• Home
  • Retail Store
  • Take A Tour
  • Directions
  • About Us
  • Contact Us
  • Links
Back To Results
Bottom's Up Beer Run 4K Results
BOTTOMS UP BEER RUN 4K RUN/WALK
June 7, 2014
Wickham Park, Pavilion #4, Melbourne, FL
Race Director: Anne Gregg
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com 
Questions: info@runningzone.com

OVERALL RESULTS
Place Sex No.   Name                    Sex Age City, State           Time      Net       Pace     
===== === ===== ======================= === === ===================== ========= ========= ===== 
    1   1  1713 John Wall               M    43 Viera FL                15:23.6   15:23.4  6:12 
    2   2  1868 Michael Maleski         M    36 Palm Bay FL             16:19.7   16:16.0  6:33 
    3   3  1883 Troy Owens              M    24 Indian Harbour Beach    16:26.7   16:25.5  6:37 
    4   4  1888 Joe Lento               M    44 Cocoa Beach FL          16:41.9   16:40.8  6:43 
    5   5  1716 Roderick Allen          M    26 Satellite Beach FL      16:42.0   16:42.0  6:44 
    6   1  1894 Ceal Walker             F    51 Cocoa Beach FL          16:47.3   16:47.3  6:46 
    7   6  1615 Matthew Acheson         M    25 Patrick Afb FL          17:11.3   17:11.0  6:55 
    8   2  1624 Gianna Rogers           F    15 Port St. Lucie FL       17:13.4   17:13.4  6:56 
    9   7  1587 Shawn O'Kane            M    35 Charleston SC           17:24.2   17:24.2  7:01 
   10   8  1863 Steven Baker            M    22 Indialantic FL          17:27.3   17:27.3  7:02 
   11   9  1885 Matt Mahoney            M    58 Melbourne FL            17:27.7   17:27.7  7:02 
   12  10  1748 Chuck Mathews           M    50 Palm Bay FL             17:34.9   17:34.1  7:05 
   13  11  1887 Kyle Sowers             M    28 Viera FL                18:05.0   18:04.5  7:17 
   14  12  1891 Israel Garcia           M    26 Palm Bay FL             18:17.2   18:17.2  7:22 
   15  13  1677 Gary Postlethwait       M    36 Satellite Beach FL      18:41.3   18:39.5  7:31 
   16  14  1797 Nate Lockwood           M    32 Satellite Beach FL      18:52.7   18:50.5  7:35 
   17  15  1695 Bryce Harrington        M    32 Merritt Island FL       19:09.8   19:04.0  7:41 
   18  16  1621 Josh Gilbert            M    21 Harmony FL              19:36.2   19:36.2  7:54 
   19  17  1820 Marty Cassetta          M    48 Grant FL                19:40.7   19:36.8  7:54 
   20  18  1516 Don Larsen              M    50 Kissimmee FL            19:43.1   19:42.4  7:56 
   21  19  1771 John Vangilder          M    42 Melbourne FL            20:00.1   19:58.5  8:03 
   22  20  1721 Brandon Luttrell        M    27 Rockledge FL            20:13.2   19:59.9  8:03 
   23  21  1737 Jerry Hobbs             M    54 Melbourne FL            20:16.2   20:14.3  8:09 
   24   3  1643 Alyssa Bennett          F    15 Melbourne FL            20:32.2   20:30.5  8:16 
   25  22  1855 James Twigg             M    53 Melbourne FL            20:45.6   20:32.8  8:17 
   26   4  1603 Claudia Ferrari         F    43 Vero Beach FL           20:56.4   20:46.3  8:22 
   27  23  1772 Teen Sum                M    65 Palm Bay FL             20:58.3   20:50.7  8:24 
   28  24  1631 Jack Audet              M    25 Melbourne FL            21:08.8   20:52.2  8:24 
   29  25  1740 Robert Cortes           M    31 Indialantic FL          21:05.4   20:55.5  8:26 
   30  26  1657 Daniel Higgins          M    30 Cocoa Beach FL          21:06.7   21:02.4  8:28 
   31   5  1816 Kyrstin Clodfelter      F    30 Melbourne Beach FL      21:09.3   21:06.5  8:30 
   32  27  1817 Brandon Cunningham      M    31 Melbourne FL            21:12.9   21:07.9  8:31 
   33   6  1597 Kelly Semenko           F    36 Melbourne FL            21:28.2   21:23.7  8:37 
   34  28  1893 Ash Smith               M    31 Ponte Vedra FL          21:48.7   21:33.1  8:41 
   35  29  1662 Mark Schafer            M    52 Oviedo FL               21:42.4   21:35.3  8:42 
   36  30  1745 Michael Fagan           M    15 Palm Bay FL             21:53.6   21:42.9  8:45 
   37   7  1483 Mary Micolites          F    50 Melbourne FL            21:51.2   21:46.6  8:46 
   38  31  1683 Arthur Steganov         M    23 Rockledge FL            22:03.9   21:50.2  8:48 
   39  32  1841 James Nuara             M    35 Melbourne FL            22:25.7   21:56.9  8:50 
   40   8  1692 Kathy Ojeda             F    55 Merritt Island FL       22:04.8   21:57.2  8:51 
   41  33  1838 Steve Ciarrocchi        M    47 Melbourne FL            22:07.0   22:01.8  8:52 
   42   9  1583 Katie Steward           F    24 Melbourne Beach FL      22:05.4   22:03.0  8:53 
   43  10  1661 Cassandra Swickert      F    46 Merritt Island FL       22:19.0   22:07.0  8:54 
   44  34  1728 Brian Kent              M    30 Melbourne FL            22:18.2   22:08.1  8:55 
