• Home
  • Retail Store
  • Take A Tour
  • Directions
  • About Us
  • Contact Us
  • Links
Back To Results
Eco Safari 5k/10k Adventure Race
                       Eco-Safari 5K Adventure Run
                         Forever Florida, St. Cloud, FL
                        Saturday, March 17, 2012 8:15 am
                       Race Director: Lynn Brockwell-Cary
              Timing & Results: Running Zone Race Management, Inc
                              www.runningzone.com
                    Results Questions: info@runningzone.com

OVERALL MALE CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1     1    73 Ivan Isaacs              16 Anchorage            AK   19:45  6:22 
    2     2   145 Luc Chandon              30 Indian Harbour Beach FL   20:18  6:33 
    3     3    91 Lief Thomason            25 Satellite Beach      FL   21:16  6:51 

MALE MASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1     4   100 Joe Longbrake            55 St. Cloud            FL   21:51  7:02 

AGE-GROUP RESULTS
MALE AGE GROUP:  01 - 08
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    32   140 Benjamin Bloch           05 Indialantic          FL   30:52  9:57 
    2    76    58 Caden Stewart            07 Melbourne            FL   36:40 11:48 
    3   119   123 Brandon Worrell          06 West Melbourne       FL   53:22 17:11 
MALE AGE GROUP:  09 - 11
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    42    75 Jared Isaacs             11 Miami                FL   32:37 10:30 
    2    79    69 Sedrik Steigerwald       11 Palm Bay             FL   37:25 12:03 
MALE AGE GROUP:  12 - 14
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1     6    63 Gabriel Kress            12 Orlando              FL   23:38  7:37 
    2    75    70 Tristan Steigerwald      13 Palm Bay             FL   36:32 11:46 
    3   127    65 Brandon Arena            14 Rockledge            FL 1:04:13 20:40 
    4   129     4 Justin Chamberlin        12 St. Cloud            FL 1:14:37 24:01 
MALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    26    21 Donald Hendricks         15 Palm Bay             FL   30:10  9:43 
    2    91    16 Michael Mailhot          17 Titusville           FL   41:07 13:14 
MALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
MALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1     5   135 Chris St. Jean           26 Melbourne            FL   23:34  7:36 
    2    13     9 Timothy Michael Bass     29 Cape Canaveral       FL   27:29  8:51 
    3    40    47 Brandon Rich             26 Mount Dora           FL   32:24 10:26 
MALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    74    50 Ryan Bex                 33 Brunswick            GA   36:30 11:45 
MALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    17    56 Kurt Kulig               35 Melbourne            FL   29:08  9:23 
    2    25    71 Randy Perkins            39 Melbourne            FL   30:07  9:42 
    3    44    33 Tom Campbell             35 Satellite Beach      FL   32:49 10:34 
    4    72   128 Michael Mulvihill        39 Melbourne            FL   36:28 11:45 
MALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    34   141 Jonathan Bloch           43 Indialantic          FL   30:53  9:57 
    2    37    78 Brian Cutting            42 Melbourne            FL   31:27 10:08 
    3    52    40 Paul Roub                44 Satellite Beach      FL   34:49 11:13 
    4    57   116 Andrew Zavalla           43 Melbourne            FL   35:02 11:17 
    5    61   136 Devon Gillespie          41 West Melbourne       FL   35:19 11:23 
    6    77    60 Rod Stewart              44 Melbourne            FL   36:40 11:48 
    7    78   124 Jay Wilson               40 Palm Bay             FL   37:08 11:58 
    8    84   108 Max Villalobos           43 Holiday              FL   39:35 12:45 
    9    93    97 Dacks Rodriguez          40 Melbourne            FL   42:03 13:32 
   10    96    36 Alexander Bingham        43 Melbourne Beach      FL   43:26 13:59 
MALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    10    54 Arthur Hughes            47 Satellite Beach      FL   26:16  8:28 
    2    14    95 Bruce Sieck              48 Rockledge            FL   27:59  9:01 
    3    16    67 Douglas Steigerwald      47 Melbourne            FL   28:31  9:11 
    4    28    27 Todd Dixon               47 Orlando              FL   30:21  9:46 
    5    45    34 Orville Morgan           49 Orlando              FL   32:54 10:36 
    6    98   125 Patrick Mondor           47 Palm Bay             FL   43:37 14:03 
    7   111    84 Nathaniel Miller         47 Satellite Beach      FL   51:41 16:38 
MALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1     8    72 Steve Isaacs             51 Anchorage            AK   24:05  7:45 
    2    59   112 Mike McBride             50 Satellite Beach      FL   35:04 11:17 
    3    62    74 Tony Isaacs              53 Miami                FL   35:21 11:23 
    4    89    14 David Mailhot            51 Titusville           FL   41:05 13:14 
MALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    20     5 David Nowacki            59 Satellite Beach      FL   29:22  9:28 
    2    30    82 Harv Hobson              58 Palm Bay             FL   30:46  9:54 
MALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    38    42 Carl Plaugher            62 Cocoa Beach          FL   31:42 10:12 
    2    87   146 Steven Liss              61 Minneapolis          MN   40:21 13:00 
    3    88   106 Jim Palermo              62 Merritt Island       FL   41:05 13:14 
MALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1   101   114 Chip Eickmann            66 Melbourne            FL   44:38 14:22 
MALE AGE GROUP:  70 - 74
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1   118    12 Morris Johnson           74 Cocoa Beach          FL   53:03 17:05 
MALE AGE GROUP:  75 - 99
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 

