• Home
  • Retail Store
  • Take A Tour
  • Directions
  • About Us
  • Contact Us
  • Links
Back To Results
Brevard Rivalry Run 2 Miler Results
BREVARD RIVALRY RUN 
November 16, 2012
Wickham Park, BCC Main Pavilion, Melbourne, FL
Race Director: Alexis Haber
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com 
Questions: info@runningzone.com

OVERALL RESULTS
Place Sex No.   Name                    Sex Age City, State           Time      Net       Pace  1mile     
===== === ===== ======================= === === ===================== ========= ========= ===== ========= 
    1   1    83 Terence Ryan            M    27 Athens GA               11:55.3   11:54.6  5:58    5:24.9 
    2   2   196 Art Anderson            M    53 Melbourne FL            12:04.0   12:04.0  6:02    5:47.9 
    3   3   244 Mike Kearns             M    29 Rockledge FL            12:28.3   12:28.2  6:15    5:50.5 
    4   4   158 Robby Hails             M    24 Melbourne FL            13:03.6   12:36.3  6:19    6:17.6 
    5   5   231 Trey Pitten             M    12 Indialantic FL          12:41.2   12:41.1  6:21    6:00.5 
    6   6   167 Andrew Meier            M    10 Melbourne FL            12:53.2   12:51.1  6:26           
    7   7   254 Matt Mahoney            M    57 Melbourne FL            13:07.1   13:07.0  6:34    6:16.1 
    8   8   207 Tony Cimo               M    25 Satellite Beach FL      13:11.8   13:11.2  6:36    6:38.0 
    9   9     6 Brad Bowers             M    52 Rockledge FL            13:17.3   13:16.4  6:39    6:37.7 
   10   1   177 Kristen Klein-Nicholl   F    31 Melbourne FL            13:22.2   13:21.9  6:41    6:31.3 
   11  10   127 Keith Kowalske          M    52 Melbourne FL            13:35.1   13:34.7  6:48    6:43.5 
   12  11   260 Mike Howley             M    25 Melbourne FL            13:40.2   13:39.7  6:50    6:42.9 
   13   2   249 Alexa Baker             F    09 Melbourne FL            13:42.2   13:41.3  6:51    6:32.2 
   14  12   184 David Gaviria           M    15 Melbourne FL            14:07.4   14:06.2  7:04    7:03.2 
   15  13   259 Tom Gillespie           M    50 Palm Bay FL             14:14.8   14:12.7  7:07    7:03.6 
   16   3   236 Trish Facciobene        F    40 Valkaria FL             14:30.1   14:29.0  7:15    6:45.3 
   17   4    89 Kelsey Pollack          F    24 Melbourne Beach FL      14:34.7   14:32.2  7:17    6:48.9 
   18   5   125 Loni Serven             F    40 Indialantic FL          14:38.4   14:36.4  7:19    7:13.0 
   19   6   221 Erica Stephan           F    27 Indian Harbour Beach    14:37.5   14:37.5  7:19           
   20  14   147 Joseph Boudro           M    51 Palm Bay FL             14:41.8   14:37.9  7:19    7:13.0 
   21  15   201 Ben Wood                M    26 Melbourne FL            14:43.7   14:41.5  7:21    6:58.5 
   22   7    80 Jess Hinkle             F    26 Indialantic FL          14:43.9   14:42.2  7:22    7:03.1 
   23  16   255 Eric Eiben              M    28 Indialantic FL          14:47.6   14:45.9  7:23    7:03.0 
   24  17   185 William Gaviria         M    53 Melbourne FL            15:01.6   14:59.7  7:30    7:11.3 
   25  18    84 Gary Castner            M    67 Melbourne FL            15:19.5   15:18.3  7:40    7:30.2 
   26  19   230 Matt Spaunburgh         M    25 Indialantic FL          15:24.5   15:20.4  7:41    7:38.9 
   27  20    18 Terry Wooldridge        M    34 Melbourne FL            15:33.3   15:32.6  7:47    7:23.7 
   28  21   212 Derek Heinlen           M    48 Melbourne FL            15:35.2   15:33.1  7:47    7:19.5 
   29  22   251 Ian Sardella            M    09 Merritt Island FL       15:37.8   15:36.6  7:49    7:21.1 
   30  23   182 Joshua Ehrlich          M    24 Titusville FL           15:57.3   15:42.9  7:52    7:41.7 
   31  24    60 Tim Muth                M    58 Indian Harbour Beach    15:57.9   15:44.3  7:53    7:56.3 
   32   8     3 Nicole Iannelli         F    28 West Melbourne FL       15:45.6   15:44.5  7:53    7:40.6 
   33  25   234 Jon Lack                M    47 Melbourne Beach FL      16:05.8   15:47.3  7:54    7:42.4 
   34  26   157 Bob Hails               M    54 Melbourne FL            15:58.2   15:54.8  7:58    7:52.0 
   35   9   142 Kristin Donoghue        F    32 Palm Bay FL             15:59.4   15:56.2  7:59    7:38.2 
   36  10    82 Lauren Muth             F    25 Athens GA               16:10.0   15:56.9  7:59    7:57.1 
   37  27    94 Gabriel Hernandez       M    53 Melbourne Beach FL      16:13.7   16:02.6  8:02    8:01.3 
   38  11   191 Janet Erlacher          F    54 Melbourne FL            16:06.2   16:03.3  8:02    7:55.0 
   39  28   198 Andrew Sidoti           M    24 Melbourne FL            16:06.5   16:03.8  8:02    8:06.0 
   40  12    42 Rachael Grider          F    23 Indialantic FL          16:06.8   16:05.0  8:03    8:06.8 
   41  29    34 Jeffrey Ferris          M    31 Melbourne FL            16:11.6   16:07.2  8:04    7:45.9 
   42  30    67 Michael MacDonald       M    50 Indialantic FL          16:21.6   16:15.8  8:08    8:09.9 
   43  31    45 Greg Varholy            M    40 Cocoa Beach FL          16:34.8   16:26.5  8:14    7:50.7 
   44  13    92 Katie Williams          F    31 Satellite Beach FL      16:39.9   16:27.5  8:14    8:28.5 
   45  14     2 Caroline Johnson        F    27 Satellite Beach FL      16:34.8   16:33.4  8:17    8:10.2 
   46  32   170 Sean Panek              M    28 Cocoa FL                16:44.0   16:35.9  8:18    7:48.8 
   47  15   194 Rhiannon Mock           F    30 Melbourne FL            16:48.5   16:41.0  8:21    8:14.9 
   48  16   257 Connie Maltby           F    50 Rockledge FL            16:45.3   16:41.3  8:21    8:28.3 
   49  17   179 Julie Hochmuth          F    27 Melbourne FL            16:47.9   16:45.2  8:23    8:05.7 
   50  33    63 Christian MacDonald     M    08 Indialantic FL          16:51.2   16:45.9  8:23    8:15.8 
   51  18    98 Angie Vorndran          F    41 Melbourne FL            16:54.8   16:46.9  8:24    8:07.5 
   52  34   195 William Barnett         M    40 Rockledge FL            16:50.1   16:48.1  8:25    8:12.1 
