• Home
  • Retail Store
  • Take A Tour
  • Directions
  • About Us
  • Contact Us
  • Links
Back To Results
Take Stock in Children's Run 4 the Future 5K Results
RUN 4 THE FUTURE 5K
December 7, 2013
Eastern Florida State College, Melbourne, FL
Race Director: Beth Rossman
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com 
Questions: info@runningzone.com

OVERALL RESULTS
Place Sex No.   Name                    Sex Age City, State           Time      Net       Pace     
===== === ===== ======================= === === ===================== ========= ========= ===== 
    1   1   373 Juancarlos Bermudez     M    18 Palm Bay FL             19:15.2   19:15.2  6:12 
    2   2   339 Tim Elliot              M    16 Melbourne FL            19:22.5   19:22.5  6:15 
    3   3   347 Miren Ivankovic         M    47 Clemson SC              19:33.7   19:33.7  6:18 
    4   4   100 Trevor Mills            M    15 Melbourne FL            19:55.8   19:55.5  6:25 
    5   5   304 Wade Dauberman          M    23 Melbourne FL            20:30.4   20:30.4  6:37 
    6   6   341 Cole Hewatt             M    10 Rockledge FL            20:47.0   20:47.0  6:42 
    7   7   177 Joseph Vishey           M    52 Cleveland OH            20:48.6   20:48.6  6:42 
    8   1   452 Alexa Baker             F    10 Melbourne FL            20:57.8   20:57.8  6:45 
    9   2   453 Althea Hewitt           F    16 Cocoa Beach FL          21:14.8   21:14.8  6:51 
   10   8   493 Matt Mahoney            M    58 Melbourne FL            21:16.0   21:16.0  6:51 
   11   9   172 Nathaniel Basford       M    11 Melbourne FL            21:18.1   21:18.1  6:52 
   12   3   454 Kelley Hewitt           F    46 Cocoa Beach FL          21:31.5   21:31.5  6:56 
   13   4   342 Tara-Rose Morgan        F    12 Palm Bay FL             21:37.8   21:37.8  6:58 
   14  10   199 Steve Oliver            M    42 Melbourne FL            21:43.0   21:40.2  6:59 
   15  11   207 Jorge Ortiz             M    58 Melbourne FL            21:54.6   21:54.6  7:04 
   16  12   235 Kyle Yancey             M    11 Rockledge FL            21:56.5   21:56.5  7:04 
   17  13   436 Donald Graham           M    17 Melbourne FL            22:01.6   22:01.6  7:06 
   18  14   433 Paul McIntyre           M    17 Melbourne FL            22:06.0   22:06.0  7:07 
   19  15   149 Collin Patterson        M    11 Melbourne FL            22:38.3   22:32.6  7:16 
   20  16   371 Steven Shenbaum         M    45 Melbourne FL            22:35.4   22:35.4  7:17 
   21  17   129 Michael Toppi           M    09 Melbourne FL            22:45.0   22:45.0  7:20 
   22  18   411 Kevin Dickinson         M    15 Melbourne FL            23:06.0   23:06.0  7:27 
   23  19   321 Mike Lyons              M    44 Melbourne FL            23:09.3   23:09.3  7:28 
   24  20    82 Jordan Sichler          M    12 Viera FL                23:13.6   23:13.6  7:29 
   25  21     8 Jackson Parks           M    08 Rockledge FL            23:15.5   23:13.9  7:29 
   26  22   292 John Lasala             M    15 Melbourne FL            23:23.3   23:23.3  7:32 
   27   5   375 Amy Cameron             F    38 Satellite Beach FL      23:29.1   23:27.1  7:33 
   28   6   281 Tiffany Mensch          F    18 Palm Bay FL             23:35.7   23:35.7  7:36 
   29  23   333 Tyler Madl              M    12 Melbourne FL            23:37.5   23:37.5  7:37 
   30  24   158 Michael Shenbaum        M    12 Melbourne FL            23:40.9   23:40.9  7:38 
   31  25   337 Casey Arroyo            M    12 Viera FL                23:45.8   23:45.7  7:39 
   32  26   193 Walter Klaas            M    16 Viera FL                23:53.8   23:52.3  7:41 
   33   7   461 Ashley Basford          F    13 Melbourne FL            23:55.0   23:55.0  7:42 
   34  27    72 Nicholas Baker          M    18 Melbourne FL            23:56.4   23:56.4  7:43 
   35  28   121 Peter Castor            M    50 Melbourne FL            24:04.7   24:03.8  7:45 
   36  29   178 Chris Barnum            M    40 West Melbourne FL       24:25.7   24:11.6  7:48 
   37  30    17 Saul Torres             M    18 Palm Bay FL             24:20.5   24:15.3  7:49 
   38  31   438 Richard Dujovne         M    17 Melbourne FL            24:22.4   24:17.3  7:50 
   39  32   259 Dane Hemenway           M    15 Melbourne FL            24:19.7   24:19.7  7:50 
   40  33   286 Zachary Kornick         M    13 Satellite Beach FL      24:21.3   24:20.0  7:50 
   41   8    70 Mary Failla             F    45 West Melbourne FL       24:26.5   24:21.9  7:51 
   42  34   428 Chris Gann              M    41 Melbourne FL            24:39.1   24:37.0  7:56 
   43  35   434 Kent Bitting            M    41 Mount Joy PA            24:40.8   24:37.9  7:56 
   44  36   440 Edward Toppi            M    46 Fallston MD             24:57.8   24:48.4  8:00 