OVERALL FEMALE CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1     7   133 Kristen Owl              14 Palm Bay             FL   23:41  7:38 
    2     9   142 Marie Bloch              43 Indialantic          FL   24:24  7:52 
    3    11    99 Melissa Euziere          33 Melbourne            FL   26:37  8:35 

FEMALE MASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    24   132 Kathy Owl                47 Palm Bay             FL   29:41  9:34 

AGE-GROUP RESULTS
FEMALE AGE GROUP:  01 - 08
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    23   130 Katelyn Owl              08 Palm Bay             FL   29:41  9:33 
FEMALE AGE GROUP:  09 - 11
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    18    77 Morgan Waggoner          11 Rockledge            FL   29:08  9:23 
    2    56    61 Syndey Stewart           10 Melbourne            FL   35:01 11:17 
    3   128     3 Kira Chamberlin          10 St. Cloud            FL 1:12:20 23:17 
FEMALE AGE GROUP:  12 - 14
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    12    87 Lauren Stevens           12                           27:22  8:49 
FEMALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    21   119 Hannah Middelton         16 Melbourne            FL   29:24  9:28 
    2    27   137 Courtney Elizabe McCall  18 Merritt Island       FL   30:16  9:45 
FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    31    81 Bethany Davies           23 Orlando              FL   30:50  9:56 
    2    35   149 Britt McFadden           22 Minneapolis          MN   31:02 10:00 
    3    36    80 Eileen Butler            22 Orlando              FL   31:09 10:02 
    4    50   148 Emma Liss                21 Minneapolis          MN   33:53 10:55 
    5   114   103 Kelsey Carter            22 Satellite Beach      FL   52:41 16:58 
    6   115   104 Candace Callahan         22 Indian Harbour Beach FL   52:41 16:58 
    7   120    44 Emily Moore              23 St. Cloud            FL   53:33 17:14 
FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    33    93 Susan Yuskaitis          29 St Cloud             FL   30:53  9:57 
    2    81    48 Rachel Godin             28 Jupiter              FL   38:50 12:30 
    3    82    53 Cara Walls               29 Harmony              FL   38:51 12:30 
    4    85    46 Amanda Rich              26 Mount Dora           FL   39:38 12:46 
    5   116     8 Jessica Davis            25 St. Cloud            FL   52:47 17:00 
    6   123   110 Bonnie Bell              27 Melbourne            FL   57:07 18:23 
FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    22    22 Jamie Andrews            30 Orlando              FL   29:26  9:29 
    2    48   115 Melissa Norris           30 Melbourne            FL   33:22 10:45 
    3    66    24 Juana Velie              32 Melbourne            FL   35:41 11:29 
    4    67   120 Margarita Martinez       30 Palm Bay             FL   35:50 11:32 
    5    73    49 Stacey Bex               32 Brunswick            GA   36:30 11:45 
    6    80   134 Brooke Barringer         31 Melbourne            FL   37:34 12:06 
    7    86    23 Tracy Packman            32 Orlando              FL   39:50 12:50 
    8   100    62 Nicole Aubin             30 Orlando              FL   43:38 14:03 
    9   112   122 Milisha Phillip          32 West Melbourne       FL   52:18 16:50 
FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    15    26 Amy Ginette              38 Orlando              FL   28:23  9:09 
    2    19    55 Bethany Kulig            37 Melbourne            FL   29:15  9:25 
    3    47   121 Rebecca Maitlen          38 Rockledge            FL   33:18 10:43 
    4    95    20 Sarah Hendricks          36 Palm Bay             FL   43:22 13:58 
    5   110    57 Cherie Ve Ard            38 Madison              SD   51:30 16:35 
