• Home
  • Retail Store
  • Take A Tour
  • Directions
  • About Us
  • Contact Us
  • Links
Back To Results
F.I.T. Homecoming 5K Results
FIT HOMECOMING 5K RUN/WALK
November 5, 2011
FIT Clemente Center, Melbourne, FL
Race Director: Bino Campanini
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com 
Questions: info@runningzone.com

OVERALL RESULTS
Place Sex No.   Name                    Sex Age City, State           Time      Net       Pace  
===== === ===== ======================= === === ===================== ========= ========= ===== 
    1   1   907 Dave Chesny             M    26 Melbourne FL            18:16.2   18:15.7  5:53 
    2   2   899 Greg Reverdiau          M    29 Palm Bay FL             19:07.8   19:07.7  6:10 
    3   3   920 Sean Black              M    43 Melbourne FL            19:17.6   19:17.5  6:13 
    4   4   888 Seth Reesh              M    18 Palm Bay FL             19:20.1   19:19.7  6:14 
    5   5   930 Jason Toney             M    23 Jacksonville FL         19:47.7   19:47.3  6:23 
    6   6   918 Chad Civetti            M    23 Melbourne FL            20:19.0   20:18.9  6:33 
    7   7   889 Chris Reesh             M    42 Palm Bay FL             20:20.3   20:20.1  6:33 
    8   8   892 Erik Casbeer            M    29 Melbourne FL            20:41.2   20:39.8  6:40 
    9   9   932 Jeff Coogan             M    24 Melbourne FL            21:23.3   21:21.8  6:53 
   10  10   922 Michael Schmidt         M    22                         21:31.4   21:30.7  6:56 
   11  11   913 Danny Benitez           M    43 Melbourne FL            21:33.2   21:32.1  6:56 
   12  12   933 Heath Hansell           M    25 Melbourne FL            21:47.2   21:45.5  7:01 
   13   1   916 Mandy Meyer             F    39 Valkaria FL             21:54.2   21:52.9  7:03 
   14  13   929 Lo Cagnacci             M    25 Melbourne FL            22:08.8   22:02.2  7:06 
   15  14   917 Charlie Meyer           M    13 Valkaria FL             22:20.8   22:20.0  7:12 
   16   2   919 Monica Price            F    21 Melbourne FL            23:21.7   23:20.6  7:31 
   17   3   877 Jamie Younkin           F    35                         23:33.9   23:28.3  7:34 
   18  15   885 Wade Dauberman          M    21 Melbourne FL            24:02.3   24:00.1  7:44 
   19   4   921 Abigail Grief           F    21                         24:08.8   24:07.5  7:46 
   20  16   908 Robert Stone            M    21 Melbourne FL            24:46.0   24:46.0  7:59 
   21  17   887 Peter Cohen             M    27 Melbourne Beach FL      25:16.6   25:14.1  8:08 
   22   5   931 Shell Johson            F    49 Indialantic FL          25:27.2   25:23.9  8:11 
   23   6   886 Lisa Cohen              F    31 Melbourne Beach FL      25:35.3   25:32.6  8:14 
   24  18   925 Mathias Margut          M    54 Indian Harbour Beach    26:14.4   25:49.6  8:19 
   25   7   903 Thea Rusch              F    26 Palm Bay FL             26:10.7   26:08.1  8:25 
   26  19   879 Harvey Hobson Jr        M    58                         26:35.7   26:31.0  8:33 
   27   8   890 Sarah Zimmer            F    18 Palm Bay FL             28:06.0   28:04.5  9:03 
   28  20   891 Paul Regencia           M    22 Melbourne FL            28:18.4   28:10.7  9:05 
   29   9   909 Linda McKee             F    50 Melbourne FL            28:35.2   28:30.5  9:11 
   30  21   910 Pat McKee               M    53 Melbourne FL            28:35.6   28:30.6  9:11 
   31  22   911 Joseph V. Hereau        M    19 West Melbourne FL       29:36.4   29:28.4  9:30 
   32  23   878 Gordon Coffey           M    49                         30:02.4   29:56.3  9:39 
   33  10   927 Gaelle Coppin           F    23 Melbourne FL            30:03.9   29:57.1  9:39 
   34  11   926 Lea Thiery              F    22 Palm Bay FL             30:03.9   29:57.2  9:39 
   35  24   884 Carlos Vargas           M    23 West Melbourne FL       30:07.9   29:58.8  9:39 
   36  25   900 Mike Gordon             M    39 West Melbourne FL       31:32.0   31:27.4 10:08 
   37  26   896 Venkatesan Gandhi       M    30 Melbourne FL            31:48.3   31:38.2 10:11 
   38  27   915 Joe McGurk              M    39 Turnersvlle NJ          31:59.2   31:51.5 10:16 
   39  28   923 Sam Tsark               M    09 West Melbourne FL       32:53.5   32:43.9 10:33 
   40  12   924 Abby Tsark              F    33 West Melbourne FL       32:58.8   32:49.4 10:34 
   41  13   904 Joan Thibodaux          F    31 Viera FL                32:59.8   32:51.3 10:35 
   42  14   880 Pam Hobson Jr           F    57                         33:35.2   33:29.2 10:47 
   43  15   928 Za Hniang Za            F    31 Melbourne FL            34:08.9   34:06.7 10:59 
   44  16   906 Sherri Shamet           F    52 Palm Bay FL             34:30.3   34:26.4 11:06 
   45  29   912 Joseph R. Hereau        M    47 West Melbourne FL       37:26.8   37:18.5 12:01 
   46  30   901 Mark Schuster           M    37 Cocoa FL                38:47.7   38:38.9 12:27 
   47  31   902 Zachery Schuster        M    10 Cocoa FL                38:47.9   38:39.5 12:27 
   48  17   893 Robin Guenther          F    48 Kissimmee FL            39:30.9   39:27.4 12:42 
   49  32   894 Gray Guenther           M    65 Kissimmee FL            39:41.1   39:37.1 12:46 
   50  33   895 Alec Guenther           M    18 Kissimmee FL            39:41.0   39:37.4 12:46 
   51  34   882 Mike Renoe              M    20 Melbourne FL            40:14.8   40:07.5 12:55 
   52  18   883 Cassandra Plotkin       F    19 Charleston SC           40:14.8   40:07.6 12:55 
   53  19   914 Suzie Philbeck          F    40 Palm Bay FL             47:06.9   47:03.0 15:09 
Copyright 2015 Running Zone


Valid XHTML 1.0 Transitional
Web site hosting by All Brevard Web Sites