   53  35   239 Abraham Webby           M    24 Satellite Beach FL      16:58.2   16:53.3  8:27    8:11.2 
   54  36   258 David Maltby            M    52 Rockledge FL            17:04.1   17:00.3  8:31    8:10.9 
   55  37   176 Mick McCarthy           M    08 Indialantic FL          17:01.6   17:01.5  8:31    8:36.5 
   56  38   112 Tim Tarnow              M    28 Satellite Beach FL      17:19.8   17:05.4  8:33    8:40.5 
   57  39   220 Blake Conner            M    34 Melbourne FL            17:11.4   17:06.5  8:34    8:02.3 
   58  40    48 James Harton            M    38 Rockledge FL            17:29.9   17:15.5  8:38    8:36.0 
   59  19   102 Andrea Sterling         F    22 West Melbourne FL       17:18.4   17:15.7  8:38    8:31.7 
   60  20    44 Tammy Beuer             F    34 Viera FL                17:34.4   17:17.6  8:39    8:44.9 
   61  41   193 Noah Carr               M    15 Melbourne FL            17:25.6   17:23.7  8:42    7:29.5 
   62  42   263 Adam Regling            M    28 Kissimmee FL            17:33.7   17:25.9  8:43    8:00.3 
   63  43    79 Harv Hobson             M    59 Palm Bay FL             17:54.2   17:31.1  8:46    8:37.0 
   64  21   203 Maegen Pearce           F    27 Indian Harbour Beach    17:44.1   17:38.0  8:49    8:37.6 
   65  22   224 Andrea Lucas            F    47 Melbourne FL            17:42.5   17:40.3  8:51    8:42.4 
   66  23   186 Meredith Pearce         F    25 Indialantic FL          17:47.0   17:41.0  8:51    8:37.9 
   67  44   190 Rick Suarez             M    58 Melbourne FL            17:44.3   17:41.3  8:51    9:00.1 
   68  24   154 Lauren Valentine        F    29 Palm Bay FL             17:47.4   17:42.9  8:52    9:08.6 
   69  25    31 Katie Anderson          F    27 Indialantic FL          17:50.5   17:44.7  8:53    8:54.9 
   70  26   213 Michelle Pownall        F    38 Malabar FL              17:52.1   17:46.9  8:54    8:34.2 
   71  45   141 Steven Gilmore          M    31 Melbourne FL            18:01.8   17:50.9  8:56    8:28.7 
   72  46   118 Glen Womble             M    49 Melbourne FL            17:56.0   17:51.7  8:56    9:00.9 
   73  27   155 Kirsten Rose            F    23 West Melbourne FL       18:00.2   17:56.2  8:59    8:31.3 
   74  47    91 Brian Billheimer        M    52 Melbourne FL            18:07.3   17:58.0  8:59    9:06.8 
   75  48   197 Joe Deen                M    56 Sharpes FL              18:02.2   18:00.0  9:00    8:44.4 
   76  49    97 Eric Vorndran           M    45 Melbourne FL            18:11.3   18:02.5  9:02    9:13.9 
   77  28   151 Jessica Dent            F    28 Indialantic FL          18:10.1   18:04.6  9:03    8:42.9 
   78  50    76 George Oswald           M    61 Indian Harbor Beach F   18:16.1   18:08.3  9:05    9:04.1 
   79  51    38 Nelson Morales          M    32 Melbourne FL            18:15.8   18:09.4  9:05    9:06.3 
   80  29   169 Margaret James          F    31 West Melbourne FL       18:14.6   18:09.8  9:05    9:08.3 
   81  52   243 Kyle Henderson          M    09 Melbourne FL            18:13.4   18:10.1  9:06    9:06.3 
   82  53    62 Jason Muth              M    23 Indian Harbour Beach    18:26.7   18:12.6  9:07    8:35.6 
   83  54    23 Christopher Hebert      M    21 Palm Bay FL             18:20.1   18:13.4  9:07    8:43.0 
   84  30    15 Cara Houser             F    26 Melbourne FL            18:36.1   18:23.8  9:12    9:41.6 
   85  55   237 Jake Facciobene         M    07 Valkaria FL             18:27.6   18:26.4  9:14    8:57.2 
   86  31   109 Nicole Berkemeier       F    33 Melbourne FL            18:40.8   18:34.2  9:18    9:06.1 
   87  32   240 Michelle Henderson      F    42 Melbourne FL            18:48.0   18:44.0  9:22    9:09.9 
   88  33   104 Janet Stebbins          F    54 Palm Bay FL             18:53.1   18:46.1  9:24    9:22.8 
   89  56   238 Rocco Facciobene        M    10 Valkaria FL             18:49.1   18:47.6  9:24    8:57.2 
   90  57   241 Ryan Henderson          M    08 Melbourne FL            18:51.7   18:48.2  9:25    9:10.2 
   91  34     5 Brandy Roberts          F    28 Melbourne FL            18:59.9   18:48.3  9:25    9:32.6 
   92  35     4 Alexandria Michaud      F    28 Melbourne FL            18:59.9   18:49.1  9:25    9:10.5 
   93  36    53 Kathleen Abbey          F    44 Sebastian FL            19:08.1   18:54.7  9:28    9:38.9 
   94  37    51 Maurine Horne           F    49 Sebastian FL            19:07.9   18:54.7  9:28    9:39.0 
   95  58   215 Colin Schuck            M    08 Melbourne FL            18:57.8   18:56.0  9:28    8:39.1 
   96  38    68 Angela Pinson           F    36 Melbourne FL            19:04.3   18:56.6  9:29    9:07.4 
   97  39   252 Sophia Sardella         F    10 Merritt Island FL       19:02.7   19:00.0  9:30    8:43.0 
   98  40   247 Laura Sardella          F    41 Merritt Island FL       19:05.1   19:00.9  9:31    8:55.0 
   99  41   152 Robin Potter            F    42 Indialantic FL          19:16.3   19:02.9  9:32    9:46.5 
  100  42   117 Kathy Womble            F    47 Melbourne FL            19:13.1   19:08.6  9:35    9:02.3 
  101  43   120 Heather Hager           F    33 Rockledge FL            19:17.4   19:08.9  9:35    9:34.3 
  102  59   242 Roger Henderson         M    51 Melbourne FL            19:12.7   19:09.2  9:35    9:06.9 
  103  44   188 Kayla Bain              F    09 Melbourne FL            19:11.1   19:10.3  9:36    9:10.9 
  104  60    13 James Faircloth         M    58 Palm Bay FL             19:23.3   19:17.9  9:39    9:09.9 
  105  61   121 Benjamin Hager          M    30 Rockledge FL            19:38.0   19:30.1  9:46    9:34.8 
  106  45    16 Traci Stiffler          F    42 Melbourne FL            19:44.7   19:32.6  9:47   10:00.9 
  107  46   138 Tegan Litt              F    35 Rockledge FL            19:44.7   19:33.7  9:47   10:01.7 
  108  47    59 Suzanne Clark           F    33 Melbourne FL            19:36.3   19:36.3  9:49   10:20.6 
  109  62   113 Doug Sutton             M    53 Melbourne FL            19:48.8   19:39.1  9:50    9:29.1 
  110  48    30 Angelica Cotshott       F    40 Indialantic FL          19:53.1   19:42.5  9:52    9:41.3 
