• Home
  • Retail Store
  • Take A Tour
  • Directions
  • About Us
  • Contact Us
  • Links
Back To Results
Splash Dash 5k
Splash Dash 5k
Saturday, March 8th, 2014
Wickham Park Ampitheater, Melbourne, FL
Race Director: Carmen Glasser
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com 
Questions: info@runningzone.com

OVERALL RESULTS
Place Sex No.   Name                    Sex Age City, State           Time      Net       Pace     
===== === ===== ======================= === === ===================== ========= ========= ===== 
    1   1  2379 Nick Knowles            M    18 Melbourne FL            18:22.1   18:22.1  5:55 
    2   2  2406 Wade Dauberman          M    24 Melbourne FL            19:49.1   19:49.1  6:23 
    3   3  2390 Art Anderson            M    54 Melbourne FL            20:06.0   20:06.0  6:29 
    4   4  2318 Dave Hernandez          M    49 Palm Bay FL             20:43.2   20:43.2  6:41 
    5   1  2317 Robin Hernandez         F    48 Palm Bay FL             21:26.3   21:26.3  6:54 
    6   5  2342 Jimmy Luke Greathouse   M    14 Melbourne Beach FL      22:07.1   22:06.0  7:07 
    7   2  2398 Jodie Wall              F    27 Satellite Beach FL      22:21.3   22:19.6  7:12 
    8   6  2418 Michael Sudlow          M    28 Lakeland FL             23:07.7   22:56.5  7:24 
    9   7  2427 Michael Soape           M    31 Flint TX                23:03.0   23:01.5  7:25 
   10   3  2441 Melissa Kastanias       F    36 Melbourne FL            23:09.8   23:07.0  7:27 
   11   8  2450 Peter Rineer            M    18 Melbourne FL            23:23.5   23:18.9  7:31 
   12   9  2445 James Krupp             M    39 Cocoa FL                23:26.3   23:25.7  7:33 
   13  10  2449 Thomas O'Conner         M    17 Melbourne FL            23:31.3   23:26.8  7:33 
   14  11  2456 Rob Carlson             M    53 Melbourne FL            23:36.1   23:29.6  7:34 
   15   4  2391 Amanda Lee              F    24 Titusville FL           23:39.6   23:36.2  7:36 
   16   5  2325 Taylor Ziade            F    14 Indialantic FL          23:45.2   23:42.4  7:38 
   17   6  2395 Ashley Hilliker         F    27 Swanton VT              24:01.9   23:56.6  7:43 
   18  12  2327 Kevin Lewis             M    33 Indialantic FL          24:12.2   24:09.6  7:47 
   19  13  2424 Bert Leib               M    55 Lilburn GA              24:15.7   24:14.6  7:49 
   20  14  2419 Marty Cassetta          M    48 Grant FL                24:42.5   24:40.5  7:57 
   21  15  2305 Phil Stickland          M    53 Rockledge FL            24:50.6   24:45.2  7:59 
   22  16  2457 Matthew Kinberg         M    25 Jacksonville FL         25:17.5   25:12.4  8:07 
   23   7  2397 Charlie Johnson         F    23 Melbourne FL            25:18.2   25:15.5  8:08 
   24   8  2393 Lindsey Dufresne        F    28 Swanton VT              25:29.3   25:24.0  8:11 
   25  17  2421 Joe Trimboli            M    59 Melbourne FL            25:42.6   25:31.3  8:13 
   26   9  2386 Sondi Ryersee           F    45 Pelee Island ON         25:42.2   25:40.3  8:16 
   27  10  2405 Lacey Schwab            F    23 Greenville NC           26:01.9   25:51.9  8:20 
   28  11  2404 Jacqueline Brown        F    33 Melbourne FL            26:01.5   25:58.9  8:22 
   29  18  2387 Connor Ryersee          M    16 Pelee Island ON         26:09.9   26:07.8  8:25 
   30  12  2334 Aimee Breuer            F    37 Melbourne FL            27:29.1   27:22.3  8:49 
   31  19  2401 Mark Tibbles            M    33 Jacksonville FL         27:29.6   27:23.7  8:50 
   32  13  2400 Ella Kinberg            F    31 Jacksonville FL         27:30.4   27:24.6  8:50 
   33  14  2308 Jennifer Eggers         F    37 Melbourne FL            27:32.3   27:25.3  8:50 