   45  37   455 Brad Clarkson           M    41 Indialantic FL          25:07.1   25:06.1  8:05 
   46  38   257 Tim Thibert             M    31 Palm Bay FL             25:18.2   25:12.6  8:07 
   47  39   442 Erek Dibbern            M    09 Melbourne FL            25:24.6   25:19.2  8:09 
   48  40   171 Caleb Osburn            M    11 Rockledge FL            25:22.6   25:22.6  8:11 
   49   9   336 Alyssa Bennett          F    14 Melbourne FL            25:30.1   25:27.0  8:12 
   50  41   285 Steven Kornick          M    10 Satellite Beach FL      25:33.5   25:32.6  8:14 
   51  42   234 Connor Yancey           M    10 Rockledge FL            25:36.4   25:36.4  8:15 
   52  43    52 Mark Weber              M    57 Melbourne FL            25:52.7   25:45.1  8:18 
   53  44   479 Christopher Pollak      M    20 Satellite Beach FL      25:54.2   25:47.5  8:19 
   54  45   349 Wesley Herold           M    32 Titusville FL           26:20.6   26:04.4  8:24 
   55  10   345 Lexi Eastburn           F    16 Melbourne FL            26:05.0   26:04.5  8:24 
   56  11   145 Denise Kaiser           F    45 Melbourne FL            26:18.1   26:14.9  8:27 
   57  46   357 Matthew Lynch           M    12 Melbourne FL            26:16.6   26:16.6  8:28 
   58  47   128 Joseph Toppi            M    11 Melbourne FL            26:17.3   26:17.1  8:28 
   59  12   140 Gina Burns              F    38 Melbourne FL            26:25.4   26:18.3  8:28 
   60  48   201 Sam Oliver              M    11 Melbourne FL            26:35.6   26:32.5  8:33 
   61  13   150 Jesse Miller            F    10 Rockledge FL            26:36.5   26:35.0  8:34 
   62  49   495 Gage Guettler           M    11 Viera FL                26:35.6   26:35.6  8:34 
   63  14   143 Macy Billingsley        F    11 Melbourne FL            26:45.4   26:44.6  8:37 
   64  50    53 Ian Fisher              M    18 Melbourne FL            26:45.9   26:45.9  8:37 
   65  15   200 Emily Oliver            F    08 Melbourne FL            26:50.1   26:47.3  8:38 
   66  51   195 Greg Griffin            M    56 Cocoa Beach FL          26:59.6   26:52.5  8:39 
   67  52   422 David Brock             M    61 Indian Harbour Beach    27:00.4   26:56.4  8:41 
   68  16   312 Mia Russo               F    10 Melbourne FL            27:03.9   26:59.0  8:42 
   69  53   358 Landon Peacock          M    10 Melbourne FL            27:01.3   27:01.3  8:42 
   70  54   344 Thomas O'Connor         M    17 Melbourne FL            27:09.9   27:05.2  8:44 
   71  17   435 Geordan Tolley          F    17 Melbourne FL            27:10.1   27:05.8  8:44 
   72  18   409 Amy Imka                F    45 Rockledge FL            27:13.5   27:07.5  8:44 
   73  19   217 Cheri Stradtmann        F    44 Grant FL                27:27.4   27:11.3  8:46 
   74  55   154 George Oswald           M    62 Indian Harbour Beach    27:34.8   27:26.3  8:50 
   75  56   125 Joel Corbett            M    38 Melbourne FL            27:42.0   27:42.0  8:55 
   76  57   126 Michael Corbett         M    08 Melbourne FL            27:54.8   27:42.0  8:55 
   77  58   441 Andreas Dibbern         M    49 Melbourne FL            27:50.2   27:44.7  8:56 
   78  59   488 Mike Carlomusto         M    59 Viera FL                28:02.2   27:52.9  8:59 
   79  60   122 John Castor             M    11 Melbourne FL            27:53.6   27:53.6  8:59 
   80  61    98 Rick Balda              M    41 Satellite Beach FL      27:54.4   27:53.8  8:59 
   81  20   160 Savannah Reiser         F    10 Viera FL                27:58.7   27:55.9  9:00 
   82  21   153 Kelly Semenko           F    36 Melbourne FL            28:05.4   27:57.2  9:00 
   83  22   408 Juliana Smoak           F    15 Melbourne FL            28:04.6   28:01.2  9:02 
   84  23   295 Barbara Roddenberry     F    36 Melbourne Beach FL      28:10.1   28:02.4  9:02 
   85  62   266 Shane Wade              M    23 Malabar FL              28:14.9   28:06.0  9:03 
   86  24    74 Danielle Kraus          F    30 Melbourne FL            28:13.1   28:06.5  9:03 
   87  25    63 Lori Holder             F    44 Titusville FL           28:29.2   28:10.3  9:05 
   88  63   265 Sean Miller             M    11 Rocklege FL             28:13.3   28:13.3  9:05 
   89  26   496 Samantha Guettler       F    43 Viera FL                28:21.3   28:14.0  9:06 
   90  64   231 Brody Ackerman          M    09 Rockledge FL            28:17.3   28:17.3  9:07 
   91  27   202 Nicole Spathe           F    16 Melbourne FL            28:25.3   28:25.0  9:09 
   92  28   352 Angela Shoe             F    44 Grant FL                28:39.0   28:33.5  9:12 
   93  29    68 Siena Failla            F    12 West Melbourne FL       28:42.1   28:36.3  9:13 
