3953 Julianne Gutierrez      F    08 Melbuorne FL            11:40.1 
   45  20  3894 Sean Miniclies          M    35 Melbourne FL            11:41.5 
   46  26  3869 Viviana Russell         F    06 Melbourne FL            11:45.8 
   47  21  3892 Joseph Oransky          M    07 Melbourne FL            11:47.0 
   48  27  3913 Abby Rose Gomez         F    11 Melbourne               11:52.5 
   49  28  3903 Anna Hinkle             F    13 Melbourne FL            11:57.5 
   50  22  3971 Andres Gomez            M    06 Palm Shores FL          11:57.8 
   51  29  3902 Lydia Hinkle            F    10 Melbourne FL            11:58.3 
   52  23  3905 Ian Carter              M    09 Melbourne FL            11:59.2 
   53  30  3906 Caitlin Carter          F    13 Melbourne FL            11:59.4 
   54  24  3972 Jesse Gomez             M    42 Palm Shores FL          12:04.9 
   55  31  3899 Kaiden Morgan           F    10 Melbourne FL            12:22.8 
   56  25  3881 JJ McKune               M    07 Melbourne FL            12:23.6 
   57  32  3864 Chloe Garoust           F    09 Melbourne FL            12:27.7 
   58  33  3873 Sadie Sims              F    08 Melbourne FL            12:27.7 
   59  26  3898 Austin Scoggins         M    06 Melbourne FL            12:29.8 
   60  27  3964 Carter Morgan           M    10 Melbourne FL            12:37.8 
   61  28  3891 Connor Potomski         M    04 Melbourne FL            12:40.2 
   62  34  3874 Christina Krause        F    40 Melbourne FL            12:48.3 
   63  35  3876 Meta Krause             F    07 Melbourne FL            12:48.3 
   64  29  3868 Liam Russell            M    04 Melbourne FL            12:48.8 
   65  30  3897 Adam Scoggins           M    34 Melbourne FL            12:48.9 
   66  36  3930 Stephanie Scoggins      F    33 Melbourne FL            12:49.6 
   67  37  3965 Tracy Morgan            F    43 Melbourne FL            12:51.5 
   68  38  3944 Emma Cassidy            F    10 West Melbourne FL       12:58.5 
   69  39  3886 Jane Cichock            F    08 Indialantic FL          12:58.6 
   70  40  3934 Lorrie Johnsten         F    59 Melbourne FL            12:59.5 
   71  31  3943 Johnny Cassidy          M    07 West Melbourne FL       13:22.3 
   72  41  3889 Ariana Babilonia        F    06 Melbourne FL            13:24.3 
   73  42  3960 Chelsea Johnson         F    23 Melbourne FL            13:26.1 
   74  32  3959 Ted Johnson             M    49 Melbourne FL            13:26.2 
   75  43  3857 Christina Hudson        F    38 Melbourne FL            13:26.4 
   76  44  3908 Natalie Heinz           F    07 Melbourne FL            13:28.5 
   77  45  3904 Laura Carter            F    45 Melbourne FL            13:40.4 
   78  33  3872 Greg Sims               M    43 Melbourne FL            13:59.4 
   79  46  3870 Heather Russell         F    38 Melbourne FL            14:00.4 
   80  34  3919 Guissepe Frisella       M    11 Melbourne               14:00.4 
   81  47  3858 Melisa Locke            F    29 Indian Herbour Beach    14:18.3 
   82  48  3912 Janet Harvey            F    46 Melbourne               14:18.3 
   83  49  3867 Maria Salcedo           F    71 Melbourne FL            14:19.3 
   84  50  3957 Gabby Harvey            F    13 Melbourne FL            14:43.2 
   85  51  3942 Diana Cassidy           F    41 West Melbourne FL       14:47.1 
   86  52  3871 Chris Sims              F    46 Melbourne FL            14:48.2 
   87  53  3940 Emily Doyle             F    09 Melbourne FL            14:57.5 
   88  54  3941 Jennifer Doyle          F    42 Melbourne FL            14:58.0 
   89  55  3880 Lily McKune             F    05 Melbourne FL            15:02.9 
   90  56  3933 Lisa Johnsten           F    48 Melbourne FL            17:02.4 
   91  57  3931 Lailah Murray           F    06 Melbourne FL            17:02.7 
Copyright 2015 Running Zone


Valid XHTML 1.0 Transitional
Web site hosting by All Brevard Web Sites