• Home
  • Retail Store
  • Take A Tour
  • Directions
  • About Us
  • Contact Us
  • Links
Back To Results
Starfish Strut 5K & 10K Results
                         Star Fish Strut 10K and 5K Run
                         Windover Farms, Melbourne, FL
                     Saturday, February 18th, 2012 8:00 am
                            Race Director: Jill Duff
              Timing & Results: Running Zone Race Management, Inc
                              www.runningzone.com
                    Results Questions: info@runningzone.com

5K RESULTS

Place Sex No.   Name                    Sex Age City                 St Time    Net     Pace  
===== === ===== ======================= === === ==================== == ======= ======= ===== 
    1   1   329 Ron Abel                  M  29 Satellite Beach      FL   18:03   18:03  5:49 
    2   2   251 Michael Hageman           M  34 Rockledge            FL   19:48   19:44  6:21 
    3   3   308 Keith Snodgrass           M  46 Melbourne            FL   19:52   19:51  6:24 
    4   1   344 Melissa Taylor            F  34 Indian Harbour Beach FL   20:14   20:13  6:31 
    5   4   309 Greg Hayes                M  48 Satellite Beach       F   22:08   22:06  7:07 
    6   2   338 Chelsea Basford           F  11 Melbourne            FL   22:11   22:11  7:09 
    7   3   296 Jenny Tagg                F  30 West Melbourne       FL   22:12   22:08  7:08 
    8   5   216 Scott Schmidt             M  45 Melbourne            FL   22:15   22:14  7:10 
    9   6   335 Chris Marriott            M  47 Melbourne            FL   22:41   22:38  7:17 
   10   7   353 Michael Canestrari        M  29 Melbourne            FL   24:00   23:57  7:43 
   11   4   204 Cindy Bishop              F  53 Merritt Island       FL   24:03   24:00  7:44 
   12   8   339 Nathaniel Basford         M  10 Melbourne            FL   24:14   24:13  7:48 
   13   5   310 Nancy Hayes               F  40 Satellite Beach       F   24:36   24:33  7:54 
   14   9   272 Richard Marino            M  60 Indialantic          FL   24:56   24:55  8:01 
   15   6   252 Selah Hageman             F  09 Rockledge            FL   25:53   25:50  8:19 
   16  10   334 Todd Maddox               M  48 Melbourne Beach      FL   25:54   25:52  8:20 
   17   7   259 Becky Houston             F  45 Rockledge            FL   25:57   25:52  8:20 
   18   8   275 Rhiannon Mock             F  30 Melbourne            FL   25:59   25:59  8:22 
   19   9   340 Heather Killick           F  34 Rockledge            FL   26:18   26:14  8:27 
   20  11   366 Jim Ronaldson             M  53 Melbourne Beach      FL   26:33   26:33  8:33 
   21  12   365 Sam Amundsen              M  38 Merritt Island       FL   26:48   26:40  8:35 
   22  13   298 Myron Taylor              M  37 Rockledge            FL   27:11   26:56  8:40 
   23  14   295 Jim Tagg                  M  55 Melbourne            FL   27:45   27:41  8:55 
   24  10   262 Anne Krabbe               F  41 Satellite Beach      FL   28:06   27:47  8:57 
   25  11   205 Celeste Ralston           F  29 Rockledge            FL   28:12   27:54  8:59 
   26  12   247 Heather Franco Haley      F  32 Indialantic          FL   28:17   27:52  8:58 
   27  13   349 Reece Prospero            F  11 Satellite Beach      FL   28:19   28:14  9:06 
   28  15   350 Marco Bensimon            M  49 Cocoa Beach          FL   28:24   28:18  9:07 
   29  16   314 Ryan Buchanan             M  10 Melbourne            FL   28:35   28:19  9:07 
   30  17   260 Matthew Houston           M  09 Rockledge            FL   28:37   28:32  9:11 
   31  14   208 Candice Shreve            F  46 Cape Canaveral       FL   29:01   28:58  9:20 
   32  15   290 Linda Spracklin           F  52 Rockledge            FL   29:20   29:20  9:27 
   33  18   343 Chris Adams               M  34 Cocoa                FL   29:30   29:26  9:29 
   34  16   265 Savannah Lee              F  12 Rockledge            FL   29:42   29:38  9:33 
   35  17   363 Deborah Marino            F  54 Indialantic          FL   29:51   29:43  9:34 
