• Home
  • Retail Store
  • Take A Tour
  • Directions
  • About Us
  • Contact Us
  • Links
Back To Results
Brevard Rivalry Run 2 Miler Results
BREVARD RIVALRY RUN 
November 16, 2012
Wickham Park, BCC Main Pavilion, Melbourne, FL
Race Director: Alexis Haber
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com 
Questions: info@runningzone.com

OVERALL MALE CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1     1    83 Terence Ryan             27 Athens               GA   11:55.3  5:58 
    2     2   196 Art Anderson             53 Melbourne            FL   12:04.0  6:02 
    3     3   244 Mike Kearns              29 Rockledge            FL   12:28.3  6:15 

MALE MASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1     7   254 Matt Mahoney             57 Melbourne            FL   13:07.0  6:34 
AGE-GROUP RESULTS
MALE AGE GROUP:  01 - 08
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    50    63 Christian MacDonald      08 Indialantic          FL   16:45.9  8:23 
    2    55   176 Mick McCarthy            08 Indialantic          FL   17:01.5  8:31 
    3    85   237 Jake Facciobene          07 Valkaria             FL   18:26.4  9:14 
    4    90   241 Ryan Henderson           08 Melbourne            FL   18:48.2  9:25 
    5    95   215 Colin Schuck             08 Melbourne            FL   18:56.0  9:28 
    6   155    96 Lance Stern              07 Indialantic          FL   22:59.8 11:30 
    7   213   168 Matthew Meier            06 Melbourne            FL   31:39.4 15:50 
MALE AGE GROUP:  09 - 11
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1     6   167 Andrew Meier             10 Melbourne            FL   12:51.1  6:26 
    2    29   251 Ian Sardella             09 Merritt Island       FL   15:36.6  7:49 
    3    81   243 Kyle Henderson           09 Melbourne            FL   18:10.1  9:06 
    4    89   238 Rocco Facciobene         10 Valkaria             FL   18:47.6  9:24 
    5   144   153 Ethan Potter             11 Indialantic          FL   22:17.9 11:09 
    6   173   248 Jarod Stoller            09 Indialantic          FL   25:20.2 12:41 
    7   179   210 Tino Andrade             09 Melbourne            FL   25:43.9 12:52 
    8   180   229 Jack Hachmeister         10 Melbourne            FL   26:15.6 13:08 
MALE AGE GROUP:  12 - 14
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1     5   231 Trey Pitten              12 Indialantic          FL   12:41.1  6:21 
    2   140   214 Tyler Pownall            12 Malabar              FL   22:16.4 11:09 
MALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    14   184 David Gaviria            15 Melbourne            FL   14:06.2  7:04 
    2    61   193 Noah Carr                15 Melbourne            FL   17:23.7  8:42 
MALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1     4   158 Robby Hails              24 Melbourne            FL   12:36.3  6:19 
    2    30   182 Joshua Ehrlich           24 Titusville           FL   15:42.9  7:52 
    3    39   198 Andrew Sidoti            24 Melbourne            FL   16:03.8  8:02 
    4    53   239 Abraham Webby            24 Satellite Beach      FL   16:53.3  8:27 
    5    82    62 Jason Muth               23 Indian Harbour Beach FL   18:12.6  9:07 
    6    83    23 Christopher Hebert       21 Palm Bay             FL   18:13.4  9:07 
MALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1     8   207 Tony Cimo                25 Satellite Beach      FL   13:11.2  6:36 
    2    12   260 Mike Howley              25 Melbourne            FL   13:39.7  6:50 
    3    21   201 Ben Wood                 26 Melbourne            FL   14:41.5  7:21 
    4    23   255 Eric Eiben               28 Indialantic          FL   14:45.9  7:23 
    5    26   230 Matt Spaunburgh          25 Indialantic          FL   15:20.4  7:41 
    6    46   170 Sean Panek               28 Cocoa                FL   16:35.9  8:18 
