• Home
  • Retail Store
  • Take A Tour
  • Directions
  • About Us
  • Contact Us
  • Links
Back To Results
Downtown Melbourne Results
DOWNTOWN MELBOURNE 5K WOMEN'S RESULTS
March 31st, 2012
Melbourne, Florida
Race Director: Frank Webbe
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com 
Questions: info@runningzone.com 

OVERALL RESULTS
Place Sex No.   Name                    Sex Age City, State           Time      Net       Pace  
===== === ===== ======================= === === ===================== ========= ========= ===== 
    1   1  1795 Melissa Taylor          F    34 Indian Harbour Beach    18:48.0   18:48.0  6:04 
    2   2  1630 Jessica Wiedenbauer     F    28 Palm Bay FL             19:25.6   19:25.6  6:16 
    3   3  1640 Tracy Simso             F    39 Melbourne FL            19:27.5   19:27.5  6:16 
    4   4  1690 Julie Hannah            F    38 Melbourne FL            19:36.6   19:36.6  6:19 
    5   5  1631 Lisa Petrillo           F    38 Melbourne FL            20:11.1   20:10.9  6:30 
    6   6  1675 Annie Caza              F    50 Indialantic FL          21:10.0   21:10.0  6:49 
    7   7  1689 Anne Dockery            F    63 Melbourne Beach FL      21:10.8   21:10.7  6:49 
    8   8  1769 Tara McFarlane          F    32 Vero Beach FL           21:21.3   21:21.2  6:53 
    9   9  1768 Robin Moran             F    55 Indialantic FL          21:40.6   21:40.5  6:59 
   10  10  1694 Sue Strout              F    58 Merritt Island FL       21:44.8   21:44.8  7:00 
   11  11  1778 Sandra Gannon           F    46 Merritt Island FL       21:46.9   21:46.8  7:01 
   12  12  1777 Tricia Rydson           F    39 Melbourne Beach FL      22:03.4   22:01.7  7:06 
   13  13  1693 Mary Hofmeister         F    44 Malabar FL              22:06.2   22:06.2  7:07 
   14  14  1619 Charlotte Mcclure       F    39 Rockledge FL            22:33.9   22:32.9  7:16 
   15  15  1692 Brittany Streufert      F    39 Viera FL                22:42.5   22:41.5  7:19 
   16  16  1714 Marie Thomas            F    47 Rockledge FL            22:45.0   22:43.9  7:19 
   17  17  1643 Betsy Butler            F    43 Cape Canaveral FL       22:48.8   22:46.8  7:20 
   18  18  1635 Patti Hatcher           F    29 Palm Bay FL             22:56.9   22:56.3  7:23 
   19  19  1650 Rene Dunne              F    31 Palm Bay FL             23:16.9   23:16.2  7:30 
   20  20  1711 Angela Coram            F    33 Palm Bay FL             23:24.6   23:23.6  7:32 
   21  21  1679 Lori Kruger             F    49 Indialantic FL          23:31.3   23:30.4  7:34 
   22  22  1606 Christine Kennedy       F    46 Mims FL                 23:39.9   23:39.8  7:37 
   23  23  1736 Ally Jaime              F    11 Indialantic FL          23:49.6   23:44.1  7:39 
   24  24  1676 Christy Smith-Heskel    F    50 Vero Beach FL           23:44.8   23:44.8  7:39 
   25  25  1794 Lisa Saturday           F    51 Palm Bay FL             23:47.6   23:46.5  7:40 
   26  26  1785 Michelle Smurl          F    43 Cocoa FL                23:50.0   23:48.7  7:40 
   27  27  1629 Midori Wiles            F    51 Melbourne FL            23:58.3   23:57.3  7:43 
   28  28  1738 Jennifer Fish           F    39 Iowa City IA            24:07.2   24:02.8  7:45 
   29  29  1611 Karon Pittman           F    54 Titusville FL           24:03.8   24:03.4  7:45 
   30  30  1753 Windy Jenne             F    46 Melbourne FL            24:08.6   24:08.2  7:47 
   31  31  1623 Amy Garson              F    29 Melbourne FL            24:13.0   24:13.0  7:48 
   32  32  1678 Lourdes Cox             F    41 W.Melbourne FL          24:19.1   24:18.6  7:50 
   33  33  1743 Tamara Newton           F    24 Melbourne FL            24:22.4   24:18.9  7:50 
   34  34  1691 Marlene White           F    54 Cocoa Beach FL          24:21.3   24:19.3  7:50 
   35  35  1772 Lea Anne Richard        F    44 Melbourne FL            24:27.7   24:26.2  7:52 
   36  36  1797 Channelle Glanville     F    26 Colorado Springs CO               24:58.3  8:03 
   37  37  1791 Elizabeth Ring          F    54 Indian Harbour Beach    25:06.1   25:04.3  8:05 
   38  38  1783 Debbie Rescott          F    53 Merritt Island FL       25:16.6   25:14.5  8:08 
