• Home
  • Retail Store
  • Take A Tour
  • Directions
  • About Us
  • Contact Us
  • Links
Back To Results
Jason's Run 5K Results
JASON'S RUN 5K
October 27, 2012
Melbourne Central Catholic, Melbourne, FL
Race Director: Mary Loschiavo & Carol Guthrie
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com 
Questions: info@runningzone.com

OVERALL MALE CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1     1   496 Tristan Kattenberg       17                      FL   18:29.3  5:58 
    2     2   486 Alexander Brown          17 Melbourne            FL   18:29.5  5:58 
    3     3   446 Ian Chan                 17 Palm Bay             FL   20:04.2  6:28 

MALE MASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1     6   176 Pat Jonas                52 Palm Bay             FL   20:21.5  6:34 

MALE GRANDMASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    19   482 Matt Mahoney             57 Melbourne            FL   21:09.1  6:49 

MALE SENIOR GRANDMASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    44   252 Wolfgang Jensen          61 Indialantic          FL   22:57.5  7:24 
AGE-GROUP RESULTS
MALE AGE GROUP:  01 - 10
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    87   181 Colby Fairbank           10 Melbourne            FL   25:19.5  8:10 
    2   110   338 Nolan Tracy              10 Melbourne            FL   26:31.2  8:33 
    3   144   198 Jaiden Halliday          08 Indialantic          FL   29:34.5  9:32 
    4   173   304 Alex Butler              06 Melbourne            FL   31:38.7 10:12 
    5   183   109 Shane Gibson             09 Melbourne            FL   32:53.7 10:36 
    6   195   495 Benjamin Yost            10 Malabar              FL   33:26.5 10:46 
    7   212   262 Seth Santiago            10 Indialantic          FL   34:58.5 11:16 
    8   218   208 Christopher Shephard     08 Rockledge            FL   35:10.6 11:20 
    9   227   908 Noah Schneider           09 Valkaria             FL   36:18.0 11:42 
   10   231   209 Colton Shephard          06 Rockledge            FL   37:20.6 12:02 
   11   268   160 Jack Purkerson           09 Palm Bay             FL   42:37.5 13:44 
   12   329   380 Owen Johnson             04 Palm Bay             FL   48:30.3 15:37 
   13   354   280 Connor Murphy            09 Melbourne            FL   51:03.3 16:26 
   14   435   393 Michael Dame             08 Palm Bay             FL 1:00:24.2 19:27 
   15   449   391 Jonathan Bame            02 Melbourne            FL 1:04:46.1 20:51 
   16   452   394 Jayden Bame              04 Melbourne            FL 1:04:48.8 20:52 
MALE AGE GROUP:  11 - 19
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1     4   433 Austin Camm              13 Melbourne Beach      FL   20:04.6  6:28 
    2     7   423 Gregory Topp             18 Melbourne Beach      FL   20:31.8  6:37 
    3     9   128 Matthew Greathouse       18 Melbourne Beach      FL   20:37.0  6:39 
    4    10   127 James Greathouse         13 Melbourne Beach      FL   20:38.7  6:39 
    5    13   451 Michael Wilson           14 Malabar              FL   20:58.0  6:45 
    6    14   498 Trevor Kattenberg        13 Satellite Beach      FL   20:58.4  6:46 
    7    15   289 Jack Moore               16 Melbourne            FL   21:00.7  6:46 
    8    17   429 James Madden             17 Melbourne Beach      FL   21:06.4  6:48 
    9    21   413 John Cacciatore          13 Indialantic          FL   21:17.8  6:52 
   10    22   412 Michael Cacciatore       17 Indialantic          FL   21:20.2  6:53 
   11    23   499 Egan Kattenberg          11 Satellite Beach      FL   21:21.6  6:53 
   12    25    31 Jake Bursk               13 Melbourne            FL   21:27.1  6:55 
   13    26   237 Marco Pascual            16 Melbourne            FL   21:29.6  6:56 
   14    27   373 Micah Nance              16 Cocoa                FL   21:29.9  6:56 
   15    28   187 Sam Dornbusch            17 Palm Bay             FL   21:38.3  6:58 
   16    32   454 Robert Reis              18 Palm Bay             FL   21:56.8  7:04 
   17    35    11 Eric Oleen               15 Cocoa                FL   22:26.7  7:14 
   18    41    33 Ethan Taggart            15 Malabar              FL   22:50.8  7:22 
   19    45   437 Michael Field            19 Palm Bay             FL   22:58.7  7:24 
   20    47   450 Kyle Eseltine            15 Palm Bay             FL   23:18.3  7:31 
   21    49   220 Thomas Kearns            17 Melbourne Beach      FL   23:22.3  7:32 
   22    51   430 Daniel Cromin            14 Melbourne Beach      FL   23:41.6  7:38 
   23    53   409 Shawn Kckeefery          17 Indialantic          FL   23:50.3  7:41 
   24    56   168 Gavin Rushnell           13 Malabar              FL   23:56.0  7:43 
   25    59   351 Christopher Wong         17 Indialantic          FL   24:04.7  7:45 
   26    60   911 Lee Maki                 17 Melbourne            FL   24:06.0  7:46 
   27    62   472 Samuel Bardy             14                      FL   24:10.6  7:47 
   28    64   200 Joshua Titus             12 Palm Bay             FL   24:18.7  7:50 
   29    65    84 Brandon Waine            11 Palm Bay             FL   24:27.0  7:53 
   30    69     1 Brandon Hernandez        11 Palm Bay             FL   24:35.9  7:56 
   31    70    95 Emilio Zipf              17 Melbourne            FL   24:47.1  7:59 
   32    71    51 Jacob Womble             17 Melbourne            FL   24:48.8  8:00 
   33    73   439 Axton Isally             17 Melbourne Beach      FL   24:50.7  8:00 
   34    75   443 William Boydstun         15 Rockledge            FL   25:04.7  8:05 
   35    76   918 Justin Lanenville        17                      FL   25:05.0  8:05 
   36    81   287 Wil Hoskovec             17 Indialantic          FL   25:12.4  8:07 
   37    89   464 Emil Pizzulo             15 Valkaria             FL   25:23.8  8:11 
   38    90   460 Jack Sandberg            11 Palm Bay             FL   25:30.3  8:13 
   39    94   113 Mario Sultan             14 Palm Bay             FL   25:38.4  8:16 
   40   103   352 Mark Wilson              16 West Melbourne       FL   26:10.5  8:26 
   41   108   332 Luke Whitworth           11                           26:28.6  8:32 
   42   109   273 Thomas Kendrick          16 Indialantic          FL   26:30.8  8:33 
   43   111   285 Sam Lack                 16 Melbourne Beach      FL   26:31.2  8:33 
   44   114    75 Michael Fagan            13 Palm Bay             FL   26:38.5  8:35 
   45   118   444 Ryan Zinone              16 Melbourne            FL   27:00.6  8:42 
   46   120   396 Kevin Murton             13 Satellite Beach      FL   27:05.5  8:44 
   47   121   236 Juan Carlos Pascual      13 Melbourne            FL   27:06.5  8:44 
   48   122   339 Grayden Taylor           12 Palm Bay             FL   27:12.2  8:46 
   49   123   928 Michael Senft-Greenberg  18 Indialantic          FL   27:14.0  8:46 
   50   125   261 Chase Santiago           16 Indialantic          FL   27:24.9  8:50 
   51   128   366 Zachary Costello         18 Melbourne            FL   27:58.8  9:01 
   52   141   467 Caleb Cohen              12                      FL   29:19.6  9:27 
   53   142   381 Jacob Titus              15 Palm Bay             FL   29:24.8  9:29 
   54   146    29 Zack Bursk               12 Melbourne            FL   29:49.3  9:36 
   55   152   348 William McKegg           13 Satellite Beach      FL   30:22.4  9:47 
   56   154   107 Grant Gibson             13 Melbourne            FL   30:25.4  9:48 
   57   160   905 Timothy Schneider        15 Valkaria             FL   30:35.0  9:51 
   58   169   125 Erik Dearmin             12 Melbourne            FL   31:26.1 10:08 
