• Home
  • Retail Store
  • Take A Tour
  • Directions
  • About Us
  • Contact Us
  • Links
Back To Results
Ascension Eagle Pride 1 Mile Results
EAGLE PRIDE 1 MILE RESULTS
September 20, 2014
Ascension Catholic Shool, Melbourne, FL
Race Director: Pamela Gearheart
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com 
Questions: pamela4004@att.net

TOP MALE FINISHERS
AGE-GROUP RESULTS
MALE AGE GROUP:  01 - 11
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time         
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= 
    1     4  3863 Juan Pablo Martinez      08 Melbourne            FL    7:39.0 
    2     5  3895 Camden Garoust           07 Melbourne            FL    8:20.0 
    3     6  3936 Jacob Samler             08 Melbourne            FL    8:32.9 
    4    12  3929 Lukas Viselli            05 Melbourne            FL    9:16.9 
    5    14  3861 Jared Wright             10 Melbourne            FL    9:23.6 
    6    26  3932 Ej Murray                07 Melbourne            FL   10:12.1 
    7    31  3970 Christian Gomez          09 Palm Shores          FL   10:21.9 
    8    36  3883 Tyler Thibert            06 Palm Bay             FL   10:45.4 
    9    38  3875 Julian Krause            06 Melbourne            FL   10:58.9 
   10    47  3892 Joseph Oransky           07 Melbourne            FL   11:47.0 
   11    50  3971 Andres Gomez             06 Palm Shores          FL   11:57.8 
   12    52  3905 Ian Carter               09 Melbourne            FL   11:59.2 
   13    56  3881 Jj McKune                07 Melbourne            FL   12:23.6 
   14    59  3898 Austin Scoggins          06 Melbourne            FL   12:29.8 
   15    60  3964 Carter Morgan            10 Melbourne            FL   12:37.8 
   16    61  3891 Connor Potomski          04 Melbourne            FL   12:40.2 
   17    64  3868 Liam Russell             04 Melbourne            FL   12:48.8 
   18    71  3943 Johnny Cassidy           07 West Melbourne       FL   13:22.3 
   19    80  3919 Guissepe Frisella        11 Melbourne                 14:00.4 
MALE AGE GROUP:  12 - 19
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time         
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= 
    1     3  3901 Alex Kieu                12 Melbourne            FL    7:31.0 
    2     8  3920 Gregory Oxendine         13 Melbourne                  8:47.7 
    3    28  3973 Thomas Schoentube        13 Melbourne            FL   10:15.5 
    4    42  3969 Rolando Gomez            12 Palm Shores          FL   11:27.6 
    5    43  3949 Michael Camaj            12 Melbourne            FL   11:34.8 
MALE AGE GROUP:  20 - 99
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time         
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= 
    1     9  3939 Tim Morris               45 Melbourne            FL    8:57.7 
    2    10  3882 Tim Thibert              32 Palm Bay             FL    8:58.3 
    3    13  3951 Robert Hermida           52 Viera                FL    9:23.5 
    4    18  3947 Michael Pirolo           35 Melbourne            FL    9:28.2 
    5    19  3885 Jospeh Cichock           52 Indialantic          FL    9:32.6 
    6    45  3894 Sean Miniclies           35 Melbourne            FL   11:41.5 
    7    54  3972 Jesse Gomez              42 Palm Shores          FL   12:04.9 
    8    65  3897 Adam Scoggins            34 Melbourne            FL   12:48.9 
    9    74  3959 Ted Johnson              49 Melbourne            FL   13:26.2 
   10    78  3872 Greg Sims                43 Melbourne            FL   13:59.4 

