• Home
  • Retail Store
  • Take A Tour
  • Directions
  • About Us
  • Contact Us
  • Links
Back To Results
Holy Trinity Fall Classic XC Results
Event 2  Boys 5k Run CC
===========================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
============================================================
  1 Atkinson, Brian              Melbourne High        15:39.00    1
  2 Cooke, Kyle                  Holy Trinity Acd.     16:10.00    2
  3 Duby, Nate                   Winter Springs        16:30.00    3
  4 Butler, Bret                 Holy Trinity Acd.     16:34.00    4
  5 Groome, Nick                 St. Edwards           16:35.00
  6 Lundwig, Daniel              Geneva School         16:37.00
  7 Wynn, Jeremy                 Vero Beach            16:41.00    5
  8 Argoon, Nick                 Bayside High          16:42.05    6
  9 Post, James                  Melbourne High        16:42.75    7
 10 Bastien, Derek               Melbourne High        16:43.00    8
 11 Fagan, Erik                  Melbourne High        16:44.00    9
 12 Ranley, Gousse               Trinity Prep          16:46.00   10
 13 Ward, Tommy                  Trinity Prep          16:47.00   11
 14 Fernandez, Steven            Colonial              16:49.00   12
 15 Coleman, Lewis               Warner Chr.           16:53.00   13
 16 Blythe, Adam                 Southfork High        16:56.00   14
 17 Reid-Carthan, Brione         Palm Bay              16:57.00
 18 Kamaka, Richard              Winter Springs        17:04.00   15
 19 Hinds, Brett                 Winter Springs        17:06.00   16
 20 Truitt, Tyler                Holy Trinity Acd.     17:07.00   17
 21 Salois, Jay                  Bayside High          17:11.00   18
 22 Cole, Bosson                 Trinity Prep          17:12.00   19
 23 Figueroa-Downing, Robert     Ransom Everglades     17:14.00   20
 24 Sandefur, Stuart             Trinity Prep          17:15.00   21
 25 Montalvo, Jesus              Colonial              17:17.00   22
 26 Grigas, jared                Episcopal, Jacks      17:18.00   23
 27 Dekrey, Brian                Winter Springs        17:19.00   24
 28 Kilgore, David               Holy Trinity Acd.     17:20.00   25
 29 Schmidt, Dan                 Oviedo High           17:21.00   26
 30 Pittman, Darnell             Palm Bay              17:22.00
 31 Mcgee, Dillon                Melbourne High        17:24.00   27
 32 Englehart, Alex              Lake Highland Prep    17:27.00   28
 33 Green, Will                  Vero Beach            17:28.00   29
 34 Zauner, DJ                   Covenant Christian    17:29.00   30
 35 Hernandez, Christian         Colonial              17:31.00   31
 36 Triana, Francisco            Ransom Everglades     17:32.00   32
 37 Willingham, Jeff             Bayside High          17:33.00   33
 38 Sherman, Geofrey             Colonial              17:35.30   34
 39 Huibregtse, Eric             Winter Park           17:35.65   35
 40 Bergengruen, Nick            Ransom Everglades     17:35.96   36
 41 Bing, Jon                    Vero Beach            17:36.00   37
 42 Rosenberg, Evan              Trinity Prep          17:38.00   38
 43 Cooke, Adam                  Holy Trinity Acd.     17:41.00   39
 44 Zamor, Guens                 Bayside High          17:42.06   40
 45 Taraboletti, Matt            Astronaut High        17:42.89   41
 46 Betancourt, Kenny            Colonial              17:45.00   42
 47 Kingsley, Tom                Winter Park           17:46.12   43
 48 Whitner, Chase               Trinity Prep          17:46.81   44
 49 Brennealt, Tyler             Southfork High        17:47.00   45
 50 Regan, Mike                  Martin County High    17:49.00   46
 51 Fernandeza, Andres           Colonial              17:52.12   47
 52 Diaz-Granados, Adrian        Ransom Everglades     17:52.53   48
	....Event 2  Boys 5k Run CC
 53 Sherman, Joseph              Covenant Christian    17:53.00   49
 54 Rosonina, Seth               Astronaut High        17:55.00   50
 55 Bartusek, Justin             Westshore             17:56.00   51
 56 Perez, Chris                 Winter Park           17:57.00   52
