• Home
  • Retail Store
  • Take A Tour
  • Directions
  • About Us
  • Contact Us
  • Links
Back To Results
Pirate Plunder 2 Mile Results
PIRATE PLUNDER 2 MILER
April 7, 2012
Brevard Community College, Palm Bay, FL
Race Director: Denise Piercy
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com 
Questions: info@runningzone.com

OVERALL MALE CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1     1   449 Michael Fisher           19 West Melbourne       FL   10:40.7  5:21 
    2     2   115 Peter Clusener           34 Melbourne            FL   10:45.3  5:23 
    3     3    20 John Davis               34 Melbourne            FL   10:45.7  5:23 

MALE MASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1     4    82 Shane Streufert          40 Viera                FL   10:49.6  5:25 
AGE-GROUP RESULTS
MALE AGE GROUP:  01 - 08
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   117   288 Graeme Burns             08 Melbourne            FL   16:02.5  8:02 
    2   120   265 Charley Pavlick          07 Melbourne            FL   16:09.4  8:05 
    3   134   497 Max Jones                08 Titusville           FL   16:27.0  8:14 
    4   176   571 Hayden Van Kramer        07 Indialantic          FL   17:49.9  8:55 
    5   179   540 Sami Ramadan             08 Satellite Beach      FL   17:55.6  8:58 
    6   181   467 Cameron Shagena          08 Merritt Island       FL   18:09.2  9:05 
    7   183   427 Dylan Maxik              07 Indialantic          FL   18:13.4  9:07 
    8   222   444 Cole Dougherty           08 Satellite Beach      FL   19:15.0  9:38 
    9   230   323 Trevor Charlier          08 Pafb                 FL   19:24.0  9:42 
   10   233   547 Ignatius Morrison        08 Melbourne            FL   19:32.2  9:47 
   11   257   528 Trey Lake                08 Rockledge            FL   20:41.0 10:21 
   12   282   385 Jaydon Evans             07 Satellite Beach      FL   21:42.1 10:52 
   13   293   281 Benjamin Hazen           07 West Melbourne       FL   22:04.2 11:03 
   14   312   277 Gage Barnett             08 Rockledge            FL   22:46.8 11:24 
   15   375   380 Hayden Rutland           08 Rockledge            FL   26:08.3 13:05 
   16   384   503 Ben Bearse               03 Cocoa Beach          FL   26:22.5 13:12 
   17   389   181 Jacob Phillips           07 Titusville           FL   26:39.0 13:20 
   18   391   361 Zachary Jentz            06 Melbourne            FL   26:42.3 13:22 
   19   402   343 Jackson Bainbridge       07 Titusville           FL   28:01.0 14:01 
   20   424   500 Ethan Bearse             06 Cocoa Beach          FL   30:27.0 15:14 
   21   442   340 Tristan Kiser            05 Melbourne            FL   33:13.9 16:37 
   22   443   523 Mikey Stallings          07 Palm Bay             FL   33:34.5 16:48 
   23   445   390 Reese Barberie           06 Satellite Beach      FL   33:52.5 16:57 
   24   460   475 Nick Hart                07 West Melbourne       FL   35:25.1 17:43 
   25   464   446 Jacob Grodecky           05 Palm Bay             FL   35:34.2 17:48 
   26   471   533 Alexander Plonsky        06 Melbourne            FL   37:11.0 18:36 
   27   472   273 Josh Imel                08 Palm Bay             FL   37:17.4 18:39 
MALE AGE GROUP:  09 - 11
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    36   491 Matthew Zuhlke           10 Indian Harbour Beach FL   13:25.8  6:43 
    2    45   370 Austin Hayes             11 Satellite Beach      FL   13:41.1  6:51 
    3    52   443 Craig Dougherty          10 Satellite Beach      FL   13:48.2  6:55 
    4    67   496 Malachi Jones            10 Titusville           FL   14:12.6  7:07 
    5    74   245 Braden Krupp             10 Cocoa                FL   14:36.4  7:19 
    6    75   492 Alex Devlin              11 Indian Harbour Beach FL   14:36.4  7:19 
    7    80   186 Joshua Kraver            09 Merritt Island       FL   14:42.8  7:22 
    8    85   218 Trevor Evetts            10 Cocoa Beach          FL   14:48.8  7:25 
    9    89   264 Henry Pavlick            09 Melbourne            FL   14:56.1  7:29 
   10    90   287 Aeddon Burns             10 Melbourne            FL   14:56.5  7:29 
   11   111   487 Ryan Moran               10 Cocoa Beach          FL   15:50.1  7:56 
   12   162   329 Jake Mazziotti           10 Cocoa Beach          FL   17:24.3  8:43 
   13   169   425 Ian Maxik                10 Indialantic          FL   17:36.5  8:49 
   14   172   442 Ryan Buchanan            10 Melbourne            FL   17:38.9  8:50 
   15   174   567 Tony Mazo                10                      FL   17:45.0  8:53 
   16   187   482 Matthew Williams         10 Melbourne            FL   18:20.5  9:11 
   17   195   476 Travis Carroll           09 Melbourne            FL   18:35.9  9:18 
   18   206   200 Spencer Collins          11 Satellite Beach      FL   18:57.0  9:29 
   19   211   227 Kaulana Sierra           11 Cocoa                FL   19:01.4  9:31 
   20   217   206 Gage Guettler            09 Viera                FL   19:08.7  9:35 
   21   235   458 Jason Lindstrom          10 Palm Bay             FL   19:35.9  9:48 
   22   258   290 Eric Obloy               10 Cocoa Beach          FL   20:42.9 10:22 
   23   261   251 Logan Klaproth           09 Melbourne            FL   20:54.7 10:28 
   24   288   201 Charlie Collins          09 Satellite Beach      FL   21:54.8 10:58 
   25   294   377 Ori Bechtel              11 Melbourne            FL   22:08.8 11:05 
   26   301   561 Christian White          11 St. Cloud            FL   22:23.4 11:12 
   27   305   262 William Chilcott         09 Palm Bay             FL   22:36.1 11:19 
   28   321   199 Jeremy Goslart           09 Viera                FL   23:16.6 11:39 