   36  19   215 Robert Husek              M  67 St. Joseph           MI   30:08   29:57  9:39 
   37  20   306 Darrin Yeager             M  41 Harmony              FL   30:11   29:54  9:38 
   38  18   239 Phaedra Culjak            F  43 Longmont             CO   30:22   30:17  9:45 
   39  19   264 Naomi Le Sieur            F  11 Rockledge            FL   30:22   30:17  9:45 
   40  20   206 Tena Hochard              F  50 Palm Bay             FL   30:28   30:24  9:48 
   41  21   300 Doris Travassos           F  50 Rockledge            FL   30:32   30:26  9:48 
   42  21   336 Herb Blauel               M  65 Satellite Beach      FL   30:38   30:32  9:50 
   43  22   250 Kiera Hageman             F  06 Rockledge            FL   30:41   30:36  9:51 
   44  22   371 Timothy Cobb              M  45 Sebastian            FL   31:12   31:12 10:03 
   45  23   299 Joan Thibodaux            F  32 Viera                FL   31:23   31:18 10:05 
   46  24   277 Tamesha Moore             F  11 Rockledge            FL   31:29   31:24 10:07 
   47  25   221 Margaret James            F  30 West Melbourne       FL   31:32   31:22 10:06 
   48  26   230 Susan Blauel              F  59 Satellite Beach      FL   31:33   31:27 10:08 
   49  23   361 George Johnson            M  67 Melbourne            FL   31:39   31:39 10:11 
   50  24   346 Michael Grayston          M  30 Palm Bay             FL   32:02   31:59 10:18 
   51  27   261 Chandre' Hughes           F  29 Rockledge            FL   32:10   31:57 10:17 
   52  28   376 Jackie Schmoll            F  31 Melbourne            FL   32:10   32:10 10:21 
   53  29   337 Ashley Basford            F  11 Melbourne            FL   32:19   32:12 10:22 
   54  25   210 Brandon Lundstrum         M  10 Cumming              GA   32:23   32:16 10:23 
   55  30   202 Karon Ritter              F  55 Rockledge            FL   32:27   32:17 10:24 
   56  31   201 Janet Blackstock          F  43 Rockledge                 32:28   32:18 10:24 
   57  32   209 Jennifer Lundstrum        F  37 Cumming              GA   33:21   33:15 10:42 
   58  26   213 William Carmine           M  47 Melbourne            FL   33:48   33:30 10:47 
   59  27   242 Walter Day                M  59 Merritt Island       FL   33:49   33:32 10:48 
   60  33   284 Maggie Dickinson          F  45 Melbourne            FL   33:49   33:37 10:49 
   61  34   372 Lynn Cobb                 F  48 Sebastian            FL   34:00   34:00 10:57 
   62  28   274 Andrew Milas              M  29 Indian Harbour Beach FL   34:15   34:15 11:02 
   63  29   342 Brayden Green             M  09                      FL   34:26   34:15 11:02 
   64  35   249 Nani Golden               F  43 Indian Harbour Beach FL   34:50   34:43 11:11 
   65  36   351 Janice Montalbano         F  32 Cape Canaveral       FL   35:27   35:20 11:23 
   66  37   248 Tonyia Gibbons            F  68 Merritt Island       FL   35:28   35:17 11:22 
   67  30   352 John Montalbano           M  40 Cape Canaveral       FL   35:28   35:22 11:23 
   68  38   362 Liliana Villavreal        F  38 Melbourne            FL   35:56   35:48 11:32 
   69  31   358 Jason Holmes              M  34 Titusville           FL   36:14   36:11 11:39 
   70  32   330 Jason Duff                M  43 Indialantic          FL   36:53   36:38 11:48 
   71  39   332 Katie Struckman           F  44 West Melbourne       FL   36:57   36:51 11:52 
   72  40   234 Kelly Camirand            F  43 Indialantic          FL   37:22   37:08 11:57 
   73  41   457 Patti DiBartholomeo       F  46                      FL   37:28   37:25 12:03 
   74  42   288 Judith Smith              F  53 Melbourne            FL   38:09   38:06 12:16 
   75  33   316 Ronnie Nail               M  60 Melbourne            FL   38:33   38:29 12:24 
   76  43   315 Annelise Buchanan         F  38 Melbourne            FL   38:47   38:31 12:24 
   77  44   319 Ionie Murillo-Lane        F  51 Melbourne Beach      FL   39:46   39:31 12:44 