 57 Jerald, Jeffery              Martin County High    18:00.02   53
 58 Frese, Billy                 Ransom Everglades     18:00.48   54
 59 Monahan, Matt                Southfork High        18:01.00   55
 60 Cutipa-Zorn, Gavriel         Oviedo High           18:04.00   56
 61 Rhody, Mike                  Winter Springs        18:06.36   57
 62 Mallonee, Ansel              Winter Park           18:06.99   58
 63 Welcome, Chris               Space Coast           18:07.00   59
 64 Rankin, Daniel               Martin County High    18:09.00   60
 65 Pagan, Eddie                 Southfork High        18:11.00   61
 66 Nguyen, Timothy              Winter Springs        18:12.00   62
 67 Patric, Dominic              Vero Beach            18:13.00   63
 68 Bell, Fletcher               Oviedo High           18:15.00   64
 69 Germ, Brian                  Oviedo High           18:16.00   65
 70 Ziebelman, Danny             Episcopal, Jacks      18:20.00   66
 71 Burghardt, Aaron             Eau Gallie High       18:25.00   67
 72 Zauner, Zeke                 Covenant Christian    18:27.12   68
 73 Flanzraich, Jordan           Ransom Everglades     18:27.67   69
 74 Bishop, Justin               Bayside High          18:28.00   70
 75 Spinnenweber, Andrew         Benjamin School       18:30.00   71
 76 Smith, Justin                Hagerty High          18:31.30   72
 77 Vinder, Evan                 Hagerty High          18:31.67   73
 78 Bridges, Tyler               Astronaut High        18:32.22   74
 79 Bomfh, Coleman               Benjamin School       18:32.75   75
 80 Albright, Philip             Martin County High    18:35.00   76
 81 Prosser, Cody                Winter Springs        18:36.00   77
 82 Goulet, Jeremy               Eau Gallie High       18:38.61   78
 83 Mahler, Will                 McC                   18:38.98   79
 84 Becker, Daniel               Ransom Everglades     18:41.00   80
 85 Hetico, Will                 Melbourne High        18:44.00   81
 86 Stewart, Jacob               Melbourne High        18:45.62   82
 87 Poirier, Max                 Southfork High        18:45.94   83
 88 Griffin, Jaworski            Trinity Prep          18:46.33   84
 89 Mc Ginn, Michael             Lake Highland Prep    18:46.99   85
 90 Young, Billy                 Warner Chr.           18:47.00   86
 91 Castagnaro, Joey             Holy Trinity Acd.     18:48.30   87
 92 Withers, Geoff               Hagerty High          18:48.67   88
 93 Holshouser, Andrew           Episcopal, Jacks      18:51.27   89
 94 Wade, Aaron                  Vero Beach            18:51.88   90
 95 Turner, Daniel               Covenant Christian    18:52.51   91
 96 Dangel, Scott                Oviedo High           18:52.87   92
 97 Schulz, Tim                  Brevard Heat          18:53.50   93
 98 Phillips, Justin             Space Coast           18:53.78   94
 99 Kramer, Andrew               Astronaut High        18:55.00   95
100 Ortiz, John                  Covenant Christian    18:56.00   96
101 Fristron, Josh               Bayside High          18:57.43   97
102 Steger, Scott                Martin County High    18:57.93   98
103 Hament, Blake                Holy Trinity Acd.     18:58.29   99
104 Kathman, Kyler               Warner Chr.           18:58.72  100
105 Dorsey, Andrew               Bayside High          19:03.00  101
106 Grady, Ian                   Vero Beach            19:04.00  102
107 Harper, Joey                 Southfork High        19:06.00  103
	....Event 2  Boys 5k Run CC
108 Maceda, Andrew               Eau Gallie High       19:11.00  104
109 Eckert, Mike                 Winter Park           19:12.00  105
110 Burgin, Ricky                Covenant Christian    19:13.00  106
111 Runte, Casey                 McC                   19:15.00  107
112 Lara, Angelo                 Martin County High    19:16.00  108
113 Ryan, Bobby                  Oviedo High           19:16.35  109
114 Burns, Casey                 Episcopal, Jacks      19:16.71  110
115 Warner, Henry                Winter Park           19:17.28  111
116 Hardy, Forrest               Winter Park           19:17.64  112