   29   324   182 Caleb Phillips           09 Titusville           FL   23:24.0 11:42 
   30   340   489 Teddy Liang              09 Merritt Island       FL   24:17.7 12:09 
   31   370   485 Ian Cook                 10 Indian Harbour Beach FL   25:45.8 12:53 
   32   379    70 Anthony Abel             09 Satellite Beach      FL   26:14.1 13:08 
   33   431   524 Jake Stallings           11 Palm Bay             FL   31:21.2 15:41 
   34   447   521 Grant Stallings          09 Palm Bay             FL   33:53.1 16:57 
   35   454   432 Cody Younger             09 Palm Bay             FL   34:34.5 17:18 
   36   456   246 Isaiah Clark             09 Indian Harbour Beach FL   34:41.0 17:21 
MALE AGE GROUP:  12 - 14
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    22   495 Mason Jones              13 Titusville           FL   12:26.6  6:14 
    2    31    74 Jared Hayes              12 Satellite Beach      FL   12:58.8  6:30 
    3    33   124 Ryan Miller              14 Melbourne            FL   13:09.5  6:35 
    4    38   506 Paul Jaime               12 Indialantic          FL   13:27.6  6:44 
    5    55   267 Logan Lawhorn            12 Cocoa                FL   13:55.2  6:58 
    6    58   469 Cameron Michaels         13 Merritt Island       FL   14:02.4  7:02 
    7    62   231 Chase Oliver             12 Indialantic          FL   14:07.0  7:04 
    8    87    81 Cameron Sutton           14 Satellite Beach      FL   14:51.7  7:26 
    9    97   577 Connor Cook              12 Indian Harbour       FL   15:18.2  7:40 
   10   128   494 Eddie Devlin             13 Indian Harbour Beach FL   16:22.9  8:12 
   11   141   534 Max Hofmeister           13 Malabar              FL   16:44.5  8:23 
   12   185   410 Patrick Boyd             14 Cape Canaveral       FL   18:20.1  9:11 
   13   192   234 Brian Eldredge           13 Melbourne            FL   18:31.7  9:16 
   14   210   459 Andrew Lindstrom         13 Palm Bay             FL   18:59.2  9:30 
   15   240   366 Jacob Groppel            13 Viera                FL   19:54.2  9:58 
   16   284   576 Steven Masker            13 Melbourne            FL   21:45.5 10:53 
   17   296   546 Kyle Davis               12 Melbourne            FL   22:11.3 11:06 
   18   322   322 John Charlier Jr         12 Pafb                 FL   23:17.8 11:39 
   19   352   565 Brandon Martorana        14 Sebastian            FL   24:55.0 12:28 
   20   372   460 Sean Lindstrom           12 Palm Bay             FL   26:03.2 13:02 
   21   425   388 Robert Turner            14 Indian Harbour Beach FL   30:35.6 15:18 
   22   438   545 Nicholas Hickson         12 Palm Bay             FL   32:34.4 16:18 
   23   462   447 Justin Grodecky          13 Palm Bay             FL   35:33.5 17:47 
   24   468    97 Randall Kirk             13 Cocoa                FL   35:54.9 17:58 
   25   469   416 Gage Catizone            14 Cocoa                FL   36:05.6 18:03 
MALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1     6   365 Matt Horner              17 Merritt Island       FL   11:02.6  5:32 
    2     9   225 Brad Ivey                15 Melbourne            FL   11:21.2  5:41 
    3    20   367 Michael Groppel          15 Viera                FL   12:23.0  6:12 
    4    24   169 Oscar Salazar            17 Melbourne            FL   12:29.7  6:15 
    5    71   451 Ryan Boyd                18 Cape Canaveral       FL   14:20.7  7:11 
    6    86   278 Brandon Barnett          16 Rockledge            FL   14:51.3  7:26 
    7   102   511 Lucas Sweet              17 Malabar              FL   15:23.3  7:42 
    8   137   575 Andrew Masker            15 Melbourne            FL   16:35.1  8:18 
    9   175   202 Dylan Collins            16 Satellite Beach      FL   17:49.0  8:55 
   10   226   512 James Oskam              17 Palm Bay             FL   19:19.0  9:40 
   11   263   409 Andrew Scholl            16 Melbourne            FL   20:58.4 10:30 
MALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    26   563 Matt Earhart             22 Merritt Island       FL   12:41.3  6:21 
    2    51   351 Michael Deater           23 Palm Bay             FL   13:48.0  6:54 
    3    59   557 William B Welch          24 Melbourne            FL   14:02.9  7:02 
    4   101   566 Austin J. Barwick        23 Palm Bay             FL   15:22.7  7:42 
    5   158   363 Dave Friedland           20 Melbourne            FL   17:21.4  8:41 
    6   161   544 Ryan Rattay              23 Palm Bay             FL   17:23.1  8:42 
    7   280   435 Dodge Meadows            23 Melbourne            FL   21:37.0 10:49 
MALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1     7    69 Ron Abel                 29 Satellite Beach      FL   11:07.9  5:34 
    2    14     8 Andy Dutra               27 Melbourne            FL   12:00.5  6:01 
    3    18   573 Greg Reverdiau           29 Palm Bay             FL   12:14.0  6:07 
    4    19   402 Chi Cam                  28 Melbourne            FL   12:20.6  6:11 
    5    43     7 Joseph Joseph            27 Indian Harbour Beach FL   13:38.2  6:50 
    6    49   498 Mason Overcash           26 Melbourne            FL   13:46.8  6:54 
    7    66   405 Brian Burgard            27 Palm Bay             FL   14:11.4  7:06 
    8   151   452 Ricardo Torres           28 West Melbourne       FL   16:58.5  8:30 
    9   157   373 Justin Rohde             28 Rockledge            FL   17:17.4  8:39 
   10   160   136 Konstantinos Balas       29 Melbourne            FL   17:23.0  8:42 
   11   448   197 Zachary Middlehurst      25 Cocoa                FL   33:55.1 16:58 
MALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    10    62 Steve Hedgespeth         33 West Melbourne       FL   11:24.9  5:43 