  111  49   110 Emily Calvert           F    24 West Melbourne FL       19:54.4   19:48.7  9:55    9:32.0 
  112  63   115 Jeffrey Johnson         M    52 Rockledge FL            19:48.9   19:48.9  9:55    9:38.9 
  113  50    74 Yasmin Jarman           F    56 Grant FL                20:07.1   20:04.0 10:02    9:25.3 
  114  51   262 Danielle Schultz        F    28 Kissimmee FL            20:16.5   20:07.7 10:04    9:00.4 
  115  52    19 Rachael Underwood       F    31 Melbourne FL            20:22.3   20:18.0 10:09    9:41.3 
  116  53    93 Kelly Hall              F    18 Orlando FL              20:43.3   20:30.6 10:16    9:40.7 
  117  54   114 Monica Sutton           F    52 Melbourne FL            20:54.0   20:39.2 10:20   10:20.4 
  118  55   119 Taylor Sutton           F    25 Melbourne FL            20:54.1   20:39.3 10:20   10:20.9 
  119  56   253 Rebecca Vick            F    35 Melbourne FL            20:45.9   20:39.4 10:20    9:23.4 
  120  57   128 Jennifer Lee            F    27 Melbourne FL            20:54.0   20:39.6 10:20   10:21.0 
  121  64   181 Bartow Willingham       M    61 Melbourne FL            21:11.3   21:00.0 10:30    9:46.1 
  122  65    27 Don Eldredge            M    54 Melbourne FL            21:11.8   21:00.5 10:31    9:46.0 
  123  66    70 Ken Flieder             M    54 Cocoa FL                21:10.5   21:03.4 10:32   10:04.6 
  124  58    57 Susan Haber             F    57 Melbourne FL            21:13.9   21:08.7 10:35   10:35.9 
  125  59   139 Erika Barnes            F    40 Indian Harbour Beach    21:33.2   21:21.4 10:41   10:34.3 
  126  67    22 Steven Hebert           M    50 Palm Bay FL             21:30.6   21:22.4 10:42   10:19.2 
  127  60    54 Karen Hill              F    41 Vero Beach FL           21:35.3   21:23.5 10:42   10:35.4 
  128  61   245 Savannah McKendree      F    20 Melbourne FL            21:34.4   21:24.6 10:43   11:14.6 
  129  62    88 Seher Swenson           F    53 Palm Bay FL             21:30.3   21:26.2 10:44   10:00.8 
  130  63    75 Marion Oswald           F    55 Indian Harbor Beach F   21:34.5   21:27.1 10:44   10:41.0 
  131  64   216 Laurie Hengehold        F    39 Melbourne FL            21:52.9   21:39.3 10:50   11:03.8 
  132  65    37 Crystal Morales         F    30 Melbourne FL            21:50.2   21:43.5 10:52   10:03.0 
  133  66   189 Karen Suarez            F    59 Melbourne FL            21:54.1   21:50.6 10:56   10:54.6 
  134  67    87 Carol Kuell             F    56 Indialantic FL          22:05.4   21:50.7 10:56   11:07.7 
  135  68   233 Brent Laycock           M    51 Melbourne FL            22:02.3   21:52.6 10:57   10:31.4 
  136  68   172 Caitlin Gribbin         F    25 Viera FL                22:24.3   22:01.8 11:01   10:31.8 
  137  69   217 Jennifer Cleveland      F    11 Palm Bay FL             22:09.3   22:04.1 11:03   10:32.0 
  138  70     7 Donnell Bowers          F    49 Rockledge FL            22:17.4   22:14.3 11:08   10:37.5 
  139  69    29 Lane Dellwo             M    31 Melbourne FL            22:26.9   22:16.1 11:09   10:44.6 
  140  70   214 Tyler Pownall           M    12 Malabar FL              22:21.9   22:16.4 11:09   10:32.0 
  141  71   246 Adrian Jensen           F    56 Melbourne FL            22:27.1   22:16.5 11:09   11:13.7 
  142  72   235 Cathy Chapman           F    50 Melbourne FL            22:20.2   22:17.4 11:09   10:35.2 
  143  73    28 Kati Delwo              F    29 Melbourne FL            22:27.3   22:17.6 11:09   10:45.5 
  144  71   153 Ethan Potter            M    11 Indialantic FL          22:30.5   22:17.9 11:09   11:02.0 
  145  72   171 David Irwin             M    42 Melbourne FL            22:33.0   22:18.2 11:10   10:43.8 
  146  73   123 Ed Armitage             M    64 Melbourne Beach FL      22:32.4   22:20.0 11:10   11:10.9 
  147  74   163 Tony Potter             M    50 Indialantic FL          22:33.7   22:20.7 11:11   11:01.1 
  148  74    24 Amy Godfrey             F    21 Palm Bay FL             22:46.9   22:40.0 11:20   10:41.0 
  149  75    41 Rosalind Sarkees        F    56 Cocoa Beach FL          22:51.0   22:41.4 11:21   11:02.3 
  150  75    52 Barry Horne             M    50 Sebastian FL            22:55.0   22:42.0 11:21   10:37.1 
  151  76    17 Shannon Lynch           F    37 Melbourne FL            23:00.1   22:47.9 11:24   11:39.2 
  152  77   219 Tracy Conner            F    35 Melbourne FL            23:01.5   22:56.6 11:29   10:26.0 
  153  76    33 Matt Green              M    32 Indialantic FL          23:08.4   22:59.2 11:30   11:18.4 
  154  78    95 Danielle Stern          F    38 Indialantic FL          23:13.5   22:59.7 11:30   11:30.9 
  155  77    96 Lance Stern             M    07 Indialantic FL          23:13.6   22:59.8 11:30   11:31.3 
  156  79    78 Pam Hobson              F    58 Palm Bay FL             23:10.7   23:00.5 11:31   11:21.0 
  157  80   129 Giselle de la Moriniere F    33 Melbourne FL            23:11.7   23:08.0 11:34   11:24.9 
  158  78   187 Hugh Bain               M    41 Melbourne FL            23:27.8   23:24.7 11:43   11:10.6 
  159  81   261 Ashlee Yates            F    29 Indialantic FL          23:33.5   23:32.3 11:47   10:59.6 
  160  82   204 Heather Hart            F    41 Merritt Island FL       23:58.8   23:49.4 11:55   11:50.5 
  161  83     9 Inga Young              F    43 Melbourne FL            23:59.4   23:49.7 11:55   11:50.4 
  162  84    26 Laurie Eldredge         F    49 Melbourne FL            24:10.2   24:01.3 12:01   12:05.2 
  163  85   162 Sharon Rose             F    64 West Melbourne FL       24:09.2   24:05.5 12:03   12:00.7 
  164  86   101 Vivian Fisher           F    57 Melbourne FL            24:19.2   24:10.9 12:06   11:54.8 
  165  87   103 Jackie Bartlett         F    50 Indialantic FL          24:19.0   24:11.2 12:06   11:54.9 
  166  88   106 Ann Taylor              F    51 Indialantic FL          24:19.0   24:11.4 12:06   11:55.3 
  167  89    14 Betsy Bracewell         F    55 Satellite Beach FL      24:46.3   24:30.7 12:16   12:32.6 
