• Home
  • Retail Store
  • Take A Tour
  • Directions
  • About Us
  • Contact Us
  • Links
Back To Results
Sally's Friends 5k Run/Walk
SALLY'S FRIENDS 5K RUN/WALK
March 12, 2011
Windover Farms, Melbourne, Florida
Race Director: Jessica Tandy Baerst
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com 
Questions: info@runningzone.com 

OVERALL RESULTS
Place Sex No.   Name                    Sex Age City, State           Time      Net       Pace  
===== === ===== ======================= === === ===================== ========= ========= ===== 
    1   1   635 Andy Dutra              M    26 Melbourne FL            18:34.3   18:34.3  5:59 
    2   2   685 Art Anderson            M    51 Melbourne FL            18:38.9   18:38.9  6:01 
    3   3   944 Felix Hottenstein       M    42 Melbourne FL            19:07.9   19:07.9  6:10 
    4   4   793 Matt Mahoney            M    55 Melbourne FL            19:33.6   19:33.6  6:18 
    5   1   699 Tracy Simso             F    38 Melbourne FL            19:40.7   19:40.7  6:21 
    6   5   682 Oscar Salazar           M    16 Palm Bay FL             20:03.4   20:03.4  6:28 
    7   2   794 Kerri Robbins           F    40 Davidsonville MD        20:04.2   20:04.2  6:28 
    8   6   799 Richard Davis           M    37 Cocoa FL                20:20.5   20:20.5  6:33 
    9   7   624 Taylor Absher           M    20 Melbourne FL            22:01.2   22:01.2  7:06 
   10   8   665 Haskell Walker          M    53 Melbourne FL            22:13.4   22:13.4  7:10 
   11   9   654 Matthew McDougal        M    21 Rockledge FL            22:15.7   22:15.7  7:10 
   12   3   788 Carole Feole            F    52 Wilmington DE           22:18.1   22:18.1  7:11 
   13  10   659 Scott Schmidt           M    44 Melbourne FL            22:22.9   22:22.9  7:13 
   14  11   669 Josh Berka              M    30 Iowa City IA            22:29.7   22:29.7  7:15 
   15  12   695 Jim Schroeder           M    63 Indialantic FL          22:53.5   22:53.5  7:23 
   16  13   627 Naweed Akram            M    55 Melbourne FL            22:55.0   22:55.0  7:23 
   17  14   784 James Krupp             M    36 Cocoa FL                23:28.3   23:28.3  7:34 
   18  15   626 Mike Acosta             M    33 Cocoa FL                23:37.5   23:37.5  7:37 
   19  16   653 Daniel McCarthy         M    35 Satellite Beach FL      24:01.2   24:01.2  7:44 
   20   4   789 Rachelle Hyde           F    27 Indian Harbour Beach    24:08.7   24:08.7  7:47 
   21   5   691 Cindy Bishop            F    52 Merritt Island FL       24:22.8   24:22.8  7:51 
   22  17   947 Brian Spencer           M    37 Melbourne FL            24:47.5   24:47.5  7:59 
   23  18   941 Scott Goodwin           M    44 Cocoa FL                24:51.4   24:51.4  8:01 
   24  19   661 Kevin Shah              M    24 Palm Bay FL             24:57.3   24:57.3  8:02 
   25   6   657 Vanessa Quigley         F    38 Indian Harbor Beach F   25:11.5   25:11.5  8:07 
   26  20   942 Lew Schwartz            M    47 Melbourne FL            25:22.0   25:22.0  8:10 
   27  21   648 Don Absher              M    50 Wesley Chapel FL        25:26.1   25:26.1  8:12 
   28  22   797 Frank Webbe             M    63 Palm Bay FL             25:52.3   25:52.3  8:20 
   29  23   625 Trevor Absher           M    15 Melbourne FL            26:07.0   26:07.0  8:25 
   30  24   684 Bob Ghormley            M    72 Cocoa Beach FL          26:38.6   26:38.6  8:35 
   31  25   645 Scott Jecmen            M    47 Rockledge FL            26:40.2   26:40.2  8:36 
   32  26   629 Chris Brown             M    45 Satellite Beach FL      26:41.8   26:41.8  8:36 
   33   7   791 Lori Rattay             F    47 Palm Bay FL             26:44.4   26:44.4  8:37 
   34  27   683 Ron Hoar                M    72 Melbourne FL            26:45.3   26:45.3  8:37 
   35  28   795 Gary McArthur           M    50 FL                      27:09.7   27:09.7  8:45 
   36   8   679 Jamie Collins           F    18 Palm Bay FL             27:19.9   27:19.9  8:48 
   37  29   656 Nate Quigley            M    38 Indian Harbor Beach F   27:39.4   27:39.4  8:55 
   38  30   940 Kai Duncan              M    21 Indian Harbour Beach    27:46.4   27:46.4  8:57 
   39   9   790 Jodi Swita              F    40 Rockledge FL            27:53.3   27:53.3  8:59 
   40  10   796 Adriana McPherson       F    36 Melbourne FL            28:19.9   28:19.9  9:08 
   41  11   675 Mary Nickle             F    44 Palm Bay FL             28:33.2   28:33.2  9:12 
   42  12   676 Jordan Nickle           F    18 Palm Bay FL             28:33.3   28:33.3  9:12 