    6   124    38 JoAnna Thanepohn         36 Palm Bay             FL   59:20 19:06 
FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    51    35 Heather Walker           41 Melbourne Beach      FL   34:03 10:58 
    2    60    30 Nancy Carreiro           44 Melbourne            FL   35:07 11:19 
    3    64   138 Jennifer Clark           42 Palm Bay             FL   35:36 11:28 
    4    71    59 Risa Stewart             43 Melbourne            FL   36:18 11:41 
    5    99   126 Stephanie Mondor         40 Palm Bay             FL   43:38 14:03 
    6   104    96 Lara Sieck               43 Rockledge            FL   46:37 15:00 
    7   108   144 Robin Wenseritt          44 Satellite Beach      FL   51:09 16:28 
    8   109    85 Kim Miller               43 Satellite Beach      FL   51:10 16:29 
    9   121    88 Sabrena Litus            43 Palm Bay             FL   55:51 17:59 
   10   126    66 Kristina Kitsopoulos     42 Rockledge            FL 1:03:56 20:35 
FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    39   139 Dale Masten              48 Melbourne            FL   31:53 10:16 
    2    41   107 Danielle Villalobos      45 Holiday              FL   32:29 10:28 
    3    43    52 Christina Fletcher       46 Kissimmee            FL   32:42 10:32 
    4    46    29 Celeste Snodgrass        45 Melbourne            FL   33:02 10:38 
    5    83    51 Laurie Sheaffer          45 Saint Cloud          FL   39:16 12:39 
    6    92    15 Fiona Wright             49 Titusville           FL   41:18 13:18 
FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    49    98 Tena Hochard             50 Palm Bay             FL   33:37 10:49 
    2    54    31 Vicki Jones              52 St. Augustine        FL   34:54 11:14 
    3    55    92 Tricia Thomason          51 Satellite Beach      FL   34:58 11:16 
    4    58    79 Susan Elias              52 Palm Bay             FL   35:04 11:17 
    5    63    43 Pamela Weiger            53 Cocoa Beach          FL   35:23 11:24 
    6    65    94 Linda Vanderbleek        52 Mims                 FL   35:37 11:28 
    7    94   113 Claire Suzanne McBride   51 Satellite Beach      FL   42:52 13:48 
    8    97    18 Mary Renfro              53 Melbourne            FL   43:35 14:02 
    9   125    25 Celeste Velie            50 Melbourne            FL   59:59 19:19 
FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    68    64 Laurie Der               59 Cocoa                FL   35:58 11:35 
    2    70    83 Pamela Hobson            57 Palm Bay             FL   36:16 11:41 
    3    90   105 Kerry Palermo            59 Merritt Island       FL   41:06 13:14 
    4   103   118 Mary Aragones            57 Palm Bay             FL   45:26 14:38 
    5   105     6 Karen Nowacki            58 Satellite Beach      FL   46:45 15:03 
    6   107    32 Patti Daugherty          55 St. Augustine        FL   50:08 16:08 
    7   113    41 Barbara Abbott           59 Palm Bay             FL   52:22 16:52 
FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    53    45 Julie Mallisturner       62 Melbourne            FL   34:52 11:14 
    2    69   147 Carol Chomsley           60 Minneapolis          MN   36:14 11:40 
    3   102    19 Ethel Williams           61 Melbourne            FL   45:12 14:33 
    4   106   111 Virginia Sandor          60 Satellite Beach      FL   48:54 15:45 
FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1   122    89 Dr. Tonyia L. Gibbons    68 Merritt Island       FL   55:51 17:59 
FEMALE AGE GROUP:  70 - 74
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    29   117 Willy Moolenaar          71 Indialantic          FL   30:45  9:54 
    2   117    11 Dodie Johnson            74 Cocoa Beach          FL   53:00 17:04 
FEMALE AGE GROUP:  75 - 99
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 