   78  34   356 Jeff Ewald                M  55 Viera                FL   40:07   40:07 12:55 
   79  35   218 Allen McElroy             M  26 Cocoa                FL   42:00   41:46 13:27 
   80  36   223 Benjamin Adams            M  08 Rockledge            FL   42:19   42:16 13:37 
   81  37   294 Chad Tabaczynski          M  08 Rockledge            FL   42:19   42:16 13:36 
   82  45   321 Tiffany Cook              F  24 Melbourne            FL   42:37   42:26 13:40 
   83  46   347 Carol Clark               F  55 Satellite Beach      FL   42:50   42:31 13:41 
   84  47   348 Tracey Prospero           F  40 Satellite Beach      FL   42:50   42:32 13:42 
   85  48   236 Jessica Cook              F  30 West Melbourne       FL   43:11   43:00 13:51 
   86  49   229 Brooke Bierman            F  09 Rockledge            FL   43:31   43:27 14:00 
   87  50   220 Angela Craig Swider       F  42 Melbourne            FL   43:32   43:10 13:54 
   88  51   237 Lisa Culjak               F  54 Satellite Bch        FL   43:33   43:15 13:55 
   89  52   373 Beth Jones                F  45 Melbourne            FL   43:34   43:11 13:54 
   90  53   219 Stephanie Miller          F  44 Melbourne            FL   43:38   43:17 13:56 
   91  54   246 Eileen Franco             F  57 Indialantic          FL   43:42   43:17 13:56 
   92  38   245 David Franco              M  57 Indialantic          FL   43:46   43:21 13:57 
   93  55   211 Becci Carmichael          F  35 Cape Canaveral       FL   44:09   43:56 14:09 
   94  56   303 Linda Vitzthum            F  43 West Melbourne       FL   44:30   44:09 14:13 
   95  57   354 Jamie Agati               F  35 Melbourne            FL   44:55   44:50 14:26 
   96  39   355 Matthew Barber            M  37 West Melbourne       FL   44:56   44:51 14:27 
   97  58   273 Heather McCool            F  26 Melbourne            FL   45:02   44:49 14:26 
   98  59   233 Britnee Burgess           F  29 Oviedo               FL   45:25   45:11 14:33 
   99  60   271 Julie Marhon              F  28 Sanford              FL   45:26   45:12 14:33 
  100  61   214 Kimberley Orlowski        F  34 Indian Harbour Beach FL   46:11   46:11 14:52 
  101  62   293 Qui'Nesha Stuckey         F  11 Rockledge            FL   46:29   46:24 14:56 
  102  40   226 Jonah Adams               M  12 Rockledge            FL   46:32   46:26 14:57 
  103  63   231 Grace Boshart             F  12 Rockledge            FL   46:37   46:31 14:59 
  104  64   279 Kelly Orlowski            F  30 Indian Harbour Beach FL   46:40   46:29 14:58 
  105  65   238 Marion Culjak             F  72 Micco                FL   47:07   46:48 15:04 
  106  66   331 Gurlie Krabbe             F  11 Satellie Beach       FL   47:12   46:49 15:05 
  107  67   254 Marissa Hobgood           F  28 Satellite Beach      FL   47:24   47:00 15:08 
  108  68   267 Laura Littrell            F  37 Melbourne            FL   47:24   47:00 15:08 
  109  69   266 Amanda Littrell           F  17 Melbourne            FL   47:27   47:04 15:09 
  110  41   302 Andrew Vitzthum           M  40 West Melbourne       FL   47:34   47:14 15:12 
  111  70   269 Sonya Mageau              F  40 West Melbourne       FL   47:39   47:19 15:14 
  112  71   227 Pamela Akins              F  47 Palm Bay             FL   47:41   47:29 15:17 
  113  72   244 Laura Elmore              F  50 Palm Bay             FL   47:41   47:29 15:17 
  114  73   368 Ellen Abbott              F  51 Melbourne Beach      FL   48:45   48:45 15:42 
  115  74   367 Jeri Ronaldson            F  52 Melbourne Beach      FL   48:46   48:46 15:42 
  116  75   369 Kate McGill               F  26 Indialantic          FL   48:46   48:46 15:42 
  117  76   207 Mary Watson               F  64 Palm Bay             FL   48:50   48:30 15:37 
  118  42   224 James Adams               M  40 Melbourne            FL   49:14   49:14 15:51 
  119  77   225 Jennifer Adams            F  38 Melbourne            FL   49:14   49:04 15:48 
  120  78   276 Carol Annette Moore       F  48 Melbourne            FL   49:17   49:17 15:52 