   59   175   422 Andrew Matura            15 Melbourne            FL   31:50.6 10:15 
   60   178   314 Garrett Jerdon           12 West Melbourne       FL   32:06.7 10:21 
   61   182   459 Edward Balbone           18 Palm Bay             FL   32:49.2 10:34 
   62   203    46 Dylan Gornto             12 Satellite Beach      FL   34:26.8 11:06 
   63   205   919 Sergio Carlos            13 Palm Bay             FL   34:38.0 11:09 
   64   219   361 Carson Chavez            11 Melbourne            FL   35:19.5 11:23 
   65   230   903 Jean Paul Ay             12 Palm Bay             FL   37:07.0 11:57 
   66   237   901 Gi Ay                    13 Palm Bay             FL   38:38.0 12:27 
   67   242   927 Matt Senft-Greenben      11                      FL   39:00.0 12:34 
   68   254   140 Nevin Vijay              19 Fleming Island       FL   41:17.4 13:18 
   69   255   438 Fahad Hawk               19 Marietta             GA   41:18.7 13:18 
   70   260   440 Tommy Panouses           17 Melbourne Beach      FL   42:06.4 13:34 
   71   264   276 Kevin Maxime             11 Palm Bay             FL   42:16.0 13:37 
   72   272   926 Justin Lierman           11                      FL   42:41.0 13:45 
   73   279   468 Leroy Brown              15                      FL   43:11.0 13:54 
   74   281   470 Tom Sherry               13                      FL   43:23.4 13:58 
   75   297   462 Mitchell Wilson          18 West Melbourne       FL   45:07.3 14:32 
   76   309   914 David Almeida            16                      FL   46:17.0 14:54 
   77   328   344 James Cavanaugh          19 Tampa                FL   48:26.1 15:36 
   78   337   374 Tim Hessen               18 Palm Bay             FL   48:55.2 15:45 
   79   349   371 Ralph Dagher             18 Palm Bay             FL   50:04.9 16:08 
   80   351   311 Austin McKeever          17 Palm Bay             FL   50:19.6 16:12 
   81   359    82 Sky Mardiat              18 Grant                FL   51:39.5 16:38 
MALE AGE GROUP:  20 - 29
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1     5   270 Justin Bartusek          21 Palm Bay             FL   20:11.5  6:30 
    2    18    65 Scott MacDonald          25 Palm Bay             FL   21:09.0  6:49 
    3    20   186 Spencer Brice            24 Palm Bay             FL   21:11.9  6:50 
    4    31   309 Andy Dutra               28 Melbourne            FL   21:49.5  7:02 
    5    38    50 Zach Womble              21 Melbourne            FL   22:42.9  7:19 
    6    40   211 Robert Ritter Iii        21 Malabar              FL   22:44.6  7:20 
    7    52   490 Tim Schoenrock           20 Gainesville          FL   23:47.0  7:40 
    8    58   137 Sean Reynolds            28 Melbourne            FL   24:04.5  7:45 
    9    96   185 Clark Brice              26 Palm Bay             FL   25:44.0  8:17 
   10   119   150 Larry Loschiavo Iv       25 Palm Bay             FL   27:04.6  8:43 
   11   130   325 Kyle Smyth               29 Palm Bay             FL   28:08.9  9:04 
   12   164   432 Frank Patel              24 Melbourne            FL   30:42.3  9:53 
   13   185   179 John Fuoco               26 Orlando              FL   32:55.9 10:36 
   14   188   269 Matthew Horn             26 Palm Bay             FL   33:10.5 10:41 
   15   199   101 Alex Armstrong           24 Palm Bay             FL   34:11.8 11:01 
   16   208   306 Stevie Ray Stark         21 Palm Bay             FL   34:41.7 11:11 
   17   311    61 Kevin Smyth              27 Tampa                FL   46:21.4 14:56 
   18   324   119 Austin Moore             23 Melbourne Beach      FL   48:12.5 15:31 
   19   366    40 Michael Daniels          25 West Melbourne       FL   53:09.1 17:07 
   20   369   435 Stephen Harber           27 Riviera Beach        FL   53:26.0 17:12 
   21   388   145 Tim Raczek               25 Delray Beach         FL   54:34.8 17:35 
   22   392   146 Matt Raczek              27 Bonita Springs       FL   54:36.6 17:35 
   23   399    39 Chris Dowin              25 Melbourne            FL   54:45.7 17:38 
   24   404   247 Corey Rathel             20 Orlando              FL   55:10.5 17:46 
   25   405    64 Casey Johnson            29 Coconut Creek        FL   55:24.4 17:51 
MALE AGE GROUP:  30 - 39
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    34   405 Jay Bothell              38 Cameron              NC   22:23.7  7:13 
    2    36   129 Matt Winger              33 Melbourne            FL   22:29.3  7:15 
    3   136   479 James Gundy              38 Melbourne            FL   28:36.6  9:13 
    4   147    93 Matt Boris               37 Windermere           FL   29:53.0  9:38 
    5   153   336 Kenny Tracy              38 Melbourne            FL   30:25.3  9:48 
    6   322   390 Billy Bame               30 Palm Bay             FL   48:03.5 15:29 
    7   348   377 David Johnson            33 Palm Bay             FL   49:52.5 16:04 
    8   373   104 Tony Riopelle            38 Melbourne            FL   53:45.1 17:19 
    9   387   207 Chris Shephard           38 Rockledge            FL   54:33.4 17:34 
   10   440   135 Martin Isaacs            38 Melbourne            FL 1:02:27.6 20:07 
MALE AGE GROUP:  40 - 49
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    11   240 Bruce McMann             44 Sebastian            FL   20:56.2  6:45 
    2    12   159 Chris Kohlstedt          41 West Melbourne       FL   20:57.3  6:45 
    3    24   322 Joseph Desantis          42 Satellite Beach      FL   21:23.6  6:54 
    4    33   238 Jose Pascual             45 Melbourne            FL   22:05.7  7:07 
    5    37   488 Scott Baker              43 Melbourne            FL   22:42.7  7:19 
    6    43   431 Mario Camps              43 Melbourne Beach      FL   22:56.2  7:23 
    7    55    54 Chris Gann               40 Melbourne            FL   23:54.2  7:42 
    8    66   484 Aaron Lew                47 Melbourne            FL   24:27.9  7:53 
    9    79    80 Thomas Jackson           43 Satellite Beach      FL   25:08.6  8:06 
   10    83     2 David Hernandez          41 Palm Bay             FL   25:14.9  8:08 
   11    88   182 Mike Fairbank            40 Melbourne            FL   25:20.0  8:10 
   12    91   205 Daryl Adkins             47 Indialantic          FL   25:37.2  8:15 
   13   102    99 Kris Hansen              42 Rockledge            FL   26:07.0  8:25 
   14   107   493 Tony Delaltoz            46 Melbourne            FL   26:21.8  8:30 
   15   126   132 Neal Driscoll            49 Malabar              FL   27:31.2  8:52 
   16   129   367 Kevin Costello           49 Romeobille           IL   27:59.0  9:01 
   17   140   466 Roger Cohen              47                      FL   29:19.2  9:27 
   18   145   455 James Reis               48 Palm Bay             FL   29:48.8  9:36 
   19   148    30 Christian Bursk          44 Melbourne            FL   29:54.0  9:38 
   20   149    49 Glen Womble              49 Melbourne            FL   29:57.5  9:39 
   21   151   106 Terry Gibson             49 Melbourne            FL   30:16.0  9:45 
   22   155   401 Charles Landmessen       43 Palm Bay             FL   30:25.7  9:48 
   23   174   471 Chip Brock               48                      FL   31:48.6 10:15 
   24   179   421 Marty Matura             43 Melbourne            FL   32:14.1 10:23 
   25   190   913 David Almeida            41 Melbourne            FL   33:13.0 10:42 
   26   215   192 Greg Purden              48 Malabar              FL   35:06.8 11:19 
   27   238   415 Fred Turba               44 Palm Bay             FL   38:53.4 12:32 
   28   244   123 Steven Dearmin           45 Melbourne            FL   39:14.9 12:38 