   45  35  1830 Trey Lake               M    10 Rockledge FL            22:10.2   22:08.9  8:55 
   46  11  1547 Lisa Hamelin            F    43 Indian Harbour Beach    22:10.2   22:09.0  8:55 
   47  12  1747 Jessica Frank           F    49 Melbourne FL            22:24.5   22:23.2  9:01 
   48  36  1636 Chris White             M    35 Melbourne FL            22:37.0   22:31.3  9:04 
   49  37  1475 John Balserait          M    32 Merritt Island FL       22:45.3   22:35.4  9:06 
   50  38  1605 Brian Lahrman           M    41 Orlando FL              23:16.6   22:39.1  9:07 
   51  13  1787 Lindsey Kahn            F    15 Melbourne FL            23:05.2   22:39.4  9:08 
   52  39  1644 Dennis O'Neill          M    30 Merritt Island FL       22:44.2   22:42.2  9:09 
   53  40  1768 James Suthann           M    32 Satellite Beach FL      22:54.1   22:45.0  9:10 
   54  41  1645 Brian Kurinsky          M    36 Melbourne FL            23:04.2   22:57.8  9:15 
   55  42  1867 Jason Heddings          M    41 Indialantic FL          23:13.2   22:58.0  9:15 
   56  43  1805 Grayden Taylor          M    13 Melbourne FL            23:30.0   23:12.0  9:21 
   57  44  1756 Shane Rose              M    27 Melbourne FL            23:26.7   23:13.0  9:21 
   58  14  1637 Liz White               F    35 Melbourne FL            23:19.9   23:14.5  9:22 
   59  15  1678 Tracy Geiger            F    30 Viera FL                23:36.2   23:16.2  9:22 
   60  16  1554 Tracey Coffey           F    45 Merritt Island FL       23:19.3   23:17.6  9:23 
   61  17  1584 Patricia Savage         F    49 Merritt Island FL       23:25.8   23:22.8  9:25 
   62  45  1600 Paul Russo              M    52 Melbourne FL            23:26.6   23:23.6  9:25 
   63  46  1641 James Lason             M    35 Cocoa Beach FL          23:50.6   23:32.1  9:29 
   64  18  1732 Kirstie Allen           F    24 Satellite Beach FL      23:46.8   23:36.8  9:31 
   65  19  1647 Ashley Vaughan          F    34 Melbourne FL            23:55.6   23:38.3  9:31 
   66  47  1628 Eric Wicks              M    43 Melbourne FL            24:07.1   23:47.4  9:35 
   67  48  1546 Francis Kagunda         M    44 Melbourne FL            23:54.4   23:51.3  9:36 
   68  49  1622 Dennis Testerman        M    23 Harmony FL              24:16.9   23:52.2  9:37 
   69  50  1690 Bob Moore               M    45 Viera FL                24:03.7   23:55.7  9:38 
   70  20  1704 Mary Nickle             F    48 Palm Bay FL             24:08.6   24:03.7  9:41 
   71  21  1703 Jordan Nickle           F    21 Palm Bay FL             24:08.7   24:04.3  9:42 
   72  22  1646 Sally Memmott           F    34 Melbourne FL            24:14.7   24:07.9  9:43 
   73  23  1879 Maribeth Sitkowski      F    33 Vero Beach FL           24:15.2   24:09.1  9:44 
   74  24  1598 Patricia Lucas          F    32 Melbourne FL            24:15.4   24:09.3  9:44 
   75  25  1665 Andrea Lucas            F    48 Melbourne FL            24:17.7   24:12.6  9:45 
   76  26  1709 Stephanie Buttaccio     F    31 Merritt Island FL       24:34.7   24:20.9  9:48 
   77  51  1710 Eric Marlowe            M    38 Merritt Island FL       24:35.4   24:21.9  9:49 
   78  52  1629 Thomas Thompson         M    52 Titusville FL           24:41.9   24:23.1  9:49 
   79  27  1861 Nancy Hatstat           F    52 Cocoa FL                24:36.0   24:36.0  9:54 
   80  53  1811 Ricardo De La Cruz Jr   M    33 Melbourne FL            25:30.0   24:43.3  9:57 
   81  54  1501 Kirk Baird              M    57 Merritt Island FL       25:01.9   24:55.3 10:02 
   82  55  1892 Matthew Holt            M    26 Palm Bay FL             24:57.4   24:55.8 10:02 
   83  28  1592 Tena Hochard            F    53 Palm Bay FL             25:09.5   25:02.4 10:05 
   84  56  1612 Anthony Ayres           M    28 Viera FL                25:30.5   25:27.7 10:15 
   85  29  1727 Lori Cardew             F    46 Melbourne FL            25:40.6   25:38.0 10:19 
   86  30  1761 Gina Laframboise        F    53 Cocoa Beach FL          25:52.9   25:40.1 10:20 
   87  31  1474 Jennifer Balserait      F    28 Merritt Island FL       25:51.1   25:41.4 10:21 
   88  32  1593 Cynthia Henderson       F    36 Sebastian FL            25:53.6   25:41.5 10:21 
   89  33  1806 Noelani Taylor          F    15 Melbourne FL            26:02.3   25:43.4 10:22 
   90  34  1734 Maria Badure            F    38 Melbourne FL            25:49.7   25:43.7 10:22 
   91  57  1524 Jeff Parker             M    48 Palm Bay FL             25:46.4   25:46.4 10:23 
   92  35  1539 Katie Schilling         F    24 Titusville FL           25:50.1   25:49.2 10:24 
   93  36  1540 Ashley Scott            F    26 Titusville FL           25:50.4   25:49.4 10:24 
   94  37  1775 Kinesha Greenlee        F    28 Melbourne FL            26:01.4   25:55.3 10:26 