   94  30   109 Sydney Weatherspoon     F    11 West Melbourne FL       28:42.2   28:36.5  9:13 
   95  31   331 Elena Fentress          F    10 Melbourne FL            28:44.7   28:37.9  9:13 
   96  65   359 Herbert Blauel          M    66 Satellite Beach FL      28:44.8   28:41.3  9:15 
   97  66   459 Carson Bailey           M    11 Melbourne FL            29:31.4   29:03.0  9:21 
   98  67   263 Jason Miller            M    09 Rocklege FL             29:06.4   29:06.4  9:23 
   99  68   132 Shawn Gallagher         M    43 Melbourne FL            29:33.7   29:30.6  9:30 
  100  69   302 Nick Sicoli             M    10 Melbourne FL            29:32.1   29:30.9  9:30 
  101  70   264 Ryan Miller             M    14 Rocklege FL             29:33.1   29:32.1  9:31 
  102  71   131 Harrison Gallagher      M    10 Melbourne FL            29:34.3   29:33.0  9:31 
  103  72   372 Jeremy Goslant          M    11 Rockledge FL            29:35.7   29:35.7  9:32 
  104  73   291 Cameron Shagena         M    10 Melbourne FL            29:37.1   29:37.1  9:32 
  105  32    99 Brianna Mills           F    17 Melbourne FL            29:40.5   29:39.4  9:33 
  106  74   397 Williams Giles          M    69 Oviedo FL               29:49.3   29:44.6  9:35 
  107  75   362 David Heer              M    51 Merritt Island FL       29:59.2   29:55.9  9:39 
  108  76   419 John Lynch              M    48 Melbourne FL            30:09.9   30:00.5  9:40 
  109  77   191 Bruce Barnett           M    49 Melbourne FL            30:14.9   30:00.9  9:40 
  110  78   299 Jacob Sicoli            M    06 Melbourne FL            30:43.4   30:06.7  9:42 
  111  33   323 Lindsey Lyons           F    12 Melbourne FL            30:09.8   30:09.8  9:43 
  112  34   429 Ariana Foster           F    16 Melbourne FL            30:26.3   30:11.3  9:43 
  113  35   290 Amanda Shagena          F    32 Melbourne FL            30:13.8   30:11.6  9:44 
  114  36   276 Kay MacDonald           F    48 Melbourne FL            30:18.2   30:11.8  9:44 
  115  79   174 Tanner Mitzlaff         M    11 Cocoa FL                30:36.9   30:23.3  9:47 
  116  80   374 Franklin Hallock-Diaz   M    11 Melbourne FL            30:28.9   30:28.9  9:49 
  117  37   348 Jessie Dalheim          F    11 Melbourne FL            30:29.5   30:29.5  9:49 
  118  38   152 Patricia Lucas          F    31 Melbourne FL            30:42.8   30:34.9  9:51 
  119  39   324 Jill Lyons              F    40 Melbourne FL            30:37.6   30:37.3  9:52 
  120  40   322 Sophia Lyons            F    10 Melbourne FL            30:48.7   30:44.0  9:54 
  121  81   163 Gary Greenleaf          M    44 Palm Bay FL             30:59.1   30:45.7  9:55 
  122  41   320 Montana Zito            F    11 Melbourne FL            30:50.4   30:50.4  9:56 
  123  42    75 Missy Madl              F    44 Melbourne FL            30:59.9   30:54.3  9:57 
  124  82   242 Maximus Amick           M    07 Rockledge FL            30:59.2   30:59.2  9:59 
  125  83    81 Caden Sichler           M    09 Viera                   31:03.0   31:02.0 10:00 
  126  43   120 Bj Castor               F    49 Melbourne FL            31:03.0   31:03.0 10:00 
  127  84   412 Daniel Foster           M    10 Rockledge FL            31:10.6   31:10.6 10:03 
  128  44   403 Rhonda Pullis           F    46 Melbourne FL            31:33.5   31:13.0 10:03 
  129  45   481 Tami Glover             F    36 Rockledge FL            31:34.0   31:13.2 10:03 
  130  46     7 Eileen Rouse            F    45 Melbourne FL            31:41.5   31:13.9 10:04 
  131  85   467 Jacob Glick             M    07 Rockledge FL            31:41.2   31:16.8 10:05 
  132  47    35 Luisa Tabares           F    15 Palm Bay FL             31:25.1   31:18.2 10:05 
  133  86   469 Seth Glick              M    49 Rockledge FL            31:43.5   31:19.5 10:05 
  134  87   390 Stover Andrew           M    34 Viera FL                31:44.7   31:19.6 10:05 
  135  88   457 Trey Lake               M    09 Rockledge FL            31:37.3   31:27.8 10:08 
  136  48   284 Sally Kornick           F    43 Satellite Beach FL      31:28.9   31:28.2 10:08 
  137  49   329 Dana Blickley           F    45 Titusville FL           31:39.8   31:32.4 10:10 
  138  89   328 Brian Blickley          M    50 Titusville FL           31:40.2   31:33.0 10:10 
  139  50   476 Melanie Downing         F    26 Cape Canaveral FL       32:04.0   31:39.4 10:12 
  140  51   198 Dawn Oliver             F    41 Melbourne FL            31:51.2   31:40.3 10:12 
  141  52   248 Kiley Dwenger           F    09 Melbourne FL            31:49.5   31:44.8 10:14 
  142  90   229 Stephen Sherry          M    11 Viera FL                32:00.4   31:51.4 10:16 
  143  91   244 David Murawski          M    41 Melbourne FL            32:00.3   31:51.6 10:16 