   29   269   162 David Purkerson          42 Palm Bay             FL   42:37.7 13:44 
   30   291   228 Dave Kenworthy           46 Melbourne            FL   44:08.5 14:13 
   31   300   355 David Lockhart           47 Malabar              FL   45:32.0 14:40 
   32   342   410 Dustin Kyle              42 Palm Bay             FL   49:18.2 15:53 
   33   367   365 Tim Kelsey               48 Indialantic          FL   53:09.3 17:07 
   34   422   216 Larry Short              43 Palm Bay             FL   57:07.3 18:24 
   35   454   100 Jim Armstrong            47 Palm Bay             FL 1:06:23.0 21:22 
MALE AGE GROUP:  50 - 59
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    42     8 Richard Folio            50 Melbourne            FL   22:54.3  7:23 
    2    63   442 Sam Boydstun             52 Rockledge            FL   24:16.8  7:49 
    3    74   234 Colin Farthing           52 Indialantic          FL   25:00.9  8:04 
    4    78   272 David Kendrick           51 Indialantic          FL   25:06.8  8:05 
    5    84   112 Brian Linder             55 West Melbourne       FL   25:15.0  8:08 
    6    85   350 William McKegg           51 Satellite Beach      FL   25:16.5  8:09 
    7    92   406 Manuel Rosales           51 Melbourne            FL   25:38.1  8:16 
    8    95   452 Steve Wilson             52 Malabar              FL   25:42.5  8:17 
    9   106   408 Tom McKeefery            57 Indialantic          FL   26:21.5  8:30 
   10   112    96 David Zipf               50 Melbourne            FL   26:33.7  8:33 
   11   132    12 Bill Oleen               54 Cocoa                FL   28:23.2  9:09 
   12   158    91 Bob Wanagill             56 Palm Bay             FL   30:29.4  9:49 
   13   165    71 Michael Fagan            52 Palm Bay             FL   30:42.7  9:54 
   14   172   402 Steve Cremerius          53 Palm Bay             FL   31:37.9 10:11 
   15   177   478 Richard Lewis            53 Palm Bay             FL   32:05.7 10:20 
   16   181   434 Louis Brashear           56 Melbourne            FL   32:31.6 10:29 
   17   187   487 Ken Flieder              54 Cocoa                FL   33:02.2 10:38 
   18   191   148 Larry Loschiavo Iii      54 Palm Bay             FL   33:16.2 10:43 
   19   246   463 Mike Wilson              51 West Melbourne       FL   39:45.7 12:48 
   20   252    53 Glen Weimar              53 Palm Bay             FL   41:02.6 13:13 
   21   276   290 Stan Sheridan            57 Melbourne            FL   43:01.3 13:51 
   22   283   110 Bill Lewis               52 West Melbourne       FL   43:36.9 14:03 
   23   298   425 Don Cassario             53 Melbourne            FL   45:11.6 14:33 
   24   335   231 Ben Campione             52 Grant                FL   48:49.1 15:43 
   25   345    59 Tom Smyth                57 Palm Bay             FL   49:24.1 15:55 
   26   356   174 Jim Finch                53 Palm Bay             FL   51:20.7 16:32 
   27   394    98 David Frentz             54 Palm Bay             FL   54:42.5 17:37 
   28   408    81 Buz Mardiat              57 Grant                FL   55:49.5 17:59 
   29   418   194 Craig Jenkins            51 Melbourne            FL   56:31.9 18:12 
   30   420   924 Geoff Buczak             59                      FL   56:55.0 18:20 
   31   434   283 Steven Thomas            56 Indian Harbour Beach FL   59:14.5 19:05 
   32   456   225 Rick Berger              51 Melbourne            FL 1:09:48.8 22:29 
MALE AGE GROUP:  60 - 69
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   168   197 Mark Britt               62 Indialantic          FL   31:01.2 10:00 
    2   321   389 Lonnie Bame              65 Melbourne            FL   47:55.2 15:26 
    3   413   114 Jeff Davis               60 West Melbourne       FL   56:03.5 18:03 
    4   427    36 James Martelli           60 Satellite Beach      FL   57:47.7 18:37 
    5   433   457 John Pleece              68 Palm Bay             FL   58:57.3 18:59 
MALE AGE GROUP:  70 - 99
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   233   251 Leonard Krupa            73 Melbourne            FL   37:59.7 12:14 
    2   410    68 Jim McDonnell            71 Melbourne            FL   55:52.9 18:00 

OVERALL FEMALE CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1     8   483 Ceal Walker              50 Cocoa Beach          FL   20:33.6  6:38 
    2    15   382 Sarah Day                17 Melbourne            FL   21:04.0  6:47 
    3    29   342 Amanda Beach             13 Malabar              FL   21:47.6  7:01 

FEMALE MASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    67   428 Trish Facciobene         40 Malabar              FL   24:30.7  7:54 

FEMALE GRANDMASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   100     7 Linda Folio              50 Melbourne            FL   26:04.1  8:24 

FEMALE SENIOR GRANDMASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   139   404 Nancy Wilson             66 West Melbourne       FL   29:03.3  9:22 
AGE-GROUP RESULTS
FEMALE AGE GROUP:  01 - 10
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    39   489 Alexa Baker              09 Melbourne            FL   22:44.5  7:20 
    2    68   427 Elizabeth McLachlan      08 Malabar              FL   24:30.8  7:54 
    3   143     4 Keara Hernandez          10 Palm Bay             FL   29:31.9  9:31 
    4   156   354 Camile Lockhart          08 Malabar              FL   30:26.9  9:48 
    5   241   379 Kathryn Johnson          08 Palm Bay             FL   38:58.9 12:33 
    6   243   417 Emma Turba               09 Palm Bay             FL   39:05.8 12:36 
    7   265    47 Allison Gornto           09 Satellite Beach      FL   42:16.2 13:37 
    8   320   418 Addy Turba               05 Palm Bay             FL   47:55.2 15:26 
    9   448   392 Madelyn Dame             04 Palm Bay             FL 1:03:42.8 20:31 
   10   453   395 Hailey Bame              06 Palm Bay             FL 1:04:56.2 20:55 
FEMALE AGE GROUP:  11 - 19
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    30   288 Lexie Krehbiel           16 Satellite Beach      FL   21:48.6  7:02 
    2    46     5 Samantha Folio           13 Melbourne            FL   23:03.1  7:26 
    3    48   407 Isabel Rosales           14 Indian Harbour Beach FL   23:22.1  7:32 
    4    50   213 Anja Conklin             13 Malabar              FL   23:24.7  7:33 
    5    57   399 Maegan Muir              18 Melbourne            FL   23:56.7  7:43 
    6    61   235 Amanda Farthing          17 Indialantic          FL   24:07.5  7:46 
    7    72   475 Wendy Eldredge           18                      FL   24:50.2  8:00 
    8    77   481 Liliana Lebeau           14 Melbourne            FL   25:06.4  8:05 
    9    82   294 Mattie Shaw              15 Indialantic          FL   25:14.5  8:08 
   10    86    74 Kelly Fagan              19 Palm Bay             FL   25:17.4  8:09 
   11    93    34 Andrea Taggart           14 Malabar              FL   25:38.2  8:16 
   12    97   904 Natalia Walcott          13 Palm Bay             FL   25:52.0  8:20 
   13    98     6 Lauren Folio             15 Melbourne            FL   26:02.8  8:23 
   14   104    15 Laura Bell               14 Indialantic          FL   26:18.9  8:29 
   15   105   302 Kenzie Farrish           14 Melbourne            FL   26:19.3  8:29 
   16   115   170 Rachel Alba              14 Melbourne            FL   26:40.2  8:36 
   17   117   492 Luisa Delaltoz           13 Melbourne            FL   26:41.9  8:36 
   18   124   925 Meagan Larsen            19                      FL   27:15.0  8:47 
   19   135    17 Sara Shamlin             13 Merritt Island       FL   28:26.1  9:10 