    7    56   112 Tim Tarnow               28 Satellite Beach      FL   17:05.4  8:33 
    8    62   263 Adam Regling             28 Kissimmee            FL   17:25.9  8:43 
    9   170   108 Carl McNutt              29 Melbourne            FL   24:51.7 12:26 
MALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    27    18 Terry Wooldridge         34 Melbourne            FL   15:32.6  7:47 
    2    41    34 Jeffrey Ferris           31 Melbourne            FL   16:07.2  8:04 
    3    57   220 Blake Conner             34 Melbourne            FL   17:06.5  8:34 
    4    71   141 Steven Gilmore           31 Melbourne            FL   17:50.9  8:56 
    5    79    38 Nelson Morales           32 Melbourne            FL   18:09.4  9:05 
    6   105   121 Benjamin Hager           30 Rockledge            FL   19:30.1  9:46 
    7   139    29 Lane Dellwo              31 Melbourne            FL   22:16.1 11:09 
    8   153    33 Matt Green               32 Indialantic          FL   22:59.2 11:30 
MALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    58    48 James Harton             38 Rockledge            FL   17:15.5  8:38 
MALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    43    45 Greg Varholy             40 Cocoa Beach          FL   16:26.5  8:14 
    2    52   195 William Barnett          40 Rockledge            FL   16:48.1  8:25 
    3   145   171 David Irwin              42 Melbourne            FL   22:18.2 11:10 
    4   158   187 Hugh Bain                41 Melbourne            FL   23:24.7 11:43 
    5   182   166 David Meier              40 Melbourne            FL   26:21.7 13:11 
    6   185    66 Tige Harrison            42 Gainesville          FL   26:37.4 13:19 
    7   230   209 Rafael Andrade           41 Melbourne            FL   36:37.3 18:19 
MALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    28   212 Derek Heinlen            48 Melbourne            FL   15:33.1  7:47 
    2    33   234 Jon Lack                 47 Melbourne Beach      FL   15:47.3  7:54 
    3    72   118 Glen Womble              49 Melbourne            FL   17:51.7  8:56 
    4    76    97 Eric Vorndran            45 Melbourne            FL   18:02.5  9:02 
    5   177   140 Philip Stiffler          45 Melbourne            FL   25:36.8 12:49 
    6   219    10 Larry Clark              47 Valkaria             FL   32:54.5 16:28 
MALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1     9     6 Brad Bowers              52 Rockledge            FL   13:16.4  6:39 
    2    11   127 Keith Kowalske           52 Melbourne            FL   13:34.7  6:48 
    3    15   259 Tom Gillespie            50 Palm Bay             FL   14:12.7  7:07 
    4    20   147 Joseph Boudro            51 Palm Bay             FL   14:37.9  7:19 
    5    24   185 William Gaviria          53 Melbourne            FL   14:59.7  7:30 
    6    34   157 Bob Hails                54 Melbourne            FL   15:54.8  7:58 
    7    37    94 Gabriel Hernandez        53 Melbourne Beach      FL   16:02.6  8:02 
    8    42    67 Michael MacDonald        50 Indialantic          FL   16:15.8  8:08 
    9    54   258 David Maltby             52 Rockledge            FL   17:00.3  8:31 
   10    74    91 Brian Billheimer         52 Melbourne            FL   17:58.0  8:59 
   11   102   242 Roger Henderson          51 Melbourne            FL   19:09.2  9:35 
   12   109   113 Doug Sutton              53 Melbourne            FL   19:39.1  9:50 
   13   112   115 Jeffrey Johnson          52 Rockledge            FL   19:48.9  9:55 
   14   122    27 Don Eldredge             54 Melbourne            FL   21:00.5 10:31 
   15   123    70 Ken Flieder              54 Cocoa                FL   21:03.4 10:32 
   16   126    22 Steven Hebert            50 Palm Bay             FL   21:22.4 10:42 