TOP FEMALE FINISHERS
AGE-GROUP RESULTS
FEMALE AGE GROUP:  01 - 11
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time         
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= 
    1    11  3862 Natalie Morris           07 Melbourne            FL    9:01.6 
    2    15  3890 Selena Babilonia         08 Melbourne            FL    9:24.2 
    3    17  3859 Rachel Devoid            06 Melbourne            FL    9:27.7 
    4    20  3915 Celine Reddin            11 Melbourne                  9:33.4 
    5    21  3935 Brooke Samler            06 Melbourne            FL    9:33.7 
    6    23  3893 Riley Miniclies          06 Melbourne            FL    9:53.8 
    7    25  3909 Addison Haley            07 Melbourne            FL   10:08.1 
    8    27  3946 Kathryn Nabelhaus        06 Merritt Island       FL   10:14.3 
    9    29  3954 Lexy Thorp               10 Melbourne            FL   10:17.1 
   10    30  3853 Ariana Pirolo            08 Melbourne            FL   10:20.9 
   11    32  3856 Maya Hudson              07 Melbourne            FL   10:31.2 
   12    33  3851 Katherine Laird          11 Melbourne            FL   10:35.4 
   13    34  3865 Olivia Luchetti          08 Melbourne            FL   10:43.8 
   14    35  3938 Bella Jones              11 Melbourne            FL   10:44.3 
   15    37  3866 Madison Doyle            08 Melbourne            FL   10:47.3 
   16    41  3966 Marissa McKenney         08 Rockledge            FL   11:20.0 
   17    44  3953 Julianne Gutierrez       08 Melbuorne            FL   11:40.1 
   18    46  3869 Viviana Russell          06 Melbourne            FL   11:45.8 
   19    48  3913 Abby Rose Gomez          11 Melbourne                 11:52.5 
   20    51  3902 Lydia Hinkle             10 Melbourne            FL   11:58.3 
   21    55  3899 Kaiden Morgan            10 Melbourne            FL   12:22.8 
   22    57  3864 Chloe Garoust            09 Melbourne            FL   12:27.7 
   23    58  3873 Sadie Sims               08 Melbourne            FL   12:27.7 
   24    63  3876 Meta Krause              07 Melbourne            FL   12:48.3 
   25    68  3944 Emma Cassidy             10 West Melbourne       FL   12:58.5 
   26    69  3886 Jane Cichock             08 Indialantic          FL   12:58.6 
   27    72  3889 Ariana Babilonia         06 Melbourne            FL   13:24.3 
   28    76  3908 Natalie Heinz            07 Melbourne            FL   13:28.5 
   29    87  3940 Emily Doyle              09 Melbourne            FL   14:57.5 
   30    89  3880 Lily McKune              05 Melbourne            FL   15:02.9 
   31    91  3931 Lailah Murray            06 Melbourne            FL   17:02.7 
FEMALE AGE GROUP:  12 - 19
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time         
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= 
    1     2  3927 Mallory Jost             12 Melbourne                  7:05.8 
    2    49  3903 Anna Hinkle              13 Melbourne            FL   11:57.5 
    3    53  3906 Caitlin Carter           13 Melbourne            FL   11:59.4 
    4    84  3957 Gabby Harvey             13 Melbourne            FL   14:43.2 
FEMALE AGE GROUP:  20 - 99
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time         
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= 
    1     1  3850 Katie Johnson            21 Melbourne            FL    6:54.2 
    2     7  3911 Laura Riley              25 Melbourne                  8:35.5 
    3    16  3948 Stephanie Berry          27 Melbourne            FL    9:26.7 
    4    22  3937 Theresa Samler           34 Melbourne            FL    9:34.5 
    5    24  3945 Michelle Nabelhaus       38 Merritt Island       FL    9:54.1 
    6    39  3879 Jenny Conlan             42 Viera                FL   11:04.0 
    7    40  3968 Monica McKenney          41 Rockledge            FL   11:19.7 
    8    62  3874 Christina Krause         40 Melbourne            FL   12:48.3 
    9    66  3930 Stephanie Scoggins       33 Melbourne            FL   12:49.6 
   10    67  3965 Tracy Morgan             43 Melbourne            FL   12:51.5 
   11    70  3934 Lorrie Johnsten          59 Melbourne            FL   12:59.5 
   12    73  3960 Chelsea Johnson          23 Melbourne            FL   13:26.1 
   13    75  3857 Christina Hudson         38 Melbourne            FL   13:26.4 
   14    77  3904 Laura Carter             45 Melbourne            FL   13:40.4 
   15    79  3870 Heather Russell          38 Melbourne            FL   14:00.4 
   16    81  3858 Melisa Locke             29 Indian Herbour Beach FL   14:18.3 
   17    82  3912 Janet Harvey             46 Melbourne                 14:18.3 
   18    83  3867 Maria Salcedo            71 Melbourne            FL   14:19.3 
   19    85  3942 Diana Cassidy            41 West Melbourne       FL   14:47.1 
   20    86  3871 Chris Sims               46 Melbourne            FL   14:48.2 
   21    88  3941 Jennifer Doyle           42 Melbourne            FL   14:58.0 
   22    90  3933 Lisa Johnsten            48 Melbourne            FL   17:02.4 
Copyright 2015 Running Zone


Valid XHTML 1.0 Transitional
Web site hosting by All Brevard Web Sites