   95  58  1733 Jon Artman              M    32 Palm Bay FL             26:26.8   26:12.5 10:33 
   96  38  1682 Kathryn Ridner          F    55 West Melbourne FL       26:17.2   26:13.0 10:33 
   97  59  1663 Joey Zimmerman          M    48 Oviedo FL               26:39.0   26:31.2 10:41 
   98  39  1819 Ginny Cassetta          F    53 Grant FL                26:37.6   26:37.6 10:43 
   99  40  1809 Linda Vanderbleek       F    54 Satellite Beach FL      26:42.7   26:38.4 10:44 
  100  41  1833 Vimari DeLaCruz         F    31 Melbourne FL            27:38.4   26:52.4 10:49 
  101  42  1585 Nicole Price            F    30 Sebastian FL            27:05.1   26:53.6 10:50 
  102  60  1750 Jeff Perry              M    36 Palm Bay FL             27:09.8   26:54.4 10:50 
  103  43  1810 Sonia Tavaska           F    46 Palm Coast FL           27:46.6   27:00.2 10:52 
  104  61  1731 Curtis Duff             M    32 Rockledge FL            27:08.6   27:02.3 10:53 
  105  44  1545 Christine Ellegood      F    47 Cocoa Beach FL          27:08.0   27:05.5 10:55 
  106  45  1544 Kim Pataky              F    47 Titusville FL           27:08.5   27:06.5 10:55 
  107  62  1871 Tim Armstrong           M    54 Melbourne FL            27:44.0   27:16.0 10:59 
  108  63  1595 Glen Weimar             M    54 Palm Bay FL             27:34.2   27:22.6 11:01 
  109  46  1575 Lysette Wittholt        F    39 Titusville FL           28:01.3   27:30.5 11:05 
  110  47  1477 Robin Morris            F    28 Melbourne FL            28:10.9   27:35.9 11:07 
  111  48  1542 Donna Scott             F    49 Titusville FL           27:56.3   27:39.4 11:08 
  112  64  1553 Jeff Coffey             M    45 Merritt Island FL       27:40.6   27:40.6 11:09 
  113  49  1860 Stephanie Bazel         F    46 New Smyrna Beach FL     28:18.7   27:45.1 11:11 
  114  65  1696 Ryan Dawson             M    27 Vero Beach FL           28:22.1   27:48.3 11:12 
  115  50  1702 Jeri Curley             F    52 Melbourne FL            28:12.3   27:48.9 11:12 
  116  51  1630 Courtney Aaron          F    25 Palm Bay FL             28:06.6   27:50.1 11:13 
  117  52  1608 Lynn Murch              F    36 Wichita KS              28:06.3   27:51.1 11:13 
  118  66  1824 Eric Jerominski         M    36 Melbourne FL            28:26.0   27:57.9 11:16 
  119  53  1826 Yessica Gardner         F    36 Melbourne FL            28:26.3   28:00.5 11:17 
  120  54  1689 Laura Torres            F    51 Viera FL                28:11.9   28:03.5 11:18 
  121  67  1831 Justin Woods            M    30 Indialantic FL          28:31.0   28:13.2 11:22 
  122  55  1832 Bonnie Woods            F    31 Indialantic FL          28:31.2   28:13.2 11:22 
  123  68  1859 Tony Nolen              M    44 Oak Hill FL             28:19.0   28:19.0 11:24 
  124  69  1699 Thomas Stull            M    43 Vero Beach FL           28:21.9   28:21.9 11:25 
  125  56  1786 Alexandra Ganthier      F    15 Palm Bay FL             29:00.1   28:33.8 11:30 
  126  70  1792 David Pfeiffer          M    28 Viera FL                28:50.5   28:36.9 11:31 
  127  57  1719 Stephanie Chunchick     F    29 Rockledge FL            29:21.5   28:48.9 11:36 
  128  58  1763 Carol Guthrie           F    53 Melbourne FL            29:12.7   28:50.2 11:37 
  129  71  1770 Chayenne Febus          M    24 Palm Bay FL             29:00.9   28:53.1 11:38 
  130  59  1881 Lauren Conrad           F    29 Melbourne FL            29:40.1   28:53.7 11:38 
  131  60  1753 Erica Green             F    26 Palm Bay FL             29:08.4   28:53.8 11:38 
  132  72  1808 Michael Robinette       M    24 Melbourne FL            29:06.7   29:06.2 11:43 
  133  61  1789 Shannon Rollins         F    25 Melbourne FL            29:07.2   29:06.2 11:43 
  134  73  1590 Charles Goldsmith       M    62 Debary FL               29:29.0   29:09.4 11:44 
  135  62  1722 Danielle Miller         F    30 Rockledge FL            29:20.9   29:12.9 11:46 
  136  63  1769 Vicki Logan             F    51 Indian Harbour Beach    29:22.2   29:15.9 11:47 
  137  64  1755 Kristin Donoghue        F    34 Palm Bay FL             29:24.5   29:16.1 11:47 
  138  65  1708 Lindsay Greer           F    29 Melbourne FL            29:24.4   29:16.6 11:47 
  139  74  1670 Jon Lerro               M    41 Satellite Beach FL      29:25.4   29:16.9 11:47 
  140  75  1802 David Plath             M    29 Melbourne FL            29:25.5   29:17.2 11:48 
  141  76  1843 David Epting            M    34 Melbourne FL            29:26.1   29:18.0 11:48 
  142  66  1526 Cindy Schell            F    49 Palm Bay FL             29:55.4   29:18.1 11:48 
  143  77  1776 Brian Fontenot          M    45 Melbourne FL            29:26.4   29:18.4 11:48 
  144  67  1777 Candy Fontenot          F    41 Melbourne FL            29:26.4   29:19.0 11:48 
  145  78  1560 Jeffrey Lucas           M    37 Rockledge FL            29:39.8   29:20.1 11:49 