   34  15  2371 Sarah Palmbach          F    23 Orlando FL              27:26.3   27:25.5  8:50 
   35  20  2361 Christian Glasser       M    08 Indialantic FL          27:26.3   27:25.5  8:50 
   36  16  2448 Natalie Bobleter        F    39 Melbourne FL            27:34.1   27:27.4  8:51 
   37  17  2339 Ava Rowell              F    12 Indialantic FL          27:31.0   27:28.5  8:51 
   38  18  2363 Stacy-Anne Zeller       F    33 Merritt Island FL       28:08.1   28:00.1  9:01 
   39  19  2383 Nichole Creque          F    33 Palm Bay FL             28:14.5   28:09.9  9:04 
   40  20  2407 Flo Holden              F    53 Melbourne FL            28:37.9   28:32.8  9:12 
   41  21  2431 Ryan Gault              M    35 West Melbourne FL       28:47.3   28:47.3  9:16 
   42  21  2307 Jennifer Gault          F    34 West Melbourne FL       28:47.4   28:47.4  9:16 
   43  22  2331 Robert Mentillo         M    30 Satellite Beach FL      29:12.4   28:59.8  9:20 
   44  22  2328 Liz White               F    34 Melbourne FL            29:13.0   29:09.2  9:23 
   45  23  2380 Lenina Garnhart         F    36 Melbourne FL            29:32.3   29:13.0  9:25 
   46  24  2326 Hagen Ziade             F    10 Indialantic FL          29:21.6   29:20.9  9:27 
   47  25  2429 Uarkin Reyes            F    32 Titusville FL           29:46.3   29:44.3  9:35 
   48  26  2360 Karen Drake             F    37 Indialantic FL          30:03.8   30:01.8  9:40 
   49  27  2359 Sarah Drake             F    08 Indialantic FL          30:04.1   30:02.8  9:41 
   50  28  2382 Kerrie Johnson          F    31 Vero Beach FL           30:11.0   30:09.0  9:43 
   51  29  2353 Paola Billsberry        F    40 Indialantic FL          30:35.6   30:32.5  9:50 
   52  30  2341 Shannon Boyd            F    41 Merritt Island FL       30:42.8   30:36.1  9:51 
   53  31  2417 Kate Abroguena          F    31 Rockledge FL            30:43.4   30:43.4  9:54 
   54  23  2358 Gerry Fahey             M    71 Little Deer Isle ME     30:47.5   30:45.8  9:55 
   55  24  2414 Rod Bostwick            M    60 Palm Bay FL             31:02.7   30:57.4  9:58 
   56  32  2409 Mary Didio              F    32 Palm Bay FL             31:08.9   31:01.3 10:00 
   57  33  2322 Wendy Terry             F    40 Satellite Beach FL      31:06.7   31:03.2 10:00 
   58  25  2344 Jordan Lopez            M    07 West Melbourne FL       31:11.1   31:08.7 10:02 
   59  34  2425 Andrea Lucas            F    48 Melbourne FL            31:22.4   31:21.0 10:06 
   60  35  2378 Melissa Janssen         F    36 Palm Bay FL             31:42.8   31:37.5 10:11 
   61  36  2392 Teresa Fidermutz        F    30 Rockledge FL            32:05.8   31:50.3 10:15 
   62  37  2420 Ginny Cassetta          F    52 Grant FL                32:25.9   32:17.2 10:24 
   63  38  2422 Catherine McDonough     F    22 Titusville FL           32:46.5   32:43.0 10:32 
   64  26  2323 Glenn Davies            M    60 Casselberry FL          33:14.5   32:53.9 10:36 
   65  39  2357 Lauri Mcgee             F    30 Melbourne FL            33:05.1   32:55.3 10:36 
   66  40  2430 Chelan Williams         F    27 Melbourne FL            33:06.1   32:56.8 10:37 
   67  41  2446 Robin Fratto            F    50 Merritt Island FL       33:53.2   33:42.8 10:52 
   68  42  2438 Ellis Wong              F    45 Melbourne FL            33:58.7   33:47.9 10:53 
   69  43  2319 Melissa Peat            F    37 Indian Harbour Beach    34:15.2   34:07.7 11:00 
   70  27  2440 Martin Peat             M    38 Indian Harbour Beach    34:18.4   34:11.5 11:01 
   71  44  2410 Charlie Murray          F    10 Indian Harbour Beach    34:51.5   34:40.8 11:10 
