• Home
  • Retail Store
  • Take A Tour
  • Directions
  • About Us
  • Contact Us
  • Links
Back To Results
2 Mile Bulldog Pineapple Run Results
TWO MILE BULLDOG PINEAPPLE RUN
MAY 3, 2014
RYCKMAN PARK, MELBOURNE BEACH, FL
Race Director: Chris Reesh
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com 
Questions: info@runningzone.com

OVERALL RESULTS
Place Sex No.   Name                    Sex Age City, State           Time      Pace     
===== === ===== ======================= === === ===================== ========= ===== 
    1   1  1131 Tyler Roberts           M    16 Melbourne FL            11:00.9  5:31 
    2   2  1153 Ian Reesh               M    16 Palm Bay FL             11:13.5  5:37 
    3   3  1165 Austin Camps            M    15 Melbourne Beach FL      11:24.7  5:43 
    4   4  1191 Bryan Cates             M    38 Melbourne Beach FL      11:37.9  5:49 
    5   5  1133 Wade Dauberman          M    24 Melbourne FL            12:32.5  6:17 
    6   6  1121 Jeff Cook               M    54 Indian Harbour Beach    12:37.9  6:19 
    7   7  1157 Matt Mahoney            M    58 Melbourne FL            12:44.5  6:23 
    8   1  1173 Brittany Erekson        F    26 Melbourne Beach FL      12:54.4  6:28 
    9   8  1149 Deke Johnson            M    52 Melbourne Beach FL      12:55.1  6:28 
   10   9  1195 Tim Funke               M    55 Melbourne Beach FL      13:09.5  6:35 
   11  10  1164 Christian Camps         M    13 Melbourne FL            13:15.4  6:38 
   12  11  1159 Sean Alcon              M    15 Melbourne Beach FL      13:30.5  6:46 
   13   2  1113 Anne Dockery            F    65 Melbourne Beach FL      13:41.3  6:51 
   14  12  1158 Wolfgang Jensen         M    62 Indialantic FL          13:45.6  6:53 
   15   3  1167 Tasha Camps             F    43 Melbourne Beach FL      13:52.6  6:57 
   16  13  1160 William Welch           M    27 Melbourne FL            13:55.9  6:58 
   17  14  1166 Mario Camps             M    44 Melbourne Beach FL      14:04.3  7:03 
   18  15  1179 Michael Fears           M    17 Melbourne Beach FL      14:06.2  7:04 
   19  16  1156 James Krupp             M    39 Cocoa FL                14:09.3  7:05 
   20  17  1172 Austin Weeks            M    31 Melbourne FL            14:11.1  7:06 
   21   4  1192 Nicole Golden           F    25 Melbourne FL            14:20.9  7:11 
   22   5  1103 Rene Dunne              F    33 Palm Bay FL             14:27.9  7:14 
   23  18  1107 Dennis Boudreaux        M    38 Rockledge FL            14:41.7  7:21 
   24  19  1196 Jesse Kabaservice       M    43 Melbourne Beach FL      14:54.6  7:28 
   25  20  1145 Marty Cassetta          M    48 Grant FL                14:59.7  7:30 
   26  21  1161 Joe Alcorn              M    45 Melbourne Beach FL      15:08.1  7:35 
   27  22  1188 Chris Rea               M    29 Indialantic FL          15:15.3  7:38 
   28  23  1143 Bill Pinch              M    58 Melbourne FL            15:24.9  7:43 
   29  24  1162 Doug Flutie             M    51 Melbourne Beach FL      15:37.1  7:49 
   30   6  1132 Lauren Roberts          F    16 Melbourne FL            15:40.3  7:51 
   31  25  1123 Brant Jeppson           M    33 Indialantic FL          15:44.6  7:53 
   32   7  1124 Kristina Jeppson        F    29 Indialantic FL          15:44.6  7:53 
   33   8  1106 Lisa Waldron            F    44 Melbourne Beach FL      15:45.9  7:53 
   34  26  1138 Brandon Tincher         M    32 Melbourne FL            15:54.8  7:58 
   35  27  1180 Mike Fears              M    39 Melbourne Beach FL      16:05.5  8:03 
   36  28  1171 Caleb Parker            M    18 Anch AK                 16:13.3  8:07 
   37   9  1152 Connie Pitcher          F    52 Sebastian FL            16:21.5  8:11 
   38  10  1105 Devin Gaughan           F    16 Melbourne FL            16:25.2  8:13 
   39  29  1110 Ralph Savo              M    64 Bayonne NJ              16:27.8  8:14 
   40  30  1183 James Braun             M    48 Melbourne Beach FL      16:29.0  8:15 
   41  11  1154 Katie Steward           F    24 Melbourne Beach FL      16:38.6  8:20 
   42  31  1163 Tom Ward                M    77 Melbourne Beach FL      16:55.8  8:28 
   43  12  1118 Danielle Schuster       F    31 Vienna VA               17:02.4  8:32 
   44  13  1182 Terese Braun            F    47 Melbourne Beach FL      17:04.8  8:33 
   45  14  1170 Traci Knowlton          F    17 Melbourne Beach FL      17:22.8  8:42 