  121  43   345 Chandler Rogers           M  13 Palm Bay             FL   51:53   51:44 16:40 
  122  79   285 Patricia Rogers           F  52 palm bay             FL   52:04   51:55 16:43 
  123  80   228 Elizabeth Bauer           F  38 Orlando              FL   52:21   52:03 16:46 
  124  44   360 Wesley Bauer              M  07 Orlando              FL   52:21   52:03 16:46 
  125  81   268 Sabrena Litus             F  43 Palm Bay             FL   52:27   52:17 16:50 
  126  82   287 Jennifer Schunke          F  40 Viera                FL   54:15   54:15 17:28 
  127  83   375 Michelle Hoover           F  43 Melbourne Beach      FL   57:01   56:45 18:16 
  128  84   257 Amy Hoover                F  42 Melbourne            FL   57:04   56:48 18:17 
  129  85   281 Sarah Peters              F  53 Palm Bay             FL   57:08   56:47 18:17 
  130  45   364 Miguel Segura             M  11 Melbourne            FL   57:43   57:35 18:33 
  131  86   311 Roberta Osterling         F  77 Satellite Beach      FL   58:35   58:23 18:48 
  132  87   359 Lindsey Siegel            F  15 Palm Bay             FL 1:04:33 1:04:11 20:40 
  133  88   370 Monica Hough              F  16 Palm Bay             FL 1:04:33 1:04:10 20:40 
  134  89   313 Hayley Warren             F  08 West Melbourne       FL 1:05:21 1:05:06 20:58 
  135  90   304 Carol Warren              F  43 West Melbourne       FL 1:05:22 1:05:05 20:57 
  136  91   235 Traci Chartier            F  36 Sebastian            FL 1:05:25 1:05:25 21:04 
  137  92   374 Bailey Chartier           F  12 Sebastian            FL 1:05:25 1:05:25 21:04 
  138  93   322 Kristen Pepper            F  39 Melbourne            FL 1:06:19 1:05:57 21:14 
  139  46   328 Zachary Whitaker          M  05 Melbourne            FL 1:07:21 1:07:06 21:36 
  140  94   327 Kimberly Whitaker         F  41 Melbourne            FL 1:07:51 1:07:34 21:45 
*
*
                         Star Fish Strut 10K and 5K Run
                         Windover Farms, Melbourne, FL
                     Saturday, February 18th, 2010 8:00 am
                            Race Director: Jill Duff
              Timing & Results: Running Zone Race Management, Inc
                              www.runningzone.com
                    Results Questions: info@runningzone.com

10K RESULTS

Place Sex No.   Name                    Sex Age City                 St Time    Net     Pace  
===== === ===== ======================= === === ==================== == ======= ======= ===== 
    1   1   463 Felix Hottenstein         M  43 Melbourne            FL   40:30   40:29  6:31 
    2   2   446 Ramon Cordero             M  34 Palm Bay             FL   40:31   40:30  6:32 
    3   3   425 Art Anderson              M  52 Melbourne            FL   40:32   40:32  6:32 
    4   4   436 Jonathan Howse            M  36 West Melbourne       FL   40:55   40:54  6:35 
    5   5   461 Tim Bishop                M  51 Vero Beach           FL   41:41   41:40  6:43 
    6   6   456 David Basford             M  40 Melbourne            FL   42:04   42:04  6:47 
    7   7   465 Erik Tejada               M  37 Melbourne            FL   42:47   42:47  6:53 
    8   8   422 David Gardner             M  38 Vero Beach           FL   43:33   43:31  7:01 
    9   9   462 Matt Mahoney              M  56 Melbourne            FL   43:53   43:53  7:04 
   10   1   447 Lisa Petrillo             F  38 Melbourne            FL   45:47   45:46  7:22 
   11  10   445 Ben Buchanan              M  39 Melbourne            FL   46:05   46:02  7:25 
   12  11   459 Haskell Walker            M  54 Melbourne            FL   48:45   48:43  7:51 
   13  12   427 Steve Bender              M  34 Melbourne            FL   49:42   49:40  8:00 
   14  13   453 Charlie Dickinson         M  11 Melbourne            FL   49:51   49:44  8:01 
   15   2   430 Rene Dunne                F  31 Palm Bay             FL   51:29   51:27  8:17 
   16   3   426 Monica Beien              F  30 Cummings             KS   52:55   52:55  8:31 