  144  53   274 Dawn Hurley             F    53 Rockledge FL            32:05.6   31:58.0 10:18 
  145  92   133 Miles Hayes             M    10 Melbourne FL            32:09.7   32:09.7 10:22 
  146  93   424 Dean Stewart            M    58 Melbourne FL            32:17.8   32:11.5 10:22 
  147  94   241 Evan Caldwell           M    12 Rockledge FL            32:24.6   32:17.4 10:24 
  148  95   399 Shawn Hogarth           M    16 Melbourne FL            32:25.5   32:21.5 10:25 
  149  96   363 David Heer              M    05 Merritt Island FL       32:37.7   32:24.1 10:26 
  150  97   147 Peter Kaiser            M    47 Melbourne FL            32:46.0   32:31.3 10:29 
  151  54   338 Brenda Nelson           F    52 Cape Canaveral FL       32:39.2   32:36.3 10:30 
  152  55   212 Kelly Arner             F    33 Palm Bay FL             33:03.4   32:46.3 10:33 
  153  98   179 Eric Barnum             M    12 West Melbourne FL       32:52.7   32:52.2 10:35 
  154  99    69 Paul Jr. Failla         M    46 West Melbourne FL       33:05.2   32:58.6 10:37 
  155 100    67 Louis Failla            M    09 West Melbourne FL       33:05.9   32:59.2 10:38 
  156 101   370 Ryan Buchanan           M    11 Melbourne FL            33:28.9   33:01.1 10:38 
  157  56   271 Lorelei Hutto           F    12 Palm Bay FL             33:24.2   33:01.3 10:38 
  158 102   108 Jake Weatherspoon       M    08 West Melbourne FL       33:13.1   33:07.7 10:40 
  159 103   228 Stephen Sherry          M    46 Viera FL                33:18.6   33:10.0 10:41 
  160  57   282 Amy Burton              F    23 Malabar FL              33:36.8   33:13.5 10:42 
  161  58   283 Sherry Eldredge         F    48 Malabar FL              33:38.9   33:16.9 10:43 
  162  59   262 Savannah Henderson      F    11 West Melbourne FL       33:21.9   33:21.9 10:45 
  163 104   230 Caleb Moreland          M    16 Titusville FL           33:27.9   33:26.1 10:46 
  164 105   400 Rich Hogarth            M    48 Melbourne FL            33:31.6   33:26.9 10:46 
  165  60    78 Trena Fritz             F    15 Rockledge FL            33:31.5   33:30.4 10:48 
  166 106   432 Alejandro Cartina       M    14 Rockledge FL            33:30.6   33:30.5 10:48 
  167 107   402 Jack Pullis             M    47 Melbourne FL            33:55.3   33:35.2 10:49 
  168 108   185 John Cooper             M    52 Titusville FL           33:45.7   33:40.1 10:51 
  169  61   175 Tessa Mitzlaff          F    09 Cocoa FL                34:00.5   33:47.2 10:53 
  170  62   197 Vanessa Seal            F    16 Melbourne FL            33:49.5   33:48.7 10:53 
  171  63   486 Rosevita Robbins        F    42 Melbourne FL            34:11.8   33:53.8 10:55 
  172 109    34 Ryan King               M    17 Palm Bay FL             33:58.3   33:53.9 10:55 
  173 110   497 Chuck Palmer            M    62 Indian Harbour Beach    34:14.7   33:59.3 10:57 
  174  64   472 Susan Blauel            F    60 Satellite Beach FL      34:34.0   34:31.3 11:07 
  175  65   443 Bianca Dibbern          F    13 Melbourne FL            34:44.9   34:39.5 11:10 
  176 111   448 Hunter Whipple          M    09 West Melbourne FL       34:42.4   34:42.4 11:11 
  177  66   188 Lori Allan              F    39 Cocoa FL                34:57.0   34:43.8 11:11 
  178 112   245 Donovan Johnson         M    08 Palm Bay FL             34:44.4   34:44.4 11:11 
  179 113   261 Aiden Ferrer            M    10 Rockledge FL            34:57.5   34:56.1 11:15 
  180 114    59 George Hachigian        M    55 Titusville FL           35:22.1   34:57.1 11:15 
  181 115   330 Dave Kershaw            M    59 Melbourne FL            35:11.5   35:02.4 11:17 
  182 116   194 Ken Flieder             M    55 Cocoa FL                35:15.2   35:06.6 11:19 
  183  67   416 Raquel Rogers           F    42 Melbourne FL            35:14.2   35:07.5 11:19 
  184 117   415 Donald Pinter           M    49 Melbourne FL            35:14.2   35:07.8 11:19 
  185 118   192 Gary Beatty             M    63 Sharpes FL              35:24.4   35:21.2 11:23 
  186  68   144 Cathryn Kaiser          F    17 Melbourne FL            35:27.5   35:23.7 11:24 
  187  69   365 Lauren Johnson          F    25 Melbourne FL            35:35.6   35:30.3 11:26 
  188 119   297 Ben Buchanan            M    40 Melbourne FL            37:13.6   35:30.4 11:26 
  189  70   500 Jessury Valderrama      F    17 Palm Bay FL             35:41.8   35:35.1 11:28 
  190 120   485 Zack Raynor             M    17 Mims FL                 36:01.3   35:43.0 11:30 
  191  71    93 Hanna Seamnas           F    16 Rockledge FL            35:48.3   35:47.8 11:32 
  192  72   159 Rianna Crumpton         F    11 Melbourne FL            35:49.2   35:49.2 11:32 
  193  73   444 Karen Dibbern           F    46 Melbourne FL            35:54.7   35:49.8 11:32 
