• Home
  • Retail Store
  • Take A Tour
  • Directions
  • About Us
  • Contact Us
  • Links
Back To Results
Get Up & Go 10K Results
Results By SCEM&T - www.SCeventmgt.com Space Coast Event Mgt. & Timing

Overall Female Overall Winners
                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Chelsey Coon                                            917   22        7        42:42.6      6:53/M
       2    Caryn Treder                      Titusville            853   33       12        46:50.5      7:33/M
       3    Janet Canfield                                          893   50       15        48:49.1      7:52/M
Top

Overall Female Master Overall Winners
                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Christine Kennedy                 Mims  FL              818   46       16        50:16.5      8:06/M
Top

Female 15 to 19
                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Kayla Lamattina                                         930   19       58      1:11:33.7     11:32/M
Top

Female 20 to 24
                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Joni UMlauf                                             925   24       42      1:00:16.9      9:43/M
Top

Female 25 to 29
                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jennifer Lee                                            955   26       30        55:49.0      9:00/M
       2    Rachel Rayburn                                          968   29       38        57:57.5      9:21/M
       3    Margaret Walsh                                          978   28       41      1:00:11.0      9:42/M
       4    Kate Schindler                    Titusville  FL        823   27       48      1:02:30.8     10:05/M
       5    Samone Brittany                                         957   25       51      1:05:08.5     10:30/M
       6    Margorie Fickey                                         924   28       54      1:07:41.1     10:55/M
       7    Tiffany Wills                                           922   29       59      1:12:39.5     11:43/M
       8    Rachel Mandel                     Titusville  FL        911   26       64      1:16:44.8     12:23/M
Top

Female 30 to 34
                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Summer Bartholomew                                      960   34       19        50:55.1      8:13/M
       2    Donna Davis                       Melbourne             903   33       20        51:14.5      8:16/M
       3    Amy Atterberry                                          954   32       28        55:32.6      8:57/M
       4    Casey Gilbert                     Melboune Beach  FL    813   31       29        55:38.3      8:58/M
       5    Christina Russell                 Melbourne  FL         915   33       34        56:00.6      9:02/M
       6    Karen Gathercole                  Titusville  FL        833   33       60      1:12:46.3     11:44/M
       7    Jackie LeClaire                   PSJ  FL               821   32       68      1:21:04.1     13:05/M
Top

Female 35 to 39
                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Erin Schuck                       Melbourne  FL         890   37       23        53:39.7      8:39/M
       2    Teresa Morgan                     Titusville  FL       1000   35       32        55:54.4      9:01/M
       3    Brittany Streufert                Rockledge  FL         898   39       37        56:56.0      9:11/M
       4    Leigh Mumbleau                                          977   38       55      1:07:51.7     10:57/M
       5    Amy Sica                                                976   38       57      1:11:29.6     11:32/M
       6    Christy Lax                                             953   35       65      1:16:53.4     12:24/M
       7    Sarah Bachmaier                                         948   39       69      1:25:58.7     13:52/M
Top

Female 40 to 44
                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Michelle Smurl                    Cocoa  FL             905   42       31        55:54.2      9:01/M
       2    Caroline Driscoll                                       963   40       45      1:00:39.1      9:47/M
       3    Sharon Loines                                           894   43       62      1:14:20.7     11:59/M
Top

Female 45 to 49
                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Dana Kennedy                                            932   46       33        55:57.8      9:01/M
       2    Patricia Taurasi                  Titusville  FL        906   47       36        56:38.7      9:08/M
       3    Isle Berube                                             885   46       43      1:00:17.9      9:43/M
       4    Jo Connell                        Titusville  FL        834   48       46      1:01:36.5      9:56/M
Top

Female 55 to 59
                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Rhonda Howard                     Titusville  FL        815   59       52      1:05:50.9     10:37/M
       2    Roberta Chaildin                  Cocoa  FL             808   58       67      1:19:59.7     12:54/M
Top

Overall Male Overall Winners
                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Sammy Palmer                                            919   23        1        35:34.3      5:44/M
       2    Justin Bishop                                           965   30        2        35:57.8      5:48/M
       3    John Davis                        Melbourne  FL         902   33        3        38:12.2      6:10/M
Top

Overall Male Master Overall Winners
                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Bret Holliday                     Cocoa  FL             867   50        6        39:06.4      6:18/M
Top

Male 12 to 14
                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Sean Kennedy                                            931   12       26        54:25.4      8:47/M
Top

Male 20 to 24
                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Ben Anderson                                            999   21       66      1:18:57.9     12:44/M
Top

Male 25 to 29
                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Pete Vaughn                       Merritt Island  FL    891   26        5        38:47.5      6:15/M
       2    Andrew Lambert                                          959   26       14        48:47.3      7:52/M
Top

Male 30 to 34
                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Kurt Russell                      Melbourne  FL         916   33       17        50:34.7      8:09/M
       2    Ryan Hieronymus                   Titusville  FL        814   34       18        50:45.4      8:11/M
       3    Mike Acosta                                             943   33       21        52:07.3      8:24/M
       4    Rex Leclaire                                            950   32       39        58:45.9      9:29/M
       5    William Munsey                    Cocoa  FL             822   30       40        58:54.1      9:30/M
       6    mr Han                            Titusville  FL        913   30       53      1:06:26.8     10:43/M
       7    Hyderick Norman                                         921   33       61      1:13:03.8     11:47/M
Top

Male 35 to 39
                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Shane Streufert                   Rockledge  FL         897   39        4        38:32.6      6:13/M
Top

Male 40 to 44
                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Frank Kapr                        Titusville  FL        817   42       10        44:06.2      7:07/M
       2    Richard Boggs                     Titusville  FL        851   43       22        53:33.3      8:38/M
       3    Harry Prosser                     Rockledge  FL         827   42       24        54:23.7      8:46/M
       4    Gabriel Gonzalez                                        974   41       35        56:09.2      9:03/M
Top

Male 45 to 49
                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Chris Loines                      Merritt Island  FL    892   45        9        43:10.5      6:58/M
       2    Jeff Gleacher                     Merritt Island  FL    811   47       11        44:42.4      7:13/M
       3    Robert Sorrentino                                       951   46       49      1:04:55.4     10:28/M
Top

Male 50 to 54
                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Art Anderson                      Melbourne  FL         801   52        8        42:46.2      6:54/M
Top

Male 55 to 59
                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Matt Mahoney                      Melbourne  FL         941   56       25        54:24.8      8:46/M
       2    Daniel Pereira                                          972   55       44      1:00:31.5      9:46/M
       3    Daryl Gilbert                     Viera  FL             942   55       47      1:01:37.8      9:56/M
       4    David Cook                        Titusville  FL        878   57       56      1:08:34.2     11:04/M
Top

Male 60 to 64
                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    David Grant                       Viera  FL             829   64       13        46:50.8      7:33/M
       2    Ray Brown                         Melbourne  FL         806   63       27        54:46.5      8:50/M
Top

Male 65 to 69
                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Gary Castner                      Melbourne  FL         807   65       50      1:05:03.8     10:30/M
       2    Bob Swann                                               936   68       63      1:14:59.6     12:06/M

Copyright 2015 Running Zone


Valid XHTML 1.0 Transitional
Web site hosting by All Brevard Web Sites