  168  90   107 Cathy McNutt            F    31 Melbourne FL            24:46.9   24:46.9 12:24   15:14.1 
  169  91   264 Rachel Kaplan           F    29 Coral Springs FL        24:48.3   24:48.3 12:25   14:09.4 
  170  79   108 Carl McNutt             M    29 Melbourne FL            24:51.7   24:51.7 12:26   15:15.1 
  171  80    58 Andy Haber              M    63 Melbourne FL            25:02.1   24:56.9 12:29   12:14.7 
  172  92    81 Kimberly Grimes         F    47 Indialantic FL          25:21.7   25:11.1 12:36   12:18.3 
  173  81   248 Jarod Stoller           M    09 Indialantic FL          25:20.5   25:20.2 12:41   11:33.1 
  174  93   178 Katie Fowler            F    25 Viera FL                25:52.3   25:22.2 12:42   12:46.2 
  175  94   222 Cassie Stephan          F       Indian Harbour Beach    25:55.6   25:30.7 12:46   12:09.4 
  176  95    35 Beth Green              F    31 Indialantic FL          25:45.9   25:36.6 12:49   12:17.3 
  177  82   140 Philip Stiffler         M    45 Melbourne FL            25:49.1   25:36.8 12:49   12:26.1 
  178  96   175 Payal Patel             F    26 West Melbourne FL       25:53.3   25:38.2 12:50   13:01.0 
  179  83   210 Tino Andrade            M    09 Melbourne FL            25:49.8   25:43.9 12:52   12:32.5 
  180  84   229 Jack Hachmeister        M    10 Melbourne FL            26:28.8   26:15.6 13:08   13:06.7 
  181  97    21 Darlene Hachmeister     F    46 Melbourne FL            26:29.1   26:15.9 13:08   13:06.4 
  182  85   166 David Meier             M    40 Melbourne FL            26:22.1   26:21.7 13:11   15:01.0 
  183  98   156 Laura Hails             F    51 Melbourne FL            26:44.5   26:25.7 13:13   13:02.1 
  184  99    20 Chelsea Marcan          F    29 Indian Harbor Beach F   26:52.0   26:34.8 13:18   12:55.4 
  185  86    66 Tige Harrison           M    42 Gainesville FL          26:54.7   26:37.4 13:19   12:54.8 
  186 100   133 Caroline Hatten         F    26 Satellite Beach FL      26:53.9   26:39.8 13:20   13:15.8 
  187  87   192 Tim Erlacher            M    56 Melbourne FL            27:02.7   26:51.5 13:26   13:16.6 
  188 101    32 Melissa Ball            F    28 Melbourne FL            27:02.8   26:52.3 13:27   12:37.2 
  189  88    77 Richard Clarke          M    62 Cape Canaveral FL       27:13.3   27:01.2 13:31   12:54.8 
  190 102   111 Kristin Tarnow          F    24 Satellite Beach FL      27:20.8   27:05.0 13:33   14:06.0 
  191  89    43 Rob Bracewell           M    59 Satellite Beach FL      27:37.4   27:22.1 13:42   13:25.8 
  192 103   146 Tammy Forcier           F    33 Melbourne FL            27:32.9   27:22.9 13:42   13:13.9 
  193  90   135 John Kaminski           M    56 Indidalantic FL         27:41.2   27:23.5 13:42   14:14.5 
  194 104   134 Anne Kaminski           F    55 Indidalantic FL         28:07.5   27:50.5 13:56   14:15.4 
  195 105    71 Lexi Parkhurst          F    14 Melbourne FL            29:19.3   29:06.5 14:34   14:07.3 
  196 106   122 Lorraine Parkhurst      F    40 Melbourne FL            29:22.1   29:09.9 14:35   14:08.0 
  197 107   211 Lorie Heinlen           F    49 Melbourne FL            29:37.7   29:17.6 14:39   15:36.3 
  198 108   250 Diane Blatchley         F    49 Melbourne FL            29:41.3   29:21.2 14:41   15:36.5 
  199 109    73 Crystal Doty            F    26 Palm Bay FL             29:37.0   29:26.7 14:44   14:36.4 
  200 110   145 Amy McGrew              F    33 Merritt Island FL       30:02.1   29:47.7 14:54   14:43.3 
  201 111    72 Marla Del Rio           F    46 Palm Bay FL             30:02.0   29:52.2 14:57   14:37.4 
  202 112   124 Lisa Armitage           F    38 Melbourne FL            30:09.5   29:56.5 14:59   14:41.2 
  203 113   225 Samantha Lucas          F    23 Melbourne FL            30:18.5   29:58.6 15:00   14:54.0 
  204  91   206 Daniel Van Note         M    53 Palm Bay FL             30:29.8   30:11.8 15:06   14:58.9 
  205 114   159 Amanda Thomas           F    24 Melbourne FL            30:30.9   30:12.6 15:07   15:25.8 
  206 115   205 Nicole Van Note         F    27 Indialantic FL          30:30.1   30:13.2 15:07   15:00.0 
  207 116   160 Elizabeth Hails         F    20 Melbourne FL            30:30.6   30:30.6 15:16   15:44.6 
  208 117    12 Feather Faircloth       F    31 Palm Bay FL             30:49.9   30:43.7 15:22   15:07.0 
  209 118   200 Emily Moallem           F    20 Melbourne FL            31:21.4   31:04.6 15:33   15:31.4 
  210 119   183 Mary Gaviria            F    54 Melbourne FL            31:24.3   31:05.6 15:33   15:32.7 
  211 120   199 Sara Moallem            F    24 Melbourne FL            31:23.1   31:06.6 15:34   15:31.1 
  212 121   165 Lisa Meier              F    40 Melbourne FL            31:46.5   31:39.4 15:50   14:55.3 
  213  92   168 Matthew Meier           M    06 Melbourne FL            31:46.5   31:39.4 15:50   14:54.5 
  214 122   218 Janice Pownall          F    72 Palm Bay FL             32:21.9   32:03.4 16:02   15:54.1 
  215 123   223 Jaime Manzo             F    32 Rockledge FL            32:21.2   32:17.0 16:09   15:29.7 
  216  93   174 Toxey Hall              M    54 Tampa FL                32:28.3   32:28.3 16:15   17:04.9 
  217 124    90 Janine Pollack          F    58 Melbourne Beach FL      32:39.2   32:28.5 16:15   16:00.4 
  218 125   173 Deborah Hall            F    60 Tampa FL                32:29.0   32:29.0 16:15           
  219  94    10 Larry Clark             M    47 Valkaria FL             33:04.7   32:54.5 16:28   16:25.0 
  220 126    40 Alexis Poole            F    41 Merritt Island FL       33:04.9   32:55.2 16:28   16:25.5 
  221 127    49 Kathleen Larkin         F    50 West Melbourne FL       33:17.7   32:56.3 16:29   16:22.0 
  222 128    56 Jean Romanelli          F    58 Indialantic FL          33:18.1   32:56.5 16:29   16:22.0 
  223 129   130 Christine Small         F    55 Merritt Island FL       33:19.1   32:57.9 16:29   16:24.2 
  224  95   136 Jerry Corley            M    57 Melbourne FL            33:26.7   33:08.7 16:35   17:39.4 
  225 130   137 Lynn Corley             F    65 Melbourne FL            33:26.2   33:09.3 16:35   17:40.3 