   39  39  1666 Janet Erlacher          F    54 Melbourne FL            25:19.6   25:18.1  8:09 
   40  40  1776 Tara Rose Morgan        F    10 Palm Bay FL             25:32.2   25:28.1  8:12 
   41  41  1774 Michelle Sirounis       F    47 Indian Harbour Beach    25:30.4   25:28.7  8:13 
   42  42  1660 Antoinette Mccarthy     F    47 Indian Harbour Beach    25:44.5   25:39.5  8:16 
   43  43  1734 Thea Rusch              F    26 Palm Bay FL             25:43.9   25:40.0  8:16 
   44  44  1662 Robin Laverentz         F    24 West Melbourne FL       25:46.5   25:42.7  8:17 
   45  45  1763 Tracey Richardson       F    29 Indian Harbour Beach    25:52.0   25:44.1  8:17 
   46  46  1793 Summer Mack             F    32 Melbourne FL            25:53.2   25:45.1  8:18 
   47  47  1765 Laurie Paul             F    50 Melbourne FL            26:01.9   26:00.7  8:23 
   48  48  1748 Melissa Sliwinski       F    33 W Melbourne FL          26:12.8   26:12.0  8:26 
   49  49  1746 Alicia Miller           F    24 Melbourne FL            26:24.4   26:21.4  8:29 
   50  50  1658 Amanda Obloy            F    32 Cocoa Beach FL          26:34.1   26:27.4  8:31 
   51  51  1670 Sally Memmott           F    32 Melbourne FL            26:33.0   26:29.4  8:32 
   52  52  1624 Nicole Iannelli         F    27 West Melbourne FL       26:41.6   26:38.5  8:35 
   53  53  1784 Keri Donald             F    35 West Melbourne FL       26:40.3   26:39.4  8:35 
   54  54  1621 Cheryl Fortrmayer       F    39 Melbourne FL            26:49.2   26:44.4  8:37 
   55  55  1686 Mariangie Blake         F    50 Melbourne FL            26:47.0   26:45.7  8:37 
   56  56  1725 Jennifer Gillis         F    22 Oviedo FL               27:00.6   26:55.4  8:40 
   57  57  1653 Michelle Adams          F    11 Melb Beach FL           27:04.3   26:59.0  8:42 
   58  58  1727 Jessica McCaskill       F    31 Palm Bay FL             27:02.8   27:01.4  8:42 
   59  59  1755 Valerie Feldbauer       F    27 Melbourne FL            27:13.5   27:06.2  8:44 
   60  60  1614 Kelly Semenko           F    34 Melbourne FL            27:11.0   27:06.5  8:44 
   61  61  1605 Nadia Hosey             F    44 Melbourne FL            27:19.3   27:19.1  8:48 
   62  62  1716 Holly Mcknight          F    41 Malabar FL              27:27.9   27:27.5  8:51 
   63  63  1705 Candice Brower          F    40 Newberry FL             27:32.4   27:32.3  8:52 
   64  64  1642 Mary Ramba              F    65 Cocoa FL                27:35.4   27:34.7  8:53 
   65  65  1646 Meagan Speed            F    23 Melbourne Beach FL      27:43.3   27:36.2  8:54 
   66  66  1680 Rhonda Stack            F    51 Malabar FL              27:49.6   27:45.4  8:57 
   67  67  1700 Karen Strasko           F    51 W. Melbourne FL         27:53.3   27:52.1  8:59 
   68  68  1634 Pamela Etemesi          F    32 West Melbourne FL       28:20.4   28:17.9  9:07 
   69  69  1747 Andrea Bastien          F    47 Cocoa Beach FL          28:30.5   28:20.7  9:08 
   70  70  1764 Joan Meadows            F    52 Malabar FL              28:24.5   28:23.1  9:09 
   71  71  1688 Andrea Lucas            F    46 Melbourne FL            28:31.7   28:28.3  9:10 
   72  72  1663 Traci Stiffler          F    41 Melbourne FL            28:39.7   28:36.8  9:13 
   73  73  1726 Megan Null              F    22 Malabar FL              28:39.3   28:37.0  9:13 
   74  74  1767 Cherl Cobb              F    47 Melbourne FL            28:42.4   28:38.3  9:14 
   75  75  1609 Tena Hochard            F    51 Palm Bay FL             28:56.1   28:51.8  9:18 
   76  76  1656 Melanie Delman          F    55 Melbourne FL            28:56.6   28:54.0  9:19 
   77  77  1712 Flo Holden              F    51 Satellite Beach FL      28:58.2   28:55.0  9:19 
   78  78  1796 Shea Mason              F    36 Indialantic FL          29:05.0   29:00.5  9:21 
   79  79  1639 Gail Thuraphan          F    37 Melbourne FL            29:17.5   29:06.8  9:23 
   80  80  1637 Charlotte McMahon       F    67 Satellite Beach FL      29:18.7   29:15.1  9:25 
   81  81  1681 Carolyn Picard          F    41 Palm Bay FL             29:22.6   29:19.0  9:27 
   82  82  1613 Patricia Lucas          F    29 Melbourne FL            29:24.3   29:19.7  9:27 