  194  74   487 Ashaunti Brown          F    13 Titusville FL           35:59.9   35:58.1 11:35 
  195 121   240 Cole Campbell           M    11 Rockledge FL            36:08.0   36:08.0 11:38 
  196  75   318 Ashley Poirier          F    14 Melbourne FL            36:19.3   36:16.4 11:41 
  197  76   465 Susan Cossey            F    70 Merritt Island FL       36:25.2   36:18.6 11:42 
  198  77    37 Savanna Rich            F    14 Rockledge FL            36:27.4   36:18.9 11:42 
  199 122   311 Orion Wolford           M    14 Melbourne FL            36:23.2   36:20.6 11:42 
  200  78   155 Marion Oswald           F    56 Indian Harbour Beach    36:34.8   36:25.8 11:44 
  201 123    15 John Luznar             M    43 Rockledge FL            36:56.7   36:26.6 11:44 
  202  79    14 Isabella Luznar         F    10 Rockledge FL            36:57.0   36:26.9 11:44 
  203  80   293 Angel Greene            F    51 Rockledge FL            37:11.1   36:39.4 11:48 
  204  81   298 Maryn Buchanan          F    10 Melbourne FL            37:09.2   36:48.0 11:51 
  205  82   421 Ana Villarreal          F    35 FL                      37:09.2   36:50.4 11:52 
  206  83   420 Kai Adcox               F    06 Melbourne FL            37:09.8   36:51.1 11:52 
  207 124   116 Noah Holder             M    14 Titusville FL           37:16.5   36:58.0 11:54 
  208 125   316 Robert Kodsi            M    41 Melbourne FL            37:03.6   36:59.4 11:55 
  209 126   315 Maurice Kodsi           M    10 Melbourne FL            37:03.6   36:59.6 11:55 
  210  84    80 Kimberly Ordonez        F    15 Cocoa FL                37:28.1   37:18.6 12:01 
  211  85   471 Tiana McGowan           F    15 Titusville FL           37:36.6   37:21.6 12:02 
  212 127     6 Casey Rouse             M    09 Melbourne FL            37:51.6   37:27.1 12:04 
  213 128   356 William Vangenechten    M    09 Melbourne FL            37:55.0   37:29.7 12:05 
  214 129   405 Ryan Bennett            M    13 Melbourne FL            38:01.1   37:29.7 12:05 
  215  86   270 Michael Hutto           F    40 Palm Bay FL             37:58.8   37:35.8 12:07 
  216  87   319 Savannah Poirier        F    11 Melbourne FL            37:40.2   37:37.7 12:07 
  217 130   353 Ben Vangenechten        M    07 Melbourne FL            38:03.7   37:38.3 12:07 
  218 131   406 Matthew Bennett         M    45 Melbourne FL            38:13.8   37:42.4 12:09 
  219  88    25 Denise Heller           F    35 Melbourne FL            37:52.6   37:42.7 12:09 
  220 132  2878 Matthew Brandt          M    08 FL                      37:46.7   37:43.2 12:09 
  221  89   498 Nancy Palmer            F    61 Indian Harbour Beach    38:00.8   37:44.1 12:09 
  222 133   468 Joshua Glick            M    09 Rockledge FL            38:16.1   37:50.5 12:11 
  223  90    26 Zoe Heller              F    11 Melbourne FL            38:11.9   38:02.1 12:15 
  224  91   268 Milena Vurro            F    47 Palm Bay FL             38:39.4   38:13.0 12:19 
  225  92   306 Kayla Slentz            F    07 Rockledge FL            38:46.4   38:13.1 12:19 
  226  93   101 Tammi Clark             F    35 West Melbourne FL       38:31.7   38:18.6 12:20 
  227 134   106 Jayden Collins          M    06 West Melbourne FL       38:31.6   38:18.7 12:20 
  228  94   213 Jadyn Cleland           F    09 Melbourne FL            38:24.1   38:21.4 12:21 
  229  95   214 Jenna Cleland           F    10 Melbourne FL            38:24.2   38:21.9 12:21 
  230 135   210 Francis Mastrome        M    23 Rockledge FL            38:50.1   38:40.4 12:27 
  231  96   466 Susie Glick             F    45 Rockledge FL            39:12.0   38:46.7 12:29 
  232 136   414 Rob Manning             M    43 Melbourne FL            38:56.1   38:51.7 12:31 
  233  97   110 Emily Herbert           F    33 Cocoa FL                40:12.4   38:52.5 12:31 
  234  98   189 Zoe Hattley             F    13 Melbourne FL            39:09.1   39:01.2 12:34 
  235 137   499 Ryan Brandt             M    39 Viera FL                39:09.0   39:05.2 12:35 
  236 138   273 Mike Hurley             M    61 Rockledge FL            39:32.5   39:24.0 12:41 
  237  99   164 Sharon Greenleaf        F    41 Palm Bay FL             39:57.3   39:37.5 12:46 
  238 139   446 Daelin Kruse            M    11 West Melbourne FL       39:40.1   39:39.6 12:46 
  239 100   105 Faith Collins           F    08 West Melbourne FL       39:56.3   39:41.8 12:47 
  240 101   107 Michelle Collins        F    38 West Melbourne FL       39:56.5   39:42.1 12:47 
  241 102   254 Zoe Strong              F    10 Melbourne FL            39:47.0   39:47.0 12:49 
  242 103   225 Shannon Mcniff          F    11 Melbourne FL            39:54.4   39:52.3 12:50 