   46  32  1168 Rich Jeppson            M    61 Melbourne Beach FL      17:43.2  8:52 
   47  15  1108 Karen Franco            F    53 Cocoa Beach FL          17:48.9  8:55 
   48  16  1190 Tori Mitchell           F    12 Melbourne Beach FL      17:50.8  8:56 
   49  33  1112 Randy Dalrymple         M    61 Indialantic FL          17:55.9  8:58 
   50  17  1119 Jaquelyn Marcinak       F    27 Aiea HI                 17:56.2  8:59 
   51  18  1187 Meredith Rea            F    29 Indialantic FL          18:08.8  9:05 
   52  19  1181 Anne Fears              F    38 Melbourne Beach FL      18:18.8  9:10 
   53  20  1178 Arielle Fears           F    12 Melbourne Beach FL      18:22.4  9:12 
   54  21  1127 Lisa Roberts            F    46 Melbourne FL            18:31.9  9:16 
   55  34  1126 John Roberts            M    50 Melbourne FL            18:32.1  9:17 
   56  22  1142 Kelly Kasold            F    38 Melbourne Beach FL      18:42.5  9:22 
   57  23  1130 Ria Boley               F    51 Orlando FL              18:46.0  9:23 
   58  24  1151 Jennifer Grew           F    28 Melbourne FL            18:46.6  9:24 
   59  25  1176 Tea Boos                F    14 Melbourne Beach FL      18:53.3  9:27 
   60  35  1174 Jason Dieterle          M    43 Melbourne FL            19:04.7  9:33 
   61  26  1125 Michelle Wilson         F    31 Melbourne FL            19:06.3  9:34 
   62  36  1186 Louis Brashear          M    57 Melbourne Beach FL      19:12.7  9:37 
   63  37  1194 Jay Hickman             M    35 Indialantic FL          19:21.1  9:41 
   64  27  1109 Lori Sherman            F    46 Indialantic FL          19:31.8  9:46 
   65  38  1184 Adam Zaricki            M    43 Melbourne Beach FL      19:37.0  9:49 
   66  28  1144 Ginny Cassetta          F    53 Grant FL                20:04.8 10:03 
   67  29  1150 Charlene Grew           F    60 Melbourne FL            20:09.0 10:05 
   68  30  1175 Mia Boos                F    11 Melbourne Beach FL      20:19.5 10:10 
   69  31  1148 Alli Nevin              F    41 Melbourne FL            20:23.3 10:12 
   70  39  1177 Jeff Boos               M    43 Melbourne Beach FL      20:24.5 10:13 
   71  32  1122 Jessica Pike            F    29 Palm Bay FL             20:31.9 10:16 
   72  33  1193 Jen Almond              F    30 Indialantic FL          20:44.0 10:22 
   73  34  1189 James Hicks             F    54 Melbourne Beach FL      20:53.4 10:27 
   74  40  1137 Tim Orcutt              M    35 Palm Bay FL             20:55.6 10:28 
   75  41  1135 Trent Orcutt            M    04 Palm Bay FL             20:55.8 10:28 
   76  35  1114 Tiffany Olivarez        F    30 Melbourne FL            21:06.3 10:34 
   77  36  1117 Jennifer Kennedy        F    26 Palm Bay FL             21:15.3 10:38 
   78  37  1134 Aubrey Orcutt           F    06 Palm Bay FL             21:56.8 10:59 
   79  38  1136 Susan Orcutt            F    34 Palm Bay FL             21:57.0 10:59 
   80  39  1139 Joanna Walters          F    41 Melbourne Beach FL      22:16.9 11:09 
   81  40  1128 Jessica Mosca           F    32 Melbourne FL            22:42.2 11:22 
   82  41  1140 Caroline Holley         F    34 Melbourne Beach FL      22:42.9 11:22 
   83  42  1129 Jackson Cribb           M    45 Merritt Island FL       22:49.3 11:25 
   84  42  1116 Lindsay Ranew           F    27 Merritt Island FL       23:43.1 11:52 
   85  43  1169 Karen Knowlton          F    54 Melbourne Beach FL      24:00.6 12:01 
   86  44  1147 Jacquiline Hesher       F    31 Palm Bay FL             24:01.2 12:01 
   87  45  1111 Kirwin Deirdre          F    52 Ronkonkoma NY           24:24.8 12:13 
   88  46  1146 Meghan Hesher           F    29 Marathon FL             24:49.7 12:25 
   89  47  1185 Erin McMullen           F    31 Satellite Beach FL      24:55.3 12:28 
   90  43  1155 James Morrell           M    75 Melbourne FL            27:30.5 13:46 
   91  48  1115 Roberta Osterling       F    79 Satellite Beach FL      39:35.3 19:48 

*
*
*

TEAM RESULTS
   1.  Pineapple Fleet               
            11:25   13:16   13:31   13:53   14:05 = 1:06:10
         Austin Camps, Christian Camps, Sean Alcon, Tasha Camps, Mario Camps
   2.  Fierce Fluters                
            14:07   15:38   16:06   18:19   18:23 = 1:22:33
         Michael Fears, Doug Flutie, Mike Fears, Anne Fears, Arielle Fears



Copyright 2015 Running Zone


Valid XHTML 1.0 Transitional
Web site hosting by All Brevard Web Sites