   17   135   233 Brent Laycock            51 Melbourne            FL   21:52.6 10:57 
   18   147   163 Tony Potter              50 Indialantic          FL   22:20.7 11:11 
   19   150    52 Barry Horne              50 Sebastian            FL   22:42.0 11:21 
   20   204   206 Daniel Van Note          53 Palm Bay             FL   30:11.8 15:06 
   21   216   174 Toxey Hall               54 Tampa                FL   32:28.3 16:15 
   22   226   132 Brian Gilcher            53 Satellite Beach      FL   34:25.7 17:13 
MALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    31    60 Tim Muth                 58 Indian Harbour Beach FL   15:44.3  7:53 
    2    63    79 Harv Hobson              59 Palm Bay             FL   17:31.1  8:46 
    3    67   190 Rick Suarez              58 Melbourne            FL   17:41.3  8:51 
    4    75   197 Joe Deen                 56 Sharpes              FL   18:00.0  9:00 
    5   104    13 James Faircloth          58 Palm Bay             FL   19:17.9  9:39 
    6   187   192 Tim Erlacher             56 Melbourne            FL   26:51.5 13:26 
    7   191    43 Rob Bracewell            59 Satellite Beach      FL   27:22.1 13:42 
    8   193   135 John Kaminski            56 Indidalantic         FL   27:23.5 13:42 
    9   224   136 Jerry Corley             57 Melbourne            FL   33:08.7 16:35 
MALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    78    76 George Oswald            61 Indian Harbor Beach  FL   18:08.3  9:05 
    2   121   181 Bartow Willingham        61 Melbourne            FL   21:00.0 10:30 
    3   146   123 Ed Armitage              64 Melbourne Beach      FL   22:20.0 11:10 
    4   171    58 Andy Haber               63 Melbourne            FL   24:56.9 12:29 
    5   189    77 Richard Clarke           62 Cape Canaveral       FL   27:01.2 13:31 
    6   233   116 Buzz Petsos              60 Cape Canaveral       FL   40:23.2 20:12 
MALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    25    84 Gary Castner             67 Melbourne            FL   15:18.3  7:40 
MALE AGE GROUP:  70 - 74
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
MALE AGE GROUP:  75 - 79
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
MALE AGE GROUP:  80 - 99
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 

OVERALL FEMALE CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    10   177 Kristen Klein-Nicholl    31 Melbourne            FL   13:22.2  6:42 
    2    13   249 Alexa Baker              09 Melbourne            FL   13:42.2  6:52 
    3    16   236 Trish Facciobene         40 Valkaria             FL   14:30.1  7:16 

FEMALE MASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    18   125 Loni Serven              40 Indialantic          FL   14:36.4  7:19 
AGE-GROUP RESULTS
FEMALE AGE GROUP:  01 - 08
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
FEMALE AGE GROUP:  09 - 11
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    97   252 Sophia Sardella          10 Merritt Island       FL   19:00.0  9:30 
    2   103   188 Kayla Bain               09 Melbourne            FL   19:10.3  9:36 
    3   137   217 Jennifer Cleveland       11 Palm Bay             FL   22:04.1 11:03 
FEMALE AGE GROUP:  12 - 14
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   195    71 Lexi Parkhurst           14 Melbourne            FL   29:06.5 14:34 
FEMALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   116    93 Kelly Hall               18 Orlando              FL   20:30.6 10:16 
FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    17    89 Kelsey Pollack           24 Melbourne Beach      FL   14:32.2  7:17 
    2    40    42 Rachael Grider           23 Indialantic          FL   16:05.0  8:03 
    3    59   102 Andrea Sterling          22 West Melbourne       FL   17:15.7  8:38 
    4    73   155 Kirsten Rose             23 West Melbourne       FL   17:56.2  8:59 