  243 104   190 Linda Barnett           F    51 Melbourne FL            40:07.3   39:54.0 12:51 
  244 105   226 Erin Mcniff             F    11 Melbourne FL            39:57.8   39:55.4 12:51 
  245 106   227 Kathy Mcniff            F    50 Melbourne FL            39:58.2   39:56.3 12:52 
  246 107   134 Alison Hayes            F    07 Melbourne FL            40:02.0   40:00.2 12:53 
  247 108   135 Jill Hayes              F    33 Melbourne FL            40:04.8   40:02.7 12:54 
  248 109   267 Alex Smith              F    08 West Melbourne FL       40:24.9   40:12.9 12:57 
  249 140   470 Isaiah Ransom           M    18 Rockledge FL            40:42.3   40:19.1 12:59 
  250 110   251 Lori Fiorito            F    37 Rockledge FL            40:48.6   40:19.2 12:59 
  251 111   391 Taylor Tia              F    16 Rockledge FL            40:48.9   40:20.7 13:00 
  252 112   187 Keeley Ohara-Raunut     F    16 Rockledge FL            40:44.6   40:21.5 13:00 
  253 141   168 Mike Dougherty          M    49 Rockledge FL            40:34.4   40:23.1 13:00 
  254 113   167 Kenny Dougherty         F    10 Rockledge FL            40:34.8   40:23.5 13:01 
  255 114   253 Shaunna Strong          F    40 Melbourne FL            40:29.7   40:27.7 13:02 
  256 142   252 Eric Strong             M    05 Melbourne FL            40:29.6   40:28.0 13:02 
  257 143   183 William Dobbs           M    21 Melbourne FL            41:00.4   40:34.0 13:04 
  258 115   204 Miranda Price           F    17 Melbourne FL            40:40.7   40:40.2 13:06 
  259 116  2881 Kya Britten             F    17 Melbourne FL            40:52.9   40:43.1 13:07 
  260 117  2882 Brenda Britten          F    39 Melbourne FL            40:53.2   40:43.5 13:07 
  261 144   456 James Morrell           M    74 Melbourne FL            41:09.9   40:48.0 13:08 
  262 118    16 Stephanie Archer        F    50 Titusville FL           41:12.6   40:51.5 13:10 
  263 145   255 Kameron Jackson         M    15 Mims FL                 41:11.7   41:03.3 13:13 
  264 119   272 Christina Ray           F       Melbourne FL            41:36.0   41:14.8 13:17 
  265 120   256 Kim Jackson             F    53 Mims FL                 41:33.4   41:25.3 13:20 
  266 121   278 Alexz Milewski          F    08 Satellite Beach FL      42:02.2   41:47.0 13:27 
  267 146   279 Joshua Milewski         M    32 Satellite Beach FL      42:02.5   41:47.2 13:27 
  268 147   166 Michael Greenleaf       M    16 Palm Bay FL             42:17.4   41:57.7 13:31 
  269 122   463 Alyse Reyier            F    06 Rockledge FL            42:39.5   42:03.0 13:33 
  270 123   305 Jaime Slentz            F    33 Rockledge FL            42:40.9   42:07.5 13:34 
  271 124   250 Brenda Zoby             F    67 Melbourne FL            42:29.1   42:10.2 13:35 
  272 125   439 Jackie Fisher           F    43 Melbourne FL            42:13.6   42:13.6 13:36 
  273 148   275 Harun Momin             M    09 Melbourne FL            42:28.3   42:22.1 13:39 
  274 126   491 Alicia Villaverde       F    17 Melbourne FL            42:54.7   42:23.0 13:39 
  275 149   492 Jordan Whitehead        M    16 Melbourne FL            42:55.1   42:23.6 13:39 
  276 127    56 Tracy Seibert           F    44 Melbourne FL            42:31.3   42:25.6 13:40 
  277 150   410 Michah Garrett          M    09 Melbourne FL            42:31.7   42:26.5 13:40 
  278 128   203 Gayle Ufnar             F    65 Melbourne FL            42:44.7   42:33.7 13:42 
  279 129   182 Shelby Breederland      F    22 Merritt Island FL       43:17.7   42:51.6 13:48 
  280 130   301 Lauren Sicoli           F    35 Melbourne FL            43:48.8   43:11.1 13:54 
  281 131   430 Bailey Shaw             F    15 Melbourne FL            43:33.2   43:18.4 13:57 
  282 132   426 Kali Herrick            F    16 Merritt Island FL       43:34.2   43:19.2 13:57 
  283 151   300 Joe Sicoli              M    08 Melbourne FL            43:48.4   43:20.3 13:57 
  284 152   478 Tony Downing            M    28 Cape Canaveral FL       43:57.2   43:20.6 13:58 
  285 133   392 Morris Lea              F    57 Melbourne Beach FL      43:27.0   43:20.8 13:58 
  286 134   473 Angelina Downing        F    28 Cape Canaveral FL       43:57.2   43:20.9 13:58 
  287 153   475 Joyce Downing           M    57 Cape Canaveral FL       43:57.5   43:22.0 13:58 
  288 154   474 Joe Downing             M    58 Cape Canaveral FL       43:57.0   43:32.5 14:01 
  289 155   173 Karl Mitzlaff           M    45 Cocoa FL                43:53.7   43:38.8 14:03 
  290 135   176 Karen Mitzlaff          F    48 Cocoa FL                43:53.3   43:38.9 14:03 
  291 136   427 Shannon Gann            F    37 Melbourne FL            44:00.3   43:44.8 14:05 
  292 156   287 Bryce Thompson          M    08 Melbourne FL            44:31.4   44:03.3 14:11 