117 Draper, Paul                 Palm Bay              19:18.00
118 Murbach, Cole                Lake Highland Prep    19:20.00  113
119 Bohatyritz, Michael          Southfork High        19:23.00  114
120 Hulme, Michael               Eau Gallie High       19:25.00  115
121 Thompson, James              Astronaut High        19:26.00  116
122 McMullen, Sam                Astronaut High        19:29.00  117
123 Buckingham, Josh             Covenant Christian    19:30.00  118
124 Tobis, Luke                  Benjamin School       19:31.00  119
125 Crossen, Kyle                Benjamin School       19:33.03  120
126 Harrison, John               Benjamin School       19:33.86  121
127 Tanner, Austin               McC                   19:34.00  122
128 James, Dallas                Brevard Heat          19:35.21  123
129 Chimento, Daniel             Brevard Heat          19:35.90  124
130 Lucas, Tommy                 Episcopal, Jacks      19:36.00  125
131 Clark, Dylan                 Eau Gallie High       19:38.00  126
132 Maestre, Eric                Colonial              19:39.00  127
133 Welday, Jason                Oviedo High           19:44.00  128
134 Bessire, Harlan              Lake Highland Prep    19:45.00  129
135 Mackay, Ian                  Vero Beach            19:47.00  130
136 Scoma, Chris                 Benjamin School       19:52.00  131
137 Hunter, Mike                 Edgewood              19:56.00  132
138 Levine, Mitchell             Lake Highland Prep    19:57.51  133
139 Tardrew, Colin               Hagerty High          19:57.95  134
140 Newmann, Roger               Eau Gallie High       19:58.00  135
141 Blackshear, Ben              Episcopal, Jacks      20:05.00  136
142 Doud, Ryan                   Astronaut High        20:09.00  137
143 Ankli, David                 Hagerty High          20:11.00  138
144 Siudmak, Sawrence            Hagerty High          20:12.00  139
145 Willet, Eric                 St. Edwards           20:14.00
146 Vajanyi, David               Palm Bay              20:17.00
147 Gahres, Robert               Space Coast           20:18.10  140
148 Field, Michael               Westshore             20:18.74  141
149 Murray, Patrick              Benjamin School       20:19.27  142
150 Jaffe, Logan                 St. Edwards           20:19.78
151 Dunn, Clint                  Warner Chr.           20:20.00  143
152 Giorgio, Kyle                Space Coast           20:21.00  144
153 Allen, Chris                 Hagerty High          20:22.00  145
154 Smithwick, Josh              Martin County High    20:29.00  146
155 Ivy, Johnny                  Space Coast           20:35.00  147
156 Yukewiez, Chris              Father Lopez          20:41.11  148
157 Widere, Christian            Westshore             20:41.87  149
158 Plante, Jeff                 McC                   20:42.00  150
159 Fleming, Tyler               Westshore             20:43.00  151
160 Gutierrez, Chase             St. Edwards           20:47.00
161 Burne, Eric                  Brevard Heat          20:48.00  152
162 Butler, Jeremy               Brevard Heat          20:49.00  153
	....Event 2  Boys 5k Run CC
163 Runte, Corey                 McC                   20:51.58  154
164 Weimar, Mareus               McC                   20:51.96  155
165 Raymond, Steven              Cocoa High            20:52.00
166 Owens, Justin                Cocoa High            20:53.00
167 Smithe, Jacob                Westshore             20:54.00  156
168 Beck, Sky                    Cocoa High            21:12.00
169 Danilla, John                Warner Chr.           21:18.00  157
170 Echavarria, Juan             Father Lopez          21:24.00  158
171 Fleming, Eric                Westshore             21:31.00  159
172 Koelker, William             Father Lopez          21:42.00  160
173 Witherspoon, Phillip         Eau Gallie High       21:47.00  161
174 Maser, Josh                  Lake Highland Prep    21:49.00  162
175 Mitchell, John               Geneva School         21:55.00
176 Webster, Drew                Warner Chr.           22:05.00  163
177 King, Lee                    Space Coast           22:18.00  164
