• Home
  • Retail Store
  • Take A Tour
  • Directions
  • About Us
  • Contact Us
  • Links
Back To Results
Holy Trinity Cross Country Fall Classic Results
HOLY TRINITY CROSS COUNTRY MEET
GIRLS JUNIOR VARSITY RESULTS
October 16, 2010 
Holy Trinity Episcopal Academy, Melbourne, Florida
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com 
Questions: info@runningzone.com 

OVERALL RESULTS
Place No.   First          Last           School               Time    Pace  
===== ===== ============== ============== ==================== ======= ===== 
    1   640 Karina         Mann           Holy Trinity Academy   20:57  6:45 
    2   639 Mary           Lewis          Holy Trinity Academy   21:43  7:00 
    3   644 Sydney         Smith          Holy Trinity Academy   21:55  7:04 
    4   647 Megan          Clark          Lake Brantley HS       22:11  7:09 
    5   603 Kiana          Haskins        Cocoa Beach HS         22:26  7:14 
    6   625 Madison        Whitley        Duluth High School     22:42  7:19 
    7   610 Samantha       Spicciati      Cocoa Beach HS         22:52  7:22 
    8   642 Allie          Perry          Holy Trinity Academy   23:05  7:26 
    9   632 McKenzie       Altman         Holy Trinity Academy   23:11  7:28 
   10   633 Ashley         Baerlocher     Holy Trinity Academy   23:11  7:28 
   11   611 Hannah         Stremmel       Cocoa Beach HS         23:22  7:32 
   12   637 McKenzie       Kilborne       Holy Trinity Academy   23:28  7:33 
   13   619 Devon          Lally          Duluth High School     23:39  7:37 
   14   614 Sarah          Ahn            Duluth High School     23:47  7:40 
   15   706 Caitlyn        Donovan        West Shore HS          24:13  7:48 
   16   708 Christy        Hernandez      West Shore HS          24:16  7:49 
   17   645 Ruby           Watts          Holy Trinity Academy   24:30  7:53 
   18   612 Jenna          Wetherington   Cocoa Beach HS         24:33  7:55 
   19   636 Gigi           Guyton         Holy Trinity Academy   24:37  7:56 
   20   646 Lexi           Winowksi       Holy Trinity Academy   24:45  7:58 
   21   641 Phoebe         Nimocks        Holy Trinity Academy   24:49  8:00 
   22   604 Courtney       Jacovitz       Cocoa Beach HS         24:53  8:01 
   23   598 Hannah         Jamerson       Circle Christian Sch   25:07  8:06 
   24   710 Megan          Muir           West Shore HS          25:09  8:06 
   25   705 Emily          Coard          West Shore HS          25:22  8:10 
   26   671 Madeline       Wright         Lincoln Park Academy   25:51  8:19 
   27   631 Katie          Reed           Father Lopez           25:55  8:21 
   28   695 Nicole         Michel         Viera HS               25:57  8:21 
   29   615 Tiffany        Chung          Duluth High School     26:01  8:23 
   30   599 Kayla          White          Circle Christian Sch   26:02  8:23 
   31   626 Lydia          Wong           Duluth High School     26:05  8:24 
   32   711 Hannah         Penny          West Shore HS          26:15  8:27 
   33   691 Summer         Laegate        Viera HS               26:17  8:28 
   34   709 Ilana          Krause         West Shore HS          26:19  8:29 
   35   667 Merisa         Moroz          Lincoln Park Academy   26:27  8:31 
   36   596 Sharon         Haenlein       Bayside HS             26:29  8:32 
   37   682 Andrea         Gamez          Sebastian River HS     26:30  8:32 
   38   616 Savannah       Eason          Duluth High School     26:44  8:37 
   39   597 Samantha       Van Kramer     Bayside HS             26:53  8:39 
   40   635 Anna           Fusco          Holy Trinity Academy   27:19  8:48 
   41   628 Alyssa         Husbands       Father Lopez           27:22  8:49 
   42   600 Blaire         Wonderly       Circle Christian Sch   27:30  8:51 
   43   704 Haleigh        Boyer          West Shore HS          27:42  8:55 
   44   707 Valerie        Feretti        West Shore HS          27:50  8:58 
   45   681 Ruth           Fleurant       Sebastian River HS     27:53  8:59 
   46   700 Julia          Rollins        Viera HS               28:10  9:04 
   47   703 Katelyn        Winters        Viera HS               28:15  9:06 