   20   137   271 Amy Jameson              15 Melbourne            FL   28:38.2  9:14 
   21   138   323 Elysia Slattery          12 Melbourne            FL   28:57.4  9:20 
   22   159   279 Lesley McNamara          17 Melbourne            FL   30:34.1  9:51 
   23   162   301 Natalie Mercaldo         14 Melbourne            FL   30:35.9  9:51 
   24   163   303 Sydney Farrish           16 Melbourne            FL   30:36.4  9:52 
   25   170   372 Delany Nance             15 Cocoa                FL   31:32.0 10:09 
   26   180   300 Abbie Kellner            17 West Melbourne       FL   32:28.6 10:28 
   27   192   469 Christine Sherry         16                      FL   33:16.3 10:43 
   28   193   190 Sierra Purden            17 Malabar              FL   33:17.2 10:43 
   29   204   384 Caitlin Donovan          17 Palm Bay             FL   34:35.7 11:09 
   30   206   364 Brady Kelsey             16 Indialantic          FL   34:40.5 11:10 
   31   210   161 Madison Purkerson        12 Palm Bay             FL   34:51.9 11:14 
   32   214   343 Grace Beck               19 Melbourne Beach      FL   35:04.8 11:18 
   33   217   357 Claire Lockhart          11 Malabar              FL   35:09.4 11:19 
   34   220   286 Alannah Stewart          16 Indialantic          FL   35:20.3 11:23 
   35   221   477 Chloe Sink               16                      FL   35:20.5 11:23 
   36   223   383 Colleen Boyle            17 Melbourne            FL   35:56.8 11:35 
   37   225   214 Jessica Short            14 Palm Bay             FL   36:16.0 11:41 
   38   228   497 Courtney Sweeney         16 Melbourne            FL   36:18.7 11:42 
   39   235   403 Amy Wright               12                      FL   38:06.4 12:16 
   40   239   330 Chloe Tesnow             12 Melbourne            FL   38:56.7 12:33 
   41   240   378 Brooke Johnson           12 Palm Bay             FL   38:57.8 12:33 
   42   257   370 Sydney Ralgo             16 Melbourne            FL   41:33.0 13:23 
   43   258   317 Rachel Montgomery        12 Melbourne            FL   41:48.5 13:28 
   44   259   172 Hannah Alba              12 Melbourne            FL   41:49.2 13:28 
   45   261   299 Lauren Youngson          16 Melbourne            FL   42:07.7 13:34 
   46   262   293 Keiran Sheridan          17 Melbourne            FL   42:08.9 13:34 
   47   267   241 Payton Rowe              13 Palm Bay             FL   42:35.5 13:43 
   48   271   319 Michelle Maldonado       15 West Melbourne       FL   42:38.7 13:44 
   49   278   243 Grace Amara              13 Malabar              FL   43:03.9 13:52 
   50   280   324 Lexie Buckner            13 Palm Bay             FL   43:18.4 13:57 
   51   282   264 Glory Martin             13 Palm Bay             FL   43:23.9 13:59 
   52   285   920 Skye Cronje              11                      FL   43:43.0 14:05 
   53   286   131 Kelly Driscoll           13 Malabar              FL   43:56.0 14:09 
   54   287    78 Jenna Harker             12 Palm Bay             FL   43:58.1 14:10 
   55   288   480 Savanna Mardiat          17 Grant                FL   44:01.1 14:11 
   56   290   229 Delaney Kenworthy        14 Melbourne            FL   44:07.9 14:13 
   57   292    77 Jessica Harker           18 Palm Bay             FL   44:35.1 14:22 
   58   293    86 Payton Greenleaf         13 Palm Bay             FL   44:35.6 14:22 
   59   301   485 Kayley Lew               16 Melbourne            FL   45:35.4 14:41 
   60   304    58 Meghan Audo              16 Melbourne            FL   46:00.6 14:49 
   61   306   360 Autumn Keany             15 Palm Bay             FL   46:14.0 14:53 
   62   307   122 Shannon Guthrie          14 Melbourne            FL   46:14.1 14:53 
   63   308   915 Mikayla Almeida          15                      FL   46:16.0 14:54 
   64   316   117 Sarah Davis              11 West Melbourne       FL   47:39.8 15:21 
   65   317   295 Jessie Shaw              12 Indialantic          FL   47:41.3 15:21 
   66   318   363 Carly Kelsey             12 Indialantic          FL   47:42.4 15:22 
   67   333   441 Erica Denni              16 Melbourne            FL   48:46.7 15:42 
   68   336   292 Erin Sheridan            15 Melbourne            FL   48:49.9 15:44 
   69   340   116 Alexandra Davis          13 West Melbourne       FL   49:12.6 15:51 
   70   347   368 Ashley Norris            14 Indialantic          FL   49:41.0 16:00 
   71   350   296 Stephanie Shaw           17 Indialantic          FL   50:18.9 16:12 
   72   357   453 Georgia Reis             14 Palm Bay             FL   51:33.6 16:36 
   73   358   277 Ashley Maxime            14 Palm Bay             FL   51:34.3 16:36 
   74   360   281 Emma Murphy              18 Melbourne            FL   51:40.3 16:38 
   75   362   476 Joyey Liu                16                      FL   51:46.6 16:40 
   76   363   465 Julie Pizzulo            13                      FL   52:38.1 16:57 
   77   364   329 Paige Tesnow             13 Melbourne            FL   52:38.5 16:57 
   78   374   331 Alexis Whitworth         13                           53:46.0 17:19 
   79   375   154 Josephine Travis         16 Palm Bay             FL   53:50.6 17:20 
   80   379   445 Katelyn Kent             13 Melbourne            FL   54:29.1 17:33 
   81   382    27 Alayna Smith             13 Melbourne Village    FL   54:30.8 17:33 
   82   384   126 Lauren McMillan          13 Melbourne            FL   54:32.5 17:34 
   83   386   254 Courtney Bilbey          16 Palm Bay             FL   54:33.3 17:34 
   84   397   419 Zoe Matura               17 Melbourne            FL   54:44.8 17:38 
   85   400   397 Haleigh Boyer            14 West Melbourne       FL   54:52.3 17:40 
   86   401   180 Tia Brunner              14 Palm Bay             FL   54:52.6 17:40 
   87   402   420 Savannah Newman          11 Palm Bay             FL   54:52.8 17:40 
   88   403   398 Maunica Dorsch           14 Palm Bay             FL   54:53.0 17:40 
   89   415   335 Hannah Fullem            19 West Melbourne       FL   56:30.2 18:12 
   90   424   217 Samantha Short           17 Palm Bay             FL   57:08.3 18:24 
   91   426   308 Sabrina Smith            14 Melbourne            FL   57:15.3 18:26 
   92   439   134 Kailey Isaacs            14 Melbourne            FL 1:02:03.8 19:59 
   93   446   232 Katie Campione           15 Grant                FL 1:02:57.6 20:16 
FEMALE AGE GROUP:  20 - 29
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   171    73 Erin Fagan               21 Palm Bay             FL   31:37.9 10:11 
    2   189   149 Lara Loschiavo           21 Palm Bay             FL   33:11.1 10:41 
    3   200    62 Kelly Smyth              25 Coconut Creek        FL   34:15.3 11:02 
    4   202   250 Elyse Rowe               24 Orlando              FL   34:17.7 11:03 
    5   213   341 Christa Beck             20 Melbourne Beach      FL   35:04.7 11:18 
    6   310   138 Aghavni Minasyan         26 Melbourne            FL   46:17.8 14:55 
    7   323   120 Brittany Rainbow         22 Melbourne Beach      FL   48:12.2 15:31 
    8   327   157 Lindsay Guthrie          20 Melbourne            FL   48:24.3 15:35 
    9   346   210 Lauren Potts             20 Temple Terrace       FL   49:31.1 15:57 
   10   365    41 Nina Krasnoukhova        27 West Melbourne       FL   53:08.6 17:07 
   11   378    94 Catherine Wanagill       24 Windermere           FL   54:28.8 17:33 
   12   391   147 Kimberlee Raczek         26 Bonita Springs       FL   54:36.2 17:35 
   13   398    38 Angela Dowin             24 Melbourne            FL   54:45.3 17:38 
   14   436   199 Keri Britt               20 Indialantic          FL 1:00:41.7 19:33 