178 Miller, Marc                 McC                   22:22.00  165
179 Dakota, James                Brevard Heat          22:36.00  166
180 Diaz, Nick                   Edgewood              22:43.00  167
181 Flint, Nick                  Edgewood              22:44.00  168
182 Mirabel, Arnaldo             Edgewood              23:20.00  169
183 Wagner, Kevin                Lake Highland Prep    23:44.00  170
184 Miller, Drew                 Westshore             24:09.00  171
185 Badana, Adrian               Edgewood              24:09.92  172
186 Delay, Dan                   Father Lopez          24:15.00  173
187 Cascaden, Roger              Cocoa High            24:16.00
188 Robinson, Elliott            Brevard Heat          24:20.00  174
189 Coleman, Rigby               Warner Chr.           24:22.00  175
190 Long, Drew                   Father Lopez          24:43.00  176
191 Dumoulin, Danny              Edgewood              24:46.00  177
192 Kerstetter, Tyler            Edgewood              28:42.00  178

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Melbourne High               52    1    7    8    9   27   81   82
      Total Time:  1:23:12.75
         Average:    16:38.55
   2 Holy Trinity Acd.            87    2    4   17   25   39   87   99
      Total Time:  1:24:52.00
         Average:    16:58.40
   3 Trinity Prep                 99   10   11   19   21   38   44   84
      Total Time:  1:25:38.00
         Average:    17:07.60
   4 Winter Springs              115    3   15   16   24   57   62   77
      Total Time:  1:26:05.36
         Average:    17:13.08
	....Event 2  Boys 5k Run CC
   5 Colonial                    141   12   22   31   34   42   47  127
      Total Time:  1:26:57.30
         Average:    17:23.46
   6 Bayside High                167    6   18   33   40   70   97  101
      Total Time:  1:27:36.11
         Average:    17:31.23
   7 Ransom Everglades           190   20   32   36   48   54   69   80
      Total Time:  1:28:14.97
         Average:    17:39.00
   8 Vero Beach                  224    5   29   37   63   90  102  130
      Total Time:  1:28:49.88
         Average:    17:45.98
   9 Southfork High              258   14   45   55   61   83  103  114
      Total Time:  1:29:40.94
         Average:    17:56.19
  10 Winter Park                 293   35   43   52   58  105  111  112
      Total Time:  1:30:37.76
         Average:    18:07.56
  11 Oviedo High                 303   26   56   64   65   92  109  128
      Total Time:  1:30:48.87
         Average:    18:09.78
  12 Martin County High          333   46   53   60   76   98  108  146
      Total Time:  1:31:30.95
         Average:    18:18.19
  13 Covenant Christian          334   30   49   68   91   96  106  118
      Total Time:  1:31:37.63
         Average:    18:19.53
  14 Astronaut High              376   41   50   74   95  116  117  137
      Total Time:  1:32:31.11
         Average:    18:30.23
  15 Episcopal, Jacksonville     413   23   66   89  110  125  136
      Total Time:  1:33:21.98
         Average:    18:40.40
  16 Lake Highland Prep          488   28   85  113  129  133  162  170
      Total Time:  1:35:16.50
         Average:    19:03.30
  17 Eau Gallie High             490   67   78  104  115  126  135  161
      Total Time:  1:35:17.61
         Average:    19:03.53
  18 Warner Chr.                 499   13   86  100  143  157  163  175
      Total Time:  1:36:16.72
         Average:    19:15.35
  19 Hagerty High                505   72   73   88  134  138  139  145
      Total Time:  1:36:00.59
         Average:    19:12.12
  20 Benjamin School             506   71   75  119  120  121  131  142
      Total Time:  1:35:40.64
         Average:    19:08.13
  21 Space Coast                 584   59   94  140  144  147  164
      Total Time:  1:38:14.88
         Average:    19:38.98
  22 McC                         612   79  107  122  150  154  155  165
      Total Time:  1:39:01.56
         Average:    19:48.32
	....Event 2  Boys 5k Run CC
  23 Brevard Heat                645   93  123  124  152  153  166  174
      Total Time:  1:39:41.61
         Average:    19:56.33