    5   111   110 Emily Calvert            24 West Melbourne       FL   19:48.7  9:55 
    6   128   245 Savannah McKendree       20 Melbourne            FL   21:24.6 10:43 
    7   148    24 Amy Godfrey              21 Palm Bay             FL   22:40.0 11:20 
    8   190   111 Kristin Tarnow           24 Satellite Beach      FL   27:05.0 13:33 
    9   203   225 Samantha Lucas           23 Melbourne            FL   29:58.6 15:00 
   10   205   159 Amanda Thomas            24 Melbourne            FL   30:12.6 15:07 
   11   207   160 Elizabeth Hails          20 Melbourne            FL   30:30.6 15:16 
   12   209   200 Emily Moallem            20 Melbourne            FL   31:04.6 15:33 
   13   211   199 Sara Moallem             24 Melbourne            FL   31:06.6 15:34 
FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    19   221 Erica Stephan            27 Indian Harbour Beach FL   14:37.5  7:19 
    2    22    80 Jess Hinkle              26 Indialantic          FL   14:42.2  7:22 
    3    32     3 Nicole Iannelli          28 West Melbourne       FL   15:44.5  7:53 
    4    36    82 Lauren Muth              25 Athens               GA   15:56.9  7:59 
    5    45     2 Caroline Johnson         27 Satellite Beach      FL   16:33.4  8:17 
    6    49   179 Julie Hochmuth           27 Melbourne            FL   16:45.2  8:23 
    7    64   203 Maegen Pearce            27 Indian Harbour Beach FL   17:38.0  8:49 
    8    66   186 Meredith Pearce          25 Indialantic          FL   17:41.0  8:51 
    9    68   154 Lauren Valentine         29 Palm Bay             FL   17:42.9  8:52 
   10    69    31 Katie Anderson           27 Indialantic          FL   17:44.7  8:53 
   11    77   151 Jessica Dent             28 Indialantic          FL   18:04.6  9:03 
   12    84    15 Cara Houser              26 Melbourne            FL   18:23.8  9:12 
   13    91     5 Brandy Roberts           28 Melbourne            FL   18:48.3  9:25 
   14    92     4 Alexandria Michaud       28 Melbourne            FL   18:49.1  9:25 
   15   114   262 Danielle Schultz         28 Kissimmee            FL   20:07.7 10:04 
   16   118   119 Taylor Sutton            25 Melbourne            FL   20:39.3 10:20 
   17   120   128 Jennifer Lee             27 Melbourne            FL   20:39.6 10:20 
   18   136   172 Caitlin Gribbin          25 Viera                FL   22:01.8 11:01 
   19   143    28 Kati Delwo               29 Melbourne            FL   22:17.6 11:09 
   20   159   261 Ashlee Yates             29 Indialantic          FL   23:32.3 11:47 
   21   169   264 Rachel Kaplan            29 Coral Springs        FL   24:48.3 12:25 
   22   174   178 Katie Fowler             25 Viera                FL   25:22.2 12:42 
   23   178   175 Payal Patel              26 West Melbourne       FL   25:38.2 12:50 
   24   184    20 Chelsea Marcan           29 Indian Harbor Beach  FL   26:34.8 13:18 
   25   186   133 Caroline Hatten          26 Satellite Beach      FL   26:39.8 13:20 
   26   188    32 Melissa Ball             28 Melbourne            FL   26:52.3 13:27 
   27   199    73 Crystal Doty             26 Palm Bay             FL   29:26.7 14:44 
   28   206   205 Nicole Van Note          27 Indialantic          FL   30:13.2 15:07 
FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    35   142 Kristin Donoghue         32 Palm Bay             FL   15:56.2  7:59 
    2    44    92 Katie Williams           31 Satellite Beach      FL   16:27.5  8:14 
    3    47   194 Rhiannon Mock            30 Melbourne            FL   16:41.0  8:21 
    4    60    44 Tammy Beuer              34 Viera                FL   17:17.6  8:39 
    5    80   169 Margaret James           31 West Melbourne       FL   18:09.8  9:05 
    6    86   109 Nicole Berkemeier        33 Melbourne            FL   18:34.2  9:18 