  226  96   132 Brian Gilcher           M    53 Satellite Beach FL      34:41.8   34:25.7 17:13   17:11.1 
  227 131   131 Jacqueline Gilcher      F    51 Satellite Beach FL      34:41.8   34:26.3 17:14   17:11.1 
  228 132    85 Shellie Evers           F    52 Melbourne FL            35:27.9   35:04.8 17:33   17:20.8 
  229 133    86 Martha Sinclair         F    78 Melbourne FL            35:28.2   35:04.9 17:33   17:21.1 
  230  97   209 Rafael Andrade          M    41 Melbourne FL            36:44.4   36:37.3 18:19   17:18.5 
  231 134   208 Lisa Andrade            F    42 Melbourne FL            36:44.8   36:38.1 18:20   17:17.0 
  232 135     8 Kathy Petsos            F    58 Cape Canaveral FL       40:44.6   40:22.8 20:12   19:47.6 
  233  98   116 Buzz Petsos             M    60 Cape Canaveral FL       40:45.6   40:23.2 20:12   19:47.0 
  234  99   105 Robert Brewer           M    31 Melbourne FL                                       9:27.4 
  235 136    55 Darlene Hadsell         F    49 Vero Beach FL                                     19:24.7 
*
*
BREVARD RIVALRY RUN 
November 16, 2012
Wickham Park, BCC Main Pavilion, Melbourne, FL
Race Director: Alexis Haber
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com 
Questions: info@runningzone.com

GATOR TEAM RESULTS
Place Sex No.   Name                    Sex Age City, State        St Gs  Time      Net       Pace  
===== === ===== ======================= === === ===================== === ========= ========= ===== 
    1   1   196 Art Anderson            M    53 Melbourne FL          G     12:04.0   12:04.0  6:02 
    2   2   158 Robby Hails             M    24 Melbourne FL          G     13:03.6   12:36.3  6:19 
    3   3   167 Andrew Meier            M    10 Melbourne FL          G     12:53.2   12:51.1  6:26 
    4   4   254 Matt Mahoney            M    57 Melbourne FL          G     13:07.1   13:07.0  6:34 
    5   5   207 Tony Cimo               M    25 Satellite Beach FL    G     13:11.8   13:11.2  6:36 
    6   6     6 Brad Bowers             M    52 Rockledge FL          G     13:17.3   13:16.4  6:39 
    7   7   127 Keith Kowalske          M    52 Melbourne FL          G     13:35.1   13:34.7  6:48 
    8   1   249 Alexa Baker             F    09 Melbourne FL          G     13:42.2   13:41.3  6:51 
    9   8   184 David Gaviria           M    15 Melbourne FL          G     14:07.4   14:06.2  7:04 
   10   9   259 Tom Gillespie           M    50 Palm Bay FL           G     14:14.8   14:12.7  7:07 
   11   2   236 Trish Facciobene        F    40 Valkaria FL           G     14:30.1   14:29.0  7:15 
   12   3    89 Kelsey Pollack          F    24 Melbourne Beach FL    G     14:34.7   14:32.2  7:17 
   13  10   147 Joseph Boudro           M    51 Palm Bay FL           G     14:41.8   14:37.9  7:19 
   14   4    80 Jess Hinkle             F    26 Indialantic FL        G     14:43.9   14:42.2  7:22 
   15  11   255 Eric Eiben              M    28 Indialantic FL        G     14:47.6   14:45.9  7:23 
   16  12   185 William Gaviria         M    53 Melbourne FL          G     15:01.6   14:59.7  7:30 
   17  13    18 Terry Wooldridge        M    34 Melbourne FL          G     15:33.3   15:32.6  7:47 
   18  14   212 Derek Heinlen           M    48 Melbourne FL          G     15:35.2   15:33.1  7:47 
   19  15   251 Ian Sardella            M    09 Merritt Island FL     G     15:37.8   15:36.6  7:49 
   20  16   182 Joshua Ehrlich          M    24 Titusville FL         G     15:57.3   15:42.9  7:52 
   21  17   234 Jon Lack                M    47 Melbourne Beach FL    G     16:05.8   15:47.3  7:54 
   22  18   157 Bob Hails               M    54 Melbourne FL          G     15:58.2   15:54.8  7:58 
   23   5   142 Kristin Donoghue        F    32 Palm Bay FL           G     15:59.4   15:56.2  7:59 
   24  19    94 Gabriel Hernandez       M    53 Melbourne Beach FL    G     16:13.7   16:02.6  8:02 
   25   6   191 Janet Erlacher          F    54 Melbourne FL          G     16:06.2   16:03.3  8:02 
   26  20    34 Jeffrey Ferris          M    31 Melbourne FL          G     16:11.6   16:07.2  8:04 
   27  21    45 Greg Varholy            M    40 Cocoa Beach FL        G     16:34.8   16:26.5  8:14 
   28   7    92 Katie Williams          F    31 Satellite Beach FL    G     16:39.9   16:27.5  8:14 
   29  22   170 Sean Panek              M    28 Cocoa FL              G     16:44.0   16:35.9  8:18 
   30   8   257 Connie Maltby           F    50 Rockledge FL          G     16:45.3   16:41.3  8:21 
   31   9   179 Julie Hochmuth          F    27 Melbourne FL          G     16:47.9   16:45.2  8:23 
   32  10    98 Angie Vorndran          F    41 Melbourne FL          G     16:54.8   16:46.9  8:24 
   33  23   195 William Barnett         M    40 Rockledge FL          G     16:50.1   16:48.1  8:25 
   34  24   258 David Maltby            M    52 Rockledge FL          G     17:04.1   17:00.3  8:31 
   35  25   112 Tim Tarnow              M    28 Satellite Beach FL    G     17:19.8   17:05.4  8:33 
   36  26   220 Blake Conner            M    34 Melbourne FL          G     17:11.4   17:06.5  8:34 
   37  27    48 James Harton            M    38 Rockledge FL          G     17:29.9   17:15.5  8:38 
   38  11   102 Andrea Sterling         F    22 West Melbourne FL     G     17:18.4   17:15.7  8:38 
   39  12    44 Tammy Beuer             F    34 Viera FL              G     17:34.4   17:17.6  8:39 
   40  28   263 Adam Regling            M    28 Kissimmee FL          G     17:33.7   17:25.9  8:43 
   41  29   190 Rick Suarez             M    58 Melbourne FL          G     17:44.3   17:41.3  8:51 
   42  13   154 Lauren Valentine        F    29 Palm Bay FL           G     17:47.4   17:42.9  8:52 
   43  14    31 Katie Anderson          F    27 Indialantic FL        G     17:50.5   17:44.7  8:53 
   44  30   141 Steven Gilmore          M    31 Melbourne FL          G     18:01.8   17:50.9  8:56 
   45  31   118 Glen Womble             M    49 Melbourne FL          G     17:56.0   17:51.7  8:56 
   46  32   197 Joe Deen                M    56 Sharpes FL            G     18:02.2   18:00.0  9:00 