    2    17   394 Ramon Cordero            34 Palm Bay             FL   12:07.6  6:04 
    3    25   479 Zac Olds                 32 Cape Canaveral       FL   12:32.8  6:17 
    4    65   104 Steven Stengle           30 Melbourne            FL   14:11.4  7:06 
    5    73   418 Bryce Harrington         30 Merritt Island       FL   14:33.1  7:17 
    6    81   103 Brett Keener             31 Indialantic          FL   14:43.2  7:22 
    7   133   477 Charles Holmes           31 Rockledge            FL   16:26.1  8:14 
    8   142   312 Jason Kim                32 Palm Bay             FL   16:46.1  8:24 
    9   146   556 Bruce Hutchinson         32                      FL   16:50.7  8:26 
   10   189   253 Adam Klaproth            33 Melbourne            FL   18:23.3  9:12 
   11   197   176 Michael Dimauro          30 Melbourne            FL   18:39.6  9:20 
   12   251   178 Jay Fuhr                 34 Melbourne            FL   20:16.8 10:09 
   13   253   399 Ivan Centeno             30 Melbourne            FL   20:28.1 10:15 
   14   256   359 Nelson Morales           31 Melbourne            FL   20:35.2 10:18 
   15   281   384 Thomas Evans             34 Satellite Beach      FL   21:41.8 10:51 
   16   323   578 Ashley Bonifant          31 Indialantic          FL   23:22.8 11:42 
   17   404   316 Danny Aguilar            33 Palm Bay             FL   28:19.2 14:10 
   18   409   208 Ronald Hartsfield        34 Merritt Island       FL   28:47.9 14:24 
MALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    13   551 Thadeus Austin           35                      FL   11:58.1  6:00 
    2    21   274 Jonathan Howse           36 West Melbourne       FL   12:23.4  6:12 
    3    39   243 James Krupp              37 Cocoa                FL   13:28.3  6:45 
    4    69   417 Jeff Reardon             38 Palm Bay             FL   14:17.9  7:09 
    5    76   411 Greg Richards            36 Fellsmere            FL   14:37.6  7:19 
    6    99   383 Jimi Gonzalez            36 Viera                FL   15:21.1  7:41 
    7   103    37 Les Dunne                36 Palm Bay             FL   15:25.6  7:43 
    8   131   159 Mike Doyle               39 Rockledge            FL   16:25.2  8:13 
    9   132   318 Michael Smith            35 Vero Beach           FL   16:25.9  8:13 
   10   136   468 Sean Michaels            39 Merritt Island       FL   16:30.8  8:16 
   11   147   580 Brian D. Spencer         38 Melbourne            FL   16:51.6  8:26 
   12   155   508 Gustavo Ulloa            38 Palm Bay             FL   17:11.1  8:36 
   13   159   332 Mark Petrillo            37 Melbourne            FL   17:22.4  8:42 
   14   166   189 Bill Hudkins             36 Melbourne            FL   17:30.8  8:46 
   15   178   280 Jonathan Hazen           35 West Melbourne       FL   17:50.2  8:56 
   16   191   345 Kurt Kulig               35 Melbourne            FL   18:26.8  9:14 
   17   209   393 Adam Carden              37 Melbourne            FL   18:58.7  9:30 
   18   231   320 John Charlier            37 Pafb                 FL   19:24.4  9:43 
   19   313   275 William Barnett          39 Rockledge            FL   22:47.5 11:24 
   20   378   272 Chris Imel               35 Palm Bay             FL   26:10.7 13:06 
   21   385   502 Jamie Bearse             39 Cocoa Beach          FL   26:22.7 13:12 
   22   405   315 Juan Aguilar             36 Palm Bay             FL   28:19.9 14:10 
   23   466   514 David Smith              35 Palm Bay             FL   35:36.0 17:48 
MALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    16   148 Scott Larson             40 Melbourne            FL   12:03.9  6:02 
    2    57    72 Harry Prosser            43 Rockledge            FL   13:56.9  6:59 
    3    70   513 Keith Dunleavy           41 Melbourne            FL   14:20.7  7:11 
    4   121   120 Ty Bowen                 43 Merritt Island       FL   16:11.2  8:06 
    5   127   387 Steve Leonard            40 Rockledge            FL   16:22.0  8:11 
    6   143   314 Doug Glines              41 Palm Bay             FL   16:47.7  8:24 
    7   165    87 Randy Hines              41 Grant                FL   17:30.7  8:46 
    8   265   517 Rusty Marks              40 Hanson               KY   21:03.6 10:32 
    9   291   123 Norman Miller            43 Melbourne            FL   22:01.7 11:01 
   10   299   457 Arthur Lindstrom         41 Palm Bay             FL   22:21.8 11:11 
   11   309   153 Kirk Monsees             41 Melbourne            FL   22:43.7 11:22 
   12   330   203 Jeremie Collins          40 Satellite Beach      FL   23:46.4 11:54 
   13   357   128 Todd Buras               41 Melbourne            FL   25:04.0 12:32 
   14   396   400 Tripp Walton             41 Melbourne            FL   27:15.7 13:38 
   15   421   296 Eric Byrd                41 Viera                FL   30:20.3 15:11 
   16   435   158 Jill Bailey              43 Palm Bay             FL   32:12.0 16:06 
   17   437   270 Frank Hickson            41 Palm Bay             FL   32:33.5 16:17 
   18   446   389 Steve Barberie           44 Satellite Beach      FL   33:52.8 16:57 
   19   449   522 Mike Stallings           40 Palm Bay             FL   33:57.2 16:59 
   20   457   247 Ken Clark                44 Indian Harbour Beach FL   35:08.9 17:35 
   21   459   474 Stan Hart                41 West Melbourne       FL   35:24.5 17:43 
   22   463   515 Corey Grodecky           40 Palm Bay             FL   35:33.9 17:47 
MALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    15    22 Chris Loines             45 Merritt Island       FL   12:02.5  6:02 
    2    28   254 Keith Snodgrass          46 Melbourne            FL   12:47.5  6:24 
    3    29   139 Al Steiginga             45 Indialantic          FL   12:51.8  6:26 