   48   629 Isabella       Napitelone     Father Lopez           28:20  9:07 
   49   662 Hannah         Coto           Lincoln Park Academy   28:43  9:15 
   50   679 Valerie        Cantu          Sebastian River HS     28:51  9:17 
   51   665 Amanda         Ladner         Lincoln Park Academy   29:04  9:22 
   52   699 Emily          Palombo        Viera HS               29:32  9:31 
   53   684 Rebacca        Jaimes         Sebastian River HS     29:42  9:34 
   54   638 Lydia          Kucera         Holy Trinity Academy   29:45  9:35 
   55   664 Courtney       DiSangro       Lincoln Park Academy   29:55  9:38 
   56   680 Nicole         Clark          Sebastian River HS     30:05  9:41 
   57   670 Danielle       Tom            Lincoln Park Academy   30:10  9:43 
   58   685 Kylie          McCarty        Sebastian River HS     30:20  9:46 
   59   686 Erica          Ramirez        Sebastian River HS     30:27  9:48 
   60   683 Courtney       Greenidge      Sebastian River HS     30:35  9:51 
   61   624 Andressa       Mota           Duluth High School     30:36  9:51 
   62   623 Emily          Mccoy          Duluth High School     30:54  9:57 
   63   688 Megan          Audo           Viera HS               31:01  9:59 
   64   696 Vivian         Mundo          Viera HS               31:53 10:16 
   65   712 Sarah          Porhammer      West Shore HS          32:31 10:28 
   66   676 Sierra         Cobb           Palm Bay Heritage HS   33:19 10:44 
   67   694 Nicole         Marcangelo     Viera HS               33:40 10:51 
   68   678 Shannon        Tomanio        Palm Bay Heritage HS   35:29 11:26 
   69   687 Yolonda        Vargas         Sebastian River HS     35:45 11:31 
   70   701 Claudia        Tinoco         Viera HS               35:55 11:34 
*
*
HOLY TRINITY CROSS COUNTRY MEET
GIRLS JUNIOR VARSITY RESULTS
October 16, 2010 
Holy Trinity Episcopal Academy, Melbourne, Florida
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com 
Questions: info@runningzone.com 

TEAM RESULTS
  1. Holy Trinity Academy          
            1    2    3    7    8   (9) (11) =    21
         Karina Mann, Mary Lewis, Sydney Smith, Allie Perry, McKenzie Altman,
         Ashley Baerlocher, McKenzie Kilborne
  2. Cocoa Beach HS                
            4    6   10   16   17            =    53
         Kiana Haskins, Samantha Spicciati, Hannah Stremmel, Jenna Wetherington,
         Courtney Jacovitz
  3. Duluth High School            
            5   12   13   22   23  (29) (44) =    75
         Madison Whitley, Devon Lally, Sarah Ahn, Tiffany Chung, Lydia Wong,
         Savannah Eason, Andressa Mota
  4. West Shore HS                 
           14   15   18   19   24  (26) (30) =    90
         Caitlyn Donovan, Christy Hernandez, Megan Muir, Emily Coard, Hannah
         Penny, Ilana Krause, Haleigh Boyer
  5. Viera HS                      
           21   25   32   33   37  (45) (46) =   148
         Nicole Michel, Summer Laegate, Julia Rollins, Katelyn Winters, Emily
         Palombo, Megan Audo, Vivian Mundo
  6. Lincoln Park Academy HS       
           20   27   34   36   39  (41)      =   156
         Madeline Wright, Merisa Moroz, Hannah Coto, Amanda Ladner, Courtney
         DiSangro, Danielle Tom
  7. Sebastian River HS            
           28   31   35   38   40  (42) (43) =   172
         Andrea Gamez, Ruth Fleurant, Valerie Cantu, Rebacca Jaimes, Nicole
         Clark, Kylie McCarty, Erica Ramirez
*
*
HOLY TRINITY CROSS COUNTRY MEET
BOYS JUNIOR VARSITY RESULTS
October 16, 2010 
Holy Trinity Episcopal Academy, Melbourne, Florida
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com 
Questions: info@runningzone.com 

OVERALL RESULTS
Place No.   First          Last           School               Time    Pace  
===== ===== ============== ============== ==================== ======= ===== 
    1  1103 Terry          Cronin         Holy Trinity Academy   17:45  5:43 
    2  1050 Josh           Wainwright     Circle Christian Sch   18:01  5:48 
    3  1102 Adam           Cooke          Holy Trinity Academy   18:27  5:57 
    4  1099 Andrew         Cacciatore     Holy Trinity Academy   18:43  6:02 