  146  68  1473 Michele Angel           F    44 Melbourne FL            29:37.2   29:22.1 11:50 
  147  69  1655 Kelly Whitten           F    27 Pt St Lucie FL          29:55.3   29:29.3 11:52 
  148  70  1654 Lora Moorhouse          F    31 Pt St Lucie FL          29:55.1   29:29.4 11:53 
  149  71  1800 Kristel Cooper          F    34 Melbourne FL            30:09.9   29:40.2 11:57 
  150  72  1799 Kristina Dowell         F    30 Melbourne FL            30:16.2   29:45.7 11:59 
  151  73  1851 Kelly Bourne            F    21 Rockledge FL            29:59.4   29:47.3 12:00 
  152  74  1807 Courtenay Steele        F    22 Melbourne FL            30:20.6   29:49.6 12:01 
  153  79  1864 Chuck Honea             M    45 Melbourne FL            30:08.6   29:54.0 12:02 
  154  80  1896 David Sykes             M    30 Melbourne FL            30:37.0   29:54.7 12:03 
  155  81  1718 Mark Chunchick          M    42 Rockledge FL            30:42.5   30:09.6 12:09 
  156  75  1668 Melissa Knoll           F    31 Palm Bay FL             30:39.0   30:10.5 12:09 
  157  76  1667 Juliet Misconi          F    31 West Melbourne FL       30:39.1   30:10.9 12:09 
  158  77  1579 Ashley Stanford         F    29 Jacksonville FL         30:31.6   30:20.7 12:13 
  159  82  1578 Rian Klenke             M    43 Boca Raton FL           30:32.3   30:21.1 12:13 
  160  83  1687 Phillip Mahoney         M    30 Virginia Beach VA       30:42.1   30:28.6 12:16 
  161  84  1686 Joey Fisher             M    26 Virginia Beach VA       30:41.9   30:28.7 12:16 
  162  78  1650 Kim Ho                  F    37 Melbourne FL            31:08.7   30:36.9 12:20 
  163  79  1651 Erika Barnes            F    41 Indian Harbour Beach    31:09.1   30:37.7 12:20 
  164  80  1503 Delmari Bon Rodriguez   F    33 Cocoa Beach FL          30:46.6   30:39.5 12:21 
  165  81  1504 Summer Gibney           F    34 Cocoa Beach FL          30:47.7   30:40.9 12:21 
  166  85  1694 Randy Springham         M    57 Gloucester VA           31:24.0   30:46.6 12:24 
  167  86  1580 Glenn Washington        M    63 Rockledge FL            30:56.2   30:56.2 12:27 
  168  82  1611 Stephanie Fitzsimmons   F    34 Melbourne FL            31:06.1   30:57.2 12:28 
  169  87  1610 Mark Fitzsimmons        M    36 Melbourne FL            31:06.2   30:57.3 12:28 
  170  83  1795 Cheryl Gregory          F    47 Melbourne FL            31:40.4   30:58.8 12:28 
  171  88  1794 James Gregory           M    46 Melbourne FL            31:40.3   30:59.0 12:29 
  172  84  1706 Christine Mcdonald      F    30 Melbourne FL            31:41.2   30:59.7 12:29 
  173  89  1705 Jonathan Alfaro         M    26 Titusville FL           31:41.8   31:00.1 12:29 
  174  90  1614 Robert Lynch            M    38 Cocoa FL                31:19.6   31:05.5 12:31 
  175  85  1613 Diane Lynch             F    29 Cocoa FL                31:19.6   31:05.8 12:31 
  176  86  1736 Janine Hicks            F    54 Melbourne Beach FL      31:42.4   31:10.3 12:33 
  177  91  1625 Gerald Rogers           M    50 Port St. Lucie FL       31:27.6   31:10.6 12:33 
  178  92  1564 Joseph Wibbenmeyer      M    29 Vero Beach FL           31:17.7   31:14.5 12:35 
  179  87  1602 Kristi Kern             F    27 West Melbourne FL       31:28.9   31:23.4 12:38 
  180  88  1586 Heather Baird           F    31 Charleston SC           31:32.1   31:25.2 12:39 
  181  93  1676 Eric Mckinley           M    43 Indialantic FL          31:37.6   31:30.2 12:41 
  182  89  1675 Karen Hughes            F    49 Indialantic FL          31:38.5   31:31.3 12:42 
  183  90  1523 Sonia Garza             F    44 Palm Bay FL             32:05.1   31:34.1 12:43 
  184  91  1527 Carla Figura            F    21 Palm Bay FL             31:48.4   31:37.7 12:44 
  185  94  1653 Jason Ogden             M    32 Cocoa FL                31:59.4   31:38.1 12:44 
  186  92  1652 Emily Klizek            F    29 Cocoa FL                31:59.7   31:38.5 12:44 
  187  95  1502 Jonathan Burdett        M    24 Rockledge FL            31:54.6   31:41.8 12:46 
  188  96  1850 Andrew Burdett          M    21 Rockledge FL            31:55.6   31:43.0 12:46 
  189  93  1790 Barbara Johnson         F    65 Cocoa FL                31:58.6   31:43.6 12:47 
  190  97  1886 Caleb Tomazinis         M    28 Palm Bay FL             32:02.6   31:56.9 12:52 
  191  98  1701 Michael Brown           M    41 Viera FL                32:03.5   31:57.6 12:52 
  192  94  1632 Vicky Spang             F    55 Palm Bay FL             32:22.5   31:59.9 12:53 
  193  95  1751 Tanya Torres            F    26 Viera FL                32:20.5   32:10.1 12:57 
  194  96  1759 Rachel Fitzgerald       F    32 Melbourne FL            32:37.9   32:12.5 12:58 
  195  99  1758 Bryce Fitzgerald        M    31 Melbourne FL            32:37.6   32:12.5 12:58 