    4    37    75 Greg Hayes               48 Satellite Beach      FL   13:27.4  6:44 
    5    53    41 Dave Hernandez           47 Palm Bay             FL   13:54.6  6:58 
    6    54   364 Lance Haskins            49 Rockledge            FL   13:54.6  6:58 
    7    88    78 Aaron Prupas             45 Rockledge            FL   14:55.0  7:28 
    8   107   582 Steve Ciarrocch          45 Melbourne            FL   15:40.4  7:51 
    9   110   242 Mark Silverman           45 Cocoa Beach          FL   15:49.5  7:55 
   10   129   286 Chuck Mathews            47 Palm Bay             FL   16:24.2  8:13 
   11   135   347 Bruce Sieck              48 Rockledge            FL   16:29.9  8:15 
   12   138   570 Lew Schwartz             48 Melbourne            FL   16:36.6  8:19 
   13   153    31 Chris Waterman           45 Rockledge            FL   17:02.5  8:32 
   14   173   341 Chris Bainbridge         49 Titusville           FL   17:42.1  8:52 
   15   196    91 David Scholl             49 Melbourne            FL   18:36.6  9:19 
   16   223   219 Charles Barberie         47 Ocala                FL   19:15.9  9:38 
   17   342   263 David Chilcott           49 Palm Bay             FL   24:30.9 12:16 
MALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    11    27 Joe Hultgren             52 Melbourne            FL   11:46.3  5:54 
    2    12   215 Bret Halliday            50 Cocoa                FL   11:48.3  5:55 
    3    35   196 Jeff Cook                52 Indian Harbour Beach FL   13:24.8  6:43 
    4    56   147 Haskell Walker           54 Melbourne            FL   13:56.1  6:59 
    5    60   568 Kenneth Vercammen        52 Edison               NJ   14:05.7  7:03 
    6    94   378 Steve Calabro            53 Melbourne            FL   15:00.7  7:31 
    7   105   350 Tony Perez               50 Melbourne            FL   15:28.0  7:44 
    8   123   191 Bill Buonanni            51 Merritt Island       FL   16:16.7  8:09 
    9   190   217 Byron Evetts             53 Cocoa Beach          FL   18:24.7  9:13 
   10   202   236 Don Eldredge             53 Melbourne            FL   18:43.6  9:22 
   11   252   532 Jodie Murray             50 Melbourne            FL   20:19.9 10:10 
MALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    34   213 Jim Cunningham           57 Viera                FL   13:19.0  6:40 
    2   113   504 Jaime Ruiz               56 Melbourne            FL   15:58.6  8:00 
    3   145   198 Daryl Gilbert            56 Viera                FL   16:50.2  8:26 
    4   163   336 Harv Hobson              58 Palm Bay             FL   17:26.9  8:44 
    5   188   298 Randy Dalrymple          59 Indialantic          FL   18:23.1  9:12 
    6   207   486 James Harrison           55 Palm Bay             FL   18:57.6  9:29 
    7   262   292 Chris Ramsey             55 Palm Bay             FL   20:55.8 10:28 
    8   341   376 James Memmott            57 Melbourne            FL   24:19.4 12:10 
    9   417   537 Donald Mensch            57 Palm Bay             FL   29:32.0 14:46 
MALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    63    10 Bud Timmons              61 Cocoa                FL   14:08.2  7:05 
    2   109    14 Ray Brown                64 Melbourne            FL   15:44.7  7:53 
    3   149   355 Larry Wiseman            60 Melbourne            FL   16:52.6  8:27 
    4   186   232 Paul Van Hemel           63 Viera                FL   18:20.3  9:11 
    5   248   228 Robert Crum              60 Melbourne            FL   20:12.6 10:07 
    6   289     6 Ed Duley                 62 Melbourne            FL   21:55.0 10:58 
    7   395     1 Robert Bruckhart         60 Melbourne            FL   26:55.7 13:28 
MALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    61    63 David Grant              65 Viera                FL   14:06.4  7:04 
    2    98    61 Gary Castner             66 Melbourne            FL   15:18.6  7:40 
    3   298   430 Michael Petrillo         69 Chester Springs      PA   22:17.6 11:09 
MALE AGE GROUP:  70 - 74
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   216    67 Tom Ward                 74 Melbourne Beach      FL   19:06.5  9:34 
    2   302   406 Bernie Sher              74 Rockledge            FL   22:24.9 11:13 
MALE AGE GROUP:  75 - 79
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   249    47 Bob Pecor                77 Melbourne Beach      FL   20:14.1 10:08 
MALE AGE GROUP:  80 - 99
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 

OVERALL FEMALE CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1     5   140 Angela Cobb              28 Indialantic          FL   11:02.8  5:32 
    2     8    53 Jessica Crate            26 Satellite Beach      FL   11:10.0  5:35 
    3    23   337 Jessica Wiedenbauer      28 Palm Bay             FL   12:28.1  6:15 

FEMALE MASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    32    38 Cathy Friedel            48 Satellite Beach      FL   13:08.0  6:34 
AGE-GROUP RESULTS
FEMALE AGE GROUP:  01 - 08
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   126   187 Kaylee Kraver            08 Merritt Island       FL   16:21.5  8:11 
    2   170   353 Anna Grenevicki          07 Indialantic          FL   17:38.3  8:50 
    3   204   441 Maryn Buchanan           08 Melbourne            FL   18:55.5  9:28 
    4   242   142 Audrey Buck              08 Melbourne Beach      FL   19:57.0  9:59 
    5   333   483 Sarah Williams           08 Melbourne            FL   23:49.5 11:55 
    6   336   269 Miranda Hickson          07 Palm Bay             FL   24:05.2 12:03 
    7   354   382 Shelby Buras             05 Melbourne            FL   24:58.0 12:29 
    8   400   493 Anastacia Devlin         08 Indian Harbour Beach FL   27:51.7 13:56 