    5  1106 Bobby          Hermida        Holy Trinity Academy   18:48  6:03 
    6  1161 Landon         Estes          Viera HS               18:49  6:04 
    7  1107 Kenny          Liska          Holy Trinity Academy   18:58  6:07 
    8  1044 Joseph         Ault           Circle Christian Sch   19:06  6:09 
    9  1100 Sean           Carroll        Holy Trinity Academy   19:13  6:11 
   10  1089 Stephen        Villeda        Duluth High School     19:19  6:13 
   11  1047 Matthew        Ketchum        Circle Christian Sch   19:23  6:15 
   12  1110 Coleman        Sperando       Holy Trinity Academy   19:31  6:17 
   13  1082 David          Pitts          Duluth High School     19:34  6:18 
   14  1171 Jack           Dickens        West Shore HS          19:39  6:20 
   15  1185 Tyler          Wittekind      Eau Gallie HS          19:42  6:21 
   16  1076 Dane           Keller         Duluth High School     19:43  6:21 
   17  1093 Matt           Wright         Father Lopez           19:58  6:26 
   18  1086 Bakary         Sanneh         Duluth High School     20:20  6:33 
   19  1172 Joshua         Douglas        West Shore HS          20:20  6:33 
   20  1088 Matt           Valentine      Duluth High School     20:25  6:35 
   21  1170 Colin          Chan           West Shore HS          20:26  6:35 
   22  1165 Devon          Pishalski      Viera HS               20:29  6:36 
   23  1091 Marcus         Wells          Duluth High School     20:33  6:37 
   24  1143 Travis         Spake          Merritt Island HS      20:35  6:38 
   25  1178 Mackenzie      Link           West Shore HS          20:39  6:39 
   26  1052 Alex           Bolger         Cocoa Beach HS         20:41  6:40 
   27  1111 Chase          Baker          Lake Brantley HS       20:51  6:43 
   28  1068 Griffin        Wood           Covenant Christian S   20:53  6:44 
   29  1151 Roberto        Cordero        Sebastian River HS     20:57  6:45 
   30  1062 Larry          Marek          Cocoa HS               20:59  6:45 
   31  1122 Corey          Forbes         Lincoln Park Academy   21:11  6:50 
   32  1048 Matthew        Lusk           Circle Christian Sch   21:17  6:51 
   33  1139 Mike           Fletcher       Merritt Island HS      21:20  6:52 
   34  1167 Justin         Sherrod        Viera HS               21:20  6:52 
   35  1098 Kyle           Biscardi       Holy Trinity Academy   21:27  6:54 
   36  1189 Preston        Skinner        Eau Gallie HS          21:31  6:56 
   37  1188 Jason          Mckibben       Eau Gallie HS          21:39  6:58 
   38  1174 Patrick        Furino         West Shore HS          21:42  6:59 
   39  1166 Jaime          Ruiz           Viera HS               21:51  7:02 
   40  1108 Robert         Morgan         Holy Trinity Academy   21:53  7:03 
   41  1153 Nick           Nephew         Sebastian River HS     21:58  7:05 
   42  1105 Tyler          Espling        Holy Trinity Academy   21:59  7:05 
   43  1109 Neil           Robinson       Holy Trinity Academy   22:07  7:07 
   44  1181 Jake           Swanson        West Shore HS          22:15  7:10 
   45  1152 Tyler          Leach          Sebastian River HS     22:21  7:12 
   46  1066 Parker         Neutzman       Covenant Christian S   22:22  7:12 
   47  1163 Parker         Matson         Viera HS               22:24  7:13 
   48  1159 Matthew        Audo           Viera HS               22:25  7:13 
   49  1150 Jabari         Wheatley       Palm Bay Heritage HS   22:32  7:15 
   50  1182 Ethan          Taggert        West Shore HS          22:33  7:16 
   51  1180 Marco          Pascual        West Shore HS          22:33  7:16 
   52  1101 Brenden        Clarke         Holy Trinity Academy   22:34  7:16 
   53  1162 John           Kowalski       Viera HS               22:43  7:19 
   54  1130 Tyler          Peterman       Lincoln Park Academy   22:50  7:21 
   55  1191 Ryan           Tagg           Eau Gallie HS          22:57  7:23 
   56  1072 Chance         Culler         Duluth High School     22:59  7:24 
   57  1175 Thomas         Kearns         West Shore HS          23:06  7:27 