   72  45  2411 Joey Murray             F    09 Indian Harbour Beach    34:51.6   34:41.4 11:10 
   73  28  2381 James Garnhart          M    38 Melbourne FL            35:46.2   35:24.2 11:24 
   74  29  2428 Amanda Soape            M    32 Flint TX                36:56.1   36:52.2 11:53 
   75  46  2333 Sandra Sanz             F    40 Satellite Beach FL      37:37.3   37:32.9 12:06 
   76  47  2413 Sarah Bostwick          F    26 Melbourne FL            38:16.8   38:10.8 12:18 
   77  48  2394 Stephanie Gardner       F    23 Melbourne FL            38:28.3   38:24.4 12:22 
   78  30  2336 Dominic Leander         M    12 Indialantic FL          39:35.0   39:26.5 12:42 
   79  49  2302 Jennifer Murray         F    39 Frankford DE            39:42.9   39:33.2 12:44 
   80  31  2399 Bruce Koch              M    75 Vida OR                 39:56.5   39:38.2 12:46 
   81  50  2301 Stephanie Maidhof       F    32 Melbourne FL            40:05.8   39:52.8 12:51 
   82  32  2432 Michael Bloom           M    47 Melbourne FL            40:06.3   39:55.7 12:52 
   83  33  2368 Phil Bernhard           M    52 Melbourne FL            40:13.8   40:00.7 12:53 
   84  34  2315 Brett Cockheyt          M    29 Melbourne FL            41:26.4   41:11.7 13:16 
   85  51  2314 Christina Cockheyt      F    31 Melbourne FL            41:27.1   41:12.3 13:16 
   86  35  2426 James Morrell           M    75 Melbourne FL            41:29.2   41:12.9 13:16 
   87  36  2435 John Dever              M    42 Alexandria VA           41:26.9   41:16.1 13:17 
   88  52  2436 Kelley Dever            F    08 Alexandria VA           41:27.6   41:17.0 13:18 
   89  53  2396 Ashley Miller           F    20 Rockledge FL            41:47.3   41:41.1 13:25 
   90  54  2373 Leslie Wolchick         F    34 Rockledge FL            41:47.1   41:41.2 13:26 
   91  55  2303 Kerri Meehl             F    38 Melbourne FL            42:07.9   41:57.7 13:31 
   92  37  2362 Luca Craycroft          M    08 Melbourne FL            42:05.2   42:05.2 13:33 
   93  56  2423 Janet Hurlburt          F    45 Melbourne FL            42:39.1   42:27.2 13:40 
   94  57  2451 Casey Krahmer           F    15 Melbourne FL            42:58.0   42:57.3 13:50 
   95  58  2452 Taylor Foster           F    15 Melbourne FL            42:59.0   42:58.2 13:50 
   96  59  2453 Alexa Meyer             F    15 Melbourne FL            42:59.1   42:58.3 13:50 
   97  60  2455 Dawn Tapscott           F    48 Sanford FL              43:05.8   43:01.8 13:51 
   98  61  2454 Michelle Guessetto      F    47 Chuluota FL             43:08.6   43:04.1 13:52 
   99  38  2442 Anthony Posada          M    34 Rockledge FL            43:19.9   43:10.6 13:54 
  100  62  2388 Colleen Birkenstock     F    06 Rockledge FL            43:20.1   43:10.6 13:54 
  101  39  2389 Brian Birkenstock       M    37 Rockledge FL            43:20.1   43:10.7 13:54 
  102  63  2335 Nathalie Odeide         F    42 Indialantic FL          43:29.1   43:20.6 13:58 
  103  64  2439 Dalys Dunn              F    57 Melbourne FL            44:12.4   44:02.2 14:11 
  104  40  2310 Brian Seefelt           M    36 Melbourne FL            45:15.4   44:50.8 14:27 
  105  65  2311 Melissa Luster          F    40 Melbourne FL            45:15.5   44:51.7 14:27 
  106  66  2375 Kelly Rhoads            F    37 Rockledge FL            45:15.9   45:09.1 14:32 
  107  67  2376 Ava Rhoads              F    10 Rockledge FL            45:17.0   45:09.8 14:33 
  108  41  2306 Richard Ferry           M    82 Vero Beach FL           46:31.7   46:17.7 14:55 
  109  42  2348 Joshuah Boggs           M    14 West Melbourne FL       46:30.6   46:27.6 14:58 