    7   101   120 Heather Hager            33 Rockledge            FL   19:08.9  9:35 
    8   108    59 Suzanne Clark            33 Melbourne            FL   19:36.3  9:49 
    9   115    19 Rachael Underwood        31 Melbourne            FL   20:18.0 10:09 
   10   132    37 Crystal Morales          30 Melbourne            FL   21:43.5 10:52 
   11   157   129 Giselle De La Moriniere  33 Melbourne            FL   23:08.0 11:34 
   12   168   107 Cathy McNutt             31 Melbourne            FL   24:46.9 12:24 
   13   176    35 Beth Green               31 Indialantic          FL   25:36.6 12:49 
   14   192   146 Tammy Forcier            33 Melbourne            FL   27:22.9 13:42 
   15   200   145 Amy McGrew               33 Merritt Island       FL   29:47.7 14:54 
   16   208    12 Feather Faircloth        31 Palm Bay             FL   30:43.7 15:22 
   17   215   223 Jaime Manzo              32 Rockledge            FL   32:17.0 16:09 
FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    70   213 Michelle Pownall         38 Malabar              FL   17:46.9  8:54 
    2    96    68 Angela Pinson            36 Melbourne            FL   18:56.6  9:29 
    3   107   138 Tegan Litt               35 Rockledge            FL   19:33.7  9:47 
    4   119   253 Rebecca Vick             35 Melbourne            FL   20:39.4 10:20 
    5   131   216 Laurie Hengehold         39 Melbourne            FL   21:39.3 10:50 
    6   151    17 Shannon Lynch            37 Melbourne            FL   22:47.9 11:24 
    7   152   219 Tracy Conner             35 Melbourne            FL   22:56.6 11:29 
    8   154    95 Danielle Stern           38 Indialantic          FL   22:59.7 11:30 
    9   202   124 Lisa Armitage            38 Melbourne            FL   29:56.5 14:59 
FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    51    98 Angie Vorndran           41 Melbourne            FL   16:46.9  8:24 
    2    87   240 Michelle Henderson       42 Melbourne            FL   18:44.0  9:22 
    3    93    53 Kathleen Abbey           44 Sebastian            FL   18:54.7  9:28 
    4    98   247 Laura Sardella           41 Merritt Island       FL   19:00.9  9:31 
    5    99   152 Robin Potter             42 Indialantic          FL   19:02.9  9:32 
    6   106    16 Traci Stiffler           42 Melbourne            FL   19:32.6  9:47 
    7   110    30 Angelica Cotshott        40 Indialantic          FL   19:42.5  9:52 
    8   125   139 Erika Barnes             40 Indian Harbour Beach FL   21:21.4 10:41 
    9   127    54 Karen Hill               41 Vero Beach           FL   21:23.5 10:42 
   10   160   204 Heather Hart             41 Merritt Island       FL   23:49.4 11:55 
   11   161     9 Inga Young               43 Melbourne            FL   23:49.7 11:55 
   12   196   122 Lorraine Parkhurst       40 Melbourne            FL   29:09.9 14:35 
   13   212   165 Lisa Meier               40 Melbourne            FL   31:39.4 15:50 
   14   220    40 Alexis Poole             41 Merritt Island       FL   32:55.2 16:28 
   15   231   208 Lisa Andrade             42 Melbourne            FL   36:38.1 18:20 
FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    65   224 Andrea Lucas             47 Melbourne            FL   17:40.3  8:51 
    2    94    51 Maurine Horne            49 Sebastian            FL   18:54.7  9:28 
    3   100   117 Kathy Womble             47 Melbourne            FL   19:08.6  9:35 
    4   138     7 Donnell Bowers           49 Rockledge            FL   22:14.3 11:08 
    5   162    26 Laurie Eldredge          49 Melbourne            FL   24:01.3 12:01 
    6   172    81 Kimberly Grimes          47 Indialantic          FL   25:11.1 12:36 
    7   181    21 Darlene Hachmeister      46 Melbourne            FL   26:15.9 13:08 
    8   197   211 Lorie Heinlen            49 Melbourne            FL   29:17.6 14:39 