  24 Westshore                   648   51  141  149  151  156  159  171
      Total Time:  1:40:33.61
         Average:    20:06.73
  25 Edgewood                    808  132  167  168  169  172  177  178
      Total Time:  1:52:52.92
         Average:    22:34.59
  26 Father Lopez                815  148  158  160  173  176
      Total Time:  1:52:45.11
         Average:    22:33.03
Event 1  Girls 5k Run CC
==================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
==================================================
  1 Hale, Kayla                  Holy Trinity Acd.     17:42.00    1
  2 Traylor, Katie               Episcopal, Jacks      18:36.00    2
  3 Thomas, Grace                St. Edwards           18:51.00    3
  4 Spoerle, Devin               Astronaut High        18:56.00    4
  5 Steel, Laura                 Episcopal, Jacks      18:58.00    5
  6 Blackshear, Leslie           Episcopal, Jacks      19:10.00    6
  7 Jones, Mollie                Geneva School         19:20.32    7
  8 Prendergast, Allie           Lake Highland Prep    19:20.79    8
  9 Lapointe, Lauren             Vero Beach            19:21.00    9
 10 Loop, Mariah                 Episcopal, Jacks      19:22.00   10
 11 Traylor, Maggie              Episcopal, Jacks      19:29.00   11
 12 Mann, Helen                  Melbourne High        19:30.00   12
 13 Prendergast, Jessica         Lake Highland Prep    19:33.00   13
 14 Anaya, Nathalie              Lake Highland Prep    19:34.00   14
 15 Cuervo, Isa                  Ransom Everglades     19:35.00   15
 16 Emons, Maggie                Winter Park           19:41.00   16
 17 Jones, Melissa               Holy Trinity Acd.     19:46.00   17
 18 McNaughton, Candince         Melbourne High        19:49.00   18
 19 Patel, Nehali                Ransom Everglades     19:50.00   19
 20 Duncan, Allie                Lake Highland Prep    19:57.00   20
 21 Mayfield, Julie              Father Lopez          20:00.00   21
 22 Hardington, Brooke           Episcopal, Jacks      20:01.00   22
 23 Loafman, Deanna              Bayside High          20:08.00   23
 24 Ristow, Terisa               Holy Trinity Acd.     20:13.00   24
 25 Woodruff, Chelsi             Trinity Prep          20:14.00   25
 26 Mckendree, Savannah          Holy Trinity Acd.     20:20.00   26
 27 Groff, Ana                   Winter Park           20:21.00   27
 28 Mottle, Liz                  Eau Gallie High       20:26.00   28
 29 O'Neill, Casey               Lake Highland Prep    20:30.00   29
 30 Williams, Ciera              Winter Park           20:37.00   30
 31 Schlueb, Krystie             Oviedo High           20:41.00   31
 32 Todd, Danielle               Melbourne High        20:43.00   32
 33 Bird, Stephanie              Holy Trinity Acd.     20:49.00   33
 34 Miller, Rachel               Winter Park           20:55.02   34
 35 Groff, Katya                 Winter Park           20:55.52   35
 36 Wilhoit, Satah               Titusville High       20:56.00   36
 37 Spragins, Lyndsey            Melbourne High        20:59.00   37
 38 Snitker, Kori                Astronaut High        21:00.00   38
 39 Atkinson, Michelle           Melbourne High        21:01.00   39
 40 Penney, Sammie               Vero Beach            21:04.48   40
 41 Scott, Kelly                 Southfork High        21:04.80   41
 42 Huff, Teresa                 Titusville High       21:08.00   42
 43 Junghahn, Veronica           Ransom Everglades     21:12.00   43
 44 Miller, Jade                 Holy Trinity Acd.     21:29.00   44
 45 Wilson, Jordan               Winter Park           21:30.00   45
 46 Patton, Brittany             Space Coast           21:31.00   46
 47 Freygang, Kelly              Winter Park           21:34.00   47
 48 Cupka, Julie                 Vero Beach            21:38.00   48
 49 Miller, Erika                McC                   21:39.61   49
 50 Lundberg, Lauren             Lake Highland Prep    21:39.94   50
 51 Ankli, Margee                Oviedo High           21:41.28   51
 52 Sonier, Katie                Vero Beach            21:41.81   52
	....Event 1  Girls 5k Run CC
 53 Shockley, Alison             Melbourne High        21:44.00   53