  196 100  1623 David Irwin             M    43 Melbourne FL            32:48.7   32:27.0 13:04 
  197  97  1521 Amy Banta               F    33 Palm Bay FL             32:53.3   32:37.2 13:08 
  198 101  1618 Jason Bristol           M    32 Melbourne FL            33:16.7   32:38.4 13:09 
  199  98  1619 Kristin Bristol         F    33 Melbourne FL            33:18.4   32:40.3 13:09 
  200 102  1825 Charles Plyler          M    50 Melbourne FL            33:14.2   32:45.2 13:11 
  201  99  1767 Misty Adams             F    34 Melbourne FL            33:14.3   32:47.4 13:12 
  202 100  1620 Cathy Gilbert           F    48 Harmony FL              33:23.3   32:57.4 13:16 
  203 101  1673 Kathryn Fredette        F    28 Palm Bay FL             33:22.8   33:02.7 13:18 
  204 102  1669 Sara Goodin             F    30 Melbourne FL            33:23.6   33:03.1 13:18 
  205 103  1472 Marissa Grzymkowski     F    25 Merritt Island FL       33:26.4   33:08.5 13:21 
  206 104  1480 Kem Sprawls             F    51 Merritt Island FL       33:22.7   33:10.5 13:21 
  207 105  1658 Jenna Goodwin           F    27 Rockledge FL            33:32.5   33:12.2 13:22 
  208 106  1482 Stefani Burdett         F    26 Rockledge FL            33:27.1   33:13.1 13:23 
  209 107  1649 Nancy Fullem            F    51 West Melbourne FL       33:24.6   33:13.6 13:23 
  210 108  1481 Jamie Burdett           F    51 Rockledge FL            33:28.1   33:13.7 13:23 
  211 109  1569 Amy Henrichs            F    36 Palm City FL            33:23.1   33:14.6 13:23 
  212 110  1570 Heather Kenney          F    37 Stuart FL               33:28.8   33:19.9 13:25 
  213 111  1487 Irene Horii             F    61 Merritt Island FL       33:32.4   33:19.9 13:25 
  214 112  1591 Johna Goldsmith         F    61 Debary IL               33:39.8   33:20.1 13:25 
  215 113  1571 Melissa Raphael         F    37 Stuart FL               33:29.6   33:20.7 13:26 
  216 114  1599 Leslie Soulek           F    42 Stuart FL               33:31.6   33:22.5 13:26 
  217 103  1471 Eric Andrews            M    26 Merritt Island FL       33:25.6   33:25.6 13:28 
  218 115  1754 Pamela Cofelice         F    47 Melbourne FL            34:15.4   33:30.8 13:30 
  219 116  1836 Emily Criste            F    34 Melbourne FL            33:51.6   33:31.5 13:30 
  220 117  1852 Shannon Leathlean       F    41 Titusville FL           33:53.3   33:36.5 13:32 
  221 118  1845 Briget Michels          F    33 Titusville FL           34:09.5   33:40.2 13:33 
  222 104  1717 Matt Michels            M    34 Titusville FL           34:09.0   33:40.2 13:33 
  223 105  1548 Michael Blake           M    50 Melbourne FL            33:41.9   33:41.1 13:34 
  224 106  1656 Brendan Lussier         M    22 Indialantic FL          34:04.5   33:44.1 13:35 
  225 119  1804 Freedom Taylor          F    37 Melbourne FL            34:15.8   33:47.0 13:36 
  226 120  1648 Hannah Fullem           F    21 West Melbourne FL       33:58.6   33:47.7 13:36 
  227 121  1742 Kimberly Orlowski       F    36 Indian Harbour Beach    34:00.6   33:51.0 13:38 
  228 122  1617 Angel Kenny             F    32 West Melbourne FL       34:33.7   33:53.6 13:39 
  229 107  1869 Shane Wylie             M    42 Merritt Island FL       34:02.8   33:55.9 13:40 
  230 123  1854 Ginger Twigg            F    53 Palm Bay FL             34:23.6   33:59.7 13:41 
  231 124  1514 Heston McCranie         F    29 West Melbourne FL       34:10.2   33:59.8 13:41 
  232 125  1720 Mary Spaulding          F    42 Plano TX                34:18.1   34:01.8 13:42 
  233 126  1791 Christy Tagye           F    42 Cocoa FL                34:18.0   34:02.1 13:42 
  234 127  1520 Susie Glick             F    45 Rockledge FL            35:06.8   34:37.9 13:57 
  235 128  1700 Jennifer Brown          F    41 Viera FL                34:44.7   34:38.8 13:57 
  236 108  1565 Kerry Parten            M    52 West Melbourne FL       34:43.0   34:38.9 13:57 
  237 109  1512 Alan Myers              M    56 West Melbourne FL       35:08.8   34:46.0 14:00 
  238 129  1773 Melissa Montalbano      F    31 Sebastian FL            34:57.4   34:46.2 14:00 
  239 130  1581 Amanda Simpson          F    28 Vero Beach FL           34:57.3   34:46.6 14:00 
  240 110  1876 Sven Guy                M    34 Satellite Beach FL      35:22.5   34:58.8 14:05 
  241 131  1566 Jean Vessenmeyer        F    55 West Melbourne FL       35:04.8   35:01.1 14:06 
  242 111  1880 Mason Conrad            M    28 Melbourne FL            35:47.7   35:01.7 14:06 
  243 112  1513 Phillip Combass         M    34 Palm Bay FL             35:46.6   35:04.2 14:07 
  244 113  1519 Seth Glick              M    50 Rockledge FL            35:07.3   35:07.3 14:08 
  245 132  1627 Alissa Kloepfer         F    28 Palm Bay FL             35:58.3   35:15.7 14:12 