   58  1173 Kyle           Eseltine       West Shore HS          23:11  7:28 
   59  1164 Jacob          Pirlo          Viera HS               23:14  7:29 
   60  1097 Andrew         Pineiro        Father Lopez           23:22  7:32 
   61  1192 Jackson        Mcdonald       Eau Gallie HS          23:35  7:36 
   62  1131 Rya            Raffensberger  Lincoln Park Academy   23:45  7:39 
   63  1095 Ben            Marello        Father Lopez           23:52  7:41 
   64  1176 Thomas         Kendrick       West Shore HS          23:52  7:41 
   65  1183 Daniel         Tenbusch       West Shore HS          24:01  7:44 
   66  1129 Jonathan       Moriarty       Lincoln Park Academy   24:05  7:45 
   67  1063 Wilbur         Ortiz          Cocoa HS               24:08  7:46 
   68  1104 Daniel         Cronin         Holy Trinity Academy   24:21  7:51 
   69  1147 John           Green          Palm Bay Heritage HS   24:34  7:55 
   70  1042 Andrew         Briggs         Bayside HS             24:35  7:55 
   71  1168 Edward         Balboni        West Shore HS          24:38  7:56 
   72  1073 David          Guzman         Duluth High School     24:40  7:57 
   73  1092 Anderson       Wells          Duluth High School     24:44  7:58 
   74  1120 Stephone       Christian      Lincoln Park Academy   24:51  8:00 
   75  1193 Thomas         O`connor       Eau Gallie HS          24:56  8:02 
   76  1155 Matthew        Richter        Sebastian River HS     25:00  8:03 
   77  1119 Matt           Burke          Lincoln Park Academy   25:13  8:07 
   78  1194 Dylan          Hawkins        Eau Gallie HS          25:25  8:11 
   79  1184 Adrian         Tomayo         West Shore HS          25:26  8:12 
   80  1141 Alex           McDonald       Merritt Island HS      25:34  8:14 
   81  1196 Kevin          Godek          Eau Gallie HS          25:40  8:16 
   82  1169 Ryan           Bellone        West Shore HS          26:12  8:26 
   83  1118 Robert         Bacchus        Lincoln Park Academy   26:37  8:34 
   84  1146 Nathaniel      Farrell        Palm Bay Heritage HS   26:37  8:34 
   85  1179 Jared          Muzzone        West Shore HS          27:08  8:44 
   86  1148 Kaleb          Hearndon       Palm Bay Heritage HS   27:56  9:00 
   87  1156 Ronald         Ruchis         Sebastian River HS     28:02  9:02 
   88  1177 Daniel         Kim            West Shore HS          31:10 10:02 
*
*
HOLY TRINITY CROSS COUNTRY MEET
BOYS JUNIOR VARSITY RESULTS
October 16, 2010 
Holy Trinity Episcopal Academy, Melbourne, Florida
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com 
Questions: info@runningzone.com 

TEAM RESULTS
  1. Holy Trinity Academy          
            1    2    3    4    6   (7)  (9) =    16
         Terry Cronin, Adam Cooke, Andrew Cacciatore, Bobby Hermida, Kenny
         Liska, Sean Carroll, Coleman Sperando
  2. Duluth High School            
            8   10   13   14   16  (19) (37) =    61
         Stephen Villeda, David Pitts, Dane Keller, Bakary Sanneh, Matt
         Valentine, Marcus Wells, Chance Culler
  3. West Shore HS                 
           11   15   17   20   26  (29) (33) =    89
         Jack Dickens, Joshua Douglas, Colin Chan, Mackenzie Link, Patrick
         Furino, Jake Swanson, Ethan Taggert
  4. Viera HS                      
            5   18   23   27   31  (32) (34) =   104
         Landon Estes, Devon Pishalski, Justin Sherrod, Jaime Ruiz, Parker
         Matson, Matthew Audo, John Kowalski
  5. Eau Gallie HS                 
           12   24   25   36   38  (42) (45) =   135
         Tyler Wittekind, Preston Skinner, Jason Mckibben, Ryan Tagg, Jackson
         Mcdonald, Thomas O`connor, Dylan Hawkins
  6. Sebastian River HS            
           21   28   30   43   47            =   169
         Roberto Cordero, Nick Nephew, Tyler Leach, Matthew Richter, Ronald
         Ruchis
  7. Lincoln Park Academy HS       
           22   35   39   40   41  (44) (46) =   177
         Corey Forbes, Tyler Peterman, Rya Raffensberger, Jonathan Moriarty,
         Stephone Christian, Matt Burke, Robert Bacchus
Copyright 2015 Running Zone


Valid XHTML 1.0 Transitional
Web site hosting by All Brevard Web Sites