**
                       Eco-Safari 10K Adventure Run
                         Forever Florida, St. Cloud, FL
                        Saturday, March 17, 2012 8:15 am
                       Race Director: Lynn Brockwell-Cary
              Timing & Results: Running Zone Race Management, Inc
                              www.runningzone.com
                    Results Questions: info@runningzone.com

OVERALL MALE CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1     1   250 Soufayne Meftah          35 Indialantic          FL   41:29  6:41 
    2     3   240 Thaddeus Austin          35 Melbourne            FL   42:59  6:56 
    3     4   218 Sean M. Black            43 Melbourne            FL   43:07  6:57 

MALE MASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1     6   214 Keith Snodgrass          46 Melbourne            FL   45:19  7:18 

AGE-GROUP RESULTS
MALE AGE GROUP:  01 - 08
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
MALE AGE GROUP:  09 - 11
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
MALE AGE GROUP:  12 - 14
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
MALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
MALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    13   252 William B Welch          24 Melbourne            FL   53:29  8:37 
MALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1     5   229 Andy Dutra               27 Melbourne            FL   44:41  7:12 
    2     9   245 Kirk Roberson            25 Melbourne            FL   49:08  7:55 
    3    25   206 Chris Burke              28 Melbourne            FL 1:01:39  9:56 
    4    43   228 David Santos             27 Celebration          FL 1:12:53 11:44 
MALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    15   241 Kurt Russell             34 Melbourne            FL   54:21  8:45 
    2    17   244 Joshua Maitlen           32 Rockledge            FL   55:40  8:58 
    3    32   223 Steve Kopman             33 Melbourne            FL 1:03:36 10:14 
MALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    47   203 Rick Chamberlin          38 St. Cloud            FL 1:16:26 12:18 
    2    48   230 Chris Dunphy             39 Madison              SD 1:25:05 13:42 
    3    51   202 Bobbie Chamberlin        37 St. Cloud            FL 1:31:06 14:40 
MALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    19   220 Tom Wright               41 Melbourne            FL   56:27  9:05 
    2    24   253 Michael Synckiewicz      44 Melbourne            FL 1:01:07  9:50 
    3    36   231 Robert Petrosino         44 Merritt Island       FL 1:04:34 10:24 
MALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    23   207 Chuck Mathews            47 Palm Bay             FL 1:01:03  9:50 
    2    34   237 Lew Schwartz             48 Melbourne            FL 1:03:48 10:17 
    3    39   254 David Kearns             48 Palm Bay             FL 1:09:11 11:08 
MALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    30   208 Mike Renfro              54 Melbourne            FL 1:03:03 10:09 
MALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1     7   239 Matt Mahoney             56 Melbourne            FL   48:41  7:50 
    2     8   248 Jim Cunningham           57 Viera                FL   48:48  7:52 
    3    26   211 Greg Cross               58 Cocoa                FL 1:02:23 10:03 
    4    31   225 Barry Richardson         58 Melbourne            FL 1:03:05 10:10 
MALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
MALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
MALE AGE GROUP:  70 - 74
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
MALE AGE GROUP:  75 - 99
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    53   233 Bob Perez                75 Melbourne            FL 1:32:18 14:52 

OVERALL FEMALE CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1     2   251 Jessica Crate            26 Satellite Beach      FL   42:36  6:52 
    2    10   255 Annie Caza               50 Indialantic          FL   49:52  8:02 
    3    11   249 Autumn Evans             39 Melbourne Beach      FL   50:50  8:11 