   83  83  1758 Candy Fontenot          F    39 Melbourne FL            29:34.6   29:23.2  9:28 
   84  84  1766 Colleen Pierce          F    50 Melbourne FL            29:35.6   29:29.2  9:30 
   85  85  1601 Yvette Nelson           F    46 West Melbourne FL       29:35.9   29:34.1  9:31 
   86  86  1641 Lisa Kane               F    51 Melbourne FL            29:39.7   29:37.3  9:33 
   87  87  1622 Aubrey Fortmayer        F    07 Melbourne FL            29:44.2   29:39.0  9:33 
   88  88  1706 Deborah Horst           F    59 Palm Bay FL             30:08.3   30:03.3  9:41 
   89  89  1756 Kimberly Philo          F    40 Melbourne FL            30:09.4   30:03.8  9:41 
   90  90  1703 Elise Reece             F    31 Melbourne FL            30:16.8   30:12.0  9:44 
   91  91  1761 Antonieta Pugliese      F    35 melbourne beach FL      30:21.9   30:19.3  9:46 
   92  92  1786 Nyssa Holmquist         F    11 Indian Harbour Beach    30:27.0   30:22.3  9:47 
   93  93  1759 Lisa Fournier           F    53 Satellite Beach FL      30:30.6   30:25.6  9:48 
   94  94  1792 JoAnne Goodson          F    61 West Melbourne FL       30:37.9   30:35.7  9:51 
   95  95  1787 Sonia Holmquist         F    35 Indian Harbour Beach    30:41.7   30:37.0  9:52 
   96  96  1728 Michelle Procise        F    44 West Melbourne FL       30:49.0   30:39.9  9:53 
   97  97  1669 Courtney Edison         F    28 Satellite Beach FL      30:50.1   30:44.0  9:54 
   98  98  1744 Caitlin Caldwell        F    28 Indialantic FL          30:49.3   30:45.2  9:54 
   99  99  1677 Pat Mister              F    51 Cocoa FL                30:56.8   30:49.3  9:56 
  100 100  1667 Audrey Edison           F    31 Melbourne FL            31:04.3   30:58.5  9:59 
  101 101  1720 Maureen Morley          F    61 Rockledge FL            31:03.4   30:59.2  9:59 
  102 102  1782 Brittany Messer         F    25 Melbourne FL            31:06.6   31:05.8 10:01 
  103 103  1652 Christine Adams         F    49 Melb Beach FL           31:16.8   31:10.9 10:03 
  104 104  1762 Cynthia Cubas           F    39 Melbourne Beach FL      31:17.0   31:14.6 10:04 
  105 105  1790 Yasmin Jarman           F    57 Grant FL                31:30.8   31:27.7 10:08 
  106 106  1751 Karen Murray            F    52 Melbourne FL            31:45.9   31:37.5 10:11 
  107 107  1602 Nikki Mezeske           F    32 Kaleva MI               31:40.4   31:38.4 10:12 
  108 108  1628 Ragan Krupp             F    32 Cocoa FL                31:48.8   31:44.2 10:13 
  109 109  1732 Stephanie Enriquez      F    39 Satellite Beach FL      31:47.5   31:45.7 10:14 
  110 110  1674 Jennifer Mitchell       F    43 Palm Bay FL             31:59.9   31:53.1 10:16 
  111 111  1655 Viviana Rodriguez       F    38 Rockledge FL            32:03.9   31:56.8 10:17 
  112 112  1760 Margaret James          F    30 West Melbourne FL       32:04.5   31:59.5 10:18 
  113 113  1608 Melissa Sebring         F    27 Melbourne FL            32:08.5   32:02.9 10:19 
  114 114  1645 Diane Hardos            F    60 Rockledge FL            32:27.0   32:22.7 10:26 
  115 115  1770 Audrey Smith            F    43 Melbourne FL            32:26.5   32:23.5 10:26 
  116 116  1671 Luanne Memmott          F    58 Melbourne FL            32:43.1   32:39.4 10:31 
  117 117  1730 Savannah McCay          F    19 Satellite Beach FL      33:03.4   33:01.8 10:38 
  118 118  1616 Francoise Aurtenechea   F    45 West Melbourne FL       33:05.3   33:03.8 10:39 
  119 119  1701 Stephanie Whitney       F    25 Melbourne FL            33:48.7   33:37.3 10:50 
  120 120  1745 Annelise Buchanan       F    39 Melbourne FL            33:56.4   33:46.9 10:53 
  121 121  1657 Debbie Golembieski      F    52 Garden City MI          33:55.8   33:50.5 10:54 
  122 122  1707 Jamie Browning          F    32 West Melbourne FL       34:00.3   33:52.0 10:55 
  123 123  1654 Martha Flynn            F    50 Satellite Beach FL      34:35.6   34:25.0 11:05 
  124 124  1773 Kim Hunt                F    55 Indialantic FL          34:33.5   34:27.3 11:06 
  125 125  1702 Tracie Woods            F    39 Melbourne FL            34:42.0   34:31.0 11:07 