  246 133  1568 Marcy Rua               F    42 Melbourne FL            36:03.6   35:23.2 14:15 
  247 114  1829 Michael Lake            M    44 Rockledge FL            35:37.1   35:27.4 14:17 
  248 134  1724 Stephanie Bakmaz        F    29 Merritt Island FL       35:44.2   35:36.4 14:20 
  249 135  1788 Emiley Campbell         F    36 Keystone Heights FL     35:50.7   35:38.6 14:21 
  250 136  1698 Michelle Reineck        F    51 Titusville FL           36:14.7   35:42.5 14:23 
  251 137  1714 Ria Boley               F    51 Orlando FL              36:14.8   35:42.7 14:23 
  252 115  1723 Daniel Bakmaz           M    28 Merritt Island FL       35:44.1   35:44.1 14:23 
  253 138  1594 Carol Weimar            F    53 Palm Bay FL             35:58.4   35:46.7 14:24 
  254 139  1746 Elizabeth Yates         F    28 Melbourne FL            36:30.6   35:57.0 14:28 
  255 140  1741 Jill Saukel             F    36 Satellite Beach FL      36:30.7   35:57.2 14:29 
  256 116  1688 Adam Verdon             M    31 Melbourne FL            36:07.0   35:59.3 14:29 
  257 141  1607 Kris Van Der Snel       F    43 Harmony FL              36:25.8   36:01.3 14:30 
  258 117  1793 Dana Monnier            M    25 Palm Bay FL             36:09.6   36:01.9 14:30 
  259 142  1674 Gracie Shaw             F    46 Melbourne FL            36:47.2   36:02.6 14:31 
  260 118  1870 Stayton Shaw            M    26 Melbourne FL            36:49.1   36:04.7 14:32 
  261 143  1551 Rachel Mcnitt           F    29 Melbourne FL            36:22.8   36:06.7 14:32 
  262 144  1556 Carmen Mocerino         F    43 Port St Lucie FL        36:26.7   36:24.0 14:39 
  263 145  1517 Stacy Larsen            F    41 Kissimmee FL            36:24.3   36:24.3 14:39 
  264 146  1576 Katie Dermody           F    33 Palm Bay FL             36:36.4   36:33.3 14:43 
  265 147  1485 Rachel Deeter           F    38 Palm Bay FL             36:56.1   36:35.0 14:44 
  266 119  1484 Bob Deeter              M    45 Palm Bay FL             36:56.5   36:35.3 14:44 
  267 120  1507 Brian Seefelt           M    37 Melbourne FL            37:26.5   36:37.4 14:45 
  268 148  1506 Melissa Luster          F    40 Melbourne FL            37:26.7   36:38.2 14:45 
  269 121  1577 Kyle Dermody            M    39 Palm Bay FL             36:41.6   36:38.2 14:45 
  270 149  1522 Tabby Best              F    38 Palm Bay FL             37:19.1   36:39.5 14:46 
  271 150  1882 Kendra Lake             F    40 Rockledge FL            36:58.5   36:48.9 14:49 
  272 151  1525 Katie Parker            F    47 Palm Bay FL             37:36.3   36:55.5 14:52 
  273 122  1492 Timothy Atkinson        M    33 Palm Bay FL             37:33.3   36:55.6 14:52 
  274 152  1801 Stefny Craft            F    47 Melbourne FL            37:23.3   37:02.1 14:55 
  275 153  1500 Ingrid Baird            F    58 Merritt Island FL       38:03.8   37:35.3 15:08 
  276 123  1562 Charles Schultz         M    55 Viera FL                38:03.9   37:38.6 15:09 
  277 154  1563 Linda Schultz           F    57 Viera FL                38:04.4   37:38.7 15:09 
  278 155  1515 Christina Gilchrist     F    33 Cocoa FL                37:49.5   37:39.2 15:10 
  279 124  1609 John Morris             M    31 Melbourne FL            37:41.7   37:41.7 15:11 
  280 125  1555 Michael Higgins         M    45 Cocoa Beach FL          37:47.9   37:44.5 15:12 
  281 126  1582 Ben Yeargin             M    38 Cocoa FL                37:48.6   37:46.0 15:12 
  282 156  1493 Tanya Kuelbs            F    40 Melbourne FL            38:05.0   37:49.1 15:14 
  283 127  1735 Vince Ryan              M    47 Palm Beach Gardens FL   38:05.4   37:49.1 15:14 
  284 157  1712 Joanna Wekezer          F    26 Melbourne FL            38:14.8   37:52.7 15:15 
  285 128  1711 Lars Johnson            M    29 Melbourne FL            38:14.7   37:52.9 15:15 
  286 158  1815 Kathryn Schmidt         F    27 Rockledge FL            38:41.2   37:55.6 15:16 
  287 129  1495 Nick Irwin              M    66 Kissimmee FL            38:11.9   37:57.2 15:17 
  288 159  1844 Alicia Sepanik          F    30 Nashville TN            38:33.8   38:03.0 15:19 
  289 160  1743 Tami Campbell           F    39 Melbourne FL            38:30.6   38:11.9 15:23 
  290 161  1543 Kathleen Reddy          F    31 Melbourne FL            38:31.3   38:12.4 15:23 
  291 162  1837 Melissa Cowell          F    38 Palm Bay FL             38:59.2   38:26.9 15:29 
  292 130  1574 James Wittholt          M    42 Titusville FL           39:03.1   38:32.2 15:31 
  293 163  1559 Tonya George            F    44 Merritt Island FL       39:08.4   38:46.6 15:37 
  294 131  1842 Chris Beeman            M    29 Palm Bay FL             39:12.3   38:52.4 15:39 
  295 164  1875 Monica Cline            F    36 West Melbourne FL       39:08.8   38:57.6 15:41 