    9   411   440 Cailin Buchanan          05 Melbourne            FL   28:49.1 14:25 
   10   412   525 Gretchen Campbell        07 Satellite Beach      FL   28:49.7 14:25 
   11   441   339 Triniti Kiser            07 Melbourne            FL   33:00.4 16:31 
   12   455   569 Haily Denton             07                      FL   34:39.3 17:20 
FEMALE AGE GROUP:  09 - 11
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    68   470 Jordan Michaels          11 Merritt Island       FL   14:17.9  7:09 
    2   100   368 Marie Groppel            11 Viera                FL   15:21.3  7:41 
    3   112   542 Tara Rose Morgan         10 Palm Bay             FL   15:50.6  7:56 
    4   114   407 Jayla Mercer             11 Melbourne            FL   15:58.9  8:00 
    5   116   530 Abigail Lake             10 Rockledge            FL   16:01.6  8:01 
    6   119   529 Magnolia Lake            10 Rockledge            FL   16:09.4  8:05 
    7   130   408 Danielle Doyle           11 Rockledge            FL   16:24.6  8:13 
    8   156   101 Katelyn Owl              09 Palm Bay             FL   17:13.2  8:37 
    9   219   520 Coco Webster             10 Satellite Beach      FL   19:11.9  9:36 
   10   260   539 Soha Ramadan             09 Satellite Beach      FL   20:45.3 10:23 
   11   273   174 Lily McKnight            11 Malabar              FL   21:16.2 10:39 
   12   315   346 Jayda Kulig              11 Melbourne            FL   22:53.7 11:27 
   13   369   420 Ava Cleveland            09 Indialantic          FL   25:45.3 12:53 
   14   373   229 Lauren Moore             10 Viera                FL   26:06.5 13:04 
   15   422   501 Sarah Charest            11 Cocoa Beach          FL   30:21.3 15:11 
   16   426   294 Olivia Byrd              09 Viera                FL   30:35.8 15:18 
FEMALE AGE GROUP:  12 - 14
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    77   214 Amanda Beach             13 West Melbourne       FL   14:39.3  7:20 
    2    95   102 Kristen Owl              14 Palm Bay             FL   15:02.2  7:32 
    3   115   490 Morgan Zuhlke            12 Indian Harbour Beach FL   15:59.3  8:00 
    4   229   179 Sydney Zamorano          12 Melbourne            FL   19:23.0  9:42 
    5   308   372 Cynthia Melville         14 Rockledge            FL   22:39.6 11:20 
    6   343   465 Alexis Shagena           12 Merritt Island       FL   24:34.3 12:18 
    7   418   293 Sophia Byrd              12 Viera                FL   29:56.2 14:59 
    8   433   157 Kyle Bailey              14 Palm Bay             FL   32:11.5 16:06 
FEMALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    27   518 Emily Chapman            15 West Melbourne       FL   12:43.5  6:22 
    2    64   448 Sarah Fisher             17 West Melbourne       FL   14:10.4  7:06 
    3    92   536 Tiffany Mensch           16 Palm Bay             FL   14:59.2  7:30 
    4    93   535 Bianca Wert              17 Palm Bay             FL   14:59.5  7:30 
    5   212   161 Jamie Collins            19 Palm Bay             FL   19:01.6  9:31 
    6   351   114 Rachael Lecroy           15 Satellite Beach      FL   24:45.7 12:23 
    7   387   555 Keanna Khan              17 Palm Bay             FL   26:28.9 13:15 
    8   416   415 Emily Catizone           17 Cocoa                FL   29:23.3 14:42 
    9   419   235 Megan Eldredge           16 Melbourne            FL   29:57.2 14:59 
   10   451   396 Tabitha Simeus           16 Melbourne            FL   34:19.2 17:10 
FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    82   305 Melissa Baldwin          23 Rockledge            FL   14:43.9  7:22 
    2   104   423 Jessica Minor            21 Rockledge            FL   15:27.3  7:44 
    3   177   509 Nicolette Pasvantis      21 Palm Bay             FL   17:50.1  8:56 
    4   287   558 Stacey Welch             20 Melbourne            FL   21:53.6 10:57 
    5   295   379 Caitlin Helsel           23 Palm Bay             FL   22:11.0 11:06 
    6   303   113 Dana Lecroy              23 Satellite Beach      FL   22:30.7 11:16 
    7   314   510 Danielle Johnson         23 Indian Harbour Beach FL   22:53.1 11:27 
    8   367   519 Ashley Baggett           22 Grant                FL   25:37.5 12:49 
    9   388   211 Sadia Richardson         24 Palm Bay             FL   26:29.0 13:15 
FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    83   330 Patti Hatcher            29 Palm Bay             FL   14:45.6  7:23 
    2   125   572 Thea Rusch               26 Palm Bay             FL   16:17.9  8:09 
    3   198   433 Stacy Williams           29 Indialantic          FL   18:39.9  9:20 
    4   205   311 Kara Downs               25 Orlando              FL   18:55.6  9:28 
    5   214   334 Patricia Lucas           29 Melbourne            FL   19:04.8  9:33 
    6   218   313 Michelle Kim             28 Palm Bay             FL   19:09.8  9:35 
    7   236   135 Georgia Spyro            27 Melbourne            FL   19:39.6  9:50 
    8   237   424 Julie Medina             27 W Melbourne          FL   19:40.9  9:51 
    9   270   413 Jennifer Curren          26 Melbourne            FL   21:10.3 10:36 
   10   277   462 Joanna Walling           29 West Melbourne       FL   21:26.6 10:44 
   11   286   175 Anette Dimauro           26 Melbourne            FL   21:47.9 10:54 
   12   325   284 Alison Blazewicz         26 Melbourne            FL   23:38.9 11:50 
   13   329   473 Krystal Wald             29 Cocoa                FL   23:45.2 11:53 
   14   345   434 Holly Younger            29 Palm Bay             FL   24:36.0 12:18 
   15   360   285 Caitlin Harkey           26 Melbourne            FL   25:26.8 12:44 
   16   365    29 Carla Cano               29 Cocoa Beach          FL   25:34.2 12:48 
