• Home
  • Retail Store
  • Take A Tour
  • Directions
  • About Us
  • Contact Us
  • Links
Back To Results
Excalibur 10 Miler Results
EXCALIBUR 10 MILER
March 2, 2014, 7:00 am Start
Viera High School, Viera, FL
Race Director: Denise Piercy
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com 
Questions: info@runningzone.com

OVERALL MALE CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1     1    22 Steve Hedgespeth         35   West Melbourne       FL   58:33.5  5:52 
    2     2   994 Shane Streufert          42   Viera                FL   59:15.0  5:56 
    3     3  1454 Ed Donner                37   Melbourne            FL   59:59.0  6:00 

MALE MASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1     4   686 Darrell Stott            45   Clermont             FL 1:02:16.0  6:14 
AGE-GROUP RESULTS
           
MALE AGE GROUP:  01 - 14
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1    10   702 Benjamin Snodgrass       12   Satellite Beach      FL 1:07:04.6  6:43 
    2    16  1092 Paul Jaime               14   Indialantic          FL 1:09:30.0  6:57 
    3    91  1476 Adrian Delia             09   Indialantic          FL 1:22:10.5  8:14 
    4   386   603 Alex Camacho             14   Sarasota             FL 1:39:39.0  9:58 
    5   392   469 Ian Sardella             10   Merritt Island       FL 1:40:02.3 10:01 
    6   443   139 Connor Vanderwest        13   Tampa                FL 1:43:51.0 10:24 
    7   549   140 Hunter Vanderwest        13   Tampa                FL 1:49:46.9 10:59 
    8   716   343 John Joseph Mijares      14   Boca Raton           FL 2:00:26.7 12:03 
    9   765   802 Jackson Minasi           13   New Smyrna Beach     FL 2:03:13.6 12:20 
   10  1010    19 Eric Barnum              12   West Melbourne       FL 2:30:33.7 15:04 
           
MALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1     5  1032 Andrew Cacciatore        17   Indialantic          FL 1:04:53.1  6:30 
    2   118  1456 Thomas O'Connor          17   Melbourne            FL 1:23:47.2  8:23 
    3   129   570 Justin Lorentzen         16   Viera                FL 1:25:09.3  8:31 
    4   184   870 Robert Law               16   Winter Park          FL 1:28:38.2  8:52 
    5   253   239 Allan Nevalga            18   Titusville           FL 1:33:01.3  9:19 
    6   265   894 Michael Fagan            15   Palm Bay             FL 1:33:43.5  9:23 
    7   414   211 Corey Mason Jr           19   West Melbourne       FL 1:41:30.7 10:10 
    8   873   893 Johnny Bozhonghu         16   Palm Bay             FL 2:14:54.6 13:30 
           
MALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1    43   488 Jared Keyes              23   Altamonte Springs    FL 1:15:33.9  7:34 
    2   228   841 Joe Hadley               24   Orlando              FL 1:31:31.5  9:10 
    3   316   840 Tyler Yancoskie          24   Deland               FL 1:36:30.9  9:40 
    4   370  1467 Jesse Foy                20   Merritt Island       FL 1:38:45.9  9:53 
    5   572   837 Stephen Hartselle        20   Satellite Beach      FL 1:50:51.8 11:06 
    6   651   795 Jonathan Burdett         24   Rockledge            FL 1:56:13.6 11:38 
    7   683   542 Kwandi Louis-Charles     24   Kissimmee            FL 1:58:37.6 11:52 
    8  1002   238 Brian Bomser             23   Melbourne            FL 2:28:17.9 14:50 
    9  1118  1054 Robert Somers            24   St. Petersburg       FL 3:08:23.1 18:51 
           
MALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1     9     8 Andy Dutra               29   Melbourne            FL 1:07:00.9  6:43 
    2    21  1098 Michael Chandler         28   Vero Beach           FL 1:11:13.2  7:08 
    3    64   678 Tyler Sigman             25   Melbourne            FL 1:18:53.6  7:54 
    4    68   481 Gabriel Salas Jr         27   Rockledge            FL 1:19:17.8  7:56 
    5    72  1062 David Carrier            29   Satellite Beach      FL 1:19:50.5  8:00 
    6    79   592 Shane Turner             26   Cocoa                FL 1:20:39.6  8:04 
    7   144   201 Chris Jack               29   St Marys             GA 1:26:02.5  8:37 
    8   193   466 Matthew Kanagy           28   Orlando              FL 1:29:15.8  8:56 
    9   277   641 Aaron Curry              29   New Port Richey      FL 1:34:21.3  9:27 
   10   298   817 Jacob Sims               26   Tampa                FL 1:35:13.2  9:32 
   11   315  1060 Giles Gonnsen            29   Rockledge            FL 1:36:30.1  9:39 
   12   338   830 Brian Timmons            29   Cocoa                FL 1:37:34.8  9:46 
   13   366  1040 Ryan Pridgin             28   Cape Canaveral       FL 1:38:33.4  9:52 
   14   403   987 Jordan Matthews          25   Celebration          FL 1:41:08.0 10:07 
   15   524   669 Sean Deegan              29   Merritt Island       FL 1:48:09.9 10:49 
   16   537   506 Brandon Pettersen        28   Pafb                 FL 1:48:59.7 10:54 
   17   608    54 Peter Ring               28   Tallahassee          FL 1:53:57.1 11:24 
   18   646   964 Navin Itwaru             28   Melbourne            FL 1:55:55.0 11:36 
   19   694   907 Ken Hill                 29   Merritt Island       FL 1:59:28.7 11:57 
   20   732   558 John Bowman              27   Tampa                FL 2:01:21.8 12:09 
   21   851   946 Michael Maldonado        29   Fort Pierce          FL 2:12:52.7 13:18 
   22   917   675 William Perry            27   Tallahassee          FL 2:18:31.0 13:52 
   23   939   297 Norman Schlunt           28   Orlando              FL 2:21:09.3 14:07 
   24   979   751 Michael Stone            28   Gainesville          FL 2:25:52.2 14:36 
   25  1074   717 Eric Fisher              29   Orlando              FL 2:43:45.9 16:23 
   26  1085   334 Matthew Carter           25   Jacksonville         FL 2:48:27.2 16:51 
           
MALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1    14  1027 Brad Daszynski           32   Melbourne            FL 1:08:51.7  6:54 
    2    15    60 Joshua Williams          31   Palm Bay             FL 1:09:18.6  6:56 
    3    69     2 Joshua Maitlen           34   Rockledge            FL 1:19:26.7  7:57 
    4    73   564 Jared West               33   Kingsland            GA 1:19:54.2  8:00 
    5    78   803 Robert Schatzman         31   Rockledge            FL 1:20:36.9  8:04 
    6   105   952 Joseph Cardello          32   Melbourne            FL 1:23:01.1  8:19 
    7   134  1441 Nicholas Seidule         32   Orlando              FL 1:25:26.0  8:33 
    8   171   879 Jose Garay               33   Margate              FL 1:28:14.6  8:50 
    9   194  1093 Charles Goodson          33   Indialantic          FL 1:29:24.5  8:57 
   10   243   992 William Bosserman        32   Orlando              FL 1:32:26.1  9:15 
   11   285   218 Anthony Leclaire         34   Titusville           FL 1:34:50.5  9:30 
   12   319   449 Jerry Tuck               31   Jacksonville         FL 1:36:42.8  9:41 
   13   361   612 Titngai Tam              30   Palm Bay             FL 1:38:15.2  9:50 
   14   393   206 Timothy McGee            32   Palm Bay             FL 1:40:02.5 10:01 
   15   409   257 Chris Campbell           32   Cocoa                FL 1:41:17.1 10:08 
   16   439   361 Daniel Stacey            32   Port St. Lucie       FL 1:43:34.2 10:22 
   17   447   697 James Holland            33   Temple Terrace       FL 1:44:01.6 10:25 
   18   474   582 Walter Clemence          31   Tallahassee          FL 1:45:06.5 10:31 
   19   475   782 Bryce Fitzgerald         31   Rockledge            FL 1:45:09.7 10:31 
   20   591   231 Adam Becker              33   Palm Bay             FL 1:52:48.9 11:17 
   21   695   643 Travis Turnbough         30   Orlando              FL 1:59:28.7 11:57 
   22   787   155 Christopher Torres       34   Merritt Island       FL 2:05:09.4 12:31 
   23   860   204 James Pierce             32   Orlando              FL 2:13:45.4 13:23 
   24   883  1028 Clint Chua               32   West Melbourne       FL 2:15:29.6 13:33 
   25   915   596 Chris Patton             34   Palm Bay             FL 2:18:12.6 13:50 
   26   954   656 Angel Lopez De Victoria  33   Melbourne            FL 2:23:12.6 14:20 
   27   995   621 Clif Cooper              34   Melbourne            FL 2:28:04.6 14:49 
   28  1058   723 Brian Fisher             31   Titusville           FL 2:38:52.7 15:54 
   29  1100   677 Mark Webster             33   Davenport            FL 2:54:30.5 17:28 
           
MALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1     6   175 Jonathan Howse           38   West Melbourne       FL 1:04:56.7  6:30 
    2    17  1446 Ed Springer              36   Merritt Island       FL 1:09:51.9  7:00 
    3    27   926 Nate Dwenger             37   Melbourne            FL 1:12:47.9  7:17 
    4    31   752 Stephen Francis          37   Winter Springs       FL 1:13:51.4  7:24 
    5    60   124 Rob Schellenberg         38   Winter Springs       FL 1:18:16.4  7:50 
    6    61   778 Jeff Salinas             39   West Melbourne       FL 1:18:21.8  7:51 
    7    66   484 Ana Villarreal           35   Melbourne            FL 1:19:02.5  7:55 
    8    86   171 Mark Quintana            35   Rockledge            FL 1:21:36.1  8:10 
    9    92   396 Sebastian Aravena        37   Melbourne            FL 1:22:18.7  8:14 
   10   103    66 Dustin Dittmer           39   Winter Springs       FL 1:22:54.8  8:18 
   11   127   121 Les Dunne                38   Palm Bay             FL 1:24:45.1  8:29 
   12   136   689 Myron Taylor             39   Rockledge            FL 1:25:37.7  8:34 
   13   142    63 Bj Beard                 35   Oviedo               FL 1:26:01.5  8:37 
   14   143   890 Jamie San Cartier        39   Melbourne            FL 1:26:02.4  8:37 
   15   145   736 Kevin Barrett            38   Vero Beach           FL 1:26:05.4  8:37 
   16   173   828 Russell Stoewe           35   Oviedo               FL 1:28:21.4  8:51 
   17   192   865 Ozzy Vidal               37   Gainesville          FL 1:29:08.9  8:55 
   18   203   131 Dundrae Lakes            39   Pafb                 FL 1:29:39.3  8:58 
   19   211  1036 Sean Harrison            37   Melbourne            FL 1:30:24.8  9:03 
   20   213   793 William Pindell          39   Altamonte Springs    FL 1:30:26.7  9:03 
   21   220  1017 Jamie Rost               38   Rockledge            FL 1:31:06.7  9:07 
   22   233   565 Gil Dror                 39   Jacksonville Beach   FL 1:31:53.4  9:12 
   23   259   901 Roderick Ray             36   Cocoa                FL 1:33:27.7  9:21 
   24   275  1049 Richard Garand           39   Gainesville          FL 1:34:12.6  9:26 
   25   312   268 Joao Loureiro            37   Lakeworth            FL 1:36:09.8  9:37 
   26   334   306 Ed Luther                37   Orlando              FL 1:37:26.5  9:45 
   27   339   663 Robert Migchelbrink      39   Savannah             GA 1:37:35.8  9:46 
   28   449     9 Anthony Ciavarella       37   Melbourne            FL 1:44:07.1 10:25 
   29   469    30 Todd Sontag              38   Oviedo               FL 1:44:56.3 10:30 
   30   541   397 Gregory Rodriguez        38   Melbourne            FL 1:49:08.2 10:55 
   31   544   598 Scott Rose               39   Rockledge            FL 1:49:22.7 10:57 
   32   546   706 Matthew Gerrell          36   Davenport            FL 1:49:45.8 10:59 
   33   605  1076 Paul Lerret              35   Orlando              FL 1:53:40.7 11:23 
   34   708  1473 Tommy Bowling            38   Viera                FL 2:00:05.6 12:01 
   35   710   289 Travis McVadon           38   Melbourne            FL 2:00:14.7 12:02 
   36   843  1442 Jason Toland             38   Viera                FL 2:12:07.4 13:13 
   37   849   168 David Marrs              38   Ocala                FL 2:12:34.5 13:16 
   38   854  1088 David Brandyberry        38   Winter Garden        FL 2:13:21.7 13:21 
   39   908   646 Adam Waters              38   Orlando              FL 2:17:27.4 13:45 
   40   963   213 David Davis              39   Orlando              FL 2:24:16.8 14:26 
   41   987   129 David Keene              36   Ocala                FL 2:27:08.5 14:43 
   42  1007   311 Michael Anthony          35   Fernandina Beach     FL 2:28:31.4 14:52 
   43  1025   824 Robert Genao             36   Melbourne            FL 2:33:15.9 15:20 
   44  1035   380 Travis Roffman           39   Port Saint Lucie     FL 2:34:52.3 15:30 
   45  1109   356 Kevin Dale               38   Land O Lakes         FL 3:01:00.8 18:07 
           
MALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1    18   227 Greg Choate              44   Glen Ellyn           IL 1:10:35.9  7:04 
    2    19   659 John Wall                43   Viera                FL 1:10:47.6  7:05 
    3    20   905 Mike Doyle               41   Rockledge            FL 1:10:56.3  7:06 
    4    37  1035 Richard Davis            40   Cocoa                FL 1:14:54.1  7:30 
    5    70   583 Scott Wilmont            44   Viera                FL 1:19:35.8  7:58 
    6    77  1015 Paul Metz                43   Melbourne            FL 1:20:36.7  8:04 
    7    99   760 Ron Roff                 43   Palm Bay             FL 1:22:46.1  8:17 
    8   112  1084 Mike Fairbank            41   Melbourne            FL 1:23:27.7  8:21 
    9   123  1033 Ron Ritter               41   Viera                FL 1:24:11.9  8:26 
   10   131   437 Michael Higgins          44   Cocoa Beach          FL 1:25:19.2  8:32 
   11   147   676 Jeffrey Tysor            43   Davenport            FL 1:26:15.0  8:38 
   12   157  1438 Ramon Suazo              42   West Palm Beach      FL 1:26:51.1  8:42 
   13   161    28 Michael Lewis            43   Cambridge            MA 1:26:59.5  8:42 
   14   169  1439 Ed Cherry                44   Orlando              FL 1:27:52.4  8:48 
   15   179   759 Sam Amundsen             40   Merritt Island       FL 1:28:29.1  8:51 
   16   216   871 Brian Boyce              44   Cocoa                FL 1:30:54.2  9:06 
   17   222   197 Jeff Philo               42   Rockledge            FL 1:31:13.0  9:08 
   18   224   262 Scott Glosenger          43   Indian Harbour Beach FL 1:31:20.4  9:09 
   19   226    20 Chris Barnum             40   West Melbourne       FL 1:31:24.6  9:09 
   20   234   421 Allie Newell             43   Melbourne            FL 1:31:55.2  9:12 
   21   261   811 Carlos Garcia            44   Orlando              FL 1:33:33.9  9:22 
   22   270   432 Sean Perry               44   West Melbourne       FL 1:33:56.8  9:24 
   23   271   431 Patrick Lane             42   Indialantic          FL 1:33:57.2  9:24 
   24   280   654 David Hess               40   Wellington           FL 1:34:38.0  9:28 
   25   281   256 Robert Durham            43   Tampa                FL 1:34:38.9  9:28 
   26   289    95 Kris Morrill             41   Merritt Island       FL 1:35:04.5  9:31 
   27   327   398 David Hardage            42   Indialantic          FL 1:37:08.6  9:43 
   28   331   371 Stephen Cormier          42   Kissimmee            FL 1:37:18.1  9:44 
   29   341   376 David Benison            43   Orlando              FL 1:37:46.7  9:47 
   30   372   919 Barry Estle              44   Winter Springs       FL 1:38:46.0  9:53 
   31   385   605 Manny Camacho            42   Sarasota             FL 1:39:37.7  9:58 
   32   410   305 David Vance              43   Vero Beach           FL 1:41:22.5 10:09 
   33   416   625 Dennis Hobt              44   Vero Beach           FL 1:41:37.6 10:10 
   34   426   468 Thomas Stull             43   Vero Beach           FL 1:42:15.5 10:14 
   35   485   599 Rob Saunderson           44   Rockledge            FL 1:45:46.7 10:35 
   36   523   390 Larry Coggins Jr         42   Lakeland             FL 1:48:05.5 10:49 
   37   539   463 Jason Dieterle           42   Melbourne            FL 1:48:59.9 10:54 
   38   565   138 Luis Hernandez           40   Titusville           FL 1:50:33.7 11:04 
   39   588   711 Cristina Engel           42   Merritt Island       FL 1:52:36.1 11:16 
   40   595  1434 Tom Liska                40   Melbourne            FL 1:52:59.9 11:18 
   41   628   412 Evan Berner              43   Boca Raton           FL 1:54:50.3 11:30 
   42   654  1451 Kenneth Dixon            42   Satellite Beach      FL 1:56:18.9 11:38 
   43   727   457 Chad San Cartier         42   St. Simons Island    GA 2:01:02.6 12:07 
   44   747   758 Jason Wright             42   Altamonte Springs    FL 2:02:08.4 12:13 
   45   751   150 Rob Landers              44   Indian Harbour Beach FL 2:02:31.9 12:16 
   46   760  1089 Kris Burchfield          42   Viera                FL 2:02:52.4 12:18 
   47   785   249 Jason Schunke            41   Viera                FL 2:05:05.3 12:31 
   48   832  1030 Kelly Searfoss           43   Palm Bay             FL 2:10:55.8 13:06 
   49   869   154 Billy Bass               42   Orlando              FL 2:14:29.7 13:27 
   50   962   285 Michael Williams         43   Palm Bay             FL 2:24:01.4 14:25 
   51   968   304 Major Lewis              44   Cocoa                FL 2:24:58.8 14:30 
   52   969    90 Quinn Sampson            42   Silver Springs       FL 2:25:05.1 14:31 
   53   973   690 Scott McNeely            42   West Melbourne       FL 2:25:13.8 14:32 
   54  1028   212 Corey Mason Sr           41   West Melbourne       FL 2:33:39.4 15:22 
           
MALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1     7  1435 Felix Hottenstein        45   Melbourne            FL 1:05:49.9  6:35 
    2     8  1431 Joe Castner              45   Melbournef           FL 1:06:08.6  6:37 
    3    28   933 Micah Vanatta            46   Titusville           FL 1:13:05.1  7:19 
    4    33   671 Michael Walker           48   Viera                FL 1:14:19.4  7:26 
    5    34   101 Michael Vaughn           45   Winter Springs       FL 1:14:25.8  7:27 
    6    35   404 Harry Prosser            45   Rockledge            FL 1:14:49.1  7:29 
    7    38   650 Michael Auld             47   Sebastian            FL 1:14:56.7  7:30 
    8    42  1019 Jim Wamsley              46   Cocoa Beach          FL 1:15:27.2  7:33 
    9    44   541 Danny Benitez            46   Melbourne            FL 1:15:40.9  7:35 
   10    53   705 Brent Mithcell           47   Melbourne            FL 1:16:34.5  7:40 
   11    62   447 Trevor Branam            45   Cocoa                FL 1:18:39.1  7:52 
   12    81   430 Chuck Mathews            49   Palm Bay             FL 1:21:09.4  8:07 
   13    88  1046 Anthony Edwards          45   Melbourne            FL 1:21:48.9  8:11 
   14   139   953 Marty Cassetta           48   Grant                FL 1:25:50.6  8:36 
   15   153   917 Joe Bullington           49   Cocoa                FL 1:26:37.0  8:40 
   16   156   768 Fernando Ontiveros       45   Melbourne Beah       FL 1:26:45.2  8:41 
   17   180  1464 Artie Stoeke             46   Oviedo               FL 1:28:29.4  8:51 
   18   186   754 Barry Baker              49   Melbourne            FL 1:28:47.1  8:53 
   19   218  1469 Paul Neff                48   Rockledge            FL 1:31:04.9  9:07 
   20   235   255 Anthony Lepore           45   Melbourne            FL 1:32:00.1  9:13 
   21   263   845 Christopher Kendall      47   Orlando              FL 1:33:37.5  9:22 
   22   268   649 Rexford Tychan           46   Rockledge            FL 1:33:53.0  9:24 
   23   292  1011 Bill Honey               48   Sebastian            FL 1:35:07.7  9:31 
   24   306   107 Geoff Likens             48   Tallahassee          FL 1:35:53.2  9:36 
   25   324   440 Kerry Philbeck           46   Palm Bay             FL 1:36:54.3  9:42 
   26   347   562 Patrick Kelly            49   South Daytona        FL 1:37:59.3  9:48 
   27   357   764 Dean Murphy              47   Indian Harbour Beach FL 1:38:06.8  9:49 
   28   358   615 David Brown              45   Melbourne            FL 1:38:09.4  9:49 
   29   391    13 Aubrey Ducker            46   Winter Park          FL 1:40:01.3 10:01 
   30   396  1072 Hugh Lavery              49   Lawrenceville        NJ 1:40:24.9 10:03 
   31   401   237 William Gregor           49   Cocoa Beach          FL 1:40:50.6 10:06 
   32   428   272 James Pope               48   Melbourne            FL 1:42:33.1 10:16 
   33   484   920 James Panetti            49   Lecanto              FL 1:45:45.5 10:35 
   34   509   896 Mark Callenberger        48   Merritt Island       FL 1:47:43.6 10:47 
   35   511   563 Chris Tucker             45   South Pasadena       FL 1:47:45.0 10:47 
   36   516  1411 David Gatlin             49   Sth Pasadena         FL 1:47:54.5 10:48 
   37   522  1424 Norman Miller            45   Melbourne            FL 1:48:03.4 10:49 
   38   527   240 Joel Perez               45   Titusville           FL 1:48:25.9 10:51 
   39   576   205 Jeff Hizer               47   Palm Bay             FL 1:51:04.3 11:07 
   40   607   966 Donald Pinter            49   Melbourne            FL 1:53:49.4 11:23 
   41   620   459 James Gregory            46   Melbourne            FL 1:54:33.2 11:28 
   42   627  1004 Brian Mulligan           49   Palm City            FL 1:54:49.1 11:29 
   43   632   827 Carl Belles              46   Merritt Island       FL 1:55:09.5 11:31 
   44   643  1078 Philip Hankerson         45   Sunrise              FL 1:55:43.9 11:35 
   45   648  1038 Michael Czernec          48   Melbourne            FL 1:56:02.0 11:37 
   46   649   566 Shawn Reeves             46   Melbourne            FL 1:56:07.4 11:37 
   47   678   104 James Brott              47   Barefoot Bay         FL 1:58:13.5 11:50 
   48   682  1026 Daniel McDonald          46   Merritt Island       FL 1:58:34.5 11:52 
   49   690   929 Bill Theisen             46   Deltona              FL 1:59:16.4 11:56 
   50   731   864 Francis Dufresne         45   Rockledge            FL 2:01:17.6 12:08 
   51   746   857 Michael Roeper           48   Melbourne            FL 2:02:02.3 12:13 
   52   798   571 Tony Lorentzen           47   Viera                FL 2:06:52.7 12:42 
   53   927   317 Chris Belcher            46   Valrico              FL 2:19:29.8 13:57 
   54   930   403 Mike Carmichael          49   Palm Bay             FL 2:19:42.2 13:59 
   55  1017   351 Jim Whitman              47   Orlando              FL 2:31:57.1 15:12 
           
MALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1    12   377 Art Anderson             54   Melbourne            FL 1:07:44.2  6:47 
    2    25   996 Russell Gonzalez         50   Clearwater           FL 1:12:34.7  7:16 
    3    30   230 Jeff Cook                54   Indian Harbour Beach FL 1:13:42.5  7:23 
    4    40  1067 Robert Myers             50   Satellite Beach      FL 1:15:01.8  7:31 
    5    47   981 John Jordan              50   Cocoa Beach          FL 1:15:56.1  7:36 
    6    57  1047 Brian Kennedy            50   Satellite Beach      FL 1:17:14.1  7:44 
    7    58   485 Tom Kasprik              51   Boca Raton           FL 1:17:15.6  7:44 
    8    63   743 Tom Steffek              54   Boca Raton           FL 1:18:42.6  7:53 
    9    71  1419 Doug Nichols             50   Melbourne            FL 1:19:49.7  7:59 
   10    76  1043 Jimmy Salazar            54   Lake City            FL 1:20:35.8  8:04 
   11    87   602 Tom Thaller              54   Merritt Island       FL 1:21:44.6  8:11 
   12    95   653 Wesley Smith             53   Sanford              FL 1:22:34.4  8:16 
   13   104  1016 Philip Crowley           53   Orlando              FL 1:22:58.8  8:18 
   14   114   825 Bart Ferguson            54   West Melbourne       FL 1:23:33.6  8:22 
   15   122   732 Matthew Smith            50   Longwood             FL 1:24:01.3  8:25 
   16   126   956 Lance Haskins            51   Rockledge            FL 1:24:32.3  8:28 
   17   176   414 Anthony Cannon           52   Snellville           GA 1:28:24.4  8:51 
   18   223  1432 Scott Molitor            52   Merritt Island       FL 1:31:13.2  9:08 
   19   227  1083 Bill Gaviria             54   Melbourne            FL 1:31:28.4  9:09 
   20   240   891 Joaquin Pereda           51   Melbourne            FL 1:32:17.1  9:14 
   21   241    47 Barton Pepperman         52   Winter Springs       FL 1:32:18.2  9:14 
   22   255  1107 William Hungate          51   Melbourne            FL 1:33:08.7  9:19 
   23   267   868 Darren Law               51   Winter Park          FL 1:33:46.7  9:23 
   24   276   847 Scott Kirschner          51   Celebration          FL 1:34:12.8  9:26 
   25   290   450 George McKelvey          50   Satellite Beach      FL 1:35:04.7  9:31 
   26   291  1097 Dean Huspen              50   Windermere           FL 1:35:06.5  9:31 
   27   296   501 Christopher Medvetz      50   Loxahatchee          FL 1:35:09.3  9:31 
   28   322   854 Klaus Schmid             54   Palm Bay             FL 1:36:45.3  9:41 
   29   325    31 Ed Curry                 52   New Port Richey      FL 1:37:04.1  9:43 
   30   369    35 Craig Hablewitz          52   Fort Myers           FL 1:38:45.6  9:53 
   31   371  1457 Mark Probert             54   Merritt Island       FL 1:38:45.9  9:53 
   32   399   328 Neal Driscoll            51   Malabar              FL 1:40:39.3 10:04 
   33   407   859 Paul Linton              52   Boca Raton           FL 1:41:14.1 10:08 
   34   413   606 Ned Voska                53   Cape Canaveral       FL 1:41:27.0 10:09 
   35   465   928 Eric Karlin              50   Melbourne            FL 1:44:50.3 10:30 
   36   492  1045 Kenneth Carter           51   West Palm Beach      FL 1:46:30.8 10:40 
   37   507   835 Mike Dogoda              50   Rockledge            FL 1:47:43.0 10:47 
   38   508   834 Beverly Dogoda           50   Rockledge            FL 1:47:43.3 10:47 
   39   530  1110 Nick George              52   Melbourne            FL 1:48:39.5 10:52 
   40   564   368 Keith Brown              53   Merritt Island       FL 1:50:27.4 11:03 
   41   592  1048 Vance Nagel              50   Lutz                 FL 1:52:55.2 11:18 
   42   602   434 Neil Lawrence            52   Fort Lauderdale      FL 1:53:28.4 11:21 
   43   650   772 Gilbert Perez            52   Indialantic          FL 1:56:13.1 11:38 
   44   661   951 Robert Hebeler           51   Clermont             FL 1:56:34.2 11:40 
   45   673   568 Kevin Roberts            54   Lakeland             FL 1:57:41.7 11:47 
   46   698   833 Michael Fagan            53   Palm Bay             FL 1:59:36.1 11:58 
   47   714  1104 Michael Ingram           51   Melbourne            FL 2:00:22.9 12:03 
   48   722  1105 Daniel Drake             51   Merritt Island       FL 2:00:40.9 12:05 
   49   734   818 Kelly Sims               53   Winter Park          FL 2:01:26.4 12:09 
   50   782   152 Butch Almberg            51   Melbourne Beach      FL 2:04:53.9 12:30 
   51   806   346 Richard Parker           51   Merritt Island       FL 2:07:29.1 12:45 
   52   819   392 Steve Townsend           50   Titusville           FL 2:09:26.2 12:57 
   53   836   801 Bob Minasi               50   New Smyrna Beach     FL 2:11:05.1 13:07 
   54   986   813 John Gould               52   Windermere           FL 2:26:58.4 14:42 
   55  1070   914 Terry Andrews            54   Jacksonville         FL 2:42:37.4 16:16 
   56  1090   925 Gerald Krannebitter      50   Orlando              FL 2:48:49.2 16:53 
           
MALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1    29  1066 Matt Mahoney             58   Melbourne            FL 1:13:05.7  7:19 
    2    39   224 Chris Pedersen           55   St. Petersburg       FL 1:14:59.8  7:30 
    3    51  1002 Thomas Murdoch           56   Cocoa                FL 1:16:16.4  7:38 
    4    54   934 Jerry Bird               59   Rockledge            FL 1:16:34.5  7:40 
    5    84   882 Kevin Jesensky           56   Cape Canaveral       FL 1:21:14.9  8:08 
    6   128  1086 Naweed Akram             58   Melbourne            FL 1:24:57.2  8:30 
    7   140   631 Michael Pagoria          58   Palm Bay             FL 1:25:53.6  8:36 
    8   168   401 Bill Kong                57   Apopka               FL 1:27:39.2  8:46 
    9   170   692 Kenneth Renner           59   Floyds Knobs         IN 1:27:55.4  8:48 
   10   185   773 Mark Stephens            56   Melbourne            FL 1:28:43.3  8:53 
   11   293   844 Bill Urban               59   Vero Beach           FL 1:35:08.1  9:31 
   12   294  1003 David Kempf              57   Vero Beach           FL 1:35:08.3  9:31 
   13   309   549 Stephen Schurlknight     57   Rockledge            FL 1:36:08.4  9:37 
   14   314   749 Mark Weber               57   Melbourne            FL 1:36:30.0  9:39 
   15   328   838 Moe Desrosiers           59   Rockledge            FL 1:37:09.3  9:43 
   16   375    94 Rick Suarez              59   Melbourne            FL 1:39:04.0  9:55 
   17   420   586 Carl Davison             55   Melbourne            FL 1:41:51.3 10:12 
   18   445   532 Jeff Walker              55   Winter Park          FL 1:43:53.5 10:24 
   19   452   448 Roland Deblois           55   Vero Beach           FL 1:44:18.8 10:26 
   20   455   984 Daryl Gilbert            58   Viera                FL 1:44:24.7 10:27 
   21   482   215 Dennis Durkee            57   Palm Bay             FL 1:45:35.5 10:34 
   22   495   826 Mike Renfro              56   Melbourne            FL 1:46:40.9 10:41 
   23   557   303 Ken Cutler               56   Cocoa                FL 1:50:05.1 11:01 
   24   581   505 Robert Ackerson          57   Melbourne            FL 1:51:52.3 11:12 
   25   582  1101 Jeff Murphree            56   Indian Harbour Beach FL 1:51:58.9 11:12 
   26   601   908 James Conant             55   Cocoa                FL 1:53:27.4 11:21 
   27   663   800 Joseph Schwab            59   Oviedo               FL 1:56:41.5 11:41 
   28   687  1420 Mike Carlomusto          59   Viera                FL 1:58:55.9 11:54 
   29   692   331 Steve Trigwell           58   Merritt Island       FL 1:59:23.4 11:57 
   30   742   254 Kenneth Blaser           57   The Villages         FL 2:01:43.6 12:11 
   31   799   534 Richard Malecki          57   Melbourne            FL 2:07:05.3 12:43 
   32   997   157 William Nickens          59   Homeland             FL 2:28:16.4 14:50 
   33  1056    62 Rick McEvers             55   Melbourne            FL 2:38:48.8 15:53 
   34  1061   193 Tim O'Brien              57   Rockledge            FL 2:39:28.0 15:57 
   35  1068   242 Jose Zarranz             56   Plantation           FL 2:41:13.6 16:08 
           
MALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1    50   806 Abe Oros                 61   Palm Bay             FL 1:16:16.3  7:38 
    2    89   921 Bud Timmons              63   Cocoa                FL 1:22:04.5  8:13 
    3   295   480 Dick White               60   Cocoa Beach          FL 1:35:09.3  9:31 
    4   321   286 Rick Sparer              60   Casselberry          FL 1:36:44.3  9:41 
    5   337   516 George Oswald            62   Indian Harbour Beach FL 1:37:34.3  9:46 
    6   494   967 Barry Richardson         60   Melbourne            FL 1:46:37.7 10:40 
    7   535   244 Stephen Klasko           60   Philadelphia         PA 1:48:55.0 10:54 
    8   583   283 Monty Seidler            63   Palm Harbor          FL 1:52:03.7 11:13 
    9   767  1068 Tim Plumb                64   Melbournr            FL 2:03:22.2 12:21 
   10   905    99 Mark Destefano           61   Ocoee                FL 2:16:59.8 13:42 
   11   945   475 Alex Litwin              61   Lake Mary            FL 2:21:42.9 14:11 
   12   972   221 Steve McNeely            61   West Melbourne       FL 2:25:13.4 14:32 
   13  1009   109 Robert Bruckart          62   Merbourne            FL 2:30:10.7 15:02 
   14  1014   338 Dennis Maloney           62   Jacksonville         FL 2:31:26.4 15:09 
   15  1037   491 Jack Gilbert             64   Lutz                 FL 2:34:57.2 15:30 
   16  1057   971 Dave Ward                60   Jacksonville         FL 2:38:49.8 15:53 
   17  1060   387 Jeffrey Robinson         64   Longwood             FL 2:39:22.0 15:57 
           
MALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1    90   853 Walt Herscher            67   Celebration          FL 1:22:09.4  8:13 
    2   109   184 David Grant              67   Viera                FL 1:23:10.2  8:20 
    3   111   887 Ron Getska               65   Rockledge            FL 1:23:17.6  8:20 
    4   165   110 Ray Brown                66   Melbourne            FL 1:27:32.7  8:46 
    5   245   199 Gary Castner             68   Melbourne            FL 1:32:38.5  9:16 
    6   257   395 Frank Spicer             65   Tampa                FL 1:33:14.9  9:20 
    7   388   843 Rob Mason                68   Lakeland             FL 1:39:46.3  9:59 
    8   397   188 Jeffrey Lipscomb         66   New Smyrna Beach     FL 1:40:27.1 10:03 
    9   772   149 Vern Thomas              67   Melbourne            FL 2:03:29.2 12:21 
   10   859   330 Tom Lazar                68   Melbourne            FL 2:13:38.6 13:22 
   11   864   482 Rc Koontz                67   Merritt Island       FL 2:14:03.7 13:25 
   12   947   251 Fred Korte               68   Orlando              FL 2:21:50.5 14:12 
   13  1096   863 Steve Dutczak            67   Merritt Island       FL 2:52:30.4 17:16 
   14  1115   903 Paul Gross               68   St Cloud             GA 3:03:16.0 18:20 
           
MALE AGE GROUP:  70 - 74
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1   344   508 Ron Osler                74   Cocoa Beach          FL 1:37:51.4  9:48 
    2   723    37 Michael Petrillo         71   Chester Springs      PA 2:00:42.9 12:05 
           
MALE AGE GROUP:  75 - 79
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1   329   232 Tom Ward                 76   Melbourne Beach      FL 1:37:11.1  9:44 
    2   587   500 John Hildreth            76   Palm Beach Gardens   FL 1:52:36.0 11:16 
    3   775   577 Ed Fouts                 76   Marion               VA 2:03:59.6 12:24 
           
MALE AGE GROUP:  80 - 99
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1  1008  1071 Richard Ferry            82   Vero Beach           FL 2:30:06.0 15:01 

OVERALL FEMALE CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1    11   985 Meredith Van Veen        29   Vero Beach           FL 1:07:15.8  6:44 
    2    13   999 Karen Meraw              28   Shelby Township      MI 1:07:45.3  6:47 
    3    22     5 Tracy Dutra              41   Melbourne            FL 1:12:00.7  7:13 

FEMALE MASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1    26   993 Susie Meltzer            49   Melbourne            FL 1:12:47.1  7:17 
AGE-GROUP RESULTS
           
FEMALE AGE GROUP:  01 - 14
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1    93   869 Jennifer Law             13   Winter Park          FL 1:22:19.6  8:14 
    2   831   426 Madison Bullock          13   Winter Park          FL 2:10:50.4 13:06 
    3  1106   512 Tessa Smith              14   Melbourne            FL 2:56:59.5 17:42 
    4  1113   730 Olivia Byrd              11   Viera                FL 3:01:58.7 18:12 
           
FEMALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1   158   932 Zoe Windfelder           17   Satellite Beach      FL 1:26:56.5  8:42 
    2   348  1074 Alex Bayer               16   Ormond Beach         FL 1:37:59.6  9:48 
    3   349   561 Anna Kelly               16   South Daytona        FL 1:37:59.6  9:48 
    4   356   591 Marley Keitz             19   Melbourne Beach      FL 1:38:06.2  9:49 
    5   394   798 Elisabeth Avilla         17   Melbourne            FL 1:40:18.4 10:02 
    6   451   479 Rachel White             15   Cocoa Beach          FL 1:44:10.1 10:26 
    7   456    81 Rachel Green             19   Port Orange          FL 1:44:24.8 10:27 
    8   457   347 Kathryn Hudecek          15   Winter Springs       FL 1:44:26.3 10:27 
    9   467  1005 Kaylie Mulligan          17   Palm City            FL 1:44:51.7 10:30 
   10   500  1445 Kristen Rich             18   Melbourne Beach      FL 1:47:00.7 10:43 
   11   534   119 Hannah Dalton            18   Merritt Island       FL 1:48:52.4 10:54 
   12   552   166 Leah Wicks               17   Viera                FL 1:49:57.0 11:00 
   13   724   360 Marisa Clarkston         19   Cape Canaveral       FL 2:00:53.2 12:06 
   14   897   210 Monica Mason             16   West Melbourne       FL 2:16:42.4 13:41 
   15   901   208 Elizabeth Mason          17   West Melbourne       FL 2:16:46.2 13:41 
   16   924   319 Ryan Belcher             18   Valrico              FL 2:19:25.2 13:57 
   17  1020   708 Kimberly Raby            16   St. Marys            GA 2:32:08.2 15:13 
           
FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1   132   962 Rachel Gaete             24   Tampa                FL 1:25:25.4  8:33 
    2   225   877 Kimberly Wickers         23   Cocoa                FL 1:31:21.9  9:09 
    3   258   839 Trish Piercy             23   Indian Harbour Beach FL 1:33:27.1  9:21 
    4   360   986 Meagan Rogowski          23   Orlando              FL 1:38:15.1  9:50 
    5   364   552 Caralyn Maerz            23   Melbourne            FL 1:38:22.6  9:51 
    6   389  1094 Katie Steward            24   Melbourne Beach      FL 1:39:52.2 10:00 
    7   404   322 Hannah Smouse            21   Orlando              FL 1:41:09.6 10:07 
    8   619   820 Lee Fairchild            24   Melbourne            FL 1:54:32.6 11:28 
    9   622  1096 Megan McDonald           20   Melbourne            FL 1:54:33.8 11:28 
   10   701   738 Perri Faulk              22   Altamonte Springs    FL 1:59:45.3 11:59 
   11   703  1044 Jeannette McCullar       22   Orlando              FL 1:59:50.5 12:00 
   12   750    45 Stephanie Ring           23   Cocoa                FL 2:02:24.4 12:15 
   13   766   836 Catherine Hitchcock      24   Cocoa                FL 2:03:16.0 12:20 
   14   850     6 Christi Logan            21   Indian Harbour Beach FL 2:12:46.3 13:17 
   15   868   898 Hollie Miesbauer         23   Melbourne            FL 2:14:26.2 13:27 
   16   875   681 Caitlin Thompson         23   Melbourne            FL 2:15:09.3 13:31 
   17   878   337 Jessica Shavitz          24   Sebastian            FL 2:15:22.0 13:33 
   18   938   298 Lynnea Dawes             24   Orlando              FL 2:21:08.6 14:07 
   19  1041  1010 Lauren Murphy            24   Orlando              FL 2:35:47.6 15:35 
   20  1086   335 Anna-Kate Reed           21   Jacksonville         FL 2:48:27.5 16:51 
           
FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1    23   745 Danielle Elliott         28   Orlando              FL 1:12:09.7  7:13 
    2    32  1058 Dina Viselli             29   Satellite Beach      FL 1:14:07.5  7:25 
    3    48   550 Vera Klokova             28   Oviedo               FL 1:15:56.4  7:36 
    4    55   761 Amanda Rogers            29   Lowell               MI 1:16:43.7  7:41 
    5   219  1452 Jacklynn Bartlett        25   Satellite Beach      FL 1:31:05.0  9:07 
    6   236   425 Lauri McGee              28   Melbourne            FL 1:32:02.8  9:13 
    7   248   383 Allison Soltesz          29   Melbourne            FL 1:32:51.0  9:18 
    8   273   181 Audrey Stewart           29   Melbourne            FL 1:34:10.2  9:26 
    9   297   816 Christina Sims           25   Tampa                FL 1:35:13.2  9:32 
   10   304  1053 Kimberly Williams        26   Saint Cloud          FL 1:35:50.2  9:36 
   11   305   617 Julianne Forsythe        27   Harmony              FL 1:35:50.3  9:36 
   12   353   579 Karen Williams           25   Tallahassee          FL 1:38:01.3  9:49 
   13   355   963 Misty Haystead           28   Saint Cloud          FL 1:38:06.1  9:49 
   14   384  1041 Monique Pridgin          25   Cape Canaveral       FL 1:39:33.9  9:58 
   15   398   721 Abbey Harris             27   Jacksonville         FL 1:40:27.5 10:03 
   16   406  1478 Kristie Pilliod          28   Kenneth City         FL 1:41:13.1 10:08 
   17   436   557 Robin Laverentz          26   Indian Harbour Beach FL 1:43:22.4 10:21 
   18   458   348 Meredith Swaine          27   Winter Springs       FL 1:44:26.7 10:27 
   19   496   217 Megan Zehner             29   Hinesville           GA 1:46:46.2 10:41 
   20   503   785 Sarah Bool               25   Williston            FL 1:47:20.8 10:45 
   21   533  1470 Katrina Morgese          26   Rockledge            FL 1:48:42.2 10:53 
   22   542   487 Jamie Graveling          29   Deltona              FL 1:49:11.5 10:56 
   23   566  1102 Kathleen Murray          28   Windermere           FL 1:50:42.4 11:05 
   24   594   866 Heather Mowad            28   Merritt Island       FL 1:52:59.1 11:18 
   25   617   281 Kaitlin Potter           28   Palm Bay             FL 1:54:20.4 11:27 
   26   658  1471 Erin Burkhardt           29   Oviedo               FL 1:56:28.8 11:39 
   27   675  1468 Chelan Williams          27   Melbourne            FL 1:57:44.3 11:47 
   28   680   214 Meredith Schechter       29   Jupiter              FL 1:58:13.8 11:50 
   29   725   324 Erin Rodriguez           25   Melbourne            FL 2:00:54.4 12:06 
   30   729   359 Emily Calvert            25   Cape Canaveral       FL 2:01:13.7 12:08 
   31   781   792 Jill Klasko              25   Philadelphia         PA 2:04:47.9 12:29 
   32   803  1020 Ashley Maltbie           29   Rockledge            FL 2:07:23.6 12:45 
   33   810   613 Michelle Rubin           27   Viera                FL 2:07:53.5 12:48 
   34   811  1414 Jennifer Hall            25   Winter Park          FL 2:08:31.6 12:52 
   35   830   477 Jamie Brott              26   Barefoot Bay         FL 2:10:37.3 13:04 
   36   856   465 Courtney Kanagy          27   Orlando              FL 2:13:21.9 13:21 
   37   861   756 Ashliegh Bauman          25   Saint Cloud          FL 2:13:49.6 13:23 
   38   884  1029 Candice Aranzamendez     25   Melbourne            FL 2:15:29.8 13:33 
   39   891   796 Stefani Burdett          26   Rockledge            FL 2:16:07.8 13:37 
   40   906  1031 Danielle Murray          29   Palm Bay             FL 2:17:10.3 13:44 
   41   918   674 Emma Perry               27   Tallahassee          FL 2:18:31.4 13:52 
   42   932   593 Darla Tournat            28   St. Petersburg       FL 2:19:57.5 14:00 
   43   974   667 Emily Klizek             28   Cocoa                FL 2:25:19.6 14:32 
   44   985   280 Alicia Martinez          27   Orlando              FL 2:26:53.3 14:42 
   45   993   918 Ann Maldonado            27   Fort Pierce          FL 2:27:54.5 14:48 
   46  1023  1433 Ashley Brott             26   Barefoot Bay         FL 2:32:41.0 15:17 
   47  1032   633 Lauren Norsworthy        25   Palm Bay             FL 2:34:15.5 15:26 
   48  1062   957 Karena Evans             29   Midway               GA 2:39:37.0 15:58 
   49  1075   716 Elizabeth Fisher         29   Orlando              FL 2:44:30.4 16:28 
   50  1088   960 Elizabeth Rogers         28   St. Cloud            FL 2:48:34.9 16:52 
   51  1094    55 Ivoriann Wooley          27   Grant-Valkaria       FL 2:51:05.5 17:07 
   52  1112   930 Danielle Zimmerman       26   Oviedo               FL 3:01:56.7 18:12 
           
FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1    75   127 Joy-Lynn Alvarez         32   Winter Haven         FL 1:20:12.0  8:02 
    2    82  1436 Gretchen Marie Krise     34   West Palm Beach      FL 1:21:10.7  8:08 
    3    96   374 Rachel Merced            30   Cocoa                FL 1:22:34.7  8:16 
    4   115    10 Kimberly Yates           32   Merritt Island       FL 1:23:41.2  8:23 
    5   117    85 Rene Dunne               33   Palm Bay             FL 1:23:43.3  8:23 
    6   135    83 Jen Wherrell             34   Winter Springs       FL 1:25:26.2  8:33 
    7   174   321 Rachel Tate              32   Melbourne            FL 1:28:23.2  8:51 
    8   187    36 Kayla Manning            30   Orlando              FL 1:28:51.0  8:54 
    9   188   183 Lyndsay Tyler            31   Melbourne            FL 1:28:55.2  8:54 
   10   190   753 Ana Fernandez            33   Orlando              FL 1:28:57.5  8:54 
   11   200   662 Jessica Wright           30   Longwood             FL 1:29:34.3  8:58 
   12   202    12 Megan Riggs              30   Orlando              FL 1:29:38.4  8:58 
   13   212   902 Shannon Waddy            32   Indialantic          FL 1:30:25.5  9:03 
   14   232   445 Patti Hatcher            31   Palm Bay             FL 1:31:49.2  9:11 
   15   284   880 Michelle Stoddard        33   Hollywood            FL 1:34:46.3  9:29 
   16   311   269 Sarah Loureiro           34   Lakeworth            FL 1:36:09.8  9:37 
   17   326    71 Rebecca Brawner          32   Rockledge            FL 1:37:05.1  9:43 
   18   330   744 Brooke Botterill         32   Orlando              FL 1:37:17.9  9:44 
   19   345   652 Jessica McCaskill        33   Palm Bay             FL 1:37:51.7  9:48 
   20   352   349 Danielle Kraus           30   Melbourne            FL 1:38:00.6  9:49 
   21   365  1449 Shirley Desiree Rincon   33   Riverview            FL 1:38:24.9  9:51 
   22   402   829 Lindsey Gardner          30   Winter Garden        FL 1:41:01.4 10:07 
   23   422   679 Amanda Shagena           33   Melbourne            FL 1:41:55.5 10:12 
   24   432   766 Kate Abroguena           31   Rockledge            FL 1:42:45.5 10:17 
   25   441   454 Alicia Carter            31   Port St. Lucie       FL 1:43:35.0 10:22 
   26   446   809 Nina Lloyd               30   Melbourne            FL 1:43:55.0 10:24 
   27   448   698 Deb Holland              33   Temple Terrace       FL 1:44:03.9 10:25 
   28   477   243 Lynne Klasko             31   Philadelphia         PA 1:45:16.9 10:32 
   29   486  1108 Jessica Khodadad         30   Port St. Lucie       FL 1:45:59.4 10:36 
   30   498   362 Jennifer Stacey          31   Port St. Lucie       FL 1:46:51.8 10:42 
   31   499   735 Meghan Houston           30   Washington           DC 1:46:52.1 10:42 
   32   551   974 Sandy Hammer             32   Titusville           FL 1:49:53.6 11:00 
   33   553   294 Kelly Arner              33   Palm Bay             FL 1:50:00.1 11:00 
   34   561  1052 Tracy Geiger             30   Viera                FL 1:50:11.0 11:02 
   35   567  1037 Kimmie Harting           34   Melbourne            FL 1:50:42.5 11:05 
   36   569   498 Megan Hecht              34   Cocoa Beach          FL 1:50:47.5 11:05 
   37   573   191 Liz White                34   Melbourne            FL 1:50:54.9 11:06 
   38   584   787 Wendy Romero             34   Miami                FL 1:52:05.9 11:13 
   39   585   718 Amber Orr                32   Oviedo               FL 1:52:33.7 11:16 
   40   596   301 Lisa Coliflower          33   Palm Bay             FL 1:53:02.6 11:19 
   41   597   284 Amber Jack               33   West Melbourne       FL 1:53:09.2 11:19 
   42   612   748 Christine Snow           30   Merritt Island       FL 1:54:11.3 11:26 
   43   623  1051 Christine McDonald       30   Melbourne            FL 1:54:34.0 11:28 
   44   625   935 Buddi Mae Bryant         33   Titusville           FL 1:54:43.9 11:29 
   45   633   277 Kathryn Gonzalez         33   Viera                FL 1:55:11.9 11:32 
   46   639   915 Rhiannon Good            31   Jacksonville         FL 1:55:36.5 11:34 
   47   660   573 April Chunn              31   West Melbourne       FL 1:56:32.2 11:40 
   48   666  1466 Barbara Witt             32   Edgewater            FL 1:56:45.4 11:41 
   49   667   855 Chika Okoro              33   Tallahassee          FL 1:56:59.8 11:42 
   50   686   783 Rachel Fitzgerald        32   Rockledge            FL 1:58:52.3 11:54 
   51   693   106 Marci Blais              33   Davenport            FL 1:59:28.5 11:57 
   52   704   939 Alison Cameron           34   Jupiter              FL 1:59:51.6 12:00 
   53   748  1055 Alysson Lyons            32   Merritt Island       FL 2:02:11.3 12:14 
   54   752   977 Cathy McNutt             33   Melbourne            FL 2:02:36.2 12:16 
   55   753   979 Vanessa Doan             34   Melbourne            FL 2:02:36.8 12:16 
   56   754   978 Katie Coleman            30   Melbourne            FL 2:02:37.1 12:16 
   57   755   446 Kasey Potter Yacavoni F  30   Cocoa                FL 2:02:47.6 12:17 
   58   756   693 Portia Sovansky          33   Orlando              FL 2:02:47.7 12:17 
   59   757    65 Calley Dittmer           34   Winter Springs       FL 2:02:48.6 12:17 
   60   758   694 Stacey Richmond          33   Chuluota             FL 2:02:50.0 12:17 
   61   774  1077 Stephanie Hodson         34   Orlando              FL 2:03:53.4 12:24 
   62   815   261 Andrea McAvoy            30   Jensen Beach         FL 2:08:34.1 12:52 
   63   828   176 Katie Dermody            32   Palm Bay             FL 2:10:29.5 13:03 
   64   838   341 Emily Channell           33   Clermont             FL 2:11:25.3 13:09 
   65   847   381 Lindsey Imbs             34   Southern Pines       NC 2:12:22.6 13:15 
   66   858   731 Michelle Russell         32   Melbourne            FL 2:13:36.0 13:22 
   67   863   556 Dara Barbash             34   Virginia Beach       VA 2:14:03.5 13:25 
   68   867   156 Heather Torres           33   Merritt Island       FL 2:14:15.9 13:26 
   69   874   988 Lisa Haley               34   Celebration          FL 2:15:07.1 13:31 
   70   876   680 Kelly Dedrick            34   Melbourne            FL 2:15:09.6 13:31 
   71   894   878 Keriann Turk             34   Cocoa Beach          FL 2:16:19.5 13:38 
   72   953   657 Melba Lopez De Victoria  32   Melbourne            FL 2:23:11.9 14:20 
   73   960    98 Nicole Vassilatos        32   Gainesville          FL 2:23:48.9 14:23 
   74   980   750 Andrea Stone             30   Miami                FL 2:25:52.4 14:36 
   75   989   355 Kerri Callahan           32   Titusville           FL 2:27:31.4 14:46 
   76   992   235 Rachel Ritchie           31   Orlando              FL 2:27:50.3 14:48 
   77   996   620 Cara Cooper              33   Melbourne            FL 2:28:04.8 14:49 
   78  1026    84 Janice Moore             33   Palm Bay             FL 2:33:35.5 15:22 
   79  1046   969 Rebecca Leonard          33   Ellicott City        MD 2:36:47.2 15:41 
   80  1047   938 Chantil Huskey           34   Nashville            TN 2:36:49.2 15:41 
   81  1048   248 Holli Herndon            30   Inverness            FL 2:37:06.4 15:43 
   82  1078   544 Latasha Chatfield        32   North Miami          FL 2:45:02.6 16:31 
   83  1080   789 Rebecca Decerbo          30   Orlando              FL 2:45:26.0 16:33 
           
FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1    45   553 Lovelight Gumble         39   Casselberry          FL 1:15:41.7  7:35 
    2   100    16 Kate Engel Chapman       38   West Melbourne       FL 1:22:47.1  8:17 
    3   108   888 Amy Scalia               39   Viera                FL 1:23:08.9  8:19 
    4   119   123 Lauren Schellenberg      35   Winter Springs       FL 1:23:52.9  8:24 
    5   146   762 Lauren Hamilton          39   Vero Beach           FL 1:26:07.0  8:37 
    6   172   407 Jennifer Detwiler        37   Viera                FL 1:28:21.4  8:51 
    7   175   423 Amy Gregory              38   Melbourne            FL 1:28:24.0  8:51 
    8   178   293 Amy Limonta              38   Viera                FL 1:28:26.1  8:51 
    9   181   687 Shana Stott              37   Clermont             FL 1:28:33.5  8:52 
   10   189   637 Angela Coram             35   Palm Bay             FL 1:28:55.7  8:54 
   11   195   288 Josee McVadon            37   Melbourne            FL 1:29:26.1  8:57 
   12   208   670 Kate Howick              37   Cocoa                FL 1:30:07.7  9:01 
   13   217   821 Danielle Stern           39   Indialantic          FL 1:31:01.5  9:07 
   14   230   943 Nicole Olinski           39   West Melbourne       FL 1:31:38.0  9:10 
   15   231   137 Paula Scheuerer          36   Melbourne            FL 1:31:43.1  9:11 
   16   238   429 Laura Hanson             36   Indialantic          FL 1:32:14.7  9:14 
   17   249   105 Dawn Koval               36   St. Augustine        FL 1:32:54.3  9:18 
   18   251   947 Andee Garrison           37   Winter Garden        FL 1:33:00.2  9:19 
   19   254  1008 Kori Schapiro            39   Deerfield Beach      FL 1:33:02.4  9:19 
   20   260   428 Elizabeth Timmes         39   Boca Raton           FL 1:33:29.7  9:21 
   21   266   458 Michele Cerullo          36   Tampa                FL 1:33:44.3  9:23 
   22   287    40 Sherry Torres-Dror       35   Jacksonville Beach   FL 1:34:57.2  9:30 
   23   323   597 Lisa Rose                38   Rockledge            FL 1:36:49.2  9:41 
   24   332   461 Katrina Morrell          39   Melbourne            FL 1:37:22.0  9:45 
   25   342   373 Keri Cormier             38   Kissimmee            FL 1:37:46.7  9:47 
   26   343   375 Amy Benison              39   Orlando              FL 1:37:49.3  9:47 
   27   346   727 Rachel Barrial           39   Rockledge            FL 1:37:58.5  9:48 
   28   351  1106 Lisa Kugrens             35   Melbourne            FL 1:38:00.1  9:48 
   29   374   791 Tiffany Hutz             37   Belmont              NC 1:39:01.8  9:55 
   30   379   600 Michelle McElvaine       37   Rockledge            FL 1:39:22.9  9:57 
   31   400   125 Erin Montgomery          38   Melbourne            FL 1:40:47.7 10:05 
   32   418   189 Bridget Walters          38   Sanford              FL 1:41:47.4 10:11 
   33   427   922 Heather Jehnes           38   Cocoa                FL 1:42:19.5 10:14 
   34   433  1430 Leann Castner            37   Melbourne            FL 1:42:49.5 10:17 
   35   462   309 Jamie Williams           38   Titusville           FL 1:44:45.6 10:29 
   36   468    29 Monica Sontag            37   Oviedo               FL 1:44:56.1 10:30 
   37   531   640 Janice Martinez          37   Winter Haven         FL 1:48:40.3 10:53 
   38   540  1013 Breanne Brown            36   Melbourne            FL 1:49:00.2 10:55 
   39   543   417 Wendy Outland            36   Palm Bay             FL 1:49:14.2 10:56 
   40   548  1418 Christy Helton           37   Viera                FL 1:49:46.6 10:59 
   41   555   897 Deana Morone             36   Titusville           FL 1:50:03.3 11:01 
   42   568  1034 Maria Badure             38   Melbourne            FL 1:50:43.2 11:05 
   43   586   435 Eveling Raymond-Bonilla  35   Melbourne            FL 1:52:34.8 11:16 
   44   615   937 Brooke Shumway           38   Tucson               AZ 1:54:18.3 11:26 
   45   616  1423 Stacie Kittman           35   Mims                 FL 1:54:18.5 11:26 
   46   624  1455 Barbara Seymour          39   Rockledge            FL 1:54:43.1 11:29 
   47   629   630 Julie Koons              39   Rockledge            FL 1:55:02.4 11:31 
   48   637    50 Charlene Zirkelbach      36   Orlando              FL 1:55:19.1 11:32 
   49   638   161 Kristy Cardozo           36   Gainesville          FL 1:55:23.8 11:33 
   50   645  1090 Heather Waters           39   Sebastian            FL 1:55:48.4 11:35 
   51   656  1065 Tracie Futch             36   Sebastian            FL 1:56:24.1 11:39 
   52   657  1463 Jennifer Stoeke          37   Oviedo               FL 1:56:27.9 11:39 
   53   662   959 Maria Matheu             35   Tallahassee          FL 1:56:39.6 11:40 
   54   677    38 Meghan Mosebar           36   Rockledge            FL 1:58:04.7 11:49 
   55   696   722 Amanda Echols            35   East Palatka         FL 1:59:30.9 11:58 
   56   739   581 Michelle Buchanan        38   Tampa                FL 2:01:38.0 12:10 
   57   749  1427 Brandi Evans             37   Southern Pines       NC 2:02:23.5 12:15 
   58   763   126 Katye Campbell           39   West Melbourne       FL 2:03:02.5 12:19 
   59   777    79 Tamiko Ellis             38   Orlando              FL 2:04:17.2 12:26 
   60   783   647 Mellissa Anne Waters     39   Orlando              FL 2:04:54.2 12:30 
   61   794   609 Laura Adams              37   Malabar              FL 2:06:06.6 12:37 
   62   842   885 Tiffany Vanvuren         39   Cocoa                FL 2:11:46.3 13:11 
   63   844   276 Barbara Toland           37   Viera                FL 2:12:09.2 13:13 
   64   852   755 Holly Gratza             35   Saint Cloud          FL 2:12:54.2 13:18 
   65   865   174 Denise Burns-Legros      35   Indialantic          FL 2:14:03.8 13:25 
   66   870    41 Denise Fussell           39   Windermere           FL 2:14:35.4 13:28 
   67   880   786 Julie Polakow            39   Port St. Lucie       FL 2:15:26.8 13:33 
   68   889   604 Jenny Camacho            39   Sarasota             FL 2:16:05.0 13:37 
   69   903   548 Ashley Kalin             35   Melbourne            FL 2:16:50.5 13:42 
   70   907  1437 Theresa Lennon           37   Palm Bay             FL 2:17:20.7 13:45 
   71   921   990 Sarah Marks              39   Melbourne Beach      FL 2:18:52.2 13:54 
   72   925   436 Rachel Deeter            38   Palm Bay             FL 2:19:26.0 13:57 
   73   941    76 Shannon Chenoweth        35   Orlando              FL 2:21:17.5 14:08 
   74   950   499 Rachel Pereira           36   Orlando              FL 2:21:58.4 14:12 
   75   965   413 Cathynia Spence-Hernand  39   Melbourne            FL 2:24:46.2 14:29 
   76  1005   400 Jessica Penney           35   Titusville           FL 2:28:29.6 14:51 
   77  1006   313 Kristen Anthony          36   Fernandina Beach     FL 2:28:30.2 14:52 
   78  1021   366 Colleen Van Gundy        37   Yulee                FL 2:32:08.6 15:13 
   79  1024   823 Ales Genao               37   Melbourne            FL 2:33:15.2 15:20 
   80  1031  1450 Terri Kruse              36   Melbourne            FL 2:34:09.3 15:25 
   81  1038   370 Robyn Hershberger        39   Jacksonville         FL 2:35:08.0 15:31 
   82  1039    18 Cindy Barnum             38   West Melbourne       FL 2:35:35.7 15:34 
   83  1067   970 Alanna Eubanks           38   Jacksonville         FL 2:40:33.5 16:04 
   84  1076   135 Andrea Cunningham        38   Miami                FL 2:45:01.5 16:31 
   85  1083   585 Michelle Moore           35   Rockledge            FL 2:48:24.8 16:51 
   86  1084   535 Karen Schreiber          37   Rockledge            FL 2:48:25.7 16:51 
   87  1110   357 Lie-Fa Shen-Dale         37   Land O Lakes         FL 3:01:01.8 18:07 
           
FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1    36  1014 Tricia Rydson            40   Melbourne Beach      FL 1:14:53.8  7:30 
    2    49    21 Felicity Cunningham      40   Viera                FL 1:16:10.1  7:37 
    3    52  1103 Doina Tanase             44   Melbourne            FL 1:16:20.4  7:39 
    4    59   228 Kristi Choate            43   Glen Ellyn           IL 1:17:17.9  7:44 
    5    67    25 Stacey Hendry            42   Roswell              GA 1:19:06.4  7:55 
    6    74   703 Melissa Snodgrass        40   Satellite Beach      FL 1:20:08.8  8:01 
    7    94   628 Cristy Bates             40   Winter Springs       FL 1:22:32.5  8:16 
    8    97   153 Cyndi Bergs              43   Merritt Island       FL 1:22:39.4  8:16 
    9    98   797 Ann Ehler                40   Viera                FL 1:22:42.7  8:17 
   10   106   682 Jennifer Picciano        40   Winter Garden        FL 1:23:04.6  8:19 
   11   107   688 Stephanie Summerhill     41   Groveland            FL 1:23:04.9  8:19 
   12   113  1080 Michelle Henderson       44   Rockledge            FL 1:23:29.0  8:21 
   13   120   710 Billie Jean Meyers       40   Melbourne            FL 1:23:56.3  8:24 
   14   121   709 Danna Vellody            42   Viera                FL 1:23:56.3  8:24 
   15   130   982 Robin Marie Ann Ayers    42   Bradenburg           KY 1:25:13.0  8:32 
   16   141   691 Naomi Embleton           40   Kissimmee            FL 1:25:53.9  8:36 
   17   150   584 Susan Fagerness          42   Littleton            CO 1:26:27.2  8:39 
   18   160  1480 Loni Serven              41   Indialantic          FL 1:26:59.3  8:42 
   19   177   998 Sara Wamsley             42   Cocoa Beach          FL 1:28:25.0  8:51 
   20   182    48 Laura Taylor             43   Winter Springs       FL 1:28:37.7  8:52 
   21   204   462 Ashley Johnson           40   Cocoa Beach          FL 1:29:46.3  8:59 
   22   209   644 Lourdes Cox              43   Palm Bay             FL 1:30:15.7  9:02 
   23   214   949 Michelle Toppi           44   Melbourne            FL 1:30:28.6  9:03 
   24   221    43 Marianne Pfister         43   St. Augustine        FL 1:31:12.7  9:08 
   25   229  1443 Tricia Romesberg         42   Satellite Beach      FL 1:31:31.6  9:10 
   26   237    67 Miriam Patton            42   Winter Garden        FL 1:32:03.1  9:13 
   27   244   511 Donna Davis              43   Rockledge            FL 1:32:36.1  9:16 
   28   250  1477 Cindy Werling            40   Merritt Island       FL 1:32:58.0  9:18 
   29   264  1475 Leah Jenkins             44   Hobe Sound           FL 1:33:39.8  9:22 
   30   279  1023 Autumn Evans             41                           1:34:31.7  9:28 
   31   282   419 Roslyn Barnes            42   Rockledge            FL 1:34:40.2  9:29 
   32   283  1061 Daisy Mueller            41   Merritt Island       FL 1:34:42.0  9:29 
   33   308  1050 Deborah Weiner           41   Rockledge            FL 1:36:03.7  9:37 
   34   320   832 Robin Potter             43   Melbourne            FL 1:36:43.8  9:41 
   35   362   452 Jill Morris              41   Boynton Beach        FL 1:38:16.7  9:50 
   36   363  1474 Jessica Martinez         44   Viera                FL 1:38:20.0  9:50 
   37   380   684 Katty Alarcon            43   Boca Raton           FL 1:39:23.6  9:57 
   38   382   399 Jennifer Hugus           44   Indialantic          FL 1:39:26.5  9:57 
   39   383   972 Lisa Torres              44   Jacksonville         FL 1:39:33.2  9:58 
   40   408  1082 Stephanie Kutteroff      41   Indialantic          FL 1:41:16.9 10:08 
   41   415   626 Jodie Hobt               44   Vero Beach           FL 1:41:37.6 10:10 
   42   430   587 Gretchen Moran           42   Merritt Island       FL 1:42:37.9 10:16 
   43   437   202 Gina Palombi             43   Melbourne            FL 1:43:29.2 10:21 
   44   442     3 Becky Maitlen            40   Rockledge            FL 1:43:49.3 10:23 
   45   470   635 Kimberly Tapia           43   Melbourne            FL 1:44:56.8 10:30 
   46   478   196 Kim Philo                42   Rockledge            FL 1:45:21.4 10:33 
   47   489   648 Maria Dishaw             43   Satellite Beach      FL 1:46:04.2 10:37 
   48   493   273 Tamara Pope              41   Melbourne            FL 1:46:36.6 10:40 
   49   501  1087 Mindelyn Heath           42   Winter Park          FL 1:47:05.5 10:43 
   50   502   737 Kimberly Guodace         41   Palm Bay             FL 1:47:17.3 10:44 
   51   506   543 Teresa Cherry            43   Orlando              FL 1:47:39.6 10:46 
   52   514  1059 Meesha Axelrad           44   Boca Raton           FL 1:47:47.0 10:47 
   53   515  1063 Madaline Asofsky         42   Delray Beach         FL 1:47:47.7 10:47 
   54   518   655 Lori Hess                41   Wellington           FL 1:47:56.1 10:48 
   55   521   889 Marisol Wilke            40   Palm Bay             FL 1:48:01.2 10:49 
   56   538  1409 Tanya Brown              40   Melbourne            FL 1:48:59.7 10:54 
   57   547  1081 Flo Pike                 44   Orlando              FL 1:49:46.1 10:59 
   58   554   619 Jennifer Ferreira        40   Tampa                FL 1:50:01.6 11:01 
   59   556   167 Lisa Wicks               44   Viera                FL 1:50:03.5 11:01 
   60   571  1412 Tami Waschka             43   Indian Harbour Beach FL 1:50:50.2 11:06 
   61   574   112 Kym Mahler               42   Indialantic          FL 1:50:55.0 11:06 
   62   575   111 Yena Morgan              42   Melbourne            FL 1:50:55.1 11:06 
   63   578   720 Joy Boucher              40   Melbourne Beach      FL 1:51:21.0 11:09 
   64   579   770 Dina Rulli               40   Melbourne Beach      FL 1:51:23.1 11:09 
   65   606   965 Raquel Rogers            42   Melbourne            FL 1:53:49.1 11:23 
   66   609   699 Danita Gainer            43   Gainesville          FL 1:54:00.9 11:25 
   67   630   416 Cheryl Madlener          44   Rockledge            FL 1:55:02.7 11:31 
   68   631   881 Mary Colins              42   Merritt Island       FL 1:55:02.9 11:31 
   69   634  1001 Tammy Naber              41   Viera                FL 1:55:12.2 11:32 
   70   635   629 Tracy Palovich           43   Lansdale             PA 1:55:12.9 11:32 
   71   644   779 Jennifer Brady           42   Malabar              FL 1:55:48.3 11:35 
   72   653  1460 Katie Warner             42   Maitland             FL 1:56:15.7 11:38 
   73   664    61 Shelley Williams         43   Palm Bay             FL 1:56:42.5 11:41 
   74   670   527 Laura Harris             43   Savannah             GA 1:57:14.1 11:44 
   75   679   323 Susan Petracco           40   Viera                FL 1:58:13.8 11:50 
   76   685   575 Andrea Massey-Farrell    41   Winter Park          FL 1:58:42.4 11:53 
   77   689  1111 Angela Rubright          42   Apopka               FL 1:59:09.8 11:55 
   78   702   739 Stacey Faulk             42   Altamonte Springs    FL 1:59:46.9 11:59 
   79   705   406 Donna Bidlack            40   Lecanto              FL 1:59:52.1 12:00 
   80   709   968 Susan Ivey               43   Mims                 FL 2:00:07.2 12:01 
   81   719   260 Jessica Reinschmidt      40   Bolingbrook          IL 2:00:32.7 12:04 
   82   733   559 Zayra Bowman             40   Tampa                FL 2:01:22.3 12:09 
   83   736   624 Sherry Houston           41   Rockledge            FL 2:01:27.5 12:09 
   84   740   712 Ara Rogers               41   Lake Mary            FL 2:01:40.2 12:11 
   85   776   441 Suzie Philbeck           42   Palm Bay             FL 2:04:16.5 12:26 
   86   780   141 Patricia Vanderwest      41   Tampa                FL 2:04:43.7 12:29 
   87   795   707 Casey Maisto             42   Palm Bay             FL 2:06:24.4 12:39 
   88   812   911 Danita Morgan            41   Port Saint Lucie     FL 2:08:32.1 12:52 
   89   814   332 Charlene Perrone         43   Stuart               FL 2:08:34.0 12:52 
   90   818  1095 Angela Poore             44   Newnan               GA 2:09:12.6 12:56 
   91   824    23 Tiffany Johnston         41   Rockledge            FL 2:09:47.9 12:59 
   92   835   470 Laura Sardella           43   Merritt Island       FL 2:11:02.5 13:07 
   93   837  1100 Uavonka Minniefield      42   Rockledge            FL 2:11:06.8 13:07 
   94   839    46 Julie McGraw             44   Oviedo               FL 2:11:34.1 13:10 
   95   848   658 Jennifer Brown           40   Viera                FL 2:12:25.0 13:15 
   96   855  1422 Gaylyn Woodruff          41   Viera                FL 2:13:21.8 13:21 
   97   866   162 Carmen Costa             44   Palm Bay             FL 2:14:11.0 13:26 
   98   881   451 Emily Aiello             44   Hudson               FL 2:15:28.1 13:33 
   99   885   464 Liliana Villarreal       40   Melbourne            FL 2:15:41.1 13:35 
  100   886   790 Lori Chavez              41   Orlando              FL 2:15:45.3 13:35 
  101   890   850 Stacy Nelson             40   Sarasota             FL 2:16:05.1 13:37 
  102   904   100 Sheri Pierce             44   Ocoee                FL 2:16:59.7 13:42 
  103   911   904 Dawn Plummer             40   Miami                FL 2:17:53.3 13:48 
  104   935   263 Linda Rooney             44   Wesley Chapel        FL 2:20:46.3 14:05 
  105   949   258 Tanya Kuelbs             40   Melbourne            FL 2:21:55.1 14:12 
  106   958    53 Heather Rehg             41   Winter Springs       FL 2:23:43.4 14:23 
  107   964   608 Nan Somwaru-Davis        41   Orlando              FL 2:24:17.0 14:26 
  108   982   271 Jennifer Gramzinski      42   Oviedo               FL 2:26:35.7 14:40 
  109  1012   427 Nichole Hatcher          41   Winter Park          FL 2:30:47.5 15:05 
  110  1016   537 Salena Richardson        40                        FL 2:31:51.2 15:12 
  111  1034   815 Christie Berrier         41   Palm Bay             FL 2:34:40.5 15:29 
  112  1036   379 Katina Roffman           41   Port Saint Lucie     FL 2:34:53.0 15:30 
  113  1040    88 Angela Rowland           42   Jacksonville         FL 2:35:40.3 15:35 
  114  1055    15 Tonya George             44   Merritt Island       FL 2:38:43.5 15:53 
  115  1063   209 Jennifer Mason           42   West Melbourne       FL 2:39:43.5 15:59 
  116  1066   906 Jennifer King            42   Palm Bay             FL 2:40:16.7 16:02 
  117  1069    26 Tiffany Crane            41   Jacksonville         FL 2:41:48.5 16:11 
  118  1073  1073 Monica Weatherby-Batell  44   Ponte Vedra Beach    FL 2:43:30.0 16:21 
  119  1095   862 Maggi Dutczak            40   Merritt Island       FL 2:52:24.1 17:15 
  120  1098   389 Stephanie Coggins        42   Lakeland             FL 2:53:06.3 17:19 
  121  1101   683 Danielle Couch           40   Windermere           FL 2:54:31.1 17:28 
  122  1111   729 Stephanie Byrd           43   Viera                FL 3:01:53.4 18:12 
           
FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1    46   980 Sue Matschner            48   Cocoa Beach          FL 1:15:51.0  7:36 
    2    65   874 Traci Luman              48   Mims                 FL 1:18:54.7  7:54 
    3    80   108 Kim Likens               45   Tallahassee          FL 1:20:47.5  8:05 
    4    85   873 Sarah Guttery            48   Titusville           FL 1:21:17.6  8:08 
    5   102  1091 Lynn Jaime               47   Indialantic          FL 1:22:53.3  8:18 
    6   110   861 Cristina Canales         45   Rockledge            FL 1:23:13.8  8:20 
    7   133   976 Ilse Berube              49   Merritt Island       FL 1:25:25.5  8:33 
    8   149  1085 Jennifer Thornton        48   Saint Cloud          FL 1:26:22.3  8:39 
    9   151   510 Angie Preston            47   Merritt Island       FL 1:26:28.2  8:39 
   10   152   533 Patricia Tezel           47                        FL 1:26:28.3  8:39 
   11   162   580 Lea Anne Richard         46   Melbourne            FL 1:27:14.4  8:44 
   12   164     1 Sondi Ryersee            45   Pelee Island         ON 1:27:27.7  8:45 
   13   191   958 Kim McKinnon             45   Melbourne            FL 1:29:08.7  8:55 
   14   201  1421 Betsy Butler             45   Indian Harbour Beach FL 1:29:37.8  8:58 
   15   205    78 April Williford          47   Tallahassee          FL 1:30:00.6  9:01 
   16   207   601 Denise Thaller           47   Merritt Island       FL 1:30:04.9  9:01 
   17   210   472 Marisa Flint             48   Cocoa                FL 1:30:21.5  9:03 
   18   215   572 Katherine Lorentzen      45   Viera                FL 1:30:43.7  9:05 
   19   246   333 Darlene Hachmeister      48   Melbourne            FL 1:32:39.5  9:16 
   20   256   884 Amy Sequeira             47   Merritt Island       FL 1:33:13.9  9:20 
   21   262   848 Camylle Lao              48   Winter Park          FL 1:33:37.0  9:22 
   22   288    96 Valerie Rigdon           46   Merritt Island       FL 1:35:03.6  9:31 
   23   317   769 Tammy Castagnaro         48   Palm Bay             FL 1:36:33.6  9:40 
   24   350   673 Dorothy Flemming         47   Hobe Sound           FL 1:37:59.6  9:48 
   25   376   344 Jocelyn Mijares          45   Boca Raton           FL 1:39:16.8  9:56 
   26   377  1447 Christine Kennedy        48   Mims                 FL 1:39:18.2  9:56 
   27   390   411 Carol Kasprik            49   Boca Raton           FL 1:39:52.8 10:00 
   28   395   799 Meg Avilla               49   Melbourne            FL 1:40:19.8 10:02 
   29   411    69 Kathleen Diiulio         47   Cocoa                FL 1:41:23.1 10:09 
   30   412  1012 Virginia Flores          47   Melbourne            FL 1:41:25.6 10:09 
   31   429   393 Karen Chamusco           45   Hawthorne            FL 1:42:33.6 10:16 
   32   435  1410 Angie Ross               45   St. Petersburg       FL 1:43:20.7 10:21 
   33   440   528 Angie Lusz               46   Viera                FL 1:43:34.4 10:22 
   34   454    82 Karen Potter             48   Port Orange          FL 1:44:24.7 10:27 
   35   463   142 Sonya Merritt            48   Cocoa                FL 1:44:46.6 10:29 
   36   464  1009 Linda Goddard            48   Apopka               FL 1:44:47.5 10:29 
   37   471   490 Kimberly Budnick         47   Merritt Island       FL 1:45:00.2 10:31 
   38   472   264 Christine Ellegood       47   Cocoa Beach          FL 1:45:03.7 10:31 
   39   480  1064 Cheryl Ritter            45   Viera                FL 1:45:23.1 10:33 
   40   488   252 Gail Miksch              49   Malabar              FL 1:46:02.0 10:37 
   41   497   382 Michele Martin           47   Jacksonville         FL 1:46:51.3 10:42 
   42   510  1000 Lorena Ortiz             48   St. Petersburg       FL 1:47:44.5 10:47 
   43   526   665 Salbina Labonowski       46   Winter Garden        FL 1:48:22.1 10:51 
   44   532  1025 Jessica Frank            48   Satellite Beach      FL 1:48:40.3 10:53 
   45   562   405 Kimberly Prosser         46   Rockledge            FL 1:50:12.9 11:02 
   46   563  1425 Denise Miller            45   Melbourne            FL 1:50:15.4 11:02 
   47   570   639 Regina Poole             45   Rockledge            FL 1:50:48.1 11:05 
   48   598   102 Celeste Snodgrass        47   Melbourne            FL 1:53:16.7 11:20 
   49   614   931 Elizabeth Windfelder     47   Satellite Beach      FL 1:54:17.4 11:26 
   50   621   460 Cheryl Gregory           46   Melbourne            FL 1:54:33.7 11:28 
   51   669   367 Brenda Brown             48   Merritt Island       FL 1:57:03.5 11:43 
   52   681   554 Christina Bondi          49   Port St. Lucie       FL 1:58:19.4 11:50 
   53   684   995 Shannon McClain          48   Winter Springs       FL 1:58:41.7 11:53 
   54   706  1459 Joanne Speake            45   Sunrise              FL 2:00:02.0 12:01 
   55   707   545 Deanna Dietrich          46   Plantation           FL 2:00:02.4 12:01 
   56   713  1099 Phyllis Petrochko        45   Melbourne            FL 2:00:22.5 12:03 
   57   726    42 Sally Thompson           49   Quincy               MA 2:00:55.5 12:06 
   58   744   223 Debbie Nail              46   Merritt Island       FL 2:02:00.2 12:13 
   59   745   856 Anne Roeper              49   Melbourne            FL 2:02:02.0 12:13 
   60   762   420 Shelly Dove              47   Gainesville          FL 2:02:57.7 12:18 
   61   784   103 Heather Brott            46   Barefoot Bay         FL 2:05:03.4 12:31 
   62   789   660 Robin Weiss              45   Rockledge            FL 2:05:14.7 12:32 
   63   796   266 Jacqueline Maisto        46   Palm Bay             FL 2:06:24.6 12:39 
   64   807   438 Michelle Freshour        45   Sebastian            FL 2:07:31.9 12:46 
   65   813   295 Tara Khoshbakhti         47   Palm City            FL 2:08:33.3 12:52 
   66   841   695 Jennifer Mitchell        45   Palm Bay             FL 2:11:40.9 13:11 
   67   845   883 Martha Belinski          46   Merritt Island       FL 2:12:10.6 13:14 
   68   846   916 Jacqueline Emard         45   Winter Springs       FL 2:12:11.3 13:14 
   69   872   310 Kimberly Ritchie         46   Apopka               FL 2:14:47.4 13:29 
   70   879   326 Ines Murray              45   Port St. Lucie       FL 2:15:26.3 13:33 
   71   887    87 Teresa West              45   Winter Park          FL 2:15:47.2 13:35 
   72   893   991 Cathy Gilbert            48   Harmony              FL 2:16:12.4 13:38 
   73   898  1415 Lori Hirt                47   Winter Springs       FL 2:16:43.4 13:41 
   74   899  1416 Lisa Dague               47   Lake Mary            FL 2:16:43.5 13:41 
   75   900  1039 Kim Rayburn              48   Merritt Island       FL 2:16:43.9 13:41 
   76   902   704 Brenda Royal-Johnson     47   Rockledge            FL 2:16:48.0 13:41 
   77   912  1472 Tracy Balkham            46   Orlando              FL 2:17:53.7 13:48 
   78   928   318 Laura Belcher            46   Valrico              FL 2:19:29.8 13:57 
   79   940   320 Michelle Slifer          46   Clermont             FL 2:21:16.6 14:08 
   80   942   300 Theresa Harter-Miles     49   Orlando              FL 2:21:23.1 14:09 
   81   977   521 Debbie Streiber          48   Oviedo               FL 2:25:40.4 14:35 
   82   981   875 Gail Nolan               47   Indian Harbour Beach FL 2:26:05.0 14:37 
   83   994   685 Sharon Norton            49   Barefoot Bay         FL 2:27:58.5 14:48 
   84   998   158 Peggy Reed               48   Homeland             FL 2:28:16.6 14:50 
   85   999   178 Stacy Iannacone          48   Jensen Beach         FL 2:28:17.3 14:50 
   86  1000   122 Tina Ciechanowski        46   Port St. Lucie       FL 2:28:17.6 14:50 
   87  1001   523 Elizabeth Oreo           47   Port St. Lucie       FL 2:28:17.8 14:50 
   88  1003   522 Nancy Mattson            47   Oviedo               FL 2:28:28.4 14:51 
   89  1004   776 Monica Hall              47   Melbourne            FL 2:28:29.1 14:51 
   90  1018   350 Kelli Whitman            48   Orlando              FL 2:31:57.1 15:12 
   91  1027   733 Andrea Pickering         46   Ocala                FL 2:33:36.5 15:22 
   92  1044   636 Smith Jill Michele       45   Merritt Island       FL 2:36:37.9 15:40 
   93  1045   610 Tracie Deakins           47   Port St. John        FL 2:36:38.5 15:40 
   94  1087   116 Ramona Lashbrook         47   Titusville           FL 2:48:32.1 16:52 
   95  1091  1479 Melissa Platz            45   Altamonte Springs    FL 2:48:57.5 16:54 
   96  1097   336 Jeanmarie Reed           48   Jacksonville         FL 2:52:33.4 17:16 
   97  1103   474 Carolyn Deeb             49   Orlando              FL 2:54:57.0 17:30 
   98  1105   513 Audrey Smith             45   Melbourne            FL 2:56:59.2 17:42 
   99  1107   812 Nancy Hudson             46   Kissimmee            FL 2:59:45.4 17:59 
           
FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1   101  1440 Lori Kruger              51   Indialantic          FL 1:22:52.0  8:18 
    2   125   502 Toni Medvetz             50   Loxahatchee          FL 1:24:18.4  8:26 
    3   163   747 Elizabeth Jones          52   Orlando              FL 1:27:25.3  8:45 
    4   196   997 Mary Cohen               50   Palm City            FL 1:29:26.1  8:57 
    5   197   634 Cynthia Broome           50   Melbourne            FL 1:29:29.3  8:57 
    6   198   645 Lori White               54   Cape Canaveral       FL 1:29:32.2  8:58 
    7   239   456 Jacqueline San Cartier   50   St. Simons Island    GA 1:32:15.9  9:14 
    8   242   725 Nancy Drach              54   Lake Placid          FL 1:32:21.4  9:15 
    9   247  1417 Christine Zieres         53   Merritt Island       FL 1:32:43.1  9:17 
   10   278   614 Roxi Wandersee           53   Melbourne            FL 1:34:21.5  9:27 
   11   286   765 Jeri Weignadt            50   Casselberry          FL 1:34:56.1  9:30 
   12   299   229 Cherie Cook              54   Indian Harbour Beach FL 1:35:18.6  9:32 
   13   303   942 Mei Wong                 50   Melbourne            FL 1:35:50.1  9:35 
   14   333   536 Patricia Tierney         50   Merritt Island       FL 1:37:24.1  9:45 
   15   335   172 Angie Brammer            51   Grant Valkaria       FL 1:37:29.1  9:45 
   16   354   198 Lynn Luisi               50   Port St. Lucie       FL 1:38:02.9  9:49 
   17   367  1453 Geralynn Kolp            52   Satellite Beach      FL 1:38:33.5  9:52 
   18   373    97 Pat Mister               53   Cocoa                FL 1:38:46.2  9:53 
   19   419   314 Diana Pavgouzas          53   Lake Mary            FL 1:41:47.6 10:11 
   20   423  1022 Jenny Ronning            50   Maitland             FL 1:41:57.1 10:12 
   21   444   531 Kirsty Walker            51   Winter Park          FL 1:43:53.1 10:24 
   22   466   927 Andrea Karlin            50   Melbourne            FL 1:44:50.8 10:30 
   23   483   220 Tena Hochard             52   Palm Bay             FL 1:45:36.5 10:34 
   24   487   611 Jessica Barone           53   Melbourne            FL 1:45:59.6 10:36 
   25   490   143 Karen Stout              54   Titusville           FL 1:46:07.7 10:37 
   26   504   267 Lori McPherson           54   Merritt Island       FL 1:47:24.7 10:45 
   27   505   526 Teresa Murphy            51   Melbourne            FL 1:47:36.6 10:46 
   28   512   941 Irene Flynn              53   Rockledge            FL 1:47:45.7 10:47 
   29   517    49 Pennie Lehmann           51   Chuluota             FL 1:47:55.1 10:48 
   30   519   275 Jennifer Phelan          51   Palm Bay             FL 1:47:58.3 10:48 
   31   529  1465 Rhonda Butler            53   Melbourne            FL 1:48:32.8 10:52 
   32   545  1448 Brenda Nelson            53   Cape Canaveral       FL 1:49:25.6 10:57 
   33   559   810 Sheila Compagnoni        51   Indian Harbour Beach FL 1:50:09.2 11:01 
   34   577   664 Leighann Duke            52   Savannah             GA 1:51:05.1 11:07 
   35   589  1079 Ellen Dash               53   Indian Harbour Beach FL 1:52:38.4 11:16 
   36   593   940 Nancy Imre               50   Cordova              TN 1:52:58.6 11:18 
   37   600   182 Carrie Petzy             53   Indialantic          FL 1:53:24.4 11:21 
   38   610   955 Ginny Cassetta           52   Grant                FL 1:54:01.2 11:25 
   39   618   302 Donna Crowe              54   Cocoa                FL 1:54:26.7 11:27 
   40   626  1006 Kimberly Mulligan        50   Palm City            FL 1:54:47.5 11:29 
   41   636   365 Donna Deleo Schmid       52   Melbourne. Beach     FL 1:55:17.6 11:32 
   42   640   819 Lori Sims                52   Winter Park          FL 1:55:37.8 11:34 
   43   642   740 Tammy Coverdale          51   St Cloud             FL 1:55:39.9 11:34 
   44   647   236 Cindy Williams           54   Hudson               FL 1:56:00.9 11:37 
   45   659   876 Susan Nolan              52   Indian Harbour Beach FL 1:56:32.1 11:40 
   46   665  1075 Karen Richardson         50   Merritt Island       FL 1:56:42.9 11:41 
   47   668   973 Judy Reed                54   Jacksonville Beach   FL 1:57:01.8 11:43 
   48   671   892 Carol Guthrie            53   Melbourne            FL 1:57:40.9 11:47 
   49   672   569 Kimberly Roberts         51   Lakeland             FL 1:57:41.7 11:47 
   50   674   771 Traci Bourke             52   Melbourne            FL 1:57:44.2 11:47 
   51   697   742 Robin Smith              51   St. Augustine        FL 1:59:30.9 11:58 
   52   700  1057 Beth Law                 51   Winter Park          FL 1:59:40.1 11:58 
   53   715  1109 Janice Beck              51   Viera                FL 2:00:25.5 12:03 
   54   720   767 Lori Rattay              50   Palm Bay             FL 2:00:36.4 12:04 
   55   721   668 Jomarie Degioia          51   Harmony              FL 2:00:39.8 12:04 
   56   735   780 Lorena Kidd              54   Rockledge            FL 2:01:26.9 12:09 
   57   737   115 Jody Kalman              53   Orlando              FL 2:01:27.8 12:09 
   58   759   497 Rosemary Lecuyer         53   Melbourne            FL 2:02:52.4 12:18 
   59   761   327 Mary Driscoll            53   Malabar              FL 2:02:55.2 12:18 
   60   771   578 Michelle Brooks          50   Tallahassee          FL 2:03:27.8 12:21 
   61   786   177 Suezette Minch           52   Vero Beach           FL 2:05:08.2 12:31 
   62   791   164 Seher Swenson            54   Palm Bay             FL 2:05:35.1 12:34 
   63   792   130 Cathy Chapman            51   Melbourne            FL 2:05:36.1 12:34 
   64   800   170 Kelley Lake              51   Rockledge            FL 2:07:10.3 12:44 
   65   802     4 Vicki Logan              51   Indian Harbour Beach FL 2:07:14.1 12:44 
   66   805   345 Lisa Mayer               53   Merritt Island       FL 2:07:28.5 12:45 
   67   817   808 Anne Davidson            51   Palm Bay             FL 2:09:12.5 12:56 
   68   820   394 Crystal Townsend         50   Titusville           FL 2:09:26.7 12:57 
   69   823   225 Georgia Pedersen         54   St. Petersburg       FL 2:09:46.1 12:59 
   70   834   701 Cindy McGuire            54   Cocoa Beach          FL 2:11:02.0 13:07 
   71   853   287 Carrie Borho             50   Orlando              FL 2:13:21.5 13:21 
   72   862   909 Suellen Conant           53   Cocoa                FL 2:13:50.0 13:23 
   73   877   950 Jo Marie Hebeler         52   Clermont             FL 2:15:16.5 13:32 
   74   882   265 Cathy Sweeney            52   Indialantic          FL 2:15:29.3 13:33 
   75   892   794 Jamie Burdett            50   Rockledge            FL 2:16:08.0 13:37 
   76   914   895 Ana Fagan                51   Palm Bay             FL 2:18:06.6 13:49 
   77   922   989 Jennifer Domulot         51   Melbourne Village    FL 2:18:52.5 13:54 
   78   929    68 Kathryn Heron            53   Merritt Island       FL 2:19:40.5 13:59 
   79   931   386 Carolyn Kiper            54   St Petersburg        FL 2:19:56.7 14:00 
   80   936   195 Robin Cremerius          53   Palm Bay             FL 2:20:51.5 14:06 
   81   948   250 Kay Kistenbroker         54   Winter Garden        FL 2:21:51.0 14:12 
   82   952    92 Peggy Waible             51   Palm Bay             FL 2:22:14.5 14:14 
   83   959   151 Rita Lindsay             53   Vero Beach           FL 2:23:48.7 14:23 
   84   961   831 Laurie Eldredge          50   Melbourne            FL 2:23:57.9 14:24 
   85   975    44 Annie King               54   Decatur              GA 2:25:28.7 14:33 
   86   976   520 Tina Johnson             50   Winter Springs       FL 2:25:39.3 14:34 
   87   990   539 Sharon Brewer            51   Kissimmee            FL 2:27:39.5 14:46 
   88  1015   339 Susan Maloney            51   Jacksonville         FL 2:31:26.5 15:09 
   89  1019   518 Terry Klein              54   St. Cloud            FL 2:32:01.3 15:13 
   90  1029   385 Denise Jackson           52   Melbourne            FL 2:33:57.8 15:24 
   91  1043   282 Darren Seidler           53   Palm Harbor          FL 2:36:36.8 15:40 
   92  1050   439 Jeannette Hughes         50   Cocoa                FL 2:37:18.3 15:44 
   93  1054   325 Terry Richardson         51   Casselberry          FL 2:38:28.5 15:51 
   94  1071   913 Cindy Andrews            52   Jacksonville         FL 2:42:37.8 16:16 
   95  1077   136 Susan Mejia              53   Plantation           FL 2:45:01.7 16:31 
   96  1102   784 Marylou Bool             54   Williston            FL 2:54:43.9 17:29 
           
FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1   155     7 Janet Erlacher           56   Melbourne            FL 1:26:41.3  8:41 
    2   167   944 Dorothy McCawley         58   Gainesville          FL 1:27:34.8  8:46 
    3   252   900 Elizabeth Ring           56   Indian Harbour Beach FL 1:33:00.7  9:19 
    4   269   509 Roberta Reaume           56   Merritt Island       FL 1:33:54.1  9:24 
    5   313    70 Vicki Sue Merry          56   Cantonment           FL 1:36:10.9  9:38 
    6   368   954 Joanne Puglia            55   Indian Harbour Beach FL 1:38:44.6  9:53 
    7   387   259 Barbara Linton           58   Melbourne            FL 1:39:40.2  9:59 
    8   417   118 Betsy Bracewell          57   Satellite Beach      FL 1:41:38.1 10:10 
    9   431   409 Rosa Garcia Baldwin      56   Sunrise              FL 1:42:45.5 10:17 
   10   434   120 Melodie Esposito         58   Melbourne            FL 1:43:07.6 10:19 
   11   450   478 Marlene White            56   Cocoa Beach          FL 1:44:09.9 10:25 
   12   473   391 Joan Fowler              57   Delray Beach         FL 1:45:05.2 10:31 
   13   476   945 Betty Green              56   Okahumpka            FL 1:45:12.6 10:32 
   14   481   642 Jan Luck                 55   Riverview            FL 1:45:29.0 10:33 
   15   491   307 Julie Stadjuhar          59   Lakeland             FL 1:46:20.4 10:39 
   16   520   517 Marion Oswald            56   Indian Harbour Beach FL 1:47:58.4 10:48 
   17   590  1444 Carol Miller             55   Irvine               CA 1:52:44.5 11:17 
   18   641   741 Lauri Gigstead           57   St Cloud             FL 1:55:39.0 11:34 
   19   730   163 Ann Marie Keim           59   Merritt Island       FL 2:01:15.1 12:08 
   20   738   363 Suzie Biery              58   Cocoa Beach          FL 2:01:33.6 12:10 
   21   764   187 Gail Wiseman             55   Melbourne            FL 2:03:08.2 12:19 
   22   778    51 Linda Schultz            57   Viera                FL 2:04:29.3 12:27 
   23   793  1461 Yasmin Jarman            58   Grant                FL 2:05:36.2 12:34 
   24   816    77 Melissa Tabboula         55   West Melbourne       FL 2:09:10.7 12:56 
   25   822    56 Linda Jacobsen           58   New Port Richey      FL 2:09:32.1 12:58 
   26   827   274 Dawn Brush               56   Merritt Island       FL 2:10:07.9 13:01 
   27   888   299 Karen Barone             55   Indialantic          FL 2:16:01.1 13:37 
   28   895   114 Regina Brinkle           57   Sanford              FL 2:16:21.0 13:39 
   29   909    39 Maryjean Kancel          56   Leesburg             FL 2:17:43.6 13:47 
   30   913   503 Beth Walker              58   Melbourne            FL 2:17:54.5 13:48 
   31   919  1056 Sara Griffin             55   Merritt Island       FL 2:18:39.9 13:52 
   32   920   899 Pamela Rhodes            56   Miami                FL 2:18:40.8 13:53 
   33   926   329 Sue Lazar                57   Melbourne            FL 2:19:27.7 13:57 
   34   933    27 Liesel Muth              58   Riverview            FL 2:20:12.3 14:02 
   35   943   433 Pam Sawyer               59   Winter Springs       FL 2:21:42.6 14:11 
   36   946   632 Kathy Pagoria            55   Palm Bay             FL 2:21:46.7 14:11 
   37   956   186 Susan Diiorio            58   Melbourne Beach      FL 2:23:17.9 14:20 
   38   957   846 Linda Urban              59   Vero Beach           FL 2:23:26.2 14:21 
   39   983   291 Lorna Mazza              58   Melbourne            FL 2:26:39.8 14:40 
   40   984   342 Kelly Lawrence           55   Fort Lauderdale      FL 2:26:42.3 14:41 
   41   991   540 Barb McPherson           58   St. Cloud            FL 2:27:40.5 14:47 
   42  1011   444 Lisa McCallister         59   Debary               FL 2:30:47.1 15:05 
   43  1013   529 Mary Stallings           59   Melbourne            FL 2:31:08.0 15:07 
   44  1022   622 Missy Sailer             56   Hardeeville          SC 2:32:34.1 15:16 
   45  1030   364 Ellen Reifsnyder         58   Palm Bay             FL 2:33:58.9 15:24 
   46  1052   638 Dalys Dunn               57   Melbourne            FL 2:38:23.6 15:51 
   47  1079   724 Barb Fisher              56   Titusville           FL 2:45:05.4 16:31 
   48  1082   200 Pat Villanueva           55   Melbourne            FL 2:47:54.3 16:48 
   49  1093   814 Donna Webb               55   Titusville           FL 2:50:59.6 17:06 
           
FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1   183   852 Sue Herscher             64   Celebration          FL 1:28:37.8  8:52 
    2   381   402 Debbie Molina            60   Merritt Island       FL 1:39:24.6  9:57 
    3   525   726 Linda Greenstein         63   Vero Beach           FL 1:48:12.3 10:50 
    4   528    93 Karen Suarez             60   Melbourne            FL 1:48:26.3 10:51 
    5   558   219 Wanda Gozdz              64   Fort Pierce          FL 1:50:08.6 11:01 
    6   560   234 Pat Ritchie              61   Orlando              FL 1:50:09.5 11:01 
    7   603   179 Lisette Kolar            61   Grant                FL 1:53:35.6 11:22 
    8   604   296 Cindy Wilcox             64   Sorrento             FL 1:53:37.5 11:22 
    9   611   746 Kathy Lundberg           63   Spring Lake          MI 1:54:01.5 11:25 
   10   652  1021 Nancy Wingo              60   Rockledge            FL 1:56:14.4 11:38 
   11   676   507 Marsha Lake              60   Cocoa Beach          FL 1:57:44.7 11:47 
   12   768  1069 Linda Plumb              60   Melbournr            FL 2:03:22.3 12:21 
   13   808   165 Ellyn Jack               61   Myakka City          FL 2:07:33.8 12:46 
   14   825   190 Luanne Memmott           60   Melbourne            FL 2:09:49.2 12:59 
   15   840   148 Pat Kiesselbach          64   Melbourne            FL 2:11:35.8 13:10 
   16   910    73 Arlene Allen-Buono       64   Melbourne            FL 2:17:48.7 13:47 
   17   944   476 Carolyn Litwin           63   Lake Mary            FL 2:21:42.6 14:11 
   18   971   867 Kathy Gutkowski          62   Kissimmee            FL 2:25:09.3 14:31 
   19   978   455 Jan Carpenter            64   Venice               FL 2:25:45.5 14:35 
   20   988    59 Stefanie Schatzman       63   Land O'lakes         FL 2:27:10.4 14:44 
   21  1059   388 Nancy Robinson           63   Longwood             FL 2:39:22.0 15:57 
   22  1081   734 Christine Roberts        62   St Petersburg        FL 2:47:22.0 16:45 
   23  1089   961 Lila Rogers              61   St. Cloud            FL 2:48:35.1 16:52 
   24  1104   489 Zeola Gilbert            60   Lutz                 FL 2:56:23.1 17:39 
   25  1108   216 G. Mize                  61   Orlando              FL 2:59:49.8 17:59 
   26  1114   159 Bronwen Thompson         63   Melbourne            FL 3:02:44.6 18:17 
   27  1116   858 Kathie Johnson           63   St Cloud             FL 3:03:17.0 18:20 
   28  1117   408 Mary Blauman             60   Palm Bay             FL 3:03:25.6 18:21 
           
FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1   206    14 Kim Showalter            65   Orlando              FL 1:30:02.6  9:01 
    2   300  1042 Theresa Coomes           67   St. Augustine        FL 1:35:25.1  9:33 
    3   359   728 Lorraine Petersen        66   West Melbourne       FL 1:38:09.8  9:49 
    4   460   483 Susie Koontz             68   Merritt Island       FL 1:44:32.4 10:28 
    5   536   486 Gail Hardy               65   Lakeland             FL 1:48:58.5 10:54 
    6   711   757 Sally R Riley            66   Saint Augustine      FL 2:00:18.5 12:02 
    7   937   194 Frances Lipscomb         66   New Smyrna Beach     FL 2:20:59.1 14:06 
           
FEMALE AGE GROUP:  70 - 74
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1   769   774 Sandra Hults             72   Leesburg             FL 2:03:24.0 12:21 
    2  1049   842 Linda Snavely            70   Lakeland             FL 2:37:14.0 15:44 
           
FEMALE AGE GROUP:  75 - 79
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
           
FEMALE AGE GROUP:  80 - 99
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 

*
*
EXCALIBUR 10 MILER
March 2, 2014, 7:00 am Start
Viera High School, Viera, FL
Race Director: Denise Piercy
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com 
Questions: info@runningzone.com

RELAY RESULTS - MALE

 1. Team Candrew                   1:25:42
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Andrew Lerret                  1917 12 M 5M       43:00   43:00
    2 Cameron Shagena                1916 10 M RUN      42:42 1:25:42

 2. Bacardi & Cola                 1:34:01
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Chaz Pescatore                 2062 24 M 5M       44:45   44:45
    2 Angelo Waddy                   1925 32 M RUN      49:16 1:34:01

 3. The Blue Bloods                1:35:45
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Liam Henritze                  1897 33 M 5M       52:50   52:50
    2 Charles Eccleston              1898 51 M RUN      42:56 1:35:45

 4. Jedi Knights                   1:36:10
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Juan Aguilar                   1843 38 M 5M       48:21   48:21
    2 Irad Aguilar                   1844 35 M RUN      47:49 1:36:10

 5. T and A                        1:41:12
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Timothy Thibert                1937 32 M 5M       49:53   49:53
    2 Adam Klaproth                  1940 35 M RUN      51:19 1:41:12

 6. COBA Pass                      2:38:29
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Aaron Blades                   1882 23 M 5M       57:12   57:12
    2 Leif Bang                      1881 35 M RUN    1:41:17 2:38:29
*
*
EXCALIBUR 10 MILER
March 2, 2014, 7:00 am Start
Viera High School, Viera, FL
Race Director: Denise Piercy
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com 
Questions: info@runningzone.com

RELAY RESULTS - FEMALE

 1. 2 Stray Sheep                  1:16:51
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Marie Thomas                   1900 49 F 5M       38:23   38:23
    2 Brittany Streufert             1899 41 F RUN      38:29 1:16:51

 2. My Fair Maidens                1:21:12
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Johanna Freeman                1876 16 F 5M       37:41   37:41
    2 Madeleine Dublis               1873 13 F RUN      43:32 1:21:12

 3. Houston                        1:24:19
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Becky Houston                  1839 47 F 5M       43:40   43:40
    2 Liana Houston                  1840 21 F RUN      40:39 1:24:19

 4. Running For Grog!              1:26:18
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Mary Failla                    1926 46 F 5M       41:36   41:36
    2 Jennifer Fairbank              1927 41 F RUN      44:42 1:26:18

 5. House of L's                   1:27:00
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Lisa Hamelin                   2066 42 F 5M       43:18   43:18
    2 Laurie Paul                    1934 52 F RUN      43:42 1:27:00

 6. Purple People Eaters           1:35:37
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Patricia Lucas                 1804 31 F 5M       50:49   50:49
    2 Kelly Semenko                  1803 36 F RUN      44:49 1:35:37

 7. Dye-namic Duo                  1:36:42
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Joann Kakascik- Dye            1820 40 F 5M       47:58   47:58
    2 Noelle Kakascik                1819 13 F RUN      48:44 1:36:42