   43  13   690 Traci Bourke            F    49 Melbourne FL            28:43.1   28:43.1  9:15 
   44  14   939 Cindy Duncan            F    49 Indian Harbour Beach    28:48.9   28:48.9  9:17 
   45  31   646 Lou Karg                M    43 Merritt Island FL       29:15.8   29:15.8  9:26 
   46  15   631 Giselle Cahill          F    32 Melbourne FL            29:15.8   29:15.8  9:26 
   47  16   668 Angie Maske-Berka       F    31 Iowa City IA            29:23.2   29:23.2  9:28 
   48  17   636 Susan Eaton             F    42 Melbourne FL            29:35.7   29:35.7  9:32 
   49  32   786 Derek Descovich         M    56 Indialantic FL          30:06.1   30:06.1  9:42 
   50  33   945 John Prudot             M    33 Deltona FL              30:13.2   30:13.2  9:44 
   51  34   698 Joe Eaton               M    51 Melbourne FL            30:45.1   30:45.1  9:54 
   52  18   787 Tina Descovich          F    36 Indialantic FL          30:49.3   30:49.3  9:56 
   53  19   662 Sherri Shamet           F    51 Palm Bay FL             31:17.1   31:17.1 10:05 
   54  20   637 Elizabeth Foret         F    37 Rockledge FL            31:25.1   31:25.1 10:07 
   55  35   664 George Then             M    68 IHB FL                  31:32.5   31:32.5 10:10 
   56  36   700 Randy Dalrymple         M    57 Indialantic FL          32:03.6   32:03.6 10:20 
   57  37   785 Braden Spurlock         M    09 Indialantic FL          32:11.2   32:11.2 10:22 
   58  21   798 Janice Beck             F    48 Viera FL                32:40.6   32:40.6 10:32 
   59  22   678 Lindsay Schram          F    29 Melbourne FL            33:00.9   33:00.9 10:38 
   60  23   634 Lisa Davidson           F    44 Indiatlantic FL         33:06.3   33:06.3 10:40 
   61  24   677 Susie Burke             F    57 Melbourne FL            33:24.0   33:24.0 10:46 
   62  38   946 Zahir Baber             M    35 Melbourne FL            33:35.5   33:35.5 10:49 
   63  25   674 Irma Howell             F    50 Ocoee FL                34:52.7   34:52.7 11:14 
   64  26   697 Rachel Qader            F    26 Melbourne FL            35:26.5   35:26.5 11:25 
   65  39   633 Erik Cole               M    35 Cocoa FL                35:37.4   35:37.4 11:28 
   66  27   687 Damary Toledo           F    33 Viera FL                35:51.7   35:51.7 11:33 
   67  28   641 Brooke Goldfarb         F    41 Indiatlantic FL         36:18.7   36:18.7 11:42 
   68  40   800 Robert Bruckart         M    59 Melbourne FL            36:49.1   36:49.1 11:52 
   69  41   663 Brian Still             M    44 Melbourne FL            37:01.1   37:01.1 11:55 
   70  29   660 Soleil Schmidt          F    07 Melbourne FL            37:25.3   37:25.3 12:03 
   71  30   948 Natasha Cartagena       F    36 Melbourne FL            38:49.4   38:49.4 12:30 
   72  31   658 Linda Reed-Craig        F    50 Viera FL                40:48.3   40:48.3 13:09 
   73  32   667 Tishla Calvert          F    39 Viera FL                41:23.5   41:23.5 13:20 
   74  33   694 Lisa Ball               F    42 Viera FL                41:23.9   41:23.9 13:20 
   75  34   628 Mandi Berlin            F    33 Viera FL                42:18.1   42:18.1 13:37 
   76  35   644 Jennifer Schigner       F    40 Melbourne FL            43:05.0   43:05.0 13:53 
   77  36   696 Angela Cullen           F    32 Melbourne FL            45:24.8   45:24.8 14:38 
   78  37   640 Nicole Fry              F    26 Rockledge FL            46:54.0   46:54.0 15:06 
   79  42   649 Tom Lasker              M    26 Wesley Chapel FL        50:42.3   50:42.3 16:20 
   80  38   783 Elaine Dalrymple        F    54 Indialantic FL          51:44.5   51:44.5 16:40 
   81  39   680 Kelly Paton             F    38 Melbourne FL            52:22.0   52:22.0 16:52 
   82  40   681 Katie Beauseigneur      F    35 Palm Bay FL             52:22.1   52:22.1 16:52 
   83  41   632 Kimberly Cole           F    33 Cocoa FL                55:05.4   55:05.4 17:44 
   84  42   693 Maria White             F    55 Palm Bay FL             57:46.6   57:46.6 18:36 
   85  43   655 Roberta Osterling       F    76 Satellite Beach FL      58:40.7   58:40.7 18:54 
   86  44   647 Michelle Kismoky        F    44 W. Melbourne FL         59:27.0   59:27.0 19:09 
   87  43   638 Jaydyn Fregeau          M    06 Palm Bay FL             59:27.0   59:27.0 19:09 
   88  45   671 Erin Boyd               F    23 Palm Bay FL           1:09:43.9 1:09:43.9 22:27 
   89  46   639 Jessy Fregeau           F    34 Palm Bay FL           1:09:44.0 1:09:44.0 22:27 
Copyright 2015 Running Zone


Valid XHTML 1.0 Transitional
Web site hosting by All Brevard Web Sites