   17   380   283 Emily Rogers             25 Cocoa                FL   26:15.9 13:08 
   18   381   307 Leah Lowe                27 Palm Bay             FL   26:17.0 13:09 
   19   398   289 Sheralyn Murray          26 Indialantic          FL   27:25.6 13:43 
   20   429   282 Alice Hopper             29 Palm Bay             FL   31:08.6 15:35 
FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    44    18 Kim Hunger               31 Palm Bay             FL   13:38.9  6:50 
    2    79   404 Krista Branan            32 Melbourne            FL   14:40.4  7:21 
    3    84    17 Rene Dunne               31 Palm Bay             FL   14:48.4  7:25 
    4   108   356 Kathryn Gonzalez         31 Viera                FL   15:40.9  7:51 
    5   118   301 Rachel Williams          33 Palm Bay             FL   16:02.6  8:02 
    6   152   333 Kelly Semenko            34 Melbourne            FL   16:58.6  8:30 
    7   154   392 Carly Keim               30 Cape Canaveral       FL   17:10.7  8:36 
    8   171   108 Casey Gilbert            32 Melbourne Beach      FL   17:38.4  8:50 
    9   180   412 Celena Richards          34 Fellsmere            FL   17:57.0  8:59 
   10   193   271 Jennifer Imel            34 Palm Bay             FL   18:34.9  9:18 
   11   200   291 Amanda Obloy             32 Cocoa Beach          FL   18:40.4  9:21 
   12   203    94 Joan Thibodaux           32 Viera                FL   18:54.2  9:28 
   13   232   478 Kim Sommer               34 West Melbourne       FL   19:28.0  9:44 
   14   239   352 Kristen Cornejo          32 West Melbourne       FL   19:47.9  9:54 
   15   243   244 Ragan Krupp              32 Cocoa                FL   19:59.0 10:00 
   16   245   371 Sabrina Melville         31 Rockledge            FL   20:08.8 10:05 
   17   247   381 Margarita Martinez       30 Palm Bay             FL   20:12.5 10:07 
   18   259   374 Brionne Vinson           31                           20:43.5 10:22 
   19   269    89 Juana Velie              32 Melbourne            FL   21:10.1 10:36 
   20   278   167 Brooke Barringer         31 Melbourne            FL   21:31.8 10:46 
   21   279   310 Liz White                32 Melbourne            FL   21:35.3 10:48 
   22   283   177 Erica Zamorano           34 Melbourne            FL   21:42.5 10:52 
   23   334   466 Amanda Shagena           31 Merritt Island       FL   23:50.8 11:56 
   24   344   279 Shannon Hazen            33 West Melbourne       FL   24:35.6 12:18 
   25   364   562 Marisa Justice           34 Palm Bay             FL   25:32.4 12:47 
   26   366   297 Jessica Lehtonen         31 Melbourne            FL   25:34.6 12:48 
   27   374    51 Amy Atterberry           33 Melbourne            FL   26:07.4 13:04 
   28   376   240 Julie Foy                33 Indian Harbour Beach FL   26:09.2 13:05 
   29   377   241 Ashley Lenox             30 Satellite Beach      FL   26:09.5 13:05 
   30   382   398 Katherine Centeno        33 Melbourne            FL   26:21.5 13:11 
   31   383   499 Morgen Bearse            34 Cocoa Beach          FL   26:21.9 13:11 
   32   394   171 Tina Foster              33 Rockledge            FL   26:55.1 13:28 
   33   403   360 Bobbie Jentz             30 Melbourne            FL   28:13.5 14:07 
   34   410   209 Karen Hartsfield         33 Merritt Island       FL   28:48.3 14:25 
   35   428   250 Danielle Armstrong       34 Palm Bay             FL   31:04.2 15:33 
   36   432    99 Amanda Duerr             30 Melbourne            FL   31:25.0 15:43 
   37   439   252 Mindy Klaproth           31 Melbourne            FL   32:40.2 16:21 
   38   461   421 Michelle Rogers          34 Palm Bay             FL   35:31.9 17:46 
FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    30   117 Lisa Petrillo            38 Indialantic          FL   12:58.1  6:30 
    2    40    12 Kati Craig               37 Rockledge            FL   13:28.4  6:45 
    3    41   134 Megan Campbell           35 Satellite Beach      FL   13:33.4  6:47 
    4    72   212 Felicity Cunningham      38 Viera                FL   14:21.3  7:11 
    5    96    83 Brittany Streufert       39 Viera                FL   15:06.6  7:34 
    6   144   226 Laura Ivey Glines        38 Melbourne            FL   16:48.9  8:25 
    7   150   137 Natalie Bobleter         37 West Melbourne       FL   16:53.2  8:27 
    8   164   344 Bethany Kulig            37 Melbourne            FL   17:28.6  8:45 
    9   215   324 Paula Pawlak             35 Viera                FL   19:04.9  9:33 
   10   220   463 Erika McBryde            39 Melbourne            FL   19:13.9  9:37 
   11   254   527 Diana Brito              35 Melbourne            FL   20:32.5 10:17 
   12   255   321 Nina Charlier            37 Pafb                 FL   20:32.8 10:17 
   13   264   516 Karen Marks              38 Hanson               KY   21:03.3 10:32 
   14   274    52 Christy Lax              36 Melbourne            FL   21:18.3 10:40 
   15   300   319 Toni Meldrum             35 Oquawka              IL   22:22.9 11:12 
   16   304   172 Sonya Hall               38 Palm Bay             FL   22:31.9 11:16 
   17   306   471 Adele Johnson            38 Melbourne            FL   22:36.3 11:19 
   18   311   357 Tammy Naber              39 Viera                FL   22:46.5 11:24 
   19   318   156 Tristin Rutland          38 Rockledge            FL   22:59.8 11:30 
   20   326   581 Natasha Cartagena Spenc  37 Melbourne            FL   23:39.5 11:50 
   21   337   268 Alyssa Hickson           36 Palm Bay             FL   24:06.6 12:04 
   22   346   488 Theresa Lennon           35 Palm Bay             FL   24:38.9 12:20 
   23   347   445 Nichole Dougherty        36 Satellite Beach      FL   24:39.5 12:20 