  126 126  1719 Tonyia Gibbons          F    68 Merritt Island FL       34:41.1   34:34.0 11:08 
  127 127  1664 Pam Hobson              F    57 Palm Bay FL             34:41.3   34:35.0 11:08 
  128 128  1781 Kristen Alverson        F    51 Melbourne Beach FL      34:39.7   34:36.7 11:09 
  129 129  1724 Elizabeth Merceron      F    23 Palm Bay FL             34:52.4   34:48.8 11:13 
  130 130  1682 Cathy Sweeney           F    50 Melbourne FL            34:55.6   34:50.0 11:13 
  131 131  1780 Dawn Stenberg           F    51 Melbourne FL            35:10.5   35:03.0 11:17 
  132 132  1715 Pat Dixon               F    76 Rockledge FL            35:14.1   35:09.5 11:19 
  133 133  1757 Christi Philo           F    59 Satellite Beach FL      35:51.5   35:46.3 11:31 
  134 134  1685 Paula Mcilroy           F    48 Melbourne FL            36:17.4   36:06.9 11:38 
  135 135  1659 Seher Swenson           F    52 Palm Bay FL             36:12.9   36:09.3 11:39 
  136 136  1617 Laura Bunting           F    28 Palm Bay FL             36:21.5   36:18.7 11:42 
  137 137  1604 Erica Leggins           F    27 Palm Bay FL             37:03.6   36:53.0 11:53 
  138 138  1789 Carmen Sikes-McManis    F    33 Easley SC               37:00.8   36:53.4 11:53 
  139 139  1709 Marion Oswald           F    54 Indian Harbour Beach    37:04.4   36:58.8 11:55 
  140 140  1684 Rhonda Whitaker         F    47 Melbourne FL            37:32.4   37:22.0 12:02 
  141 141  1742 Caitlin Helsel          F    23 Palm Bay FL             37:33.3   37:23.1 12:02 
  142 142  1717 Susan Vaughn            F    56 Melbourne Beach FL      37:49.0   37:39.0 12:08 
  143 143  1723 Steffanie Smith         F    35 Melbourne FL            37:49.3   37:45.6 12:10 
  144 144  1704 Jessica Mccarty         F    30 Palm Bay FL             37:57.8   37:54.1 12:12 
  145 145  1697 Kim Dinwiddie           F    39 Mooresville IN          38:13.0   38:05.6 12:16 
  146 146  1698 Jordyn Dinwiddie        F    11 Mooresville IN          38:13.1   38:05.9 12:16 
  147 147  1775 Carrie Dillon           F    51 Indian Harbour Beach    38:19.8   38:15.7 12:19 
  148 148  1647 Lisa Farrall            F    57 Melbourne Beach FL      38:28.9   38:19.4 12:21 
  149 149  1673 Tracy Cox               F    36 West Melbourne FL       39:15.5   39:07.6 12:36 
  150 150  1627 Jennifer Smith          F    40 West Melbourne FL       39:28.2   39:22.5 12:41 
  151 151  1687 Dawn Richer             F    41 Palm Bay FL             39:33.9   39:24.9 12:42 
  152 152  1618 Alexandra Mckenna       F    55 Palm Bay FL             39:41.6   39:38.4 12:46 
  153 153  1708 Erica Schulze           F    38 West Melbourne FL       39:46.1   39:39.4 12:46 
  154 154  1713 Vera Lavanture          F    53 Malabar FL              39:46.2   39:39.7 12:46 
  155 155  1737 Bobbye Jopling          F    55 Cape Canaveral FL       40:00.7   39:55.9 12:52 
  156 156  1633 Angela Salierno         F    41 Palm Bay FL             40:12.8   40:02.2 12:54 
  157 157  1695 Dalys Dunne             F    55 Melbourne FL            40:11.8   40:05.2 12:55 
  158 158  1752 Norine Burr             F    60 Melbourne FL            40:38.5   40:35.0 13:04 
  159 159  1612 Nicole Vanligtenberg    F    50 Melbourne FL            41:05.7   41:03.2 13:13 
  160 160  1788 Marianne Knapp          F    70 Indian Harbour Beach    41:25.0   41:14.4 13:17 
  161 161  1754 Lynn Dufour             F    63 Melbourne FL            41:33.0   41:24.3 13:20 
  162 162  1733 Victoria Abel           F    06 Satellite Beach FL      41:43.2   41:35.4 13:24 
  163 163  1735 Maria Cordero           F    40 Palm Bay FL             42:17.1   42:07.9 13:34 
  164 164  1779 Elizabeth Velez         F    41 Cape Canaverla FL       42:28.1   42:18.8 13:38 
  165 165  1644 Katie Marsh             F    74 Melbourne FL            45:08.2   45:06.0 14:31 
  166 166  1651 Dodie Johnson           F    74 Cocoa Beach FL          46:36.9   46:27.3 14:58 
  167 167  1749 Jennifer Lemke          F    50 Melbourne FL            49:02.9   48:59.7 15:47 
  168 168  1750 Darlene Meeks           F    46 Palm Bay FL             49:29.8   49:26.3 15:55 
  169 169  1710 Mary June Joseph        F    65 Satellite Beach FL      51:16.1   51:10.2 16:29 