   15   438   246 Briana Sousa             20 Orlando              FL 1:00:52.6 19:36 
   16   441   447 Alyson Miller            21 Palm Bay             FL 1:02:44.2 20:12 
   17   442   233 Molly Driscoll           20 Malabar              FL 1:02:44.8 20:12 
   18   444   256 Nicole Gies              27 Palm Bay             FL 1:02:55.8 20:16 
   19   447   906 Caitlin Rebensky         24                      FL 1:03:24.0 20:25 
   20   450   387 Misty Bane               29 Melbourne            FL 1:04:46.6 20:51 
FEMALE AGE GROUP:  30 - 39
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   133    24 Jessicah Nichols         34 Melbourne Village    FL   28:25.1  9:09 
    2   161   449 Joan Thibodaux           32 West Melbourne       FL   30:35.5  9:51 
    3   166   912 Jeanine Nolan            37                      FL   30:51.0  9:56 
    4   167   916 Chandra Claycomb         38                      FL   30:51.0  9:56 
    5   176   189 Sid Snayzzarl            38 Melbourne            FL   32:02.2 10:19 
    6   207   156 Dyana Tamez De Carlos    39 Palm Bay             FL   34:41.2 11:10 
    7   226   337 Cara Tracy               38 Melbourne            FL   36:16.6 11:41 
    8   245   221 Holly Abeels             32 Cocoa                FL   39:26.6 12:42 
    9   251   171 Melissa Alba             38 Melbourne            FL   41:01.0 13:13 
   10   289   173 Jill Reyes               38 Melbourne            FL   44:03.1 14:11 
   11   294    88 Sharon Greenleaf         39 Palm Bay             FL   44:47.8 14:26 
   12   313   347 Meg McKegg               37 Satellite Beach      FL   46:33.2 15:00 
   13   330   376 Susannah Johnson         33 Palm Bay             FL   48:30.5 15:37 
   14   368    23 Kristen Kneifl           39 Melbourne Beach      FL   53:09.5 17:07 
   15   372   103 Erika Riopelle           36 Melbourne            FL   53:42.1 17:18 
   16   380   201 Rachelle Horn            30 Palm Bay             FL   54:30.3 17:33 
   17   381   206 Beth Shephard            39 Rockledge            FL   54:30.4 17:33 
   18   393   136 Angelika Isaacs          36 Melbourne            FL   54:40.3 17:36 
   19   395   320 Stacy Thompson           32 Palm Bay             FL   54:44.5 17:38 
   20   425   310 Tracy Dutra              39 Melbourne            FL   57:15.2 18:26 
   21   429   448 Sonya Rice               35 Melbourne            FL   58:16.9 18:46 
   22   451   388 Wendy Wells              32 Melbourne            FL 1:04:47.8 20:52 
FEMALE AGE GROUP:  40 - 49
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    80    22 Jennifer Mullins         40 Palm Bay             FL   25:09.1  8:06 
    2    99   274 Margaret Kendrick        45 Indialantic          FL   26:03.0  8:24 
    3   113   133 Michelle Sirounis        48 Indian Harbour Beach FL   26:34.8  8:34 
    4   116    70 Tammy Cohen              42 West Melbourne       FL   26:41.0  8:36 
    5   127   340 Mary Nickle              46 Palm Bay             FL   27:45.9  8:57 
    6   131   239 Carmen Barragan-Pascual  46 Melbourne            FL   28:21.4  9:08 
    7   134   411 Rebecca Cacciatore       47 Indialantic          FL   28:25.5  9:09 
    8   157    48 Kathy Womble             47 Melbourne            FL   30:27.0  9:49 
    9   184   108 Rhonda Gibson            40 Melbourne            FL   32:54.9 10:36 
   10   196    90 Ami McCormick            41 West Melbourne       FL   33:55.9 10:56 
   11   198   474 Sherry Eldredge          47                      FL   34:09.4 11:00 
   12   209   158 Jennifer Shaffer         41 Grant                FL   34:42.6 11:11 
   13   211   163 Joann Purkerson          40 Palm Bay             FL   34:52.5 11:14 
   14   224   375 Gianni Zanganey          48 Melbourne            FL   36:15.3 11:41 
   15   232   456 Tam Reis                 48 Palm Bay             FL   37:31.0 12:05 
   16   234   223 Dorothy Fitzgerald       47 Palm Bay             FL   38:05.2 12:16 
   17   236   242 Kathy Rowe               44 Palm Bay             FL   38:35.6 12:26 
   18   247   124 Dina Dearmin             46 Melbourne            FL   40:17.4 12:59 
   19   248   224 Concetta Johnson         47 Palm Bay             FL   40:39.8 13:06 
   20   250    10 Judith Oleen             48 Cocoa                FL   40:55.2 13:11 
   21   256     3 Joanne Hernandez         42 Palm Bay             FL   41:25.6 13:21 
   22   263   167 Christine Rushnell       49 Malabar              FL   42:14.6 13:36 
   23   266    44 Barbara Gornto           41 Satellite Beach      FL   42:16.6 13:37 
   24   273   500 Manibel Ay               47 Palm Bay             FL   42:53.1 13:49 
   25   284   921 Kami Lambert             48 Valkaria             FL   43:43.0 14:05 
   26   296    76 Sue Harker               42 Palm Bay             FL   44:53.8 14:28 
   27   303    66 Myra Fore                47 Melbourne            FL   46:00.5 14:49 
   28   305    57 Debbie Audo              49 Melbourne            FL   46:01.9 14:49 
   29   312   263 Maria Santiago           43 Indialantic          FL   46:27.7 14:58 
   30   314   356 Wendy Lockhart           43 Malabar              FL   46:39.9 15:02 
   31   319   416 Jon Turba                44 Palm Bay             FL   47:46.3 15:23 
   32   325   346 Terrie Ham               48 Melbourne            FL   48:12.5 15:31 
   33   343   414 Lisa Kyle                43 Palm Bay             FL   49:20.0 15:53 
   34   355   175 Sandi Finch              48 Palm Bay             FL   51:19.7 16:32 
   35   361   278 Virginia Murphy          46 Melbourne            FL   51:46.1 16:40 
   36   414   115 Karen Davis              41 West Melbourne       FL   56:04.5 18:03 
   37   419   491 Liz Delahoz              44 Melbourne            FL   56:39.3 18:15 
   38   421   923 Kim Clement              49                      FL   56:56.0 18:20 
   39   423   215 Jennifer Short           41 Palm Bay             FL   57:08.3 18:24 
   40   455   102 Frances Armstrong        47 Palm Bay             FL 1:06:23.0 21:22 
FEMALE AGE GROUP:  50 - 59
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   101   424 Mariangie Blake          50 West Melbourne       FL   26:06.1  8:25 
    2   150   307 Rosemarie Cocker         58 Melbourne            FL   30:06.0  9:42 
    3   186   121 Carol Guthrie            51 Melbourne            FL   33:02.2 10:38 
    4   194   204 Karen Holloway-Adkins    50 Indialantic          FL   33:24.1 10:46 
    5   197   305 Rhonda Butler            52 Melbourne            FL   34:07.9 11:00 
    6   201   141 Lois Fredricks           58 Palm Bay             FL   34:17.2 11:03 
    7   216   191 Renee' Purden            50 Malabar              FL   35:07.2 11:19 
    8   229   473 Gina Bardy               54                      FL   36:38.7 11:48 
    9   249    32 Leslie Selage            55 Palm Bay             FL   40:49.1 13:09 
   10   253   222 Jane Ferris              52 Melbourne            FL   41:10.1 13:16 
   11   270   334 Nancy Fullem             50 West Melbourne       FL   42:38.1 13:44 
   12   274    72 Ana Fagan                50 Palm Bay             FL   42:58.9 13:51 
   13   275   226 Hilda Porro              51 Wellington           FL   42:59.8 13:51 
   14   277   291 Lesley Sheridan          54 Melbourne            FL   43:02.1 13:52 
   15   295   130 Mary Driscoll            51 Malabar              FL   44:49.5 14:26 
   16   299    69 Nancy Stark              52 Palm Bay             FL   45:15.9 14:35 
   17   302   426 Donna Cassario           50 Melbourne            FL   45:41.4 14:43 
   18   315    52 Carol Weimar             51 Palm Bay             FL   47:13.1 15:12 