FEMALE MASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    18   232 Margaret Biery           47 Merritt Island       FL   55:47  8:59 

AGE-GROUP RESULTS
FEMALE AGE GROUP:  01 - 08
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
FEMALE AGE GROUP:  09 - 11
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
FEMALE AGE GROUP:  12 - 14
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
FEMALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    35   243 Erica Green              24 Palm Bay             FL 1:04:21 10:22 
FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    28   205 Martha Ferguson          26 Melbourne            FL 1:02:38 10:05 
FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    20   238 Angela Coram             33 Palm Bay             FL   56:44  9:08 
    2    21   242 Christina Russell        33 Melbourne            FL   59:51  9:38 
    3    27   222 Roxsan Strine            31 Deltona              FL 1:02:29 10:04 
    4    33   224 Elsa Silvia              32 Casselberry          FL 1:03:36 10:15 
FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    12   247 Felicity Cunningham      38 Viera                FL   51:41  8:20 
    2    14   216 Megan Campbell           35 Satellite Beach      FL   53:32  8:37 
    3    16   236 Julie Kress              38 Orlando              FL   55:14  8:54 
    4    29   246 Sherri Lorraine          35 Melbourne            FL 1:02:50 10:07 
    5    37   219 Michelle Mielke          39 Melbourne            FL 1:04:59 10:28 
    6    38   217 Kimberly Frey            38 Palm Bay             FL 1:05:19 10:31 
    7    41   221 Michelle Gongora         39 Melbourne            FL 1:10:37 11:22 
    8    49   204 Tanya Kuelbs             38 Melbourne            FL 1:25:35 13:47 
FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    42   227 Adriana Mirage           42 Celebration          FL 1:12:37 11:42 
    2    44   213 Cristina Engel           40 Merritt Island       FL 1:13:02 11:46 
    3    46   215 Amira Rodriguez          40 Melbourne            FL 1:15:06 12:06 
FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    22   201 Patricia Tierney         48 Merritt Island       FL 1:00:52  9:48 
    2    45   209 Kimberley Budnick        45 Merritt Island       FL 1:13:22 11:49 
FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    50   226 Sherri Shamet            52 Palm Bay             FL 1:25:51 13:49 
    2    52   234 Lynn Turner              54 Melbourne            FL 1:32:18 14:52 
FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
    1    40   210 Nancy Cross              56 Cocoa                FL 1:10:01 11:16 
FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
FEMALE AGE GROUP:  70 - 74
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 
FEMALE AGE GROUP:  75 - 99
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time    Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ======= ===== 

**
                       Eco-Safari 5K Adventure Run
                         Forever Florida, St. Cloud, FL
                        Saturday, March 17, 2012 8:15 am
                       Race Director: Lynn Brockwell-Cary
              Timing & Results: Running Zone Race Management, Inc
                              www.runningzone.com
                    Results Questions: info@runningzone.com

5K TEAM RESULTS
   1.  Cpej                     
          
         Julie Mallisturner, Syndey Stewart, Nancy Carreiro, Risa Stewart
   2.  Allen Broussard Conservan
          
         Dale Masten, Danielle Villalobos, Max Villalobos, Kerry Palermo
   3.  McBride Marketing Group  
          
         Melissa Norris, Mike McBride, Andrew Zavalla, Claire Suzanne McBride
   4.  Snc                      
          
         Douglas Steigerwald, Randy Perkins, Tristan Steigerwald, Kristina
         Kitsopoulos


**
                       Eco-Safari 10K Adventure Run
                         Forever Florida, St. Cloud, FL
                        Saturday, March 17, 2012 8:15 am
                       Race Director: Lynn Brockwell-Cary
              Timing & Results: Running Zone Race Management, Inc
                              www.runningzone.com
                    Results Questions: info@runningzone.com

10K TEAM RESULTS
   1.  Cpej                     
          
         Jessica Crate, Keith Snodgrass, Kirk Roberson, Tom Wright
Copyright 2015 Running Zone


Valid XHTML 1.0 Transitional
Web site hosting by All Brevard Web Sites