  170 170  1648 Roberta Osterling       F    77 Satellite Beach FL      59:25.9   59:18.1 19:06 
  171 171  1649 Joan Joesting           F    74 Melbourne FL          1:08:05.0 1:07:53.7 21:52 
*
*
DOWNTOWN MELBOURNE 5K MEN'S RESULTS
March 31st, 2012
Melbourne, Florida
Race Director: Frank Webbe
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com 
Questions: info@runningzone.com 

OVERALL RESULTS
Place Sex No.   Name                    Sex Age City, State           Time      Net       Pace  
===== === ===== ======================= === === ===================== ========= ========= ===== 
    1   1  1514 David Kilgore           M    20 Palm Bay FL             15:57.4   15:57.0  5:08 
    2   2  1518 Erik Blosser            M    26 Vero Beach FL           16:01.9   16:01.9  5:10 
    3   3  1482 Michael Fisher          M    19 West Melbourne FL       16:03.6   16:03.6  5:11 
    4   4  1511 John Davis              M    34 West Melbourne FL       16:47.3   16:47.3  5:25 
    5   5  1510 Emanuel Mulleneaux      M    26 Vero Beach FL           16:52.9   16:52.9  5:27 
    6   6  1463 Ben Fish                M    37 Iowa City IA            16:57.1   16:56.8  5:28 
    7   7  1490 Colby Mack              M    27 Indian Harbour Beach    17:03.0   17:03.0  5:30 
    8   8  1420 Shane Streufert         M    40 Viera FL                17:16.0   17:15.4  5:34 
    9   9  1459 Ron Abel                M    29 Satellite Beach FL      17:26.3   17:26.0  5:37 
   10  10  1521 Kevin Butler            M    49 Cocoa Beach FL          17:52.7   17:52.7  5:46 
   11  11  1382 Steven Hedgespeth       M    33 West Melbourne FL       17:59.5   17:59.5  5:48 
   12  12  1370 Joe Hultgren            M    52 Melbourne FL            18:07.6   18:07.2  5:50 
   13  13  1492 Thaddeus Austin         M    35 Melbourne FL            18:12.9   18:12.2  5:52 
   14  14  1504 Joe Castner             M    43 Melbourne FL            18:15.7   18:14.6  5:53 
   15  15  1525 Brandon Kern            M    40 Merritt Island FL       18:22.8   18:22.6  5:55 
   16  16  1375 Michael Adams           M    51 Melb Beach FL           18:41.4   18:39.9  6:01 
   17  17  1411 Julio Castillo          M    37 Melbourne FL            18:46.5   18:45.9  6:03 
   18  18  1364 Andy Dutra              M    27 Melbourne FL            18:46.6   18:45.9  6:03 
   19  19  1519 Felix Hottenstein       M    43 Melbourne FL            18:52.7   18:51.3  6:05 
   20  20  1429 Richard Davis           M    38 Cocoa FL                18:58.0   18:57.3  6:07 
   21  21  1461 Ramon Cordero           M    34 Palm Bay FL             19:15.0   19:14.4  6:12 
   22  22  1383 Doug Nichols            M    48 Melbourne FL            19:32.9   19:32.1  6:18 
   23  23  1513 Scott Larson            M    40 Melbourne FL            19:36.5   19:35.6  6:19 
   24  24  1479 Brian Lail              M    43 Melbourne FL            19:38.8   19:37.2  6:19 
   25  25  1480 Jay Claybaugh           M    51 Indian Harbour Beach    19:42.2   19:40.9  6:21 
   26  26  1352 Ken Fortmayer           M    47 Melbourne FL            19:48.3   19:46.7  6:22 
   27  27  1439 Roger Travis            M    53 Fort Pierce FL          19:53.4   19:52.6  6:24 
   28  28  1408 Kurt Holst              M    50 Melbourne FL            19:55.6   19:54.1  6:25 
   29  29  1476 Ben Buchanan            M    39 Melbourne FL            19:58.5   19:56.8  6:26 
   30  30  1405 Ron Ritter              M    39 Viera FL                19:59.4   19:58.8  6:26 
   31  31  1447 Orlando Martinez Jr.    M    26 Patrick Afb FL          20:01.0   20:01.0  6:27 
   32  32  1462 Paul Jaime              M    12 Indialantic FL          20:21.5   20:18.9  6:33 
   33  33  1464 Keith Snodgrass         M    46 Melbourne FL            20:23.7   20:22.6  6:34 
   34  34  1436 Nelson Moya             M    40 Palm Bay FL             20:46.0   20:43.6  6:41 
   35  35  1474 Jacob Meader            M    14 Cocoa FL                20:46.0   20:45.0  6:41 
   36  36  1367 Benjamin Speed          M    32 Melbourne Beach FL      20:52.4   20:46.0  6:42 
   37  37  1524 Ethan Sansoni           M    32 Melbourne FL            20:47.9   20:47.9  6:42 