   19   326   345 Mary Gaviria             54 Melbourne            FL   48:15.4 15:32 
   20   331   142 Ann Harber               54 Palm Bay             FL   48:40.2 15:40 
   21   332    60 Patti Smyth              55 Palm Bay             FL   48:40.9 15:41 
   22   334   230 Kathy Campione           51 Grant                FL   48:48.2 15:43 
   23   338   494 Nancy Yost               51 Malabar              FL   49:08.6 15:50 
   24   339   369 Michele Kelsey           52                      FL   49:11.5 15:50 
   25   341   219 Sandy Liles              53 Palm Bay             FL   49:13.9 15:51 
   26   344   139 Vanessa McCurry          52 Melbourne            FL   49:21.3 15:54 
   27   352   166 Caryn Davis-Dieffenbach  53 Palm Bay             FL   50:42.9 16:20 
   28   353   333 Jeannie Whitworth        59                           50:48.0 16:22 
   29   370   249 Jacqui Rowe              54 Palm Bay             FL   53:34.4 17:15 
   30   371   461 Mila Wilson              56 West Melbourne       FL   53:41.0 17:17 
   31   376    92 Barbara Wanagill         50 Palm Bay             FL   54:22.4 17:31 
   32   377   193 Susan Horn               54 Palm Bay             FL   54:24.3 17:31 
   33   385   177 Pauline Jonas            52 Palm Bay             FL   54:33.1 17:34 
   34   390   144 Mary Jane Raczek         53 Palm Bay             FL   54:35.7 17:35 
   35   396    97 Marty Frentz             51 Palm Bay             FL   54:44.6 17:38 
   36   407   359 Janet Keany              54 Palm Bay             FL   55:32.7 17:53 
   37   409    83 Susan Mardiat            52 Grant                FL   55:50.1 17:59 
   38   411   212 Sandy Gates              51 Melbourne            FL   55:56.7 18:01 
   39   416   315 Linda Johnson            51 Melbourne            FL   56:31.1 18:12 
   40   417   195 Sherie Jenkins           52 Melbourne            FL   56:31.8 18:12 
   41   430   400 Carla McKee              51 Cape Canaveral       FL   58:18.4 18:47 
   42   431    35 Janice Martelli          57 Satellite Beach      FL   58:32.4 18:51 
   43   437   196 Laurie Britt             55 Indialantic          FL 1:00:42.0 19:33 
FEMALE AGE GROUP:  60 - 69
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   389   218 Susan Sanders            63 West Melbourne       FL   54:35.5 17:35 
    2   406   358 Peggy Mell               65 Melbourne            FL   55:32.6 17:53 
    3   412    67 Rose McDonnell           67 Melbourne            FL   55:57.0 18:01 
    4   432   458 Gill Gilpin              64 Palm Bay             FL   58:51.3 18:57 
FEMALE AGE GROUP:  70 - 79
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   428   275 Sandra Robinson          73 Melbourne            FL   58:14.3 18:45 
*
*
STUDENT AWARDS
K-8TH GRADE

Place Sex No.   Name                    Sex Age City, State           School Net Time  Pace  
===== === ===== ======================= === === ===================== ====== ========= ===== 
    1   1   433 Austin Camm             M    13 Melbourne Beach FL    K        20:04.6  6:28 
    2   2   127 James Greathouse        M    13 Melbourne Beach FL    K        20:38.7  6:39 
    3   3   451 Michael Wilson          M    14 Malabar FL            K        20:58.0  6:45 
    4   4   498 Trevor Kattenberg       M    13 Satellite Beach FL    K        20:58.4  6:46 
    5   5   413 John Cacciatore         M    13 Indialantic FL        K        21:17.8  6:52 
    6   6   499 Egan Kattenberg         M    11 Satellite Beach FL    K        21:21.6  6:53 
    7   7    31 Jake Bursk              M    13 Melbourne FL          K        21:27.1  6:55 
    8   1   342 Amanda Beach            F    13 Malabar FL            K        21:47.2  7:01 
    9   2   489 Alexa Baker             F    09 Melbourne FL          K        22:44.5  7:20 
   10   3     5 Samantha Folio          F    13 Melbourne FL          K        23:03.1  7:26 
   11   4   213 anja conklin            F    13 malabar FL            K        23:24.7  7:33 
   12   8   168 Gavin Rushnell          M    13 Malabar FL            K        23:56.0  7:43 
   13   9   200 Joshua Titus            M    12 Palm Bay FL           K        24:18.7  7:50 
   14  10    84 Brandon Waine           M    11 Palm Bay FL           K        24:27.0  7:53 
   15   5   427 Elizabeth McLachlan     F    08 Malabar FL            K        24:30.8  7:54 
   16  11     1 Brandon Hernandez       M    11 Palm Bay FL           K        24:35.9  7:56 
   17  12    95 Emilio Zipf             M    17 Melbourne FL          K        24:47.1  7:59 
   18  13   181 Colby Fairbank          M    10 Melbourne FL          K        25:19.5  8:10 
   19  14   460 Jack Sandberg           M    11 Palm Bay FL           K        25:30.3  8:13 
   20   6   904 Natalia Walcott         F    13 Palm Bay FL           K        25:52.0  8:20 
   21   7   302 Kenzie Farrish          F    14 Melbourne FL          K        26:19.3  8:29 
   22  15   332 Luke Whitworth          M    11                       K        26:28.6  8:32 
   23  16    75 Michael Fagan           M    13 Palm Bay FL           K        26:38.5  8:35 
   24   8   492 Luisa Delaltoz          F    13 Melbourne FL          K        26:41.9  8:36 
   25  17   396 Kevin Murton            M    13 Satellite Beach FL    K        27:05.5  8:44 
   26  18   236 Juan Carlos Pascual     M    13 Melbourne FL          K        27:06.5  8:44 
   27  19   339 Grayden Taylor          M    12 Palm Bay FL           K        27:12.2  8:46 
   28   9    17 Sara Shamlin            F    13 Merritt Island FL     K        28:26.1  9:10 
   29  10   323 Elysia Slattery         F    12 Melbourne FL          K        28:57.4  9:20 
   30  20   467 Caleb Cohen             M    12 FL                    K        29:19.6  9:27 
   31  11     4 Keara Hernandez         F    10 Palm Bay FL           K        29:31.9  9:31 
   32  21   198 Jaiden Halliday         M    08 Indialantic FL        K        29:34.5  9:32 
   33  22    29 Zack Bursk              M    12 Melbourne FL          K        29:49.3  9:36 
   34  23   348 William McKegg          M    13 Satellite Beach FL    K        30:22.4  9:47 
   35  24   107 Grant Gibson            M    13 Melbourne FL          K        30:25.4  9:48 
   36  12   354 Camile Lockhart         F    08 Malabar FL            K        30:26.9  9:48 
   37  25   125 Erik Dearmin            M    12 Melbourne FL          K        31:26.1 10:08 
   38  26   314 Garrett Jerdon          M    12 West Melbourne FL     K        32:06.7 10:21 
   39  27   109 Shane Gibson            M    09 Melbourne FL          K        32:53.7 10:36 
   40  13   161 Madison Purkerson       F    12 Palm Bay FL           K        34:51.9 11:14 
   41  28   262 Seth Santiago           M    10 Indialantic FL        K        34:58.5 11:16 
   42  29   208 Christopher Shephard    M    08 Rockledge FL          K        35:10.6 11:20 
   43  14   214 Jessica Short           F    14 Palm Bay FL           K        36:16.0 11:41 
   44  30   908 Noah Schneider          M    09 Valkaria FL           K        36:18.0 11:42 
   45  31   903 Jean Paul Ay            M    12 Palm Bay FL           K        37:07.0 11:57 
   46  32   209 Colton Shephard         M    06 Rockledge FL          K        37:20.6 12:02 
   47  15   403 Amy Wright              F    12 FL                    K        38:06.4 12:16 
   48  33   901 Gi Ay                   M    13 Palm Bay FL           K        38:38.0 12:27 
   49  16   330 Chloe Tesnow            F    12 Melbourne FL          K        38:56.7 12:33 
   50  17   378 Brooke Johnson          F    12 Palm Bay FL           K        38:57.8 12:33 
   51  18   379 Kathryn Johnson         F    08 Palm Bay FL           K        38:58.9 12:33 