  296 165  1785 Edith Philipsek         F    39 Palm Bay FL             39:22.8   39:03.5 15:44 
  297 166  1606 Mollie Peuler           F    29 Orlando FL              39:19.6   39:19.6 15:50 
  298 132  1862 Ken Dobbe               M    41 Orlando FL              39:25.1   39:21.0 15:51 
  299 133  1638 Ryan Showman            M    30 Orlando FL              39:21.5   39:21.5 15:51 
  300 134  1895 Mark Hartery            M    33 Melbourne FL            39:34.6   39:23.1 15:51 
  301 135  1853 Robert Wilzack          M    44 Palm Bay FL             39:28.8   39:24.4 15:52 
  302 167  1828 Adrienne Showman        F    23 Melbourne FL            39:26.4   39:26.4 15:53 
  303 168  1784 Sue Randolph            F    48 Palm Bay FL             39:47.4   39:28.5 15:54 
  304 136  1877 Ravi Varanasi           M    36 Orlando FL              39:41.2   39:36.2 15:57 
  305 137  1518 G Showman               M    54 Melbourne FL            39:51.5   39:44.6 16:00 
  306 138  1691 Rikki Ojeda             M    58 Merritt Island FL       40:26.9   40:03.2 16:08 
  307 169  1642 Patricia Geiger         F    56 Viera FL                40:50.7   40:31.5 16:19 
  308 139  1778 Robert Clites           M    23 Rockledge FL            41:21.5   40:41.2 16:23 
  309 170  1780 Kolbie Shepherd         F    21 Rockledge FL            41:21.9   40:41.8 16:23 
  310 171  1803 Sydney Smith            F    24 Rockledge FL            41:25.7   40:45.4 16:25 
  311 172  1779 Kamber Shepherd         F    24 Rockledge FL            41:25.7   40:45.5 16:25 
  312 173  1873 Janet Kacupke           F    51 Melbourne FL            41:09.6   40:55.1 16:28 
  313 174  1834 Younhee Cho             F    41 West Melbourne FL       40:57.5   40:57.5 16:29 
  314 140  1835 David Cho               M    47 West Melbourne FL       40:57.6   40:57.6 16:29 
  315 141  1639 George Lanier           M    39 Palm Bay FL             41:40.3   41:26.0 16:41 
  316 175  1659 Carol Quincy            F    46 Palm Bay FL             41:28.4   41:26.2 16:41 
  317 142  1660 Eddie Sanders           M    47 Palm Bay FL             41:28.9   41:26.6 16:41 
  318 176  1640 Ruth Leahy              F    36 Palm Bay FL             41:43.1   41:28.2 16:42 
  319 143  1538 Mike Koller             M    47 Titusville FL           42:01.4   41:29.5 16:42 
  320 144  1573 Ansar Mohammed          M    31 Palm Bay FL             42:08.5   41:51.0 16:51 
  321 177  1572 Tracie Beck             F    41 Palm Bay FL             42:09.3   41:51.7 16:51 
  322 145  1634 Henry Schoepp           M    40 Palm Bay FL             42:27.2   41:55.1 16:53 
  323 146  1532 Ryan Bond               M    32 Orlando FL              42:05.5   42:05.5 16:57 
  324 178  1552 Wendy Wojcik            F    46 Cocoa FL                42:05.8   42:05.8 16:57 
  325 147  1535 Stan Eads               M    50 Titusville FL           42:36.1   42:09.4 16:58 
  326 148  1672 William Chivers         M    56 Titusville FL           42:33.7   42:14.9 17:01 
  327 149  1541 Byan Scott              M    49 Titusville FL           42:33.8   42:15.3 17:01 
  328 179  1671 Pat Chivers             F    54 Titusville FL           42:36.3   42:17.8 17:02 
  329 180  1762 Caitlyn Guthrie         F    23 Melbourne FL            42:51.1   42:27.9 17:06 
  330 181  1744 Ana Fagan               F    51 Palm Bay FL             42:51.1   42:28.0 17:06 
  331 182  1757 Hilda Porro             F    53 Wellington FL           42:51.2   42:28.0 17:06 
  332 183  1760 Carey Beam              F    37 Cocoa FL                42:57.3   42:54.6 17:17 
  333 150  1505 Andrew Lieb             M    30 Melbourne FL            43:10.0   42:57.4 17:18 
  334 184  1488 Kimberly Ascroft        F    33 Rockledge FL            43:11.0   42:58.4 17:18 
  335 185  1531 Lisa Botzenmayer        F    46 Rockledge FL            43:38.3   42:59.1 17:18 
  336 151  1530 Daniel Botzenmayer      M    50 Rockledge FL            43:38.4   42:59.7 17:19 
  337 186  1537 Lisa Koller             F    48 Titusville FL           43:42.0   43:14.4 17:25 
  338 187  1536 Terri Eads              F    50 Titusville FL           43:42.0   43:14.5 17:25 
  339 152  1616 Ed Kloepfer             M    33 Palm Bay FL             44:20.7   43:37.4 17:34 
  340 153  1589 Kevin Quinn             M    55 Melbourne FL            44:02.3   43:41.5 17:35 
  341 154  1827 Ralph Marino            M    22                         44:10.9   43:45.1 17:37 
  342 188  1588 Debra Quinn             F    56 Melbourne FL            43:58.3   43:58.3 17:42 
  343 189  1821 Rebecca Mendoza         F    47 Melbourne FL            44:59.4   44:21.0 17:51 
  344 190  1680 Marcia Booth            F    44 Melbourne FL            44:58.0   44:27.3 17:54 
  345 155  1839 James Ordway            M    52 Melbourne FL            44:44.6   44:39.1 17:59 