   38  38  1432 Keith Kowalske          M    51 Melbourne FL            20:50.6   20:49.8  6:43 
   39  39  1389 Peter Mcmahan           M    44 Melbourne FL            21:00.2   20:58.2  6:45 
   40  40  1386 Nathan Nipper           M    37 Melbourne FL            21:20.0   21:18.2  6:52 
   41  41  1363 Oren Adelson            M    37 Indialantic FL          21:20.2   21:19.0  6:52 
   42  42  1449 Ftristan Webbe          M    38 Rockledge FL            21:36.4   21:35.2  6:57 
   43  43  1354 John Vangilder          M    40 Melbourne FL            21:37.6   21:36.2  6:58 
   44  44  1361 Phil Hatcher            M    31 Palm Bay FL             21:39.8   21:36.5  6:58 
   45  45  1515 Loren Serwin            M    57 Merritt Island FL       21:43.2   21:40.4  6:59 
   46  46  1505 Jim Carberry            M    48 Indialantic FL          21:45.5   21:43.3  7:00 
   47  47  1357 James Krupp             M    37 Cocoa FL                21:45.9   21:44.2  7:00 
   48  48  1396 Don Patterson           M    51 Palm Bay FL             21:48.5   21:44.9  7:00 
   49  49  1435 Dave Hernandez          M    47 Palm Bay FL             21:47.3   21:46.6  7:01 
   50  50  1443 David Grant             M    65 Viera FL                21:50.2   21:47.5  7:01 
   51  51  1360 Daniel Tressler Iii     M    10 Oviedo FL               22:03.3   22:03.1  7:06 
   52  52  1506 Mark Mihlebach          M    23 Melbourne Beach FL      22:20.5   22:18.2  7:11 
   53  53  1442 Ted Amgott              M    59 Melbourne FL            22:24.1   22:20.4  7:12 
   54  54  1523 Jeff Simpson            M    37 Melbourne FL            22:24.9   22:23.6  7:13 
   55  55  1481 Rodolfo J Valentin      M    13 rockledge FL            22:28.0   22:25.8  7:14 
   56  56  1503 Haskell Walker          M    54 Melbourne FL            22:32.9   22:28.7  7:15 
   57  57  1526 Jerry Bird              M    57 Rockledge FL            22:29.9   22:29.2  7:15 
   58  58  1416 Bud Timmons             M    61 Cocoa FL                22:40.7   22:37.6  7:17 
   59  59  1452 Loren Goldfarb          M    40 Indialantic FL          22:41.8   22:39.0  7:18 
   60  60  1509 Jeremy Gaffney          M    38 Satellite Beach FL      22:45.0   22:41.1  7:19 
   61  61  1458 Jeff Smith              M    20 Palm Bay FL             22:50.4   22:49.3  7:21 
   62  62  1448 Carl Davison            M    53 Melbourne FL            22:53.8   22:50.7  7:22 
   63  63  1485 Gabriel Barfield        M    30 Melbourne FL            23:14.5   22:56.2  7:23 
   64  64  1469 DaShawn Van Fossan      M    15 Melbourne FL            22:58.8   22:58.4  7:24 
   65  65  1414 Harry Prosser           M    43 Rockledge FL            23:02.2   23:01.2  7:25 
   66  66  1438 Thomas O'Connor         M    15 Melbourne FL            23:04.2   23:02.2  7:25 
   67  67  1344 Frank Hosey             M    41 Melbourne FL            23:13.8   23:12.1  7:29 
   68  68  1384 Joseph Boudro           M    50 Palm Bay FL             23:21.9   23:18.0  7:30 
   69  69  1517 Ryan Mason              M    12 Indialantic FL          23:25.4   23:22.2  7:32 
   70  70  1484 Joseph Jenne            M    47 Melbourne FL            23:33.3   23:31.5  7:35 
   71  71  1415 Gary Casatner           M    66 Melbourne FL            23:38.4   23:35.5  7:36 
   72  72  1388 Bryan Steele            M    35 W Melbourne FL          23:43.6   23:38.9  7:37 
   73  73  1516 Charles Goodson         M    32 Indialantic FL          23:42.8   23:40.0  7:38 
   74  74  1358 Braden Krupp            M    10 Cocoa FL                23:42.2   23:40.2  7:38 
   75  75  1527 Jesse Kabaservice       M    40 Melbourne FL            24:03.3   23:53.3  7:42 
   76  76  1371 Scott Waymire           M    49 Satellite Beach FL      24:04.8   24:01.4  7:44 
   77  77  1512 Brandon Ballard         M    35 Indialantic FL          24:17.2   24:11.6  7:48 
   78  78  1369 Ray Brown               M    64 Melbourne FL            24:17.9   24:13.2  7:48 
   79  79  1468 Desmond Van Fossan      M    10 Melbourne FL            24:18.3   24:18.2  7:50 
   80  80  1368 Timothy McGee           M    30 Palm Bay FL             24:20.6   24:18.7  7:50 
   81  81  1446 Ryan Moran              M    10 Cocoa Beach FL          24:19.2   24:18.8  7:50 