 54 Holderman, Callie            Ransom Everglades     21:46.23   54
 55 Cote, Bianca                 Florida Air Acd.      21:46.50
 56 Sorren, Kelly                Ransom Everglades     21:47.00   55
 57 Trout, Stephanie             Melbourne High        21:48.00   56
 58 Lapointe, Gabi               Vero Beach            21:50.00   57
 59 Kucera, Grace                Holy Trinity Acd.     21:53.00   58
 60 Handley, Caroline            Lake Highland Prep    21:54.00   59
 61 Trottier, Shannon            Bayside High          21:55.00   60
 62 Seymour, Ashley              Hagerty High          21:56.00   61
 63 Clark, Tori                  Martin County High    21:59.00   62
 64 Day, Sarah                   Westshore             22:03.00   63
 65 Apsey, Christine             Brevard Heat          22:05.02   64
 66 Bolhoeffer, Leslie           Brevard Heat          22:05.36   65
 67 Berg, Debbi                  Hagerty High          22:06.00   66
 68 Slayman, Amanda              Astronaut High        22:08.00   67
 69 Dreyer, Ellie                Geneva School         22:09.10   68
 70 Crowley, Kate                Westshore             22:09.74   69
 71 Carmelino, Luci              Ransom Everglades     22:12.00   70
 72 Pepin, Vanessa               Westshore             22:15.00   71
 73 Osberg, Christina            Martin County High    22:16.52   72
 74 Hitzel, Courtney             Hagerty High          22:16.88   73
 75 Demars, Alexander            McC                   22:17.18   74
 76 Szuba, Katie                 Eau Gallie High       22:17.65   75
 77 Matherly, Paige              Oviedo High           22:20.21   76
 78 Betz, Nicole                 Southfork High        22:20.66   77
 79 Samantha, Carny              Martin County High    22:21.00   78
 80 Willover, Leah               Hagerty High          22:22.00   79
 81 Menning, Zavia               Hagerty High          22:28.00   80
 82 Sue Lapciue, Paula           Ransom Everglades     22:36.00   81
 83 Graves, Reanne               Titusville High       22:37.00   82
 84 Leffew, Jenn                 Vero Beach            22:38.00   83
 85 Williams, Ashley             Bayside High          22:49.00   84
 86 Mitchell, Caroline           Geneva School         22:50.00   85
 87 Holder, Traci                Brevard Heat          22:51.00   86
 88 Graham, Alyssa               Brevard Heat          22:52.00   87
 89 Markgraf, Vanessa            Hagerty High          22:54.25   88
 90 Seravalli, Maria             Warner Chr.           22:54.99   89
 91 Sheikh, Jen                  Oviedo High           22:55.00   90
 92 Howard, Arrianne             Titusville High       22:57.00   91
 93 Clark, Kirsten               Space Coast           23:11.00   92
 94 Fell, Gabriella              Martin County High    23:12.00   93
 95 Eitel, Ashlyn                Bayside High          23:13.00   94
 96 Ralson, Jacqueline           Father Lopez          23:14.00   95
 97 Harper, Julie                Trinity Prep          23:19.00   96
 98 Mann, Amanda                 Astronaut High        23:20.00   97
 99 Kaufmann, Hannah             Brevard Heat          23:25.00   98
100 Jones, Kara                  Geneva School         23:30.00   99
101 Paton, Stacy                 Southfork High        23:33.00  100
102 Rainbow, Kirra               McC                   23:36.00  101
103 Mason, Chelsea               McC                   23:37.00  102
104 Julme, Elizabeth             Eau Gallie High       23:37.00  103
105 Verhoeven, Paige             Vero Beach            23:38.00  104
106 McNamara, Lesley             Westshore             23:39.00  105
107 Jordan, Jasmine              Eau Gallie High       23:42.35  106
	....Event 1  Girls 5k Run CC
108 Lopdrup, Becky               Geneva School         23:42.77  107
109 Norris, Katie                Titusville High       23:43.00  108
110 O'Hair, Sydney               Father Lopez          23:44.00  109
111 Rader, Hannah                Geneva School         23:46.00  110
112 Davison, Taylor              Warner Chr.           23:49.00  111
113 Wagner, Danielle             Palm Bay              23:53.00  112