   24   353   564 Diana Martorana          37 Sebastian            FL   24:55.8 12:28 
   25   358   309 Barbara Seymour          37 Rockledge            FL   25:15.5 12:38 
   26   362   190 Karrah Hudkins           35 Melbourne            FL   25:31.6 12:46 
   27   363   559 Bambi McKlem             36 Palm Bay             FL   25:31.8 12:46 
   28   386   160 Teri Moore               39 Viera                FL   26:22.8 13:12 
   29   393   170 Tammi Ruddle             38 Rockledge            FL   26:54.1 13:28 
   30   397   401 Becki Walton             38 Melbourne            FL   27:16.3 13:39 
   31   413   439 Annelise Buchanan        39 Melbourne            FL   28:52.6 14:27 
   32   420   238 Jennifer Brown           38 Viera                FL   30:06.7 15:04 
   33   430   549 Liliana Villarreal       38 Melbourne            FL   31:17.0 15:39 
   34   450   391 Lynette Barberie         38 Satellite Beach      FL   34:00.3 17:01 
   35   465   422 Lori Grodecky            36 Palm Bay             FL   35:34.6 17:48 
FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    47   149 Mary Hofmeister          44 Malabar              FL   13:44.2  6:53 
    2    78    36 Betsy Butler             43 Cape Canaveral       FL   14:40.0  7:20 
    3   106   125 Michelle Smurl           43 Cocoa                FL   15:35.8  7:48 
    4   201   328 Joselyn Fontecchio       40 Cocoa Beach          FL   18:41.7  9:21 
    5   228    90 Sharona Scholl           43 Melbourne            FL   19:22.3  9:42 
    6   234   548 Sasha Morrison - Bettan  41 Melbourne            FL   19:35.3  9:48 
    7   244   526 Angel Stewart            44 Melbourne            FL   20:05.8 10:03 
    8   271    86 Teresa Hines             44 Grant                FL   21:15.3 10:38 
    9   272   173 Holly McKnight           41 Malabar              FL   21:16.0 10:38 
   10   275   414 Kimberly Graziano        43 Sebastian            FL   21:19.4 10:40 
   11   276   239 Julie Sanders            41 Melbourne            FL   21:24.0 10:42 
   12   292   122 Denise Miller            44 Melbourne            FL   22:02.1 11:02 
   13   307    68 Chrissy Bouvier          41 Indian Harbour Beach FL   22:38.7 11:20 
   14   310   154 Debbie Nail              44 Melbourne            FL   22:43.9 11:22 
   15   317   207 Samantha Guettler        41 Viera                FL   22:59.3 11:30 
   16   319    79 Karen Sutton             42 Satellite Beach      FL   23:06.2 11:34 
   17   320   308 Kim Rodriguez            41 Palm Bay             FL   23:12.6 11:37 
   18   331   204 Bobbie Collins           42 Satellite Beach      FL   23:47.1 11:54 
   19   335   431 Joanne Evans             44 Port St. John        FL   23:52.7 11:57 
   20   355   130 Debby Buras              41 Melbourne            FL   24:58.8 12:30 
   21   359   151 Cheryl Gregory           44 Melbourne            FL   25:16.0 12:38 
   22   361   300 Paige Stanley            42 Sebastian            FL   25:29.3 12:45 
   23   390   183 Valerie Cline-Phillips   44 Titusville           FL   26:39.3 13:20 
   24   401   295 Stephanie Byrd           41 Viera                FL   28:00.2 14:01 
   25   406   348 Lara Sieck               43 Rockledge            FL   28:20.1 14:11 
   26   407   464 Karen Gibbens            41 Palm Bay             FL   28:39.7 14:20 
   27   414   358 Elizabeth Velez          41 Cape Canaveral       FL   29:17.6 14:39 
   28   440   397 Ketsia Simeus            44 Melbourne            FL   32:49.9 16:25 
   29   458   248 Kristine Clark           43 Indian Harbour Beach FL   35:09.6 17:35 
FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    46    40 Robin Hernandez          46 Palm Bay             FL   13:42.4  6:52 
    2    48   185 Dr Tina Kraver           45 Merritt Island       FL   13:45.0  6:53 
    3    91    46 Lori Kruger              49 Indialantic          FL   14:57.4  7:29 
    4   139   505 Joanne Boland            45 Melbourne            FL   16:38.8  8:20 
    5   168   112 Lori Rattay              48 Palm Bay             FL   17:34.4  8:48 
    6   199    57 Debbie Pagillo           48 Palm Bay             FL   18:40.0  9:20 
    7   208   220 Kristi Barberie          45 Ocala                FL   18:58.2  9:30 
    8   225   306 Sue Oskam                48 Palm Bay             FL   19:19.0  9:40 
    9   227   560 Angie Brammel            49 Grant-Valkaria       FL   19:22.1  9:42 
   10   241    24 Andrea Lucas             46 Melbourne            FL   19:56.3  9:59 
   11   268   162 Alma Figueroa            46 Palm Bay             FL   21:06.2 10:34 
   12   290   107 Cathy Chapman            49 Melbourne            FL   21:55.4 10:58 
   13   316   386 Suzy Leonard             48 Rockledge            FL   22:54.4 11:28 
   14   327    93 Carolyn Varrelmann       45 Viera                FL   23:42.5 11:52 
   15   328   579 Patricia Edmond          46 Rockledge            FL   23:44.6 11:53 
   16   348   255 Brenda Fletcher          47 Palm Bay             FL   24:44.9 12:23 
   17   349   256 Holly Bowman             46 Palm Bay             FL   24:45.2 12:23 
   18   399    25 Cindy Hosken             45 Melbourne            FL   27:35.8 13:48 
   19   408   342 Janet Bainbridge         47 Titusville           FL   28:40.7 14:21 
   20   423   237 Laurie Eldredge          49 Melbourne            FL   30:25.2 15:13 
   21   436   362 Karen Eidman             48 Malabar              FL   32:12.0 16:06 
FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    42   192 Nancy Buonanni           50 Merritt Island       FL   13:35.4  6:48 
    2   124   450 Laurie Paul              50 Melbourne            FL   16:17.0  8:09 
    3   140   143 Cindy Corey              51 Malabar              FL   16:43.8  8:22 