   82  82  1424 Jim Schroeder           M    64 Indialantic FL          24:25.4   24:21.5  7:51 
   83  83  1365 Walter Kane             M    56 Melbourne FL            24:33.1   24:27.1  7:53 
   84  84  1373 Les Dunne               M    36 Palm Bay FL             24:31.2   24:29.1  7:53 
   85  85  1376 Tyler Adams             M    13 Melb Beach FL           24:39.3   24:37.0  7:56 
   86  86  1406 Curtis Lewis            M    41 Palm Bay FL             24:54.0   24:48.9  8:00 
   87  87  1470 Joseph Conigliaro       M    14 Melbourne FL            24:53.7   24:53.7  8:01 
   88  88  1347 Chuck Mathews           M    47 Palm Bay FL             25:03.3   24:59.9  8:03 
   89  89  1379 James Chiravalle        M    45 Melbourne FL            25:04.2   25:01.0  8:04 
   90  90  1381 Rudy Valentin           M    39 Rockledge FL            25:09.1   25:01.9  8:04 
   91  91  1507 Terry Plonsky           M    39 Melbourne FL            25:05.9   25:03.3  8:04 
   92  92  1407 David Stack             M    51 Malabar FL              25:15.1   25:12.4  8:07 
   93  93  1440 Ryan Schneider          M    31 Palm Bay FL             25:21.6   25:16.6  8:09 
   94  94  1478 Todd Maddox             M    48 Melbourne Beach FL      25:21.7   25:18.5  8:09 
   95  95  1456 Earl Jones              M    32 Indialantic FL          25:21.6   25:19.6  8:10 
   96  96  1410 Steve Schrell           M    64 Vero Beach FL           25:32.6   25:28.8  8:13 
   97  97  1362 Frank Webbe             M    64 Palm Bay FL             25:45.2   25:37.6  8:15 
   98  98  1502 Dale Stenberg           M    53 Melbourne FL            25:45.4   25:43.3  8:17 
   99  99  1496 Devin Stremmel          M    12 Cocoa Beach FL          25:52.2   25:45.3  8:18 
  100 100  1403 Taylor Rassmann         M    22 Indialantic FL          25:53.3   25:49.5  8:19 
  101 101  1372 David Farrall           M    63 Melbourne Beach FL      25:57.4   25:53.1  8:20 
  102 102  1353 Derek Fortmayer         M    09 Melbourne FL            26:00.6   25:56.4  8:21 
  103 103  1400 Brian Kurinsky          M    34 Melbourne FL            26:04.0   26:02.0  8:23 
  104 104  1486 Jeff Philo              M    40 Melbourne FL            26:35.8   26:20.2  8:29 
  105 105  1494 Jed Fortune             M    70 Fort Pierce FL          26:28.2   26:23.7  8:30 
  106 106  1444 Chris Ramsey            M    55 Palm Bay FL             26:30.5   26:25.3  8:31 
  107 107  1413 Abe Oros                M    59 Palm Bay FL             26:39.7   26:35.8  8:34 
  108 108  1457 Timothy Chaille         M    32 Melbourne FL            26:41.8   26:38.1  8:35 
  109 109  1431 David Browning          M    31 West Melbourne FL       27:00.5   26:51.4  8:39 
  110 110  1393 Daniel Schlig           M    52 Melbourne FL            27:00.1   26:56.5  8:41 
  111 111  1390 Larry Wiseman           M    60 Melbourne FL            27:06.4   26:59.5  8:42 
  112 112  1378 Teen Sum                M    63 Palm Bay FL             27:13.3   27:08.5  8:45 
  113 113  1419 Dick White              M    58 Cocoa Beach FL          27:25.3   27:18.9  8:48 
  114 114  1426 Gage Wikel              M    18 West Melbourne FL       27:42.6   27:37.3  8:54 
  115 115  1345 Nick Sebring            M    29 Melbourne FL            27:44.4   27:37.6  8:54 
  116 116  1428 Thomas Stull            M    41 Vero Beach FL           27:50.1   27:45.9  8:57 
  117 117  1477 Ryan Buchanan           M    10 Melbourne FL            27:49.9   27:47.0  8:57 
  118 118  1391 Matt Spaunburgh         M    24 Indialantic FL          27:57.8   27:52.5  8:59 
  119 119  1441 John Bard               M    50 Melbourne FL            28:18.9   28:13.1  9:05 
  120 120  1491 Robert Meadows          M    57 Malabar FL              28:16.3   28:14.0  9:06 
  121 121  1489 William Armistead       M    52 Johnson City TN         28:30.8   28:21.4  9:08 
  122 122  1455 Steven Cardamone        M    18 Grant FL                28:26.5   28:24.1  9:09 
  123 123  1522 David Wofford           M    70 Titusville FL           28:30.4   28:26.0  9:10 
  124 124  1450 David Procise           M    48 West Melbourne FL       28:33.9   28:28.8  9:11 