 8. Thy Brew Crew                  1:39:23
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Rose Sousa                     1823 30 F 5M       53:28   53:28
    2 Nicole Huau                    1826 39 F RUN      45:55 1:39:23

 9. Damsels in Distress            1:41:54
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Geraldine Freeman              1875 45 F 5M       45:29   45:29
    2 Sonia Dublis                   1874 47 F RUN      56:25 1:41:54

10. Francis Vaughn                 1:42:10
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Ann Francis                    1860 35 F 5M       42:19   42:19
    2 Christy Vaughn                 1812 42 F RUN      59:52 1:42:10

11. Team Catapult                  1:43:35
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Sheila Desrosiers              1880 59 F 5M       55:04   55:04
    2 Rosanne Bessenaire             1879 57 F RUN      48:31 1:43:35

12. Buns on the Run                1:44:22
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Breezi Erickson                1831 37 F 5M       42:18   42:18
    2 Claribel Linderman             1830 45 F RUN    1:02:04 1:44:22

13. Kick Ass                       1:44:45
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Patty Ryan                     1847 49 F 5M       56:44   56:44
    2 Charly Nottke                  1848 38 F RUN      48:02 1:44:45

14. Culligan Gals                  1:47:47
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Heather Taylor                 1950 40 F 5M       56:12   56:12
    2 Angela Neal                    1951 33 F RUN      51:36 1:47:47

15. Beard Von Ancken               1:53:22
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Kimbi Von Ancken               2073 37 F 5M       50:28   50:28
    2 Danielle Beard                 2072 35 F RUN    1:02:55 1:53:22

16. Ladies in Waiting              1:59:00
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Sara Mayer                     1884 30 F 5M     1:00:49 1:00:49
    2 Jaclyn Novak                   1883 36 F RUN      58:11 1:59:00

17. Runners of Rohan               1:59:21
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Erin Morrow                    1941 25 F 5M     1:00:14 1:00:14
    2 Giselle Rodriguez              1942 25 F RUN      59:08 1:59:21

18. ME                             1:59:40
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Elizabeth Culhane              1888 30 F 5M       58:31   58:31
    2 Margaret Sudduth               1887 28 F RUN    1:01:10 1:59:40

19. Glover Group                   2:00:30
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Cathy Cady                     2065 58 F 5M     1:12:21 1:12:21
    2 Tami Glover                    1932 33 F RUN      48:09 2:00:30

20. Team DS                        2:01:10
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Tanya Torres                   1836 25 F 5M       59:56   59:56
    2 Elizabeth Kent                 1835 31 F RUN    1:01:15 2:01:10

21. Dragon Slayers                 2:01:42
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Abby Sinsheimer                1852 23 F 5M     1:06:28 1:06:28
    2 Alyssa Markfort                1853 24 F RUN      55:14 2:01:42

22. RamRod                         2:01:57
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Jessica Dyer                   1845 27 F 5M     1:07:19 1:07:19
    2 Caitlin Loughran               1846 30 F RUN      54:39 2:01:57

23. Double K Krusaders             2:03:52
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Karolyn LaPage-Watz            1801 43 F 5M     1:10:53 1:10:53
    2 Kem Sprawls                    1802 51 F RUN      53:00 2:03:52

24. Sisters of the Road            2:04:35
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Susan Domanski                 2074 43 F 5M       59:38   59:38
    2 Carol Scouten                  1924 64 F RUN    1:04:57 2:04:35

25. Kickin' Asphalt                2:06:48
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Michelle Gordon                1827 36 F 5M     1:05:21 1:05:21
    2 Jamie Smith                    1828 30 F RUN    1:01:28 2:06:48

26. Rice and beans                 2:07:13
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Asja Misner                    1891 13 F 5M       59:59   59:59
    2 Maria Prann                    1892 68 F RUN    1:07:15 2:07:13

27. War Eagle Girls                2:07:28
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Suzy Leonard                   1915 50 F 5M     1:00:57 1:00:57
    2 Marlena Johnson                1921 40 F RUN    1:06:32 2:07:28

28. Team Awesome                   2:09:56
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Unnati Patel                   2056 32 F 5M     1:08:18 1:08:18
    2 Pragati Patel                  2061 30 F RUN    1:01:39 2:09:56

29. Clenching Wenches              2:10:37
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Cheryl Pescatore               1907 52 F 5M     1:03:19 1:03:19
    2 Lisha Blankenship              1918 43 F RUN    1:07:19 2:10:37

30. Donovan 5                      2:13:32
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Taylor Donovan                 2058 13 F 5M     1:00:53 1:00:53
    2 Staci Donovan                  2057 43 F RUN    1:12:40 2:13:32

31. Walkie Talkies                 2:20:38
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Stephanie Brandenburg          2069 45 F 5M     1:16:32 1:16:32
    2 Naomi Barnikow                 2067 38 F RUN    1:04:06 2:20:38

32. Lee Wilwerding                 2:22:10
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Jennifer Lee                   1832 41 F 5M     1:10:55 1:10:55
    2 Evelyn Wilwerding              1829 41 F RUN    1:11:15 2:22:10

33. Fast Feet                      2:23:15
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Ethel Clark                    1855 62 F 5M     1:15:26 1:15:26
    2 Lera Bradford                  1854 50 F RUN    1:07:49 2:23:15

34. Burdon Hubbard                 2:24:48
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Cathy Hubbard                  1863 33 F 5M     1:14:07 1:14:07
    2 Brandi Burdon                  1864 35 F RUN    1:10:42 2:24:48

35. King Arthur's Wenches          2:25:08
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Tracie Leopold                 1866 39 F 5M     1:20:13 1:20:13
    2 Anita Berania                  1865 42 F RUN    1:04:56 2:25:08

36. The Springsters                2:35:55
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Luanne Smith Horton            1822 53 F 5M     1:17:10 1:17:10
    2 Judy Kelley                    1821 42 F RUN    1:18:45 2:35:55

37. Run Princesses                 2:37:25
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Maria Gregory                  1947 58 F 5M     1:18:20 1:18:20
    2 Haiden Balderama               1946 08 F RUN    1:19:05 2:37:25

38. Ladies of the Lake             2:39:57
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Deb Loughman                   1952 50 F 5M     1:30:12 1:30:12
    2 Elizabeth Loughman             1953 17 F RUN    1:09:46 2:39:57

39. Ladies of the Silver Mist      2:39:57
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Rachel Loughman                1954 14 F 5M     1:30:00 1:30:00
    2 Katelyn Wangerin               1943 17 F RUN    1:09:58 2:39:57

40. Bantugan King                  2:49:59
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Marcia King                    1857 49 F 5M     1:27:46 1:27:46
    2 Gail Bantugan                  1856 47 F RUN    1:22:13 2:49:59

41. Cavanagh Seely                 2:53:58
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Terry Cavanagh                 1858 56 F 5M     1:28:42 1:28:42
    2 Gina Seeley                    1859 57 F RUN    1:25:16 2:53:58
*
*
EXCALIBUR 10 MILER
March 2, 2014, 7:00 am Start
Viera High School, Viera, FL
Race Director: Denise Piercy
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com 
Questions: info@runningzone.com

RELAY RESULTS - CO-ED

 1. Riptide                        1:12:14
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Dr. Tina Kraver                1851 47 F 5M       36:34   36:34
    2 Josh Kraver                    1850 11 M RUN      35:40 1:12:14

 2. The Lone Wolf & One Black Shee 1:15:10
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Molly Kirk                     1813 49 F 5M       38:52   38:52
    2 Sal Farino                     1814 58 M RUN      36:18 1:15:10

 3. Team Watson                    1:23:44
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Kim Watson                     1903 49 M 5M       43:18   43:18
    2 Wendy Watson                   1904 48 F RUN      40:26 1:23:44

 4. Top Secret                     1:25:48
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Dylan Maxik                    1908 09 M 5M       45:33   45:33
    2 Kaylee Kraver                  1849 10 F RUN      40:15 1:25:48

 5. Transmission Griffin           1:26:40
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Adam Griffin                   2071 30 M 5M       44:12   44:12
    2 Lindsay Saxe                   2070 32 F RUN      42:28 1:26:40

 6. Lessons Learned                1:27:34
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Mike Knight                    2063 48 M 5M       38:44   38:44
    2 Lois Boisseau                  2064 52 F RUN      48:51 1:27:34

 7. Bunty and Babli                1:29:34
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Luke Alexander                 1923 32 M 5M       38:47   38:47
    2 Stacy Irwin                    1922 35 F RUN      50:47 1:29:34

 8. Camelot                        1:34:12
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Pier Mangieri                  1808 40 M 5M       44:13   44:13
    2 Melissa Mangieri               1807 34 F RUN      50:00 1:34:12

 9. SALVEO                         1:36:02
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Robin Deblake                  2059 58 F 5M       49:49   49:49
    2 Brent Cook                     2060 64 M RUN      46:13 1:36:02

10. Team Clinger                   1:37:32
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Becca Clinger                  1815 22 F 5M       54:01   54:01
    2 Doug Clinger                   1816 54 M RUN      43:31 1:37:32

11. US Road Running Warriors       1:37:38
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Keith Singleton                1909 42 M 5M       45:00   45:00
    2 Angela Singleton               1910 37 F RUN      52:38 1:37:38

12. Royalty Never Looked So Good   1:41:58
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Stacy Larsen                   1894 41 F 5M     1:03:10 1:03:10
    2 Don Larsen                     1893 49 M RUN      38:49 1:41:58

13. Team Babooz III                1:44:31
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Kanani McDowell                1818 38 F 5M       53:10   53:10
    2 Kaulana Sierra                 1817 13 M RUN      51:21 1:44:31

14. Ellie's entourage              1:45:22
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Brian Kent                     1833 30 M 5M       47:19   47:19
    2 Diane Spicer                   1834 61 F RUN      58:03 1:45:22

15. OrtegaDwyer                    1:49:53
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Luz Ortega                     1868 26 F 5M       59:11   59:11
    2 Kevin Dwyer                    1867 25 M RUN      50:43 1:49:53

16. Team Blair                     1:51:42
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Aprile Blair                   1912 32 F 5M     1:01:05 1:01:05
    2 Chad Blair                     1911 35 M RUN      50:37 1:51:42

17. The Queen and Her Prince       1:54:14
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Mindy Klaproth                 1935 33 F 5M       59:32   59:32
    2 Logan Klaproth                 1933 11 M RUN      54:43 1:54:14

18. Team Chamberlin                1:56:22
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Bobbie Chamberlin              1889 39 F 5M     1:11:54 1:11:54
    2 Richard Chamberlin             1890 40 M RUN      44:28 1:56:22

19. Running on Empty               2:00:20
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Doug Glines                    1841 43 M 5M       48:21   48:21
    2 Arlynne Aguilar                1842 25 F RUN    1:12:00 2:00:20

20. Sir & Lady Smith               2:00:30
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Laura Smith                    1806 42 F 5M     1:05:23 1:05:23
    2 Jeffrey Smith                  1805 41 M RUN      55:07 2:00:30

21. Calixto Dominguez              2:03:28
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Renato Calixto                 1810 46 M 5M       50:12   50:12
    2 Rosalie Dominguez              1811 44 F RUN    1:13:17 2:03:28

22. S&S                            2:05:13
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Sheila Goddard                 1885 53 F 5M     1:20:30 1:20:30
    2 Sean Whitehead                 1886 25 M RUN      44:43 2:05:13

23. Team McGergin                  2:05:18
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Pj Billings                    1913 49 M 5M       59:45   59:45
    2 Meredith Billings              1914 51 F RUN    1:05:34 2:05:18

24. The House of Darwood           2:07:36
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 John Darwood                   1919 58 M 5M       48:55   48:55
    2 Maria Darwood                  1920 47 F RUN    1:18:41 2:07:36

25. The Ballston Lake Johnstons    2:09:31
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Nancy Johnston                 1906 68 F 5M     1:00:16 1:00:16
    2 Ed Johnston                    1905 71 M RUN    1:09:16 2:09:31

26. My Lord & Lady Team            2:10:57
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Beverly Calderon               1837 47 F 5M     1:11:34 1:11:34
    2 Carlos Calderon                1838 48 M RUN      59:24 2:10:57

27. The Knights Who Say Ni         2:14:47
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Carol Weimar                   1895 52 F 5M     1:17:07 1:17:07
    2 Glen Weimar                    1896 54 M RUN      57:40 2:14:47

28. The Vining Team                2:16:35
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Paul Vining                    1871 51 M 5M     1:08:22 1:08:22
    2 Paula Vining                   1872 43 F RUN    1:08:13 2:16:35

29. The Green Ghost Rangers        2:18:28
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Michelle Ryan                  1870 45 F 5M     1:16:34 1:16:34
    2 Matthew Ryan                   1869 45 M RUN    1:01:54 2:18:28

30. Team Brandt                    2:19:18
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Ryan Brandt                    1938 40 M 5M     1:15:06 1:15:06
    2 Christine Brandt               1939 37 F RUN    1:04:13 2:19:18

31. The Incredibles                2:24:47
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Jesus Murray-Campbell          1930 49 M 5M       56:26   56:26
    2 Jesus Murray-Campbell          1930 49 M RUN    1:28:21 2:24:47

32. Team Citrus                    2:34:41
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Paul Dorey                     1944 74 M 5M     1:09:13 1:09:13
    2 Mary Hamilton                  1945 69 F RUN    1:25:28 2:34:41

33. Team Atek                      2:42:50
      FIRST      LAST               NO.   AG S Event    Split Time
    1 Teresa Chimiak                 2068 50 F 5M     1:20:17 1:20:17
    2 Mark Chimiak                   1936 52 M RUN    1:22:34 2:42:50
*
*
EXCALIBUR 10 MILER
March 2, 2014, 7:00 am Start
Viera High School, Viera, FL
Race Director: Denise Piercy
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com 
Questions: info@runningzone.com

RRCA STATE CHAMPIONSHIP AWARDS

OVERALL MALE CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1     1    22 Steve Hedgespeth         35   West Melbourne       FL   58:33.5  5:52 

MALE MASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1     2   994 Shane Streufert          42   Viera                FL   59:14.7  5:56 

MALE GRANDMASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time    Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ======= ===== 
    1    12   377 Art Anderson             54   Melbourne            FL 1:07:45  6:47 

MALE SENIOR GRANDMASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time    Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ======= ===== 
    1    50   806 Abe Oros                 61   Palm Bay             FL 1:16:17  7:38 

OVERALL FEMALE CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1    11   985 Meredith Van Veen        29   Vero Beach           FL 1:07:15.8  6:44 

FEMALE MASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ========= ===== 
    1    22     5 Tracy Dutra              41   Melbourne            FL 1:11:58.4  7:12 

FEMALE GRANDMASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time    Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ======= ===== 
    1   101  1440 Lori Kruger              51   Indialantic          FL 1:22:52  8:18 

FEMALE SENIOR GRANDMASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age R City                 St Time    Pace     
===== ===== ===== ======================= === = ==================== == ======= ===== 
    1   183   852 Sue Herscher             64   Celebration          FL 1:28:38  8:52 
Copyright 2015 Running Zone


Valid XHTML 1.0 Transitional
Web site hosting by All Brevard Web Sites