    9   198   250 Diane Blatchley          49 Melbourne            FL   29:21.2 14:41 
   10   201    72 Marla Del Rio            46 Palm Bay             FL   29:52.2 14:57 
FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    38   191 Janet Erlacher           54 Melbourne            FL   16:03.3  8:02 
    2    48   257 Connie Maltby            50 Rockledge            FL   16:41.3  8:21 
    3    88   104 Janet Stebbins           54 Palm Bay             FL   18:46.1  9:24 
    4   117   114 Monica Sutton            52 Melbourne            FL   20:39.2 10:20 
    5   129    88 Seher Swenson            53 Palm Bay             FL   21:26.2 10:44 
    6   142   235 Cathy Chapman            50 Melbourne            FL   22:17.4 11:09 
    7   165   103 Jackie Bartlett          50 Indialantic          FL   24:11.2 12:06 
    8   166   106 Ann Taylor               51 Indialantic          FL   24:11.4 12:06 
    9   183   156 Laura Hails              51 Melbourne            FL   26:25.7 13:13 
   10   210   183 Mary Gaviria             54 Melbourne            FL   31:05.6 15:33 
   11   221    49 Kathleen Larkin          50 West Melbourne       FL   32:56.3 16:29 
   12   227   131 Jacqueline Gilcher       51 Satellite Beach      FL   34:26.3 17:14 
   13   228    85 Shellie Evers            52 Melbourne            FL   35:04.8 17:33 
FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   113    74 Yasmin Jarman            56 Grant                FL   20:04.0 10:02 
    2   124    57 Susan Haber              57 Melbourne            FL   21:08.7 10:35 
    3   130    75 Marion Oswald            55 Indian Harbor Beach  FL   21:27.1 10:44 
    4   133   189 Karen Suarez             59 Melbourne            FL   21:50.6 10:56 
    5   134    87 Carol Kuell              56 Indialantic          FL   21:50.7 10:56 
    6   141   246 Adrian Jensen            56 Melbourne            FL   22:16.5 11:09 
    7   149    41 Rosalind Sarkees         56 Cocoa Beach          FL   22:41.4 11:21 
    8   156    78 Pam Hobson               58 Palm Bay             FL   23:00.5 11:31 
    9   164   101 Vivian Fisher            57 Melbourne            FL   24:10.9 12:06 
   10   167    14 Betsy Bracewell          55 Satellite Beach      FL   24:30.7 12:16 
   11   194   134 Anne Kaminski            55 Indidalantic         FL   27:50.5 13:56 
   12   217    90 Janine Pollack           58 Melbourne Beach      FL   32:28.5 16:15 
   13   222    56 Jean Romanelli           58 Indialantic          FL   32:56.5 16:29 
   14   223   130 Christine Small          55 Merritt Island       FL   32:57.9 16:29 
   15   232     8 Kathy Petsos             58 Cape Canaveral       FL   40:22.8 20:12 
FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   163   162 Sharon Rose              64 West Melbourne       FL   24:05.5 12:03 
    2   218   173 Deborah Hall             60 Tampa                FL   32:29.0 16:15 
FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   225   137 Lynn Corley              65 Melbourne            FL   33:09.3 16:35 
FEMALE AGE GROUP:  70 - 74
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   214   218 Janice Pownall           72 Palm Bay             FL   32:03.4 16:02 
FEMALE AGE GROUP:  75 - 79
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   229    86 Martha Sinclair          78 Melbourne            FL   35:04.9 17:33 
FEMALE AGE GROUP:  80 - 99
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
*
*

WHEELCHAIR RESULTS
Place Sex No.   Name                    Sex Age City, State           Time      Net       Pace  
===== === ===== ======================= === === ===================== ========= ========= ===== 
    1   1    59 Suzanne Clark           F    33 Melbourne FL            19:36.3   19:36.3  9:49 
   
Copyright 2015 Running Zone


Valid XHTML 1.0 Transitional
Web site hosting by All Brevard Web Sites