  293 157   220 Don Jennings            M    47 Melbourne FL            44:31.5   44:03.4 14:11 
  294 137   180 Cindy Barnum            F    38 West Melbourne FL       44:38.3   44:24.4 14:18 
  295 138   139 Cathy Cady              F    58 Melbourne FL            45:17.6   44:52.4 14:27 
  296 139   130 Kathleen Campione       F    52 Grant FL                45:20.2   44:56.4 14:28 
  297 158    84 Robert Mcglothlin       M    52 Rockledge FL            45:50.8   45:20.1 14:36 
  298 140    83 Laura Mcglothlin        F    57 Rockledge FL            45:52.4   45:22.1 14:37 
  299 159   477 Brian Binggel           M    54 Melbourne FL            45:40.5   45:25.0 14:38 
  300 141   186 Jolene Reyier           F    40 Rockledge FL            46:09.3   45:32.4 14:40 
  301 160   462 Jackson Reyier          M    06 Rockledge FL            46:09.1   45:34.3 14:41 
  302 161   289 Jesse Hodge             M    33 Palm Bay FL             45:53.8   45:34.8 14:41 
  303 162   332 Ken Hickenbottom        M    46 Parkersburg WV          45:54.2   45:35.0 14:41 
  304 142   309 Kaitlyn Conrad          F    34 Melbourne FL            46:05.8   45:52.2 14:46 
  305 143   308 Beatrice Conrad         F    54 Melbourne FL            46:06.5   45:52.8 14:47 
  306 144    20 Becky Turner            F    59 Melbourne FL            46:22.0   46:04.9 14:50 
  307 145   258 Sara Sakowski           F    54 Melbourne FL            46:22.7   46:05.3 14:51 
  308 163   417 Joseph Hunt             M    10 West Melbourne FL       46:29.8   46:06.1 14:51 
  309 146    66 Sophia Bailly           F    10 West Melbourne FL       46:31.9   46:08.4 14:52 
  310 147   165 Payton Greenleaf        F    14 Palm Bay FL             46:51.6   46:32.2 14:59 
  311 148   310 Fawn Peacock            F    34 Melbourne FL            46:50.6   46:39.7 15:02 
  312 164   404 Michael Bennett         M    10 Melbourne FL            47:08.0   46:43.4 15:03 
  313 149   418 Karen Hunt              F    38 West Melbourne FL       47:08.9   46:45.2 15:03 
  314 150    13 Gayle Luznar            F    47 Rockledge FL            47:37.0   46:58.2 15:08 
  315 151    12 Abigayle Luznar         F    08 Rockledge FL            47:37.7   47:07.9 15:11 
  316 165   211 Randall Gumke           M    49 Melbourne FL            47:38.7   47:14.4 15:13 
  317 152   233 Latema Crittington      F    35 Cocoa FL                47:51.3   47:26.9 15:17 
  318 153   361 Sharon Ford             F    50 Melbourne FL            47:37.1   47:28.0 15:17 
  319 154   236 Kami Lambert            F    49 Malabar FL              48:00.3   47:38.3 15:20 
  320 155   378 Christine Biondo        F    44 Melbourne FL            48:13.8   47:57.0 15:26 
  321 156    65 Shannon Houze           F    16 Cocoa FL                48:23.2   48:02.2 15:28 
  322 157    27 Nan Gumke               F    60 Melbourne FL            48:41.5   48:17.2 15:33 
  323 158    97 Sarah Balda             F    32 Satellite Beach FL      48:44.6   48:40.4 15:40 
  324 166    96 Tony Balda              M    31 Satellite Beach FL      48:45.2   48:40.6 15:41 
  325 159   249 Jenny Gessler           F    55 Satellite Beach FL      48:58.3   48:42.4 15:41 
  326 160    71 Pam Merz                F    69 Melbourne FL            48:59.5   48:48.7 15:43 
  327 161   364 Jenny Heer              F    34 Merritt Island FL       49:16.4   49:02.3 15:47 
  328 162   196 Lori Seal               F    52 Melbourne FL            49:13.6   49:02.7 15:48 
  329 163    24 Megan Haught            F    35 Titusville FL           49:23.0   49:03.6 15:48 
  330 167   146 James Kaiser            M    10 Melbourne FL            49:33.4   49:18.8 15:53 
  331 164   355 Molly Vangenechten      F    40 Melbourne FL            50:02.9   49:33.6 15:58 
  332 168   464 Michael McDaniel        M    10 Rockledge FL            49:46.7   49:37.5 15:59 
  333 169   151 Preston Stalnaker       M    13 Rockledge FL            49:46.8   49:37.7 15:59 
  334 170   388 Garcia Joseph           M    56 Palm Bay FL             49:57.1   49:56.2 16:05 
  335 165   385 Garcia Nery             F    13 Palm Bay FL             49:56.9   49:56.9 16:05 
  336 166   208 Kathy Parse             F    69 Indian Harbour Beach    50:39.1   50:18.6 16:12 
  337 167   490 Shalana Tyszkiewicz     F    36 Rockledge FL            51:12.6   50:43.0 16:20 
  338 171   489 Andrew Tyskewicz        M    14 Rockledge FL            51:13.8   50:44.2 16:20 
  339 172   458 Cameron Bailey          M    10 Melbourne FL            51:32.1   51:03.5 16:27 
  340 173    21 Aiden Rouse             M    12 Melbourne FL            51:34.9   51:04.3 16:27 
  341 168   123 Clara Castor            F    15 Melbourne FL            51:17.0   51:17.0 16:31 