114 Barnaby, Taylor              Southfork High        23:57.00  113
115 Rose, Alexa                  Southfork High        23:59.00  114
116 Lopdrup, Rachel              Geneva School         24:05.07  115
117 Gerhke, Karah                Palm Bay              24:05.79  116
118 Amoros, Alexis               Oviedo High           24:09.31  117
119 Smith, Samantha              Covenant Christian    24:09.68  118
120 Randolph, Allison            Martin County High    24:11.33  119
121 Popeck, Haley                Space Coast           24:11.78  120
122 Edson, Jordan                Astronaut High        24:14.00  121
123 Dubois, Stephanie            McC                   24:15.00  122
124 Volz, Jessica                Covenant Christian    24:25.00  123
125 Strictland, Sara             Edgewood              24:32.00  124
126 Wright, Kimberly             Astronaut High        24:36.10  125
127 Stowe, Caroline              St. Edwards           24:36.89  126
128 Walsh, Samantha              Florida Air Acd.      24:41.00
129 Robinson, Emily              Southfork High        24:42.00  127
130 Grimes, Emma                 Covenant Christian    24:51.00  128
131 Aguirre, Erica               Martin County High    24:55.00  129
132 Burgin, Rachel               Covenant Christian    24:56.09  130
133 Pollard, Christine           Astronaut High        24:56.75  131
134 Stockhausen, Chelsea         Warner Chr.           24:57.00  132
135 Papa, Olivia                 Trinity Prep          24:59.00  133
136 Nasser, Nancy                Oviedo High           25:00.00  134
137 Dunn, Kelsie                 Bayside High          25:03.00  135
138 Willett, Nora                St. Edwards           25:11.00  136
139 Jacobs, Hannah               Titusville High       25:15.00  137
140 Labelle, Julie               McC                   25:20.00  138
141 Miracle, Cassie              Brevard Heat          25:26.00  139
142 Rainbow, Brittany            McC                   25:31.00  140
143 Watson, Kaitlyn              Cocoa High            25:40.00
144 Shank, Sandrea               Space Coast           26:04.00  141
145 Reaves, Sarah                Oviedo High           26:19.00  142
146 Doran, kate                  Southfork High        26:20.00  143
147 Pechter, Diana               St. Edwards           26:23.00  144
148 Leham, Jackie                Palm Bay              26:24.00  145
149 Kay, Tonya                   Eau Gallie High       26:25.00  146
150 Deal, Cory                   St. Edwards           26:31.00  147
151 Merrill, Kaitlyn             Space Coast           26:32.00  148
152 Zimmer, Sarah                Palm Bay              26:49.00  149
153 Davis, Emily                 Bayside High          26:50.00  150
154 Gaylor, Madison              Florida Air Acd.      27:09.00
155 Dittmer, Jenny               Cocoa High            27:14.00
156 Rhodeside, Haley             Edgewood              27:21.00  151
157 Cutting, Rachel              Covenant Christian    27:23.00  152
158 Kazeminia, Lilly             Trinity Prep          27:33.00  153
159 Gonen, Erin                  Cocoa High            27:38.00
160 Smith, Katie                 Palm Bay              27:41.00  154
161 Drawdy, Kayla                Covenant Christian    27:43.00  155
162 Draper, Maria                Palm Bay              27:46.00  156
	....Event 1  Girls 5k Run CC
163 Lansberry, Kelsey            Father Lopez          27:51.00  157
164 Collado, Erika               Bayside High          27:54.00  158
165 England, Victoria            Brevard Heat          27:55.00  159
166 Mynheir, Shannon             Covenant Christian    28:05.00  160
167 Cassario, Corin              Westshore             28:07.12  161
168 Cullens, Abby                Space Coast           28:07.46  162
169 Shaver, Sarah                Eau Gallie High       28:15.00  163
170 Nettuno, Katie               Titusville High       28:21.00  164
171 Garret, Natasha              Cocoa High            28:28.00
172 Garland, Kala                Edgewood              28:47.00  165
173 Stubbe, Stephanie            Edgewood              29:18.00  166
174 Nyguen, Tina                 Palm Bay              29:19.00  167