  125 125  1475 Hayden Van Kramer       M    07 Indialantic FL          28:29.7   28:29.7  9:11 
  126 126  1394 Harv Hobson             M    58 Palm Bay FL             28:40.6   28:31.3  9:11 
  127 127  1399 Christian Neal          M    07 Melbourne FL            28:36.2   28:32.7  9:12 
  128 128  1398 Rod Neal                M    42 Melbourne FL            28:36.9   28:33.3  9:12 
  129 129  1453 Christopher Engleby     M    25 Melbourne FL            29:02.2   28:58.8  9:20 
  130 130  1451 Tom Ward                M    74 Melbourne Beach FL      29:02.0   28:59.8  9:20 
  131 131  1493 Vern Thomas             M    65                         29:32.5   29:29.7  9:30 
  132 132  1454 Michael McCay           M    22 Satellite Beach FL      29:42.2   29:39.2  9:33 
  133 133  1380 Jack Lightle            M    80 Cocoa FL                29:45.4   29:43.0  9:34 
  134 134  1421 Leslie Plumb            M    78 Fort Pierce FL          29:57.2   29:56.5  9:39 
  135 135  1473 Joe Eaton               M    52 Melbourne FL            30:35.4   30:29.1  9:49 
  136 136  1434 George Oswald           M    60 Indian Harbour Beach    31:17.3   31:08.5 10:02 
  137 137  1409 Christian Pressman      M    40 Miami                   31:43.0   31:35.5 10:11 
  138 138  1430 Jason Cahill            M    35 Melbourne FL            31:47.5   31:41.7 10:13 
  139 139  1437 Dave Thomas             M    55 Rockledge FL            31:55.0   31:44.1 10:13 
  140 140  1520 Ray Cybula              M    24 Palm Bay FL             32:22.3   32:14.5 10:23 
  141 141  1445 Geoff Draper            M    55 Indialantic FL          32:25.5   32:17.9 10:24 
  142 142  1508 Matthew Messer          M    26 Melbourne FL            32:28.0   32:24.4 10:26 
  143 143  1427 John Lewis              M    25 Palm Bay FL             32:37.1   32:29.0 10:28 
  144 144  1483 David DeStefano         M    38 West Melbourne FL       32:41.4   32:35.7 10:30 
  145 145  1412 Sean Miniclier          M    33 Melbourne FL            32:49.6   32:39.9 10:31 
  146 146  1422 Bob Pecor               M    77 Melbourne Beach FL      33:01.1   32:58.1 10:37 
  147 147  1471 Anthony Conigliaro      M    17 Melbourne FL            33:10.4   33:10.1 10:41 
  148 148  1387 Paul Mccarthy           M    52 Indian Harbour Beach    33:56.1   33:48.0 10:53 
  149 149  1460 Alan Smith              M    80 Indialantic FL          34:05.8   34:00.8 10:57 
  150 150  1467 Reno Cook               M    14 Melbourne FL            34:41.0   34:41.0 11:10 
  151 151  1501 Jeff Redditt            M    15 Melbourne FL            34:41.1   34:41.1 11:10 
  152 152  1466 Santino Cook            M    10 Melbourne FL            34:46.0   34:46.0 11:12 
  153 153  1499 Gregory Jones           M    45 Melbourne FL            35:15.4   35:13.2 11:21 
  154 154  1356 Charlie King            M    50 West Melbourne FL       35:35.3   35:24.7 11:24 
  155 155  1418 Robert Crum             M    60 Melbourne FL            35:41.5   35:34.3 11:27 
  156 156  1385 Daniel Mercier          M    60 Malabar FL              36:04.4   35:58.7 11:35 
  157 157  1472 Michael Conigliaro      M    15 Melbourne FL            35:59.5   35:59.2 11:35 
  158 158  1374 Morris Johnson          M    74 Cocoa Beach FL          36:27.0   36:20.7 11:42 
  159 159  1395 Rick Mcevers            M    53 Melbourne FL            37:57.0   37:48.3 12:11 
  160 160  1377 Josh Beavers            M    26 Melbourne FL            38:44.6   38:39.6 12:27 
  161 161  1401 James Memmott           M    57 Melbourne FL            39:06.5   39:00.3 12:34 
  162 162  1350 Luis (Sr) Quiles        M    55 Melbourne FL            39:23.4   39:15.5 12:39 
  163 163  1488 Chris Bowers            M    45 Satellite Bch. FL       39:40.1   39:32.9 12:44 
  164 164  1392 Drew Noble              M    67 Indialantic FL          39:48.9   39:42.0 12:47 
  165 165  1417 James Morrell           M    73 Melbourne FL            39:58.4   39:51.8 12:50 
  166 166  1433 Bob Bruckart            M    60 Melbourne FL            43:28.5   43:19.9 13:57 
  167 167  1497 Eric Obloy              M    10 Cocoa Beach FL          44:57.1   44:56.3 14:28 
Copyright 2015 Running Zone


Valid XHTML 1.0 Transitional
Web site hosting by All Brevard Web Sites