• Home
  • Retail Store
  • Take A Tour
  • Directions
  • About Us
  • Contact Us
  • Links
Back To Results
Riverside Run 3K Results
RIVERSIDE RUN/WALK 3K
Saturday, May 17, 2013
Riverfront Park, Cocoa Village, FL
Race Director: Darlene Montano
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com 
Questions: info@runningzone.com

OVERALL RESULTS
Place Sex No.   Name                    Sex Age City, State           Time      Net       Pace     
===== === ===== ======================= === === ===================== ========= ========= ===== 
    1   1  1375 Joe Lento               M    44 Cocoa Beach FL          12:38.5   12:38.5  6:48 
    2   2  1315 John Brandt             M    37 Augusta GA              12:42.4   12:42.4  6:50 
    3   3  1312 Bill Pinch              M    58 Melbourne FL            13:50.9   13:50.9  7:27 
    4   4  1378 Van McCaleb             M    10 Rockledge FL            14:51.8   14:51.8  8:00 
    5   5  1365 Trey Lake               M    10 Rockledge FL            14:52.8   14:52.8  8:00 
    6   1  1360 Kate Joyce              F    12 Melbourne FL            14:53.2   14:53.2  8:01 
    7   2  1379 Michelle Smurl          F    45 Cocoa FL                14:54.2   14:54.2  8:01 
    8   3  1361 Nicole Joyce            F    10 Melbourne FL            15:44.3   15:44.3  8:28 
    9   6  1337 David Alexander         M    53 Satellite Beach FL      15:45.1   15:45.1  8:29 
   10   4  1303 Angela Bennett          F    37 Pekin IL                15:51.1   15:51.1  8:32 
   11   5  1332 Mary Micolites          F    50 Melbourne FL            15:56.0   15:56.0  8:34 
   12   6  1358 Jessica Leming          F    13 Indian Harbour Beach    15:56.5   15:56.5  8:35 
   13   7  1357 Doug Leming             M    45 Indian Harbour Beach    15:58.8   15:58.8  8:36 
   14   8  1371 Andrew Stoy             M    43 Melbourne FL            16:03.7   16:03.7  8:39 
   15   9  1367 Marcus Smith            M    41 Melbourne FL            16:46.0   16:46.0  9:01 
   16   7  1363 Andrea Lucas            F    48 Melbourne FL            17:00.6   17:00.6  9:09 
   17   8  1349 Peggy Orenczak          F    45 Cocoa FL                17:03.4   17:03.4  9:11 
   18  10  1323 Kirk Baird              M    57 Merritt Island FL       17:13.3   17:13.3  9:16 
   19  11  1369 Ken Frey                M    71 Indian Harbour Beach    17:14.5   17:14.5  9:17 
   20  12  1380 Jim Jackson             M    62 New Smyrna Beach FL     17:43.0   17:43.0  9:32 
   21  13  1364 James Suthann           M    32 Satellite Beach FL      17:54.5   17:54.5  9:38 
   22   9  1353 Lori Rattay             F    50 Palm Bay FL             17:55.0   17:55.0  9:38 
   23  10  1355 Wendy Romeu             F    40 Melbourne FL            17:56.6   17:56.6  9:39 
   24  11  1352 Charlene Grew           F    60 Melbourne FL            17:57.3   17:57.3  9:40 
   25  14  1305 Phillip Combass         M    34 Palm Bay FL             18:03.3   18:03.3  9:43 
   26  12  1319 Jasmin Jarman           F    59 Grant FL                18:18.4   18:18.4  9:51 
   27  13  1370 Doreen Drost            F    50 Melbourne FL            18:42.8   18:42.8 10:04 
   28  15  1307 Howard Horii            M    63 Merritt Island FL       18:48.8   18:48.8 10:07 
   29  16  1366 Addison Lake            M    15 Rockledge FL            20:24.0   20:24.0 10:59 
   30  14  1350 Deandra Bergstrom       F    36 Merritt Island FL       21:00.1   21:00.1 11:18 
   31  17  1336 Jackson Portlock        M    12 Malabar FL              21:04.7   21:04.7 11:20 