   52  34   927 Matt Senft-Greenben     M    11 FL                    K        39:00.0 12:34 
   53  19   317 Rachel Montgomery       F    12 Melbourne FL          K        41:48.5 13:28 
   54  20   172 Hannah Alba             F    12 Melbourne FL          K        41:49.2 13:28 
   55  35   276 Kevin Maxime            M    11 Palm Bay FL           K        42:16.0 13:37 
   56  36   160 Jack Purkerson          M    09 Palm Bay FL           K        42:37.5 13:44 
   57  21   243 Grace Amara             F    13 Malabar FL            K        43:03.9 13:52 
   58  22   324 Lexie Buckner           F    13 Palm Bay FL           K        43:18.4 13:57 
   59  37   470 Tom Sherry              M    13 FL                    K        43:23.4 13:58 
   60  23   264 Glory Martin            F    13 Palm Bay FL           K        43:23.9 13:59 
   61  24   920 Skye Cronje             F    11 FL                    K        43:43.0 14:05 
   62  25    78 Jenna Harker            F    12 Palm Bay FL           K        43:58.1 14:10 
   63  26   229 Delaney Kenworthy       F    14 Melbourne FL          K        44:07.9 14:13 
   64  27    86 Payton Greenleaf        F    13 Palm Bay FL           K        44:35.6 14:22 
   65  28   117 Sarah Davis             F    11 West Melbourne FL     K        47:39.8 15:21 
   66  29   295 Jessie Shaw             F    12 Indialantic FL        K        47:41.3 15:21 
   67  30   363 Carly Kelsey            F    12 Indialantic FL        K        47:42.4 15:22 
   68  31   116 Alexandra Davis         F    13 West Melbourne FL     K        49:12.6 15:51 
   69  38   280 Connor Murphy           M    09 Melbourne FL          K        51:03.3 16:26 
   70  32   465 Julie Pizzulo           F    13 FL                    K        52:38.1 16:57 
   71  33   329 Paige Tesnow            F    13 Melbourne FL          K        52:38.5 16:57 
   72  34   331 Alexis Whitworth        F    13                       K        53:46.0 17:19 
   73  35   445 Katelyn Kent            F    13 Melbourne FL          K        54:29.1 17:33 
   74  36    27 Alayna Smith            F    13 Melbourne Village FL  K        54:30.8 17:33 
   75  37   126 Lauren McMillan         F    13 Melbourne FL          K        54:32.5 17:34 
   76  39   393 Michael Dame            M    08 Palm Bay FL           K      1:00:24.2 19:27 
   77  38   134 Kailey Isaacs           F    14 Melbourne FL          K      1:02:03.8 19:59 
   78  39   259 Kamryn Gies             F       Palm Bay FL           K      1:02:54.3 20:15 
   79  40   392 Madelyn Dame            F    04 Palm Bay FL           K      1:03:42.8 20:31 
   80  41   395 Hailey Bame             F    06 Palm Bay FL           K      1:04:56.2 20:55 
*
*
HIGH SCHOOL AWARDS

Place Sex No.   Name                    Sex Age City, State           School Net Time  Pace  
===== === ===== ======================= === === ===================== ====== ========= ===== 
    1   1   486 Alexander Brown         M    17 Melbourne FL          H        18:29.2  5:57 
    2   2   496 Tristan Kattenberg      M    17 FL                    H        18:29.3  5:58 
    3   3   446 Ian Chan                M    17 Palm Bay FL           H        20:01.0  6:27 
    4   4   423 Gregory Topp            M    18 Melbourne Beach FL    H        20:31.8  6:37 
    5   5   128 Matthew Greathouse      M    18 Melbourne Beach FL    H        20:37.0  6:39 
    6   6   289 Jack Moore              M    16 Melbourne FL          H        21:00.7  6:46 
    7   1   382 Sarah Day               F    17 Melbourne FL          H        21:03.1  6:47 
    8   7   429 James Madden            M    17 Melbourne Beach FL    H        21:06.4  6:48 
    9   8   412 Michael Cacciatore      M    17 Indialantic FL        H        21:20.2  6:53 
   10   9   237 Marco Pascual           M    16 Melbourne FL          H        21:29.6  6:56 
   11  10   373 Micah Nance             M    16 Cocoa FL              H        21:29.9  6:56 
   12  11   187 Sam Dornbusch           M    17 Palm Bay FL           H        21:38.3  6:58 
   13   2   288 Lexie Krehbiel          F    16 Satellite Beach FL    H        21:48.6  7:02 
   14  12   454 Robert Reis             M    18 Palm Bay FL           H        21:56.8  7:04 
   15  13    11 Eric Oleen              M    15 Cocoa FL              H        22:26.7  7:14 
   16  14    33 Ethan Taggart           M    15 Malabar FL            H        22:50.8  7:22 
   17  15   450 Kyle Eseltine           M    15 Palm Bay FL           H        23:18.3  7:31 
   18   3   407 Isabel Rosales          F    14 Indian Harbour Beach  H        23:22.1  7:32 
   19  16   220 Thomas Kearns           M    17 Melbourne Beach FL    H        23:22.3  7:32 
   20  17   430 Daniel Cromin           M    14 Melbourne Beach FL    H        23:41.6  7:38 
   21  18   409 Shawn KcKeefery         M    17 Indialantic FL        H        23:50.3  7:41 
   22   4   399 Maegan Muir             F    18 Melbourne FL          H        23:56.7  7:43 
   23  19   351 Christopher Wong        M    17 Indialantic FL        H        24:04.7  7:45 
   24  20   911 Lee Maki                M    17 Melbourne FL          H        24:06.0  7:46 
   25   5   235 Amanda Farthing         F    17 Indialantic FL        H        24:07.5  7:46 
   26  21   472 Samuel Bardy            M    14 FL                    H        24:10.6  7:47 
   27  22    51 Jacob Womble            M    17 Melbourne FL          H        24:48.8  8:00 
   28  23   439 Axton Isally            M    17 Melbourne Beach FL    H        24:50.7  8:00 
   29  24   443 William Boydstun        M    15 Rockledge FL          H        25:04.7  8:05 
   30  25   918 Justin Lanenville       M    17 FL                    H        25:05.0  8:05 
   31   6   481 Liliana LeBeau          F    14 Melbourne FL          H        25:06.4  8:05 
   32  26   287 Wil Hoskovec            M    17 Indialantic FL        H        25:12.4  8:07 
   33   7   294 Mattie Shaw             F    15 Indialantic FL        H        25:14.5  8:08 
   34  27   464 Emil Pizzulo            M    15 Valkaria FL           H        25:23.8  8:11 
   35   8    34 Andrea Taggart          F    14 Malabar FL            H        25:38.2  8:16 
   36  28   113 Mario Sultan            M    14 Palm Bay FL           H        25:38.4  8:16 
   37   9     6 Lauren Folio            F    15 Melbourne FL          H        26:02.8  8:23 
   38  29   352 Mark Wilson             M    16 West Melbourne FL     H        26:10.5  8:26 
   39  10    15 Laura Bell              F    14 Indialantic FL        H        26:18.9  8:29 
   40  30   273 Thomas Kendrick         M    16 Indialantic FL        H        26:30.8  8:33 
   41  31   285 Sam Lack                M    16 Melbourne Beach FL    H        26:31.2  8:33 
   42  11   170 Rachel Alba             F    14 Melbourne FL          H        26:40.2  8:36 
   43  32   444 Ryan Zinone             M    16 Melbourne FL          H        27:00.6  8:42 
   44  33   261 Chase Santiago          M    16 Indialantic FL        H        27:24.9  8:50 
   45  12   271 Amy Jameson             F    15 Melbourne FL          H        28:38.2  9:14 
   46  13   279 Lesley McNamara         F    17 Melbourne FL          H        30:34.1  9:51 
   47  34   905 Timothy Schneider       M    15 Valkaria FL           H        30:35.0  9:51 
   48  14   301 Natalie Mercaldo        F    14 Melbourne FL          H        30:35.9  9:51 
   49  15   303 Sydney Farrish          F    16 Melbourne FL          H        30:36.4  9:52 
   50  16   372 Delany Nance            F    15 Cocoa FL              H        31:32.0 10:09 
   51  35   422 Andrew Matura           M    15 Melbourne FL          H        31:50.6 10:15 