    4   148   453 Jody Hall                54 Palm Bay             FL   16:52.2  8:27 
    5   182   116 Joan Meadows             52 Malabar              FL   18:12.5  9:07 
    6   194   224 Tena Hochard             51 Palm Bay             FL   18:35.0  9:18 
    7   213   230 Kay Oliver               51 Indialantic          FL   19:03.4  9:32 
    8   221   461 Lisa Milam               54 Malabar              FL   19:14.5  9:38 
    9   246   538 Traci Bourke             50 Melbourne            FL   20:10.3 10:06 
   10   250   354 Gail Wiseman             53 Melbourne            FL   20:16.8 10:09 
   11   297   484 Cathy Sweeney            50 Melbourne            FL   22:11.7 11:06 
   12   368   541 Cherie Seratini- Cook    52 Indian Harbour Beach FL   25:43.1 12:52 
   13   371   419 Doreen Murray            54 Indialantic          FL   26:02.5 13:02 
   14   392   349 Pat Villanueva           53 Melbourne            FL   26:48.8 13:25 
   15   434   155 Seher Swenson            53 Palm Bay             FL   32:11.9 16:06 
FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   122   121 Carol Ball               55 Merritt Island       FL   16:11.6  8:06 
    2   266   375 Luanne Memmott           58 Melbourne            FL   21:03.6 10:32 
    3   267   335 Pam Hobson               57 Palm Bay             FL   21:06.1 10:34 
    4   332    55 Susan Vaughn             56 Melbourne Beach      FL   23:47.6 11:54 
    5   339   426 Penny Naugle             58 Satellite Beach      FL   24:17.6 12:09 
    6   350    11 Dalys Dunn               55 Melbourne            FL   24:45.3 12:23 
    7   415   428 Theresa Trawick          56 Melbourne            FL   29:17.9 14:39 
    8   444   299 Elaine Dalrymple         55 Indialantic          FL   33:37.2 16:49 
    9   467    98 Frances Kirk             56 Cocoa                FL   35:54.6 17:58 
FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    50    54 Anne Dockery             63 Melbourne Beach      FL   13:47.9  6:54 
    2   167    15 Anne Doerflein           60 West Melbourne       FL   17:32.2  8:47 
    3   224    16 Lorraine Petersen        64 West Melbourne       FL   19:16.7  9:39 
    4   238    56 Joanne Goodson           61 West Melbourne       FL   19:46.8  9:54 
    5   338   205 Judy Mace                63 Orlando              FL   24:07.9 12:04 
    6   356    28 Milly Krause             63 Cocoa Beach          FL   25:02.8 12:32 
FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   285   233 Barbara Van Hemel        66 Viera                FL   21:47.6 10:54 
    2   452     9 Mary June Joseph         65 Satellite Beach      FL   34:23.3 17:12 
FEMALE AGE GROUP:  70 - 74
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   184    58 Willy Moolenaar          71 Indialantic          FL   18:14.9  9:08 
    2   427    49 Katie Marsh              74 Melbourne            FL   30:44.4 15:23 
    3   453   574 Carole Judson            70                      FL   34:23.8 17:12 
FEMALE AGE GROUP:  75 - 79
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   470     2 Roberta Osterling        77 Satellite Beach      FL   36:57.2 18:29 
FEMALE AGE GROUP:  80 - 99
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
*
*
PIRATE PLUNDER 2 MILER
April 7, 2012
Brevard Community College, Palm Bay, FL
Race Director: Denise Piercy
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com 
Questions: info@runningzone.com

CORPORATE TEAM RESULTS
   1.  Health First                       
            12:21   13:36   14:03   14:18   14:18 = 1:08:36
         Chi Cam, Nancy Buonanni, Cameron Michaels, Jordan Michaels, Jeff
         Reardon
   2.  Drs Technologies                   
            14:21   14:58   15:01   15:28   16:59 = 1:16:47
         Keith Dunleavy, Lori Kruger, Steve Calabro, Tony Perez, Ricardo Torres
   3.  Harris Race Team                   
            12:24   14:46   15:59   16:59   17:27 = 1:17:35
         Jonathan Howse, Patti Hatcher, Jaime Ruiz, Kelly Semenko, Harv Hobson
*
*
PIRATE PLUNDER 2 MILER
April 7, 2012
Brevard Community College, Palm Bay, FL
Race Director: Denise Piercy
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com 
Questions: info@runningzone.com

OPEN TEAM RESULTS
   1.  Running Zone                  
            10:46   10:46   11:08   11:25   12:59 =   57:04
         Peter Clusener, John Davis, Ron Abel, Steve Hedgespeth, Lisa Petrillo
   2.  Soles in Motion               
            10:50   11:03   11:10   12:08   12:52 =   58:03
         Shane Streufert, Angela Cobb, Jessica Crate, Ramon Cordero, Al
         Steiginga
   3.  Twisted Blister               
            12:33   12:42   14:12   14:34   19:02 = 1:13:03
         Zac Olds, Matt Earhart, Steven Stengle, Bryce Harrington, Jamie
         Collins
   4.  Jackson's Jets & Joggers      
            12:03   13:57   14:40   17:03   17:43 = 1:15:26
         Chris Loines, Harry Prosser, Betsy Butler, Chris Waterman, Chris
         Bainbridge
   5.  Team Bearse                   
            26:22   26:23   26:23   30:22   30:27 = 2:19:57
         Morgen Bearse, Ben Bearse, Jamie Bearse, Sarah Charest, Ethan Bearse
*
*
SCHOOL PARTICIPATION RESULTS

School                   Participation
Indian Harbour Montessori        22
Brevard Academy                  11
Holland Elem                     11
Roosevelt Elementary              8
Manatee Elem                      7
Park Avenue Christian Aca         3
Freedom 7                         2
Meadowlane                        1
Ocean Breeze                      1
Our Lady of Lourdes               1
Grand                            67




Copyright 2015 Running Zone


Valid XHTML 1.0 Transitional
Web site hosting by All Brevard Web Sites