175 Shull, Shelby                Westshore             29:44.00  168
176 Kelley, Lisa                 Warner Chr.           30:08.00  169
177 Zbiciak, Stacey              Father Lopez          30:22.00  170
178 Wilkes, Brittany             Warner Chr.           31:46.00  171
179 Trump, Caroline              Edgewood              31:48.00  172
180 Grey, Sarah                  Trinity Prep          32:56.00  173
181 Poole, Maria                 Warner Chr.           40:29.00  174

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Episcopal, Jacksonville      34    2    5    6   10   11   22
      Total Time:  1:35:35.00
         Average:    19:07.00
   2 Lake Highland Prep           84    8   13   14   20   29   50   59
      Total Time:  1:38:54.79
         Average:    19:46.96
   3 Holy Trinity Acd.           101    1   17   24   26   33   44   58
      Total Time:  1:38:50.00
         Average:    19:46.00
   4 Melbourne High              138   12   18   32   37   39   53   56
      Total Time:  1:42:02.00
         Average:    20:24.40
   5 Winter Park                 142   16   27   30   34   35   45   47
      Total Time:  1:42:29.54
         Average:    20:29.91
   6 Ransom Everglades           186   15   19   43   54   55   70   81
      Total Time:  1:44:10.23
         Average:    20:50.05
   7 Vero Beach                  206    9   40   48   52   57   83  104
      Total Time:  1:45:35.29
         Average:    21:07.06
   8 Astronaut High              327    4   38   67   97  121  125  131
      Total Time:  1:49:38.00
         Average:    21:55.60
	....Event 1  Girls 5k Run CC
   9 Hagerty High                359   61   66   73   79   80   88
      Total Time:  1:51:08.88
         Average:    22:13.78
  10 Titusville High             359   36   42   82   91  108  137  164
      Total Time:  1:51:21.00
         Average:    22:16.20
  11 Oviedo High                 365   31   51   76   90  117  134  142
      Total Time:  1:51:46.80
         Average:    22:21.36
  12 Geneva School               366    7   68   85   99  107  110  115
      Total Time:  1:51:32.19
         Average:    22:18.44
  13 Bayside High                396   23   60   84   94  135  150  158
      Total Time:  1:53:08.00
         Average:    22:37.60
  14 Brevard Heat                400   64   65   86   87   98  139  159
      Total Time:  1:53:18.38
         Average:    22:39.68
  15 Martin County High          424   62   72   78   93  119  129
      Total Time:  1:53:59.85
         Average:    22:47.97
  16 Southfork High              445   41   77  100  113  114  127  143
      Total Time:  1:54:54.46
         Average:    22:58.90
  17 McC                         448   49   74  101  102  122  138  140
      Total Time:  1:55:24.79
         Average:    23:04.96
  18 Eau Gallie High             458   28   75  103  106  146  163
      Total Time:  1:56:28.00
         Average:    23:17.60
  19 Westshore                   469   63   69   71  105  161  168
      Total Time:  1:58:13.86
         Average:    23:38.78
  20 Space Coast                 547   46   92  120  141  148  162
      Total Time:  2:01:29.78
         Average:    24:17.96
  21 Father Lopez                552   21   95  109  157  170
      Total Time:  2:05:11.00
         Average:    25:02.20
  22 St. Edwards                 556    3  126  136  144  147
      Total Time:  2:01:32.89
         Average:    24:18.58
  23 Trinity Prep                580   25   96  133  153  173
      Total Time:  2:09:01.00
         Average:    25:48.20
  24 Covenant Christian          651  118  123  128  130  152  155  160
      Total Time:  2:05:44.77
         Average:    25:08.96
  25 Warner Chr.                 672   89  111  132  169  171  174
      Total Time:  2:13:34.99
         Average:    26:43.00
  26 Palm Bay                    676  112  116  145  149  154  156  167
      Total Time:  2:08:52.79
         Average:    25:46.56
	....Event 1  Girls 5k Run CC
  27 Edgewood                    778  124  151  165  166  172
      Total Time:  2:21:46.00
         Average:    28:21.20
Copyright 2015 Running Zone


Valid XHTML 1.0 Transitional
Web site hosting by All Brevard Web Sites