   32  15  1334 Laura Lee Adams         F    37 Malabar FL              21:04.7   21:04.7 11:20 
   33  18  1376 Dylan Anderson          M    09 Merritt Island FL       21:12.9   21:12.9 11:25 
   34  16  1377 Christy Anderson        F    38 Merritt Island FL       21:14.8   21:14.8 11:26 
   35  17  1351 Michele Ebeling         F    44 Port St. John FL        21:23.4   21:23.4 11:30 
   36  18  1362 Ashley Weber            F    25 Melbourne FL            21:27.3   21:27.3 11:33 
   37  19  1333 Debbie Nail             F    46 Merritt Island FL       21:28.8   21:28.8 11:33 
   38  20  1359 Pam Joyce               F    44 Melbourne FL            21:29.5   21:29.5 11:34 
   39  21  1304 Irene Horii             F    61 Merritt Island FL       21:54.5   21:54.5 11:47 
   40  22  1308 Lindsay Ranew           F    27 Merritt Island FL       22:14.5   22:14.5 11:58 
   41  19  1374 Angelo Lento            M    10 Cocoa Beach FL          22:22.3   22:22.3 12:02 
   42  20  1372 Tom Phillips            M    52 Rockledge FL            22:24.0   22:24.0 12:03 
   43  23  1329 Shelly Lauretta         F    51 Merritt Island FL       22:28.1   22:28.1 12:05 
   44  24  1326 Salma Zelaya-Stidham    F    53 Viera FL                22:28.4   22:28.4 12:05 
   45  21  1306 Kris Hiatt              M    48 Cocoa FL                22:34.4   22:34.4 12:09 
   46  25  1343 Julie Cowan             F    43 Rockledge FL            22:44.0   22:44.0 12:14 
   47  26  1342 Ashley Cowan            F    17 Rockledge FL            22:44.1   22:44.1 12:14 
   48  27  1335 Ana Lee Gendek          F    16 Malabar FL              22:45.8   22:45.8 12:15 
   49  22  1368 Bruce Koch              M    75 Vida OR                 23:07.4   23:07.4 12:26 
   50  28  1328 Kimberly Orlowski       F    36 Indian Harbour Beach    23:13.6   23:13.6 12:30 
   51  29  1354 Kelly Orlowski          F    33 Indian Harbour Beach    23:38.6   23:38.6 12:43 
   52  30  1309 Gretchen Laiuppa        F    54 Rockledge FL            24:05.5   24:05.5 12:58 
   53  31  1324 Cynthia Ryan            F    53 Brandon FL              25:18.7   25:18.7 13:37 
   54  32  1322 Ingrid Baird            F    58 Merritt Island FL       25:40.2   25:40.2 13:49 
   55  33  1313 Erica Levasseur         F    49 Merritt Island FL       26:48.9   26:48.9 14:25 
   56  34  1311 Kimberley Tucker        F    44 Merritt Island FL       26:49.8   26:49.8 14:26 
   57  23  1310 Jerry Tucker            M    54 Merritt Island FL       26:51.0   26:51.0 14:27 
   58  35  1330 Brittany Garrett        F    30 Cocoa FL                26:52.5   26:52.5 14:27 
   59  24  1325 Mark Schmude            M    56 Cape Canaveral FL       27:42.1   27:42.1 14:54 
   60  36  1320 Agi Anderson            F    58 Merritt Is FL           28:02.7   28:02.7 15:05 
   61  37  1341 Melissa Booth           F    09 Melbourne FL            28:03.2   28:03.2 15:05 
   62  25  1340 Stuart Booth            M    51 Melbourne FL            28:06.1   28:06.1 15:07 
   63  38  1373 Wendy Lento             F    41 Cocoa Beach FL          29:35.7   29:35.7 15:55 
   64  39  1321 Jenny Lucas             F    53 Viera FL                30:27.0   30:27.0 16:23 
   65  40  1331 Jayne McClonahe         F    55 Cocoa FL                31:17.8   31:17.8 16:50 
   66  41  1356 Sharon Booth            F    61 Melbourne FL            33:08.0   33:08.0 17:49 
   67  42  1338 Terese Alexander        F    54 Satellite Beach FL      39:41.8   39:41.8 21:21 
Copyright 2015 Running Zone


Valid XHTML 1.0 Transitional
Web site hosting by All Brevard Web Sites