   47  33    97 Eric Vorndran           M    45 Melbourne FL          G     18:11.3   18:02.5  9:02 
   48  15   151 Jessica Dent            F    28 Indialantic FL        G     18:10.1   18:04.6  9:03 
   49  34    38 Nelson Morales          M    32 Melbourne FL          G     18:15.8   18:09.4  9:05 
   50  16   169 Margaret James          F    31 West Melbourne FL     G     18:14.6   18:09.8  9:05 
   51  35   243 Kyle Henderson          M    09 Melbourne FL          G     18:13.4   18:10.1  9:06 
   52  36   237 Jake Facciobene         M    07 Valkaria FL           G     18:27.6   18:26.4  9:14 
   53  17   240 Michelle Henderson      F    42 Melbourne FL          G     18:48.0   18:44.0  9:22 
   54  18   104 Janet Stebbins          F    54 Palm Bay FL           G     18:53.1   18:46.1  9:24 
   55  37   238 Rocco Facciobene        M    10 Valkaria FL           G     18:49.1   18:47.6  9:24 
   56  19     5 Brandy Roberts          F    28 Melbourne FL          G     18:59.9   18:48.3  9:25 
   57  20    53 Kathleen Abbey          F    44 Sebastian FL          G     19:08.1   18:54.7  9:28 
   58  21    51 Maurine Horne           F    49 Sebastian FL          G     19:07.9   18:54.7  9:28 
   59  22   252 Sophia Sardella         F    10 Merritt Island FL     G     19:02.7   19:00.0  9:30 
   60  23   247 Laura Sardella          F    41 Merritt Island FL     G     19:05.1   19:00.9  9:31 
   61  24   152 Robin Potter            F    42 Indialantic FL        G     19:16.3   19:02.9  9:32 
   62  25   117 Kathy Womble            F    47 Melbourne FL          G     19:13.1   19:08.6  9:35 
   63  26   120 Heather Hager           F    33 Rockledge FL          G     19:17.4   19:08.9  9:35 
   64  27   188 Kayla Bain              F    09 Melbourne FL          G     19:11.1   19:10.3  9:36 
   65  38    13 James Faircloth         M    58 Palm Bay FL           G     19:23.3   19:17.9  9:39 
   66  39   121 Benjamin Hager          M    30 Rockledge FL          G     19:38.0   19:30.1  9:46 
   67  28    16 Traci Stiffler          F    42 Melbourne FL          G     19:44.7   19:32.6  9:47 
   68  29   138 Tegan Litt              F    35 Rockledge FL          G     19:44.7   19:33.7  9:47 
   69  40   113 Doug Sutton             M    53 Melbourne FL          G     19:48.8   19:39.1  9:50 
   70  30    30 Angelica Cotshott       F    40 Indialantic FL        G     19:53.1   19:42.5  9:52 
   71  41   115 Jeffrey Johnson         M    52 Rockledge FL          G     19:48.9   19:48.9  9:55 
   72  31    74 Yasmin Jarman           F    56 Grant FL              G     20:07.1   20:04.0 10:02 
   73  32    19 Rachael Underwood       F    31 Melbourne FL          G     20:22.3   20:18.0 10:09 
   74  33    93 Kelly Hall              F    18 Orlando FL            G     20:43.3   20:30.6 10:16 
   75  34   114 Monica Sutton           F    52 Melbourne FL          G     20:54.0   20:39.2 10:20 
   76  35   119 Taylor Sutton           F    25 Melbourne FL          G     20:54.1   20:39.3 10:20 
   77  36   128 Jennifer Lee            F    27 Melbourne FL          G     20:54.0   20:39.6 10:20 
   78  42   181 Bartow Willingham       M    61 Melbourne FL          G     21:11.3   21:00.0 10:30 
   79  37   139 Erika Barnes            F    40 Indian Harbour Beach  G     21:33.2   21:21.4 10:41 
   80  38    54 Karen Hill              F    41 Vero Beach FL         G     21:35.3   21:23.5 10:42 
   81  39   245 Savannah McKendree      F    20 Melbourne FL          G     21:34.4   21:24.6 10:43 
   82  40    88 Seher Swenson           F    53 Palm Bay FL           G     21:30.3   21:26.2 10:44 
   83  41   216 Laurie Hengehold        F    39 Melbourne FL          G     21:52.9   21:39.3 10:50 
   84  42    37 Crystal Morales         F    30 Melbourne FL          G     21:50.2   21:43.5 10:52 
   85  43   189 Karen Suarez            F    59 Melbourne FL          G     21:54.1   21:50.6 10:56 
   86  44    87 Carol Kuell             F    56 Indialantic FL        G     22:05.4   21:50.7 10:56 
   87  43   233 Brent Laycock           M    51 Melbourne FL          G     22:02.3   21:52.6 10:57 
   88  45   217 Jennifer Cleveland      F    11 Palm Bay FL           G     22:09.3   22:04.1 11:03 
   89  46     7 Donnell Bowers          F    49 Rockledge FL          G     22:17.4   22:14.3 11:08 
   90  44    29 Lane Dellwo             M    31 Melbourne FL          G     22:26.9   22:16.1 11:09 
   91  45   214 Tyler Pownall           M    12 Malabar FL            G     22:21.9   22:16.4 11:09 
   92  47   246 Adrian Jensen           F    56 Melbourne FL          G     22:27.1   22:16.5 11:09 
   93  48    28 Kati Delwo              F    29 Melbourne FL          G     22:27.3   22:17.6 11:09 
   94  46   153 Ethan Potter            M    11 Indialantic FL        G     22:30.5   22:17.9 11:09 
   95  47   123 Ed Armitage             M    64 Melbourne Beach FL    G     22:32.4   22:20.0 11:10 
   96  48   163 Tony Potter             M    50 Indialantic FL        G     22:33.7   22:20.7 11:11 
   97  49    24 Amy Godfrey             F    21 Palm Bay FL           G     22:46.9   22:40.0 11:20 
   98  50    41 Rosalind Sarkees        F    56 Cocoa Beach FL        G     22:51.0   22:41.4 11:21 
   99  49    52 Barry Horne             M    50 Sebastian FL          G     22:55.0   22:42.0 11:21 
  100  51    17 Shannon Lynch           F    37 Melbourne FL          G     23:00.1   22:47.9 11:24 
  101  52   219 Tracy Conner            F    35 Melbourne FL          G     23:01.5   22:56.6 11:29 
  102  50    33 Matt Green              M    32 Indialantic FL        G     23:08.4   22:59.2 11:30 
  103  53    95 Danielle Stern          F    38 Indialantic FL        G     23:13.5   22:59.7 11:30 
  104  51    96 Lance Stern             M    07 Indialantic FL        G     23:13.6   22:59.8 11:30 
  105  52   187 Hugh Bain               M    41 Melbourne FL          G     23:27.8   23:24.7 11:43 
  106  54   204 Heather Hart            F    41 Merritt Island FL     G     23:58.8   23:49.4 11:55 