   17  14   429 Les Dunne                 M  36 Palm Bay             FL   53:48   53:46  8:40 
   18   4   466 Shannon Ward              F  37 Melbourne            FL   54:18   54:05  8:43 
   19   5   440 Michelle Smurl            F  43 Cocoa                FL   55:06   55:04  8:52 
   20  15   410 Tom Wright                M  41 Melbourne            FL   55:29   55:21  8:55 
   21   6   458 Cynthia Green             F  38 Melbourne            FL   55:38   55:27  8:56 
   22   7   455 Brianna Basford           F  11 Melbourne            FL   56:01   56:00  9:01 
   23   8   449 Ilsa Berube               F  47 Merritt Island       FL   56:04   56:01  9:01 
   24   9   450 Ledley Collingsworth      F  54 Merritt Island       FL   56:31   56:29  9:06 
   25  10   409 Alicia Miller             F  24 Melbourne            FL   57:25   57:24  9:15 
   26  11   423 Lori Rattay               F  48 Palm Bay             FL   57:36   57:34  9:16 
   27  12   419 Robbie Spires             F  51 Blackshaw            GA   58:43   58:36  9:26 
   28  13   460 Denise Paternoster        F  42 Melbourne            FL   59:27   59:19  9:33 
   29  14   418 Tami Glover               F  31 Rockledge            FL   59:42   59:29  9:35 
   30  16   424 Jamey Adams               M  39 Indialantic          FL 1:00:27 1:00:01  9:40 
   31  15   464 Donna Davis               F  41                      FL 1:00:49 1:00:40  9:46 
   32  16   442 Tami Waschka              F  41 Indian Harbour Beach FL 1:01:04 1:00:40  9:46 
   33  17   433 Laurie Gleichauf          F  39 Merrit Island        FL 1:01:27 1:01:21  9:53 
   34  18   439 Julie Nutting             F  30 Palm Bay             FL 1:01:34 1:01:33  9:55 
   35  19   412 Danna Murphy              F  31 Melbourne            FL 1:01:38 1:01:29  9:54 
   36  20   428 Bridget Cunnigham         F  38 Palm Bay             FL 1:02:16 1:02:08 10:00 
   37  21   443 Nancy Wingo               F  58 Rockledge            FL 1:02:21 1:02:11 10:01 
   38  22   448 Laura Rochon              F  42                         1:04:08 1:04:00 10:18 
   39  23   404 Pat Mister                F  51 Cocoa                FL 1:05:13 1:05:01 10:28 
   40  24   403 Lisa French               F  47 Fort Pierce          FL 1:05:34 1:05:21 10:31 
   41  25   434 Cheryl Gregory            F  44 Melbourne            FL 1:05:43 1:05:34 10:33 
   42  17   435 James Gregory             M  44 Melbourne            FL 1:05:43 1:05:34 10:34 
   43  26   402 Jennie Smitelli           F  52 Merritt Island       FL 1:07:22 1:07:10 10:49 
   44  27   438 Jennifer Mitchell         F  43 Palm Bay             FL 1:08:06 1:08:04 10:58 
   45  28   444 Erin Rodriguez            F  23 Melbourne            FL 1:09:28 1:09:22 11:10 
   46  29   415 Kimberley Rayburn         F  46 Merritt Island       FL 1:09:48 1:09:41 11:13 
   47  18   451 Jason Schunke             M  39 Viera                FL 1:10:11 1:10:05 11:17 
   48  30   414 Tanya Kuelbs              F  38 Melbourne            FL 1:10:17 1:10:13 11:18 
   49  31   421 Terri Corak               F  44 Cocoa                FL 1:13:43 1:13:31 11:50 
   50  19   432 Guy Ganzer                M  43 Merrit Island        FL 1:14:37 1:14:15 11:57 
   51  32   431 Cheri Ganzer              F  44 Merrit Island        FL 1:14:38 1:14:16 11:57 
   52  33   416 Tiffany Ward              F  29 Rockledge               1:16:26 1:16:08 12:16 
   53  34   417 Erin Lauscher             F  30 Cocoa                FL 1:16:26 1:16:26 12:18 
   54  35   413 Skyhawk Fadigan           F  49 Merritt Island       FL 1:17:37 1:17:28 12:28 
   55  36   420 Susan Vaughn              F  56 Melbourne Beach      FL 1:20:35 1:20:25 12:57 
   56  37   408 Victoria Probert          F  24 Merritt Island       FL 1:22:53 1:22:40 13:19 
   57  38   405 Carol Hurley              F  47 Mims                 FL 1:25:00 1:24:46 13:39 
   58  39   406 Lindsay Jones             F  17 Melbourne            FL 1:25:07 1:25:01 13:41 
Copyright 2015 Running Zone


Valid XHTML 1.0 Transitional
Web site hosting by All Brevard Web Sites