   52  36   459 Edward Balbone          M    18 Palm Bay FL           H        32:49.2 10:34 
   53  17   469 Christine Sherry        F    16 FL                    H        33:16.3 10:43 
   54  18   190 Sierra Purden           F    17 Malabar FL            H        33:17.2 10:43 
   55  19   384 Caitlin Donovan         F    17 Palm Bay FL           H        34:35.7 11:09 
   56  37   919 Sergio Carlos           M    13 Palm Bay FL           H        34:38.0 11:09 
   57  20   364 Brady Kelsey            F    16 Indialantic FL        H        34:40.5 11:10 
   58  21   286 Alannah Stewart         F    16 Indialantic FL        H        35:20.3 11:23 
   59  22   477 Chloe Sink              F    16 FL                    H        35:20.5 11:23 
   60  23   383 Colleen Boyle           F    17 Melbourne FL          H        35:56.8 11:35 
   61  24   497 Courtney Sweeney        F    16 Melbourne FL          H        36:18.7 11:42 
   62  25   370 Sydney Ralgo            F    16 Melbourne FL          H        41:33.0 13:23 
   63  38   440 Tommy Panouses          M    17 Melbourne Beach FL    H        42:06.4 13:34 
   64  26   299 Lauren Youngson         F    16 Melbourne FL          H        42:07.7 13:34 
   65  27   293 Keiran Sheridan         F    17 Melbourne FL          H        42:08.9 13:34 
   66  28   319 Michelle Maldonado      F    15 West Melbourne FL     H        42:38.7 13:44 
   67  39   468 Leroy Brown             M    15 FL                    H        43:11.0 13:54 
   68  29   480 Savanna Mardiat         F    17 Grant FL              H        44:01.1 14:11 
   69  30   485 Kayley Lew              F    16 Melbourne FL          H        45:35.4 14:41 
   70  31    58 Meghan Audo             F    16 Melbourne FL          H        46:00.6 14:49 
   71  32   915 Mikayla Almeida         F    15 FL                    H        46:16.0 14:54 
   72  40   914 David Almeida           M    16 FL                    H        46:17.0 14:54 
   73  33   441 Erica Denni             F    16 Melbourne FL          H        48:46.7 15:42 
   74  34   292 Erin Sheridan           F    15 Melbourne FL          H        48:49.9 15:44 
   75  35   368 Ashley Norris           F    14 Indialantic FL        H        49:41.0 16:00 
   76  36   296 Stephanie Shaw          F    17 Indialantic FL        H        50:18.9 16:12 
   77  41   311 Austin McKeever         M    17 Palm Bay FL           H        50:19.6 16:12 
   78  37   453 Georgia Reis            F    14 Palm Bay FL           H        51:33.6 16:36 
   79  38   277 Ashley Maxime           F    14 Palm Bay FL           H        51:34.3 16:36 
   80  39   476 Joyey Liu               F    16 FL                    H        51:46.6 16:40 
   81  40   154 Josephine Travis        F    16 Palm Bay FL           H        53:50.6 17:20 
   82  41   254 Courtney Bilbey         F    16 Palm Bay FL           H        54:33.3 17:34 
   83  42   419 Zoe Matura              F    17 Melbourne FL          H        54:44.8 17:38 
   84  43   397 Haleigh Boyer           F    14 West Melbourne FL     H        54:52.3 17:40 
   85  44   180 Tia Brunner             F    14 Palm Bay FL           H        54:52.6 17:40 
   86  45   420 Savannah Newman         F    11 Palm Bay FL           H        54:52.8 17:40 
   87  46   398 Maunica Dorsch          F    14 Palm Bay FL           H        54:53.0 17:40 
   88  47   217 Samantha Short          F    17 Palm Bay FL           H        57:08.3 18:24 
   89  48   308 Sabrina Smith           F    14 Melbourne FL          H        57:15.3 18:26 
   90  49   232 Katie Campione          F    15 Grant FL              H      1:02:57.6 20:16 
*
*
COLLEGE STUDENT RESULTS
Place Sex No.   Name                    Sex Age City, State           School Net Time  Pace  
===== === ===== ======================= === === ===================== ====== ========= ===== 
    1   1   309 Andy Dutra              M    28 Melbourne FL          C        21:49.5  7:02 
    2   2    50 Zach Womble             M    21 Melbourne FL          C        22:42.9  7:19 
    3   3   211 Robert Ritter III       M    21 Malabar FL            C        22:44.6  7:20 
    4   4   437 Michael Field           M    19 Palm Bay FL           C        22:58.7  7:24 
    5   5   490 Tim Schoenrock          M    20 Gainesville FL        C        23:47.0  7:40 
    6   1   475 Wendy Eldredge          F    18 FL                    C        24:50.2  8:00 
    7   2    74 Kelly Fagan             F    19 Palm Bay FL           C        25:17.4  8:09 
    8   3   925 Meagan Larsen           F    19 FL                    C        27:15.0  8:47 
    9   6   366 Zachary Costello        M    18 Melbourne FL          C        27:58.8  9:01 
   10   7   432 Frank Patel             M    24 Melbourne FL          C        30:42.3  9:53 
   11   4    73 Erin Fagan              F    21 Palm Bay FL           C        31:37.9 10:11 
   12   5   204 Karen Holloway-Adkins   F    50 Indialantic FL        C        33:24.1 10:46 
   13   8   306 Stevie Ray Stark        M    21 Palm Bay FL           C        34:41.7 11:11 
   14   6   341 Christa Beck            F    20 Melbourne Beach FL    C        35:04.7 11:18 
   15   7   343 Grace Beck              F    19 Melbourne Beach FL    C        35:04.8 11:18 
   16   8   223 Dorothy Fitzgerald      F    47 Palm Bay FL           C        38:05.2 12:16 
   17   9   140 Nevin Vijay             M    19 Fleming Island FL     C        41:17.4 13:18 
   18  10   438 Fahad Hawk              M    19 Marietta GA           C        41:18.7 13:18 
   19   9    77 Jessica Harker          F    18 Palm Bay FL           C        44:35.1 14:22 
   20  11   462 Mitchell Wilson         M    18 West Melbourne FL     C        45:07.3 14:32 
   21  10   120 Brittany Rainbow        F    22 Melbourne Beach FL    C        48:12.2 15:31 
   22  11   157 Lindsay Guthrie         F    20 Melbourne FL          C        48:24.3 15:35 
   23  12   344 James Cavanaugh         M    19 Tampa FL              C        48:26.1 15:36 
   24  13   374 Tim Hessen              M    18 Palm Bay FL           C        48:55.2 15:45 
   25  12   210 Lauren Potts            F    20 Temple Terrace FL     C        49:31.1 15:57 
   26  14   371 Ralph Dagher            M    18 Palm Bay FL           C        50:04.9 16:08 
   27  15    82 Sky Mardiat             M    18 Grant FL              C        51:39.5 16:38 
   28  13   320 Stacy Thompson          F    32 Palm Bay FL           C        54:44.5 17:38 
   29  14    38 Angela Dowin            F    24 Melbourne FL          C        54:45.3 17:38 
   30  16    39 Chris Dowin             M    25 Melbourne FL          C        54:45.7 17:38 
   31  17   247 Corey Rathel            M    20 Orlando FL            C        55:10.5 17:46 
   32  15   335 Hannah Fullem           F    19 West Melbourne FL     C        56:30.2 18:12 
   33  16   199 Keri Britt              F    20 Indialantic FL        C      1:00:41.7 19:33 
   34  17   246 Briana Sousa            F    20 Orlando FL            C      1:00:52.6 19:36 
   35  18   447 Alyson Miller           F    21 Palm Bay FL           C      1:02:44.2 20:12 
   36  19   233 Molly Driscoll          F    20 Malabar FL            C      1:02:44.8 20:12 
*
*
WHEELCHAIR DIVISION

Place Sex No.   Name                    Sex Age City, State           School Net Time  Pace  
===== === ===== ======================= === === ===================== ====== ========= ===== 
    1   1   380 Owen Johnson            M    04 Palm Bay FL           W        48:30.3 15:37 

Copyright 2015 Running Zone


Valid XHTML 1.0 Transitional
Web site hosting by All Brevard Web Sites