  107  55     9 Inga Young              F    43 Melbourne FL          G     23:59.4   23:49.7 11:55 
  108  56   101 Vivian Fisher           F    57 Melbourne FL          G     24:19.2   24:10.9 12:06 
  109  57   106 Ann Taylor              F    51 Indialantic FL        G     24:19.0   24:11.4 12:06 
  110  58    14 Betsy Bracewell         F    55 Satellite Beach FL    G     24:46.3   24:30.7 12:16 
  111  59   107 Cathy McNutt            F    31 Melbourne FL          G     24:46.9   24:46.9 12:24 
  112  53   108 Carl McNutt             M    29 Melbourne FL          G     24:51.7   24:51.7 12:26 
  113  60    81 Kimberly Grimes         F    47 Indialantic FL        G     25:21.7   25:11.1 12:36 
  114  61    35 Beth Green              F    31 Indialantic FL        G     25:45.9   25:36.6 12:49 
  115  54   140 Philip Stiffler         M    45 Melbourne FL          G     25:49.1   25:36.8 12:49 
  116  62   175 Payal Patel             F    26 West Melbourne FL     G     25:53.3   25:38.2 12:50 
  117  55   210 Tino Andrade            M    09 Melbourne FL          G     25:49.8   25:43.9 12:52 
  118  56   229 Jack Hachmeister        M    10 Melbourne FL          G     26:28.8   26:15.6 13:08 
  119  63    21 Darlene Hachmeister     F    46 Melbourne FL          G     26:29.1   26:15.9 13:08 
  120  64   156 Laura Hails             F    51 Melbourne FL          G     26:44.5   26:25.7 13:13 
  121  65    20 Chelsea Marcan          F    29 Indian Harbor Beach F G     26:52.0   26:34.8 13:18 
  122  57    66 Tige Harrison           M    42 Gainesville FL        G     26:54.7   26:37.4 13:19 
  123  66   133 Caroline Hatten         F    26 Satellite Beach FL    G     26:53.9   26:39.8 13:20 
  124  58   192 Tim Erlacher            M    56 Melbourne FL          G     27:02.7   26:51.5 13:26 
  125  67   111 Kristin Tarnow          F    24 Satellite Beach FL    G     27:20.8   27:05.0 13:33 
  126  59    43 Rob Bracewell           M    59 Satellite Beach FL    G     27:37.4   27:22.1 13:42 
  127  68   146 Tammy Forcier           F    33 Melbourne FL          G     27:32.9   27:22.9 13:42 
  128  60   135 John Kaminski           M    56 Indidalantic FL       G     27:41.2   27:23.5 13:42 
  129  69   134 Anne Kaminski           F    55 Indidalantic FL       G     28:07.5   27:50.5 13:56 
  130  70    71 Lexi Parkhurst          F    14 Melbourne FL          G     29:19.3   29:06.5 14:34 
  131  71   122 Lorraine Parkhurst      F    40 Melbourne FL          G     29:22.1   29:09.9 14:35 
  132  72   211 Lorie Heinlen           F    49 Melbourne FL          G     29:37.7   29:17.6 14:39 
  133  73   250 Diane Blatchley         F    49 Melbourne FL          G     29:41.3   29:21.2 14:41 
  134  74    73 Crystal Doty            F    26 Palm Bay FL           G     29:37.0   29:26.7 14:44 
  135  75   145 Amy McGrew              F    33 Merritt Island FL     G     30:02.1   29:47.7 14:54 
  136  76    72 Marla Del Rio           F    46 Palm Bay FL           G     30:02.0   29:52.2 14:57 
  137  77   124 Lisa Armitage           F    38 Melbourne FL          G     30:09.5   29:56.5 14:59 
  138  61   206 Daniel Van Note         M    53 Palm Bay FL           G     30:29.8   30:11.8 15:06 
  139  78   159 Amanda Thomas           F    24 Melbourne FL          G     30:30.9   30:12.6 15:07 
  140  79   205 Nicole Van Note         F    27 Indialantic FL        G     30:30.1   30:13.2 15:07 
  141  80   160 Elizabeth Hails         F    20 Melbourne FL          G     30:30.6   30:30.6 15:16 
  142  81    12 Feather Faircloth       F    31 Palm Bay FL           G     30:49.9   30:43.7 15:22 
  143  82   183 Mary Gaviria            F    54 Melbourne FL          G     31:24.3   31:05.6 15:33 
  144  83   165 Lisa Meier              F    40 Melbourne FL          G     31:46.5   31:39.4 15:50 
  145  84   218 Janice Pownall          F    72 Palm Bay FL           G     32:21.9   32:03.4 16:02 
  146  85   223 Jaime Manzo             F    32 Rockledge FL          G     32:21.2   32:17.0 16:09 
  147  62   174 Toxey Hall              M    54 Tampa FL              G     32:28.3   32:28.3 16:15 
  148  86    90 Janine Pollack          F    58 Melbourne Beach FL    G     32:39.2   32:28.5 16:15 
  149  87   173 Deborah Hall            F    60 Tampa FL              G     32:29.0   32:29.0 16:15 
  150  63    10 Larry Clark             M    47 Valkaria FL           G     33:04.7   32:54.5 16:28 
  151  88    40 Alexis Poole            F    41 Merritt Island FL     G     33:04.9   32:55.2 16:28 
  152  89    49 Kathleen Larkin         F    50 West Melbourne FL     G     33:17.7   32:56.3 16:29 
  153  90    56 Jean Romanelli          F    58 Indialantic FL        G     33:18.1   32:56.5 16:29 
  154  91    86 Martha Sinclair         F    78 Melbourne FL          G     35:28.2   35:04.9 17:33 
  155  64   209 Rafael Andrade          M    41 Melbourne FL          G     36:44.4   36:37.3 18:19 
  156  92   208 Lisa Andrade            F    42 Melbourne FL          G     36:44.8   36:38.1 18:20 
  157  93     8 Kathy Petsos            F    58 Cape Canaveral FL     G     40:44.6   40:22.8 20:12 
  158  65   116 Buzz Petsos             M    60 Cape Canaveral FL     G     40:45.6   40:23.2 20:12 
*
*BREVARD RIVALRY RUN 
November 16, 2012
Wickham Park, BCC Main Pavilion, Melbourne, FL
Race Director: Alexis Haber
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com 
Questions: info@runningzone.com

SEMINOLE TEAM RESULTS
    1   1    83 Terence Ryan            M    27 Athens GA             S     11:55.3   11:54.6  5:58 
    2   2   231 Trey Pitten             M    12 Indialantic FL        S     12:41.2   12:41.1  6:21 
    3   1   177 Kristen Klein-Nicholl   F    31 Melbourne FL          S     13:22.2   13:21.9  6:41 
    4   3   260 Mike Howley             M    25 Melbourne FL          S     13:40.2   13:39.7  6:50 
    5   2   125 Loni Serven             F    40 Indialantic FL        S     14:38.4   14:36.4  7:19 
    6   3   221 Erica Stephan           F    27 Indian Harbour Beach  S     14:37.5   14:37.5  7:19 
    7   4   201 Ben Wood                M    26 Melbourne FL          S     14:43.7   14:41.5  7:21 