  346 191  1499 Pilar Hicks             F    39 Davenport FL            44:59.7   44:42.5 18:00 
  347 156  1494 George Hilpman          M    67 Kissimmee FL            45:00.0   44:42.7 18:00 
  348 192  1561 Kay Chau                F    36 Melbourne FL            44:53.7   44:42.9 18:00 
  349 193  1633 Diane Ford              F    31 Palm Bay FL             45:19.2   44:47.1 18:02 
  350 157  1822 Colin Purdy             M    28 Melbourne FL            45:25.3   44:47.5 18:02 
  351 158  1681 Stuart Booth            M    51 Melbourne FL            45:02.3   45:02.3 18:08 
  352 159  1567 Robert Laurie           M    36 Vero Beach FL           45:32.4   45:28.7 18:19 
  353 194  1707 Sharon Booth            F    61 Melbourne FL            46:16.8   45:29.9 18:19 
  354 160  1783 Matthew Fetherston      M    40 Sebastian FL            45:36.0   45:36.0 18:21 
  355 195  1889 Yasmin Jarman           F    59 Grant FL                46:20.5   45:36.1 18:22 
  356 161  1890 George Jarman           M    59 Grant FL                46:20.6   45:36.2 18:22 
  357 162  1857 Shawn Krug              M    47 Palm Bay FL             46:22.9   45:37.4 18:22 
  358 196  1856 Cathy Sweeny            F    52 Indialantic FL          46:22.9   45:37.5 18:22 
  359 197  1766 Jodi Rauer              F    39 Groveland FL            45:39.7   45:39.7 18:23 
  360 163  1511 Tom Shank               M    49 Rockledge FL            46:11.3   45:43.6 18:25 
  361 164  1509 Mark Bergs              M    49 Merritt Island FL       46:10.8   45:45.9 18:25 
  362 198  1508 Cyndi Bergs             F    44 Merritt Island FL       46:11.3   45:46.8 18:26 
  363 199  1510 Susan Shank             F    49 Rockledge FL            46:13.8   46:13.8 18:37 
  364 200  1872 Lisa Armstrong          F    51 Melbourne FL            47:00.6   46:29.1 18:43 
  365 201  1550 Mary MacLaughlin        F    56 Merritt Island FL       47:48.4   47:20.4 19:03 
  366 165  1549 Scott MacLaughlin       M    56 Merritt Island FL       47:48.9   47:21.7 19:04 
  367 166  1533 Anthony Fargnnoli       M    74 Melbourne FL            48:02.0   47:39.8 19:11 
  368 167  1490 Daniel Fargnoli         M    45 Melbourne FL            48:02.3   47:39.8 19:11 
  369 202  1849 Mirielle Caldwell       F    11 Palm Bay FL             48:10.3   48:04.2 19:21 
  370 203  1534 Megan Fargnoli          F    40 Melbourne FL            48:06.9   48:06.9 19:22 
  371 204  1604 Angela Lahrman          F    42 Orlando FL              48:48.6   48:10.5 19:24 
  372 205  1693 Grovia Springham        F    55 Gloucester VA           48:48.5   48:10.5 19:24 
  373 206  1684 Diana Kuzma             F    31 Titusville FL           48:19.2   48:19.2 19:27 
  374 207  1848 Kerri Bierman           F    31 Palm Bay FL             49:16.1   49:16.1 19:50 
  375 208  1846 Lynne Cheek             F    50 Rockledge FL            49:52.0   49:36.9 19:58 
  376 209  1764 Shannon Guthrie         F    16 Melbourne FL            49:52.0   49:52.0 20:04 
  377 210  1730 Mary Pocengal           F    37 Belleair Bluffs FL      49:55.4   49:55.4 20:06 
  378 211  1729 Dash Febo               F    36 Melbourne FL            49:55.6   49:55.6 20:06 
  379 168  1865 Bob Wanagill            M    58 Palm Bay FL             50:20.1   50:08.1 20:11 
  380 212  1866 Barbara Wanagill        F    52 Palm Bay FL             50:30.9   50:18.4 20:15 
  381 169  1528 Mark Figura             M    55 Palm Bay FL             50:19.5   50:19.5 20:16 
  382 213  1529 Christy Powell          F    36 Melbourne FL            53:35.7   53:00.4 21:20 
  383 214  1726 Margaret Landry         F    42 Palm Bay FL             53:36.1   53:00.7 21:20 
  384 215  1878 Alicia Pepin            F    35 West Melbourne FL       53:36.9   53:01.5 21:21 
  385 170  1814 Travest Lapointe        M    33 Melbourne FL            53:20.8   53:13.3 21:26 
  386 216  1813 Lina Lapointe           F    26 Melbourne FL            53:21.2   53:13.6 21:26 
  387 217  1812 Denise Lapointe         F    54 Melbourne FL            53:21.2   53:13.8 21:26 
  388 171  1679 Paul Folger             M    25 Melbourne FL            53:36.5   53:36.5 21:35 
  389 218  1664 Kathi Gaber             F    49 Melbourne FL            53:40.8   53:40.8 21:37 
  390 172  1781 Eric Popham             M    43 West Melbourne FL       59:15.1   58:34.5 23:35 
  391 219  1782 Wanda Valentin-Evans    F    43 Melbourne FL            59:15.1   58:34.8 23:35 
  392 173  1774 Matthew Connahan        M    49 West Melbourne FL       59:15.7   58:35.0 23:35 
  393 174  1697 Craig Reineck           M    60 Titusville FL         1:03:40.3 1:03:05.0 25:24 
  394 220  1596 Toki Darnell            F    28 Melbourne FL          1:03:47.2 1:03:47.2 25:41 
Copyright 2015 Running Zone


Valid XHTML 1.0 Transitional
Web site hosting by All Brevard Web Sites