• Home
  • Retail Store
  • Take A Tour
  • Directions
  • About Us
  • Contact Us
  • Links
Back To Results
Eagle Pride 1 Mile Results
EAGLE PRIDE 1 MILE RESULTS
November 12, 2011
Windover Farms, Melbourne, FL
Race Director: Pamela Gearheart
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com 
Questions: info@runningzone.com

OVERALL RESULTS
Place Sex No.   Name                    Sex Age City, State           Time      
===== === ===== ======================= === === ===================== ========= 
    1   1   308 Andy Dutra              M    27 Melbourne FL             5:41.3 
    2   2   480 Scott Baker             M    42 Melbourne FL             6:40.7 
    3   1   479 Alexa Baker             F    08 Melbourne FL             6:52.5 
    4   3   324 Brandon Rabel           M    13 Indialantic FL           6:56.7 
    5   4   316 Brenden Brubaker        M    09 Melbourne FL             6:59.2 
    6   5   473 Nick Jost               M    10 Melbourne FL             7:07.6 
    7   2   500 Mallory Jost            F    09 Melbourne FL             7:08.0 
    8   6   306 Kevin Hachmeister       M    43 Melbourne FL             7:08.2 
    9   7   514 Shawn Gabel             M    39 Melbourne FL             7:27.9 
   10   8   334 Jacob Gruessner         M    09 Melbourne FL             7:29.3 
   11   3   483 Casey Tharp             F    10 Melbourne FL             7:31.0 
   12   9   472 Tommy Jost              M    07 Melbourne FL             7:32.1 
   13  10   529 Michael Acosta          M    13 Melbourne FL             7:40.9 
   14  11   322 Matthew Rabel           M    10 Indialantic FL           7:51.2 
   15  12   326 Jack Rabel              M    42 Indialantic FL           7:51.5 
   16  13   465 Brian Malette           M    45 Melbourne FL             8:08.4 
   17  14   528 David Acosta            M    42 Melbourne FL             8:11.7 
   18  15   335 Kyle Gruessner          M    07 Melbourne FL             8:42.1 
   19  16   450 Jared Wright            M    07 Melbourne FL             9:02.7 
   20  17   457 Nathan Mallette         M    11 Melbourne FL             9:03.5 
   21  18   486 Nathanael Boyd          M    11 Melbourne FL             9:10.0 
   22   4   481 Sydney Castillo         F    09 Melbourne FL             9:14.8 
   23   5   311 Morgan Brubaker         F    07 Melbourne FL             9:15.6 
   24   6   521 Sarah Mieczkowski       F    10 Melbourne FL             9:16.4 
   25   7   459 Lily Dibernardo         F    05 Rockledge FL             9:17.7 
   26   8   329 Rachel Mcdougall        F    10 Merrit Island FL         9:23.5 
   27  19   482 Owen Castillo           M    06 Melbourne FL             9:34.6 
   28   9   475 Alexandra Fuentes       F    13 Melbourne FL             9:36.8 
   29  20   305 Jack Hachmeister        M    09 Melbourne FL             9:47.5 
   30  21   455 Ben Castillo            M    10 Melbourne FL             9:52.9 
   31  22   470 Emilino Arriaga-Cruz    M    06 Melbourne FL            10:07.4 
   32  10   449 Isabel Dibernardo       F    07 Rockledge FL            10:09.2 
   33  11   318 Jada Toland             F    06 Melbourne FL            10:21.2 
   34  23   487 Ethan Boyd              M    08 Melbourne FL            10:30.1 
   35  24   301 Trey Conner             M    06 Melbourne FL            10:31.1 
   36  12   530 Evelyn Torres-Cosgriff  F    47 FL                      10:41.6 
   37  13   328 Pilar Dejesus           F    07 Viera FL                10:41.7 
   38  14   522 Lexi Scalero            F    06 Indialantic FL          10:42.0 
   39  15   350 Abriella Mauldin        F    07 Satellite Beach FL      10:43.7 
   40  16   531 Amanda Cosgriff         F    06 FL                      10:44.7 
   41  25   495 Donnie Matuszak         M    09 Melbourne FL            11:36.2 
   42  26   517 Jacob Crager            M    12 Melbourne FL            11:37.7 
   43  17   348 Gabriella Reddell       F    07 Melbourne FL            11:57.0 
   44  27   456 Chris Murphy            M    10 Melbourne FL            12:22.6 
   45  28   494 Christopher Giannacco   M    08 Melbourne FL            12:23.7 
   46  18   462 Theresa Samler          F    41 Melbourne FL            12:27.0 
   47  19   331 Caroline Dejesus        F    05 Melbourne FL            12:41.7 
   48  29   315 Alex Kieu               M    09 Melbourne FL            12:42.0 
   49  30   452 Nathaniel Mauldin       M    09 Satellite Beach FL      12:42.1 
   50  31   461 Jacob Samler            M    05 Melbourne FL            12:49.0 
   51  32   323 Will Paternoster        M    09 Melbourne FL            12:53.2 
   52  20   454 Ashley Madlener         F    09 Rockledge FL            13:08.0 
   53  21   453 Gianna Mallette         F    09 Melbourne FL            13:08.2 