  342 169   460 Joan Bailey             F    50 Melbourne FL            51:57.4   51:27.6 16:34 
  343 174   360 Kyle Ford               M    10 Melbourne FL            51:29.8   51:29.8 16:35 
  344 170   407 Roseann Bennett         F    48 Melbourne FL            52:09.3   51:32.3 16:36 
  345 171    10 Alicia Kuntz-Murphy     F    33 Melbourne FL            52:11.0   51:32.6 16:36 
  346 172   243 Shannon Bauman          F    45 Rockledge FL            52:06.1   51:33.2 16:36 
  347 173    49 Yvette Worlow           F    48 Rockledge FL            52:08.9   51:46.0 16:40 
  348 174   238 Skye Cronj              F    13 Malabar FL              52:10.4   51:49.0 16:41 
  349 175    91 Tiffany Thomas          F    17 Titusville FL           52:26.2   52:00.8 16:45 
  350 175   346 Tyler Weis              M    11 Melbourne FL            52:07.0   52:04.9 16:46 
  351 176   269 Jada Sears              F    16 Mims FL                 52:18.2   52:10.3 16:48 
  352 177   484 Alyssa Fate             F    16 Mims FL                 52:18.3   52:10.3 16:48 
  353 178    38 Rasheena Mansell        F    16 Rockledge FL            52:23.9   52:11.8 16:49 
  354 179   451 Fatima Tate             F    15 Cocoa FL                52:24.2   52:12.1 16:49 
  355 180   494 Laura Kandiko           F    48 Rockledge FL            52:35.5   52:12.6 16:49 
  356 176    85 Dane Thoedore           M    62 Melbourne FL            52:35.9   52:13.3 16:49 
  357 177   423 Zachary Taulbee         M    17 FL                      52:36.3   52:18.5 16:51 
  358 181   425 Sara Broussard          F    17 Palm Bay FL             52:36.7   52:18.8 16:51 
  359 182    87 Gabriela Silvestre      F    15 Palm Bay FL             52:44.8   52:23.5 16:52 
  360 178    88 Gatonei Silvestre       M    15 Palm Bay FL             52:46.1   52:23.5 16:52 
  361 183   326 Melissa Booth           F    08 Melbourne FL            53:32.8   53:06.0 17:06 
  362 179   327 Stuart Booth            M    50 Melbourne FL            54:01.1   53:33.0 17:15 
  363 184   325 Marcia Booth            F    43 Melbourne FL            53:35.0   53:35.0 17:15 
  364 185   387 Garcia Idanerys         F    38 Palm Bay FL             53:37.6   53:37.4 17:16 
  365 186   386 Garcia Katia            F    15 Palm Bay FL             53:38.7   53:38.7 17:16 
  366 180   482 Dana Sotherlund         M    59 FL                      54:08.6   53:42.1 17:18 
  367 187   483 Jude Sotherlund         F    53 FL                      54:08.9   53:42.6 17:18 
  368 188   239 Connie Kirksey          F    51 Melbourne FL            54:26.2   54:03.2 17:24 
  369 189   350 Dajana Taylor           F    17 Palm Bay FL             55:41.2   55:05.1 17:44 
  370 190    44 Selena Smith            F    19 Melbourne FL            55:42.0   55:21.3 17:49 
  371 181   447 Roger Stang             M    23 Palm Bay FL             55:42.8   55:21.9 17:50 
  372 191   340 Jacqueline Watson       F    56 Melbourne FL            55:50.4   55:24.7 17:51 
  373 192    41 Priscilla Rizzuto       F    17 Cape Canaveral FL       55:46.8   55:28.5 17:52 
  374 193   170 Theresa Rizzuto         F    56 Cape Canaveral FL       55:47.1   55:28.9 17:52 
  375 194    22 Clara Suazo             F    18 Cocoa FL                55:57.2   55:57.2 18:01 
  376 195   480 Kayla Loyd              F    13 Palm Bay FL             56:46.4   56:12.6 18:06 
  377 196    55 Angela Luna             F    14 Grant FL                56:47.1   56:13.4 18:06 
  378 197   117 Christina Zdrojewski    F    58 Viera FL                56:36.1   56:36.1 18:14 
  379 182    77 Jay Winn                M    17 Melbourne FL            56:38.5   56:36.4 18:14 
  380 198   112 Nicole Biondo           F    16 Melbourne FL            57:30.7   57:12.7 18:25 
  381 199   148 Kara O'Brien            F    18 Satellite Beach FL      57:30.9   57:12.9 18:25 
  382 200    86 Alexus Grant            F    16 Palm Bay FL             57:27.4   57:14.3 18:26 
  383 201    39 Trina Dillon            F    16 Rockledge FL            57:32.3   57:32.3 18:32 
  384 202    89 Trinnette Glynn         F    17 Titusville FL           58:24.4   57:54.3 18:39 
  385 203   431 Tammy Glenn             F    51 Titusville FL           58:25.0   57:54.5 18:39 
  386 204    54 Marquasia Robinson      F    16 Rocklege FL             58:28.5   58:08.9 18:43 
  387 205   401 Aaliyah L Payne         F    17 Cocoa FL                58:42.0   58:21.3 18:47 
  388 206   162 Nicci Bartley           F    43 Melbourne FL            58:53.5   58:36.2 18:52 
  389 207   161 Amanda Bartley          F    10 Melbourne FL            58:53.4   58:36.2 18:52 
  390 208    50 Roberta Osterling       F    79 Satellite Beach FL    1:04:08.0 1:03:50.0 20:33 
Copyright 2015 Running Zone


Valid XHTML 1.0 Transitional
Web site hosting by All Brevard Web Sites