    8   5    84 Gary Castner            M    67 Melbourne FL          S     15:19.5   15:18.3  7:40 
    9   6   230 Matt Spaunburgh         M    25 Indialantic FL        S     15:24.5   15:20.4  7:41 
   10   7    60 Tim Muth                M    58 Indian Harbour Beach  S     15:57.9   15:44.3  7:53 
   11   4     3 Nicole Iannelli         F    28 West Melbourne FL     S     15:45.6   15:44.5  7:53 
   12   5    82 Lauren Muth             F    25 Athens GA             S     16:10.0   15:56.9  7:59 
   13   8   198 Andrew Sidoti           M    24 Melbourne FL          S     16:06.5   16:03.8  8:02 
   14   6    42 Rachael Grider          F    23 Indialantic FL        S     16:06.8   16:05.0  8:03 
   15   9    67 Michael MacDonald       M    50 Indialantic FL        S     16:21.6   16:15.8  8:08 
   16   7   194 Rhiannon Mock           F    30 Melbourne FL          S     16:48.5   16:41.0  8:21 
   17  10    63 Christian MacDonald     M    08 Indialantic FL        S     16:51.2   16:45.9  8:23 
   18  11   239 Abraham Webby           M    24 Satellite Beach FL    S     16:58.2   16:53.3  8:27 
   19  12   176 Mick McCarthy           M    08 Indialantic FL        S     17:01.6   17:01.5  8:31 
   20  13   193 Noah Carr               M    15 Melbourne FL          S     17:25.6   17:23.7  8:42 
   21  14    79 Harv Hobson             M    59 Palm Bay FL           S     17:54.2   17:31.1  8:46 
   22   8   203 Maegen Pearce           F    27 Indian Harbour Beach  S     17:44.1   17:38.0  8:49 
   23   9   224 Andrea Lucas            F    47 Melbourne FL          S     17:42.5   17:40.3  8:51 
   24  10   186 Meredith Pearce         F    25 Indialantic FL        S     17:47.0   17:41.0  8:51 
   25  11   213 Michelle Pownall        F    38 Malabar FL            S     17:52.1   17:46.9  8:54 
   26  12   155 Kirsten Rose            F    23 West Melbourne FL     S     18:00.2   17:56.2  8:59 
   27  15    76 George Oswald           M    61 Indian Harbor Beach F S     18:16.1   18:08.3  9:05 
   28  16    62 Jason Muth              M    23 Indian Harbour Beach  S     18:26.7   18:12.6  9:07 
   29  17    23 Christopher Hebert      M    21 Palm Bay FL           S     18:20.1   18:13.4  9:07 
   30  13   109 Nicole Berkemeier       F    33 Melbourne FL          S     18:40.8   18:34.2  9:18 
   31  14     4 Alexandria Michaud      F    28 Melbourne FL          S     18:59.9   18:49.1  9:25 
   32  18   215 Colin Schuck            M    08 Melbourne FL          S     18:57.8   18:56.0  9:28 
   33  15    68 Angela Pinson           F    36 Melbourne FL          S     19:04.3   18:56.6  9:29 
   34  16    59 Suzanne Clark           F    33 Melbourne FL          S     19:36.3   19:36.3  9:49 
   35  17   110 Emily Calvert           F    24 West Melbourne FL     S     19:54.4   19:48.7  9:55 
   36  18   253 Rebecca Vick            F    35 Melbourne FL          S     20:45.9   20:39.4 10:20 
   37  19    27 Don Eldredge            M    54 Melbourne FL          S     21:11.8   21:00.5 10:31 
   38  20    70 Ken Flieder             M    54 Cocoa FL              S     21:10.5   21:03.4 10:32 
   39  19    57 Susan Haber             F    57 Melbourne FL          S     21:13.9   21:08.7 10:35 
   40  21    22 Steven Hebert           M    50 Palm Bay FL           S     21:30.6   21:22.4 10:42 
   41  20    75 Marion Oswald           F    55 Indian Harbor Beach F S     21:34.5   21:27.1 10:44 
   42  21   172 Caitlin Gribbin         F    25 Viera FL              S     22:24.3   22:01.8 11:01 
   43  22   235 Cathy Chapman           F    50 Melbourne FL          S     22:20.2   22:17.4 11:09 
   44  22   171 David Irwin             M    42 Melbourne FL          S     22:33.0   22:18.2 11:10 
   45  23    78 Pam Hobson              F    58 Palm Bay FL           S     23:10.7   23:00.5 11:31 
   46  24   129 Giselle de la Moriniere F    33 Melbourne FL          S     23:11.7   23:08.0 11:34 
   47  25   261 Ashlee Yates            F    29 Indialantic FL        S     23:33.5   23:32.3 11:47 
   48  26    26 Laurie Eldredge         F    49 Melbourne FL          S     24:10.2   24:01.3 12:01 
   49  27   162 Sharon Rose             F    64 West Melbourne FL     S     24:09.2   24:05.5 12:03 
   50  28   103 Jackie Bartlett         F    50 Indialantic FL        S     24:19.0   24:11.2 12:06 
   51  23    58 Andy Haber              M    63 Melbourne FL          S     25:02.1   24:56.9 12:29 
   52  24   248 Jarod Stoller           M    09 Indialantic FL        S     25:20.5   25:20.2 12:41 
   53  29   178 Katie Fowler            F    25 Viera FL              S     25:52.3   25:22.2 12:42 
   54  30   222 Cassie Stephan          F       Indian Harbour Beach  S     25:55.6   25:30.7 12:46 
   55  25   166 David Meier             M    40 Melbourne FL          S     26:22.1   26:21.7 13:11 
   56  31    32 Melissa Ball            F    28 Melbourne FL          S     27:02.8   26:52.3 13:27 
   57  26    77 Richard Clarke          M    62 Cape Canaveral FL     S     27:13.3   27:01.2 13:31 
   58  32   225 Samantha Lucas          F    23 Melbourne FL          S     30:18.5   29:58.6 15:00 
   59  33   200 Emily Moallem           F    20 Melbourne FL          S     31:21.4   31:04.6 15:33 
   60  34   199 Sara Moallem            F    24 Melbourne FL          S     31:23.1   31:06.6 15:34 
   61  27   168 Matthew Meier           M    06 Melbourne FL          S     31:46.5   31:39.4 15:50 
   62  35   130 Christine Small         F    55 Merritt Island FL     S     33:19.1   32:57.9 16:29 
   63  28   136 Jerry Corley            M    57 Melbourne FL          S     33:26.7   33:08.7 16:35 
   64  36   137 Lynn Corley             F    65 Melbourne FL          S     33:26.2   33:09.3 16:35 
   65  29   132 Brian Gilcher           M    53 Satellite Beach FL    S     34:41.8   34:25.7 17:13 
   66  37   131 Jacqueline Gilcher      F    51 Satellite Beach FL    S     34:41.8   34:26.3 17:14 
   67  38    85 Shellie Evers           F    52 Melbourne FL          S     35:27.9   35:04.8 17:33 

Copyright 2015 Running Zone


Valid XHTML 1.0 Transitional
Web site hosting by All Brevard Web Sites