   54  22   304 Julia Conner            F    08 Melbourne FL            13:21.1 
   55  23   310 Maryann Conner          F    40 Melbourne FL            13:24.5 
   56  33   496 Owen Wells              M    09 Melbourne FL            13:29.8 
   57  24   484 Angelina Bruno          F    09 Viera FL                13:52.6 
   58  25   468 Teresa Vu               F    08 Melbourne FL            13:52.7 
   59  26   460 Dottie Wilson           F    71 Melbourne FL            13:53.3 
   60  27   525 Sofia Santiago          F    08 Melbourne FL            14:08.5 
   61  34   498 Joseph Moore            M    09 Melbourne FL            14:15.8 
   62  28   313 Rylee Moesly            F    08 Melbourne FL            14:28.4 
   63  35   467 Dale Wright             M    40 Melbourne FL            14:35.9 
   64  36   508 Preston Ratliff         M    03 Melbourne FL            14:37.7 
   65  37   510 Chandler Ratliff        M    09 Melbourne FL            14:38.5 
   66  29   511 Marie Ratliff           F    38 Melbourne FL            14:38.6 
   67  30   458 Ava Reddell             F    05 Melbourne FL            14:52.0 
   68  31   342 Rebecca Devoid          F    06 Melbourne FL            14:57.0 
   69  32   341 Michelle Devoid         F    35 Melbourne FL            14:57.1 
   70  38   346 Pierson Mauldin         M    06 Satellite Beach FL      14:58.3 
   71  33   463 Alicia Mauldin          F    35 Satellite Beach FL      14:58.4 
   72  34   518 Mary Conners            F    53 Melbourne FL            15:30.3 
   73  35   519 Catherine Gannatti      F    35 Rockledge FL            15:30.4 
   74  36   340 Juliet Loftin           F    72 Melbourne FL            15:55.6 
   75  37   451 Lea Wright              F    07 Melbourne FL            16:05.7 
   76  39   524 Brian George            M    40 Sanford FL              16:24.9 
   77  38   333 Pamela Carrion          F    49 Melbourne FL            17:08.8 
   78  39   332 Clara Centeno           F    36 Viera FL                17:11.4 
   79  40   466 Victoria Reddell        F    wi Melbourne FL            17:25.6 
   80  41   302 Gabriela Fuentes        F    08 Melbourne FL            17:28.6 
   81  42   516 Avery Gabel             F    08 Melbourne FL            17:32.3 
   82  43   515 Lynn Gabel              F    37 Melbourne FL            17:32.6 
   83  44   523 Marie Robert            F    53 Merritt Island FL       17:39.5 
   84  45   527 Marla Glover            F    63 Cocoa FL                17:39.9 
   85  40   532 Sean Kelly              M    07 West Melbourne FL       18:01.1 
   86  46   338 Theresa Kniepmann       F    46 Melbourne FL            18:03.5 
   87  47   476 Fabiola Fuentes         F    41 Melbourne FL            18:03.6 
   88  48   321 Diana Cassidy           F    38 Melbourne FL            18:03.6 
   89  49   339 Mary Kniepmann          F    13 Melbourne FL            18:05.2 
   90  50   526 Mariella Santiago       F    07 Melbourne FL            18:05.4 
   91  51   312 Leila Timmer            F    07 Melbourne FL            18:06.0 
   92  41   314 Drew Timmer             M    09 Melbourne FL            18:09.6 
   93  52   317 Riley Walters           F    09 Melbourne FL            18:10.5 
   94  53   309 Dorothy L Beck          F    76 W. Melbourne FL         18:39.4 
   95  54   307 Carol Gessler           F    69 Satellite Beach FL      18:39.6 
   96  55   330 Madison Doyle           F    05 Melbourne FL            19:25.1 
   97  56   327 Emily Doyle             F    07 Melbourne FL            19:25.7 
   98  57   520 Melanie Bower           F    07 FL                      19:26.2 
   99  58   485 Arianna Bruno           F    06 Viera FL                19:29.8 
  100  59   499 Maggie Moore            F    11 Melbourne FL            19:29.8 
  101  60   349 Melisa Locke            F    26 Indian Harbor Beach F   19:34.6 
  102  61   488 Kathleen Parsons        F    58 Melbourne FL            19:34.6 
  103  62   489 Stephanie Parsons       F    18 Melbourne FL            19:37.2 
  104  42   497 Michael G. Moore        M    45 Melbourne FL            19:40.3 
  105  63   533 Cindy Kelly             F    40 West Melbourne FL       19:50.6 
  106  43   534 Brian Kelly             M    08 West Melbourne FL       19:50.8 
  107  64   513 Donna Potomski          F    29                         20:25.5 
  108  65   512 Kari Stadelmann         F    28                         20:25.5 
  109  66   344 Courtney Swift          F    24 Melbourne FL            21:02.9 
  110  44   343 Christopher Swift       M    24 Melbourne FL            21:03.8 
  111  67   336 Jennifer Doyle          F    39 Melbourne FL            21:28.3 
  112  68   337 Maria Salcedo           F    68 Melbourne FL            21:28.4 
Copyright 2015 Running Zone


Valid XHTML 1.0 Transitional
Web site hosting by All Brevard Web Sites