  110  43  2345 Isaiah Lopez            M    11 West Melbourne FL       46:30.4   46:28.7 14:58 
  111  44  2437 Brian Leander           M    42 Tamarac FL              46:43.0   46:35.0 15:00 
  112  68  2337 Chloe Leander           F    08 Indialantic FL          46:43.2   46:35.3 15:00 
  113  69  2369 Renee Bernhard          F    51 Melbourne FL            46:52.1   46:39.1 15:01 
  114  70  2309 Shelby Breederland      F    23 Merritt Island FL       46:45.8   46:39.5 15:02 
  115  71  2412 Carol Lichwala          F    57 Melbourne FL            48:04.9   47:50.8 15:24 
  116  72  2434 Donna Andrean           F    72 Melbourne FL            48:19.2   48:01.8 15:28 
  117  45  2350 Jonathan Boggs          M    48 West Melbourne FL       48:14.4   48:12.2 15:31 
  118  46  2367 Andrew Hills            M    72 Melbourne FL            48:14.0   48:14.0 15:32 
  119  47  2355 William Cote            M    39 Melbourne FL            48:19.8   48:19.8 15:34 
  120  48  2365 Jeremiah Shade          M    37 Palm Bay FL             48:41.8   48:27.7 15:36 
  121  49  2364 Justice Shade           M    07 Palm Bay FL             48:43.7   48:29.4 15:37 
  122  50  2408 Steve Holland           M    63 Mims FL                 48:56.2   48:46.6 15:42 
  123  73  2433 Sydney Belford          F    07 Titusville FL           48:54.2   48:51.6 15:44 
  124  74  2416 Shannon Perry           F    33 Titusville FL           48:54.5   48:52.1 15:44 
  125  51  2415 Connor Walsh            M    07 Titusville FL           48:54.8   48:52.5 15:44 
  126  52  2313 Donald Campbell         M    42 Cocoa FL                50:05.7   49:40.0 16:00 
  127  75  2338 Holly Payne             F    36 Patrick Afb FL          50:50.1   50:29.2 16:15 
  128  76  2321 Robyn Beyea             F    36 Orlando FL              51:12.1   50:50.5 16:22 
  129  77  2320 Melissa Fields          F    34 Melbourne FL            51:12.1   50:50.7 16:22 
  130  78  2354 Taylor Zaruba           F    14 Melbourne FL            52:44.5   52:44.5 16:59 
  131  79  2332 Catherine Mentillo      F    30 Satellite Beach FL      53:16.7   52:55.1 17:02 
  132  80  2356 Elizabeth Cote          F    32 Melbourne FL            53:04.5   53:04.5 17:05 
  133  81  2312 Denise Haley            F    42 Cocoa FL                53:33.6   53:10.6 17:07 
  134  53  2343 Zeke Lopez              M    10 West Melbourne FL       56:48.5   56:46.9 18:17 
  135  54  2346 Justice Boggs           M    12 West Melbourne FL       56:52.3   56:50.9 18:18 
  136  82  2384 Gina Turner             F    50 Rockledge FL            57:31.2   57:15.3 18:26 
  137  55  2385 Brian Turner            M    48 Rockledge FL            57:32.2   57:15.9 18:26 
  138  56  2351 Jedidiah Boggs          M    07 West Melbourne FL       57:25.4   57:17.4 18:27 
  139  83  2352 Jeanne Boggs            F    46 West Melbourne FL       57:26.6   57:17.9 18:27 
  140  84  2347 Julianna Boggs          F    10 West Melbourne FL       57:26.6   57:21.4 18:28 
  141  85  2349 Jordyn Boggs            F    16 West Melbourne FL       57:26.3   57:23.8 18:29 
  142  86  2377 Sharon Booth            F    60 Melbourne FL            58:31.4   58:12.4 18:45 
  143  87  2403 Mary Kinberg            F    59 Satellite Beach FL      59:19.6   59:00.3 19:00 
  144  57  2402 Edward Kinberg          M    59 Satellite Beach FL      59:19.7   59:00.9 19:00 
  145  88  2447 Paloma Ferreira         F    31 Melbourne FL          1:02:33.9 1:02:33.9 20:09 
  146  89  2370 Roberta Osterling       F    79 Satellite Beach FL    1:04:12.5 1:03:51.9 20:34 
Copyright 2015 Running Zone


Valid XHTML 1.0 Transitional
